V JEDNOM JE SILA – podporte komunitu jednorodičov na Slovensku

Míľnik 1/3

Pokrytie nákladov na sériu troch Podporných Stretnutí

Získaných 0 € 1 186 €
1 000 €
4 dni
do ukončenia

Míľnik 2/3

Pokrytie nákladov na sériu troch Podporných Stretnutí a Natáčanie Podcastov

Získaných 0 € 1 186 €
1 500 €
4 dni
do ukončenia

Míľnik 3/3

Rozšírenie Programu Osvety do Rôznych Regiónov Slovenska

Získaných 0 € 1 186 €
3 000 €
4 dni
do ukončenia
Dátum pridania
12. 2. 2024

Lepšia budúcnosť pre jednorodičov: Spoločne vybudujme bezpečný priestor

Viete koľko osamelých rodičov žije na Slovensku ? 

viac ako 357 000*. 

Donedávna som k tejto početnej skupine patrila aj ja. Viac ako päť rokov som sa o môjho prvorodeného syna starala sama – to znamená bez pomoci a prítomnosti stáleho partnera. 

Spájanie osamelých rodičov a snaha, aby spoločnosť citlivejšie vnímala túto početnú skupinu ľudí, je iniciatívou Zity Pisárovej. Ide o projekt, ktorý vzniká počas jej štúdia na Sokratovom inštitúte.

Zita pracuje s komunitou jednorodičov v okolí Starého Lýcea v Bratislave. Podľa jej prieskumu títo ľudia zažívajú vyhorenie, osamelosť a frustráciu. Snaží sa zmierniť túto situáciu tým, že vytvára bezpečné miesto, kde sa osamelí rodičia môžu stretávať, spoznávať sa, otvorené diskutovať na témy dotýkajúce sa duševnej pohody, vzťahov a výchovy detí. Spoločne sa učia budovať vzájomnú dôveru, radosť či emocionálnu integritu a budovať vzťahy. Zita verí, že láska, súcit a porozumenie sú kľúčom k spojeniu ľudí, ktorí zažili pocit opustenia, odmietnutia a samoty.


Prekonávanie každodenných prekážok vo všetkých životných oblastiach bez možností profesionálnej pomoci a nedostatočnej asistencie štátu ma motivovalo konať. Teraz prichádza čas, kedy svoje skúsenosti plánujem zužitkovať vo vznikajúcom projekte V jednom je sila v rámci Sokratovho inštitútu, kde sa budem venovať práve téme SLOBODNÝCH RODIČOV na Slovensku. Uvedomujem si naliehavosť situácie, v ktorej osamelí rodičia stále nemajú vytvorenú podpornú sieť.

A v tom mi môžete pomôcť aj vy!

Projekt V JEDNOM JE SILA nielen poskytuje pomoc jednorodičom v ťažkých časoch, ale aj rozširuje diskusiu o dôležitosti podpory tejto skupiny v spoločnosti. 

Jednorodičia sú ekonomicky a sociálne druhou najohrozenejšou skupinou na Slovensku. Finančné problémy a nedostatok rodinného zázemia často vedú k ich izolácii. Zabezpečiť každodenný život dieťaťu a sebe spotrebuje všetku energiu a čas, a často ani to nestačí. Ich život je nekonečná špirála starostí o živobytie, dieťa, jeho zdravie a vzdelanie, kompletnej starostlivosti o domácnosť. Je pre nich užitočné vedieť, že nie sú sami a nadviazať priateľstvá, ktoré im vedia od starostí odľahčiť. Inde, než v komunite ľudí s podobnými problémami je to veľmi náročné.

Čítať a počúvať, ako sa jednorodičia cítia byť na všetko sami, ako nemajú čas na seba či na plnohodnotné trávenie času so svojimi deťmi, ako sú z celej situácie unavení a frustrovaní, ma dojíma a zároveň posilňuje v tom, aby som pre nich tvorila bezpečný priestor. 

Bezpečný priestor, v ktorom im, prostredníctvom pravidelných stretnutí a diskusií na témy rodinných i spoločenských vzťahov a výchovy detí, budem vedieť ukázať možné cesty k riešeniu ich problémov a ponúknem im podporu, ktorá im často chýba. Spoločne sa skupina bude učiť budovať dôveru, radosť, či emocionálnu integritu a vzťahy. Verím, že láska, súcit, rešpekt, úprimný záujem a porozumenie sa stanú opornými kameňam medzi ľuďmi, ktorí tak dôverne poznajú pocit opustenia, odmietnutia a samoty.

Tento priestor venujem každému, kto potrebuje oporu, pochopenie a pomoc.

Prečo potrebujeme Vašu pomoc?

Pretože veľké úspechy začínajú malými gestami. 

Pretože v (každom) JEDNOM (z nás) je sila. 

Pretože verím, že naša iniciatíva dokáže združiť a sceliť komunitu jednorodičov, ktorí potrebujú pomoc. 

Pretože si myslím, že by nám osudy našich spoluobčanov nemali byť ľahostajné. 

Pretože na to, aby túto pomoc dostali a aby sme ju spoločne dokázali zrealizovať, potrebujeme dostatok financií a podporu aj od Vás. 

Pretože viem, že ak čítate tieto riadky tak Vám pravdepodobne záleží na ľuďoch s takýmto osudom.

Už čoskoro (24. 2.) nás čaká naše prvé z troch stretnutí v spolupráci s rôznymi odborníkmi. V marci nás čaká druhé stretnutie a v apríli ukončíme sériu tretím veľkým stretnutím osamelých rodičov. 

Na čo budú peniaze z tejto kampane použité?

 • Peniaze z tejto zbierky pokryjú náklady na rozganizovanie prvých troch stretnutí pre jednorodičov v Starom Lýceu v Bratislave tak aby na začiatok nemuseli robiť žiadne kompromisy len si na stretnutie vyhradiť niekoľko hodín svojho času. 
 • Postaráme sa o prenájom priestorov na prvé tri stretnutia.
 • Tiež prenájom priestorov, ktoré budú slúžiť pre stráženie detí počas stretnutí a animátorov, ktorí sa o deti budú starať. Zabezpečenie pomôcok pre deti aby sa počas stretnutí nenudili. 
 • Zabezpečíme občerstvenie pre deti aj dospelých. 
 • Zakúpime pomôcky ktoré budeme používať počas stretnutí, ide o písacie a kreatívne potreby. 
 • No a zaplatíme rôzne menšie aj väčšie výdavky,  ktoré postupne vznikajú a budú vznikať pri organizácii týchto podujatí. 

Pokiaľ vás tento projekt oslovil, môžete byť aj takýmto spôsobom jeho súčasťou a môžete tak finančne pomôcť k tomu aby sa osamelí rodičia mali priestor rozvíjať, spoznávať a spoločne rásť. 

*Ide o údaj z posledného sčítania obyvateľstva z roku 2021.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
20 €  •  25. 2. 2024 20:54
Veľkorysý darca
50 €  •  25. 2. 2024 13:16
Milý darca
25 €  •  25. 2. 2024 10:54
Láskavý darca
25 €  •  24. 2. 2024 19:09
Štedrý darca
10 €  •  24. 2. 2024 0:55
Adam Karlubík
100 €  •  23. 2. 2024 22:51
hoci nie som ani len rodič tak viem že to pre jednorodičov nie je najjednoduhšie a verím že môj príspevok pomôže
Dobrosrdečný darca
25 €  •  23. 2. 2024 17:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  23. 2. 2024 16:51
Milý darca
15 €  •  23. 2. 2024 10:39
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  23. 2. 2024 9:19
Barbora K.
25 €  •  23. 2. 2024 8:15
Jednorodič jednorodičom🤍
Dobrosrdečný darca
5 €  •  22. 2. 2024 18:48
Milý darca
10 €  •  22. 2. 2024 7:17
Dobrosrdečný darca
5 €  •  21. 2. 2024 21:33
ester i.
25 €  •  21. 2. 2024 19:46
posielam/e v deň, kedy by mal ocko narodeniny. myslíme na vás a podporujeme. <3!
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  21. 2. 2024 19:26
Veľkorysý darca
10 €  •  21. 2. 2024 16:34
Láskavý darca
20 €  •  21. 2. 2024 12:34
Milý darca
10 €  •  21. 2. 2024 11:39
Katarína Sýkorová
100 €  •  20. 2. 2024 23:32
sama som “jednorodič”… všetkým veľa síl
Dobrosrdečný darca
20 €  •  20. 2. 2024 20:35
Dobrosrdečný darca
15 €  •  20. 2. 2024 20:11
Vladimíra Marcinko
50 €  •  20. 2. 2024 19:40
Krásna iniciatíva, nech sa podarí
Timea
10 €  •  20. 2. 2024 18:52
Pred rokom moja priateľka prišla o manžela a ja ju môžem len obdivovať ako to zvláda. Prispievam troškou aby to pomohlo aj iným ♥️
Láskavý darca
50 €  •  20. 2. 2024 18:49
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 2. 2024 18:27
Dobrosrdečný darca
5 €  •  20. 2. 2024 17:39
Dobrosrdečný darca
25 €  •  20. 2. 2024 15:43
Veľkorysý darca
5 €  •  20. 2. 2024 15:41
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 2. 2024 15:29
K
5 €  •  20. 2. 2024 14:55
<3 !!
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 2. 2024 14:36
Veľkorysý darca
5 €  •  20. 2. 2024 14:23
Štedrý darca
10 €  •  20. 2. 2024 12:57
Štedrý darca
7 €  •  20. 2. 2024 11:57
Veľkorysý darca
25 €  •  19. 2. 2024 22:37
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  19. 2. 2024 21:22
Štedrý darca
10 €  •  19. 2. 2024 21:21
Veľkorysý darca
25 €  •  19. 2. 2024 20:57
Milý darca
20 €  •  19. 2. 2024 20:02
Dobrosrdečný darca
25 €  •  19. 2. 2024 11:34
Milý darca
25 €  •  19. 2. 2024 8:42
Štedrý darca
25 €  •  18. 2. 2024 23:49
Dobrosrdečný darca
9 €  •  18. 2. 2024 14:57
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  18. 2. 2024 13:22
Dobrosrdečný darca
7 €  •  18. 2. 2024 12:05
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  18. 2. 2024 9:19
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  17. 2. 2024 20:42
Milý darca
10 €  •  17. 2. 2024 14:03
Veľkorysý darca
27 €  •  16. 2. 2024 14:15
Láskavý darca
25 €  •  16. 2. 2024 13:39
Štedrý darca
5 €  •  16. 2. 2024 4:22
Veľkorysý darca
11 €  •  15. 2. 2024 19:32
Andea U.
25 €  •  15. 2. 2024 10:26
Krásny projekt, nech sa darí. ♥
Štedrý darca
5 €  •  13. 2. 2024 12:46
Dobrosrdečný darca
5 €  •  12. 2. 2024 21:37
Dobrosrdečný darca
10 €  •  12. 2. 2024 19:44

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Pekný pocit
Prispejte 5 € a viac

Pekný pocit

Odmena za laskavý čin je pekný pocit, ktorý človek zažíva v dôsledku svojho milosrdného konania. Je to pocit radosti, spokojnosti a naplnenia, ktorý vzniká z vedomia, že sa podarilo pomôcť druhému človeku či zlepšiť jeho situáciu. Tento pocit môže byť oveľa intenzívnejší ako akákoľvek materiálna odmena, a preto mnoho ľudí nachádza vo svojom láskavom jednaní skutočnú radosť zo života.

Kľúč od lepšej spoločnosti
Prispejte 10 € a viac

Kľúč od lepšej spoločnosti

Kľúč od lepšej spoločnost symbolizuje otváranie dverí novým príležitostiam a podporuje možnosť organizovania komunitných stretnutí a pomoci tým, ktorý to potrebujú. 

Print
Prispejte 25 € a viac

Print

Zostáva 36/50

Touto odmenou sú ilustrácie od Zity Pisárovej na kvalitnom papieri veľkosti A5 obsahujúci dve dušu hladivé odkazy.

 1. Prvá ilustrácia zobrazuje nápis „Si strašne krásny človek“.
 2. Druhá ilustrácia obsahuje popis „Iba láska“.

Tieto ilustrácie sú vysoko kvalitné ohrievače ľudského srdca a budú slúžiť ako inšpirácia, poláskanie a povzbudenie pre každého, kto ich dostane

Zostáva 36/50
Získať túto odmenu
Dobrovoľníctvo
Prispejte 50 € a viac

Dobrovoľníctvo

Zostáva 10/10

Zakúpením tejto odmeny získate poukaz na 8 hodín dobrovoľníctva v organizácii komunitných stretnutí pre jednorodičov, kde by finančný príspevok bol ocenený aktívnou účasťou a podporou pri organizácii a realizácii podujatí. 

Zostáva 10/10
Prispievateľský Certifikát
Prispejte 77 € a viac

Prispievateľský Certifikát

Osobný certifikát, ktorý by každému prispievateľovi pripomenul ich príspevok a pomoc pri podpore komunitných stretnutí pre jednorodičov. 

Vďačný Post na Sociálnych Médiách od Organizácie
Prispejte 15 € a viac

Vďačný Post na Sociálnych Médiách od Organizácie

Organizácia V JEDNOM JE SILA zazdieľa vďačný príspevok na svojich sociálnych mediálnych platformách, ktorý vyzdvihne meno prispievateľky/prispievateľa a vyjadrí jej/mu vďaku za podporu. 

Hrdinka/Hrdina Komunity
Prispejte 100 € a viac

Hrdinka/Hrdina Komunity

Čestné vymenovanie prispievateľky/prispievateľa  „Hrdinkou/hrdinom Komunity“. Je to status, ktorý symbolizuje dôležitú úlohu pri podpore projektu a komunity jednorodičov. Tento status zahrňuje verejné uznanie na sociálnych sieťach a tiež v komunite. 

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Pekný pocit
Prispejte 5 € a viac

Pekný pocit

Odmena za laskavý čin je pekný pocit, ktorý človek zažíva v dôsledku svojho milosrdného konania. Je to pocit radosti, spokojnosti a naplnenia, ktorý vzniká z vedomia, že sa podarilo pomôcť druhému človeku či zlepšiť jeho situáciu. Tento pocit môže byť oveľa intenzívnejší ako akákoľvek materiálna odmena, a preto mnoho ľudí nachádza vo svojom láskavom jednaní skutočnú radosť zo života.

Kľúč od lepšej spoločnosti
Prispejte 10 € a viac

Kľúč od lepšej spoločnosti

Kľúč od lepšej spoločnost symbolizuje otváranie dverí novým príležitostiam a podporuje možnosť organizovania komunitných stretnutí a pomoci tým, ktorý to potrebujú. 

Print
Prispejte 25 € a viac

Print

Zostáva 36/50

Touto odmenou sú ilustrácie od Zity Pisárovej na kvalitnom papieri veľkosti A5 obsahujúci dve dušu hladivé odkazy.

 1. Prvá ilustrácia zobrazuje nápis „Si strašne krásny človek“.
 2. Druhá ilustrácia obsahuje popis „Iba láska“.

Tieto ilustrácie sú vysoko kvalitné ohrievače ľudského srdca a budú slúžiť ako inšpirácia, poláskanie a povzbudenie pre každého, kto ich dostane

Zostáva 36/50
Získať túto odmenu
Dobrovoľníctvo
Prispejte 50 € a viac

Dobrovoľníctvo

Zostáva 10/10

Zakúpením tejto odmeny získate poukaz na 8 hodín dobrovoľníctva v organizácii komunitných stretnutí pre jednorodičov, kde by finančný príspevok bol ocenený aktívnou účasťou a podporou pri organizácii a realizácii podujatí. 

Zostáva 10/10
Prispievateľský Certifikát
Prispejte 77 € a viac

Prispievateľský Certifikát

Osobný certifikát, ktorý by každému prispievateľovi pripomenul ich príspevok a pomoc pri podpore komunitných stretnutí pre jednorodičov. 

Vďačný Post na Sociálnych Médiách od Organizácie
Prispejte 15 € a viac

Vďačný Post na Sociálnych Médiách od Organizácie

Organizácia V JEDNOM JE SILA zazdieľa vďačný príspevok na svojich sociálnych mediálnych platformách, ktorý vyzdvihne meno prispievateľky/prispievateľa a vyjadrí jej/mu vďaku za podporu. 

Hrdinka/Hrdina Komunity
Prispejte 100 € a viac

Hrdinka/Hrdina Komunity

Čestné vymenovanie prispievateľky/prispievateľa  „Hrdinkou/hrdinom Komunity“. Je to status, ktorý symbolizuje dôležitú úlohu pri podpore projektu a komunity jednorodičov. Tento status zahrňuje verejné uznanie na sociálnych sieťach a tiež v komunite.