Minulosť je pred nami? Prispejte Living Memory na vzdelávanie o totalite

Míľnik 1/6

Za podporu v tejto výške môžeme urobiť 6 workshopov pre 240 študentov stredných škôl o totalitných režimoch a dezinformáciách.

Získaných 0 € 2 643 €
2 000 €
70 dní
do ukončenia

Míľnik 2/6

Za podporu v tejto výške môžeme urobiť 13 workshopov pre 520 študentov stredných škôl o totalitných režimoch a dezinformáciách.

Získaných 0 € 2 643 €
4 000 €
70 dní
do ukončenia

Míľnik 3/6

Za podporu v tejto výške môžeme urobiť 20 workshopov pre 800 študentov stredných škôl o totalitných režimoch a dezinformáciách.

Získaných 0 € 2 643 €
6 000 €
70 dní
do ukončenia

Míľnik 4/6

Za podporu v tejto výške môžeme urobiť 26 workshopov pre 1040 študentov stredných škôl o totalitných režimoch a dezinformáciách.

Získaných 0 € 2 643 €
8 000 €
70 dní
do ukončenia

Míľnik 5/6

Za podporu v tejto výške môžeme urobiť 33 workshopov pre 1320 študentov stredných škôl o totalitných režimoch a dezinformáciách.

Získaných 0 € 2 643 €
10 000 €
70 dní
do ukončenia

Míľnik 6/6

Za podporu v tejto výške môžeme urobiť 40 workshopov pre 1600 študentov stredných škôl o totalitných režimoch a dezinformáciách.

Získaných 0 € 2 643 €
12 000 €
70 dní
do ukončenia
Zakladateľ
LIVING MEMORY
Dátum pridania
12. 2. 2024

Predstavenie príbehu

Občianske vzdelávanie o totalitných režimoch a dezinformáciách môže byť hrádzou proti populizmu, extrémizmu a dezinformáciám. Nie je ním, pretože štát ho nepodporuje a v skutočnosti s ním nepočíta. Výsledkom je, že na Slovensku dramaticky bojujeme o demokratický charakter štátu aj po 34 rokoch od Nežnej revolúcie.

Chceme Vás poprosiť, aby ste sa zapojili do podpory vzdelávania o totalitných režimoch a o dezinformáciách na stredných školách. Práve v mladých ľuďoch vedomých si svojich občianskych práv a odolných voči dezinformáciám môžeme vidieť nádej, že Slovensko bude demokratickou krajinou aj v budúcnosti. Nestane sa to však z ničoho nič. Living Memory vytvorilo funkčný vzdelávací model, ktorý umožňuje mladým ľuďom, aby si vytvorili „hodnotový kompas“, na základe ktorého budú odmietať nedemokratické formy vlády a dezinformácie.  Na našich workshopoch so stredoškolákmi diskutujeme aké hodnoty si vyberú.   Dozvedia sa, že si musia vybrať medzi hodnotami, ktoré predstavujú slobodu, ľudské práva, ľudská dôstojnosť, demokraciu a „Ruským svetom“. Medzi týmito hodnotami neexistuje kompromis, je možné vybrať si len jedno.

Svojimi príspevkami umožníte uskutočniť:

– 40 workshopov pre minimálne 1600 študentov stredných škôl v rôznych regiónoch Slovenska.

– Podporíte u študentov rozvoj kritického myslenia. Analógiami im ukážeme, že riešenia totalitných režimov v 20. st. presadzované včerajšími ideológmi a vykonávateľmi na Slovensku s ich heslami, nálepkami a nástrojmi budú vždy viesť k rovnakým výsledkom – strate demokracie, masívnemu porušovaniu ľudských práv až po popretie tých najelementárnejších akým je právo na ľudský život.

– Na workshopoch sa naučia ako rozpoznať dezinformácie a prokremeľskú propagandu, ktoré sa zvyčajne prejavujú pokusom „informovať“ s účasťou silnej emocionálnej zložky a manipuláciou spochybňujúcou spoľahlivosť oficiálnych informácií inštitúcií krajiny, na ktorú útočia. Posolstvo a informácie, ktoré nie sú dezinformáciami alebo propagandou, potom v prvom rade vo svojej podstate rešpektujú právo na názor druhého a ochotu zapojiť sa do diskusie.

Sme odborníci a vieme ako vzdelávať o totalitných režimoch. Na tento účel sme vytvorili  vzdelávacie materiály:

https://www.livingmemory.sk/ako-otravit-demokraciu/Ako_otravit_demokraciu_monitor.pdf

https://www.livingmemory.sk/minulost-je-pred-nami-v-zovreti-totalitnych-rezimov/Minulost_je_pred_nami_monitor.pdf

Ústavný súd SR na konci roku 2023 rozhodol, že odoberanie benefitov predstaviteľom komunistického režimu je v rozpore s ústavou. V krátkosti, najmä príslušníkom ŠtB sa neznížia dôchodky o časť služby strávenej v ŠtB, keď prenasledovali politických odporcov do roku 1989. Mimochodom na Slovensku bolo do roku 1989 viac ako 70 tisíc politických väzňov. Viacerí boli prenasledovaní až do novembra 1989. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha krátko po svojom zvolení v októbri 2024 zahodil európsku vlajku do koša a vo svojej kancelárii si namiesto demokraticky zvolenej prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej zavesil portrét Ernesta Che Guevaru, ktorý okrem iného dozeral na popravy Castrovho komunistického režimu. Najaktuálnejšie Robert Fico z pozície premiéra, ktorý si nevšimol študentskú revolúciu 17. novembra 1989, ešte predtým v roku 1986 vstúpil z kariérnych dôvodov do komunistickej strany, arogantne útočí na študenta Právnickej fakulty UK, ktorý sa dožaduje demokratickej diskusie o odborných problémoch. Premiér mu odkazuje, kde je jeho miesto… „Čerešničkou na torte“ je nedávny Status premiéra Roberta Fica k 111. výročiu od narodenia Gustáva Husáka (prezidenta a najvyššieho komunistického predstaviteľa počas normalizácie) s fotografiou ako mu na hrob kladie kvety: „Ja však cítim, že mu treba prejavovať úctu a rešpekt“.

Vyššie uvedené je prirodzeným vyústením toho, že na Slovensku neprišlo k vysporiadaniu sa s totalitnými režimami.  Je to akoby „košeľa bola od začiatku zapnutá nesprávne“. Justícia neprešla žiadnou očistou a dodnes na súdoch sedia sudcovia, ktorí v 80. rokoch súdili občanov za  politické trestné činy. Po rozpade Československa a nástupe k moci sa vtedajší premiér Vladimír Mečiar postaral, aby sa prestal uplatňovať tzv. lustračný zákon. Ten mal zamedziť, aby v štátnych orgánoch a vysokých štátnych funkciách skončili agenti a príslušníci ŠtB, vysokí funkcionári komunistickej strany, od okresných organizácii až po absolventov moskovských vysokých škôl. Mimochodom, v Českej republike je tzv. lustračný zákon platný dodnes. V štátnej správe, polícii a bezpečnostných zložkách pôsobili stovky bývalých príslušníkov ŠtB dlho po vzniku Slovenskej republiky v roku 1993 a niektorí tam pôsobia do dnešných dní. Len výnimočne prišlo zo strany verejne činných osôb k ospravedlneniu a priznaniu zodpovednosti za členstvo v komunistickej strane alebo za pôsobenie v represívnych zložkách, akou bola ŠtB. Ak nie sú pomenované a odsúdené zločiny minulosti, prichádza k zlyhávaniu právneho štátu a etablovaniu kultúry beztrestnosti pre „našich ľudí“ a a zníži sa aj schopnosť rozlišovať, že totalitné režimy predstavovali neslobodu, násilie a ekonomický úpadok a predstavujú ho aj dnes, hoci aj v iluzórnej a romantizovanej podobe „mocného dubiska“ — Ruskej federácie. Rovnako sa zníži schopnosť rozlišovať lži (dezinformácie). Všetky tieto okolnosti spolu so zlyhávaním občianskeho vzdelávania viedli k dnešnej mizérii.

V tejto situácii neostáva nič iné len si vyhrnúť rukávy a pustiť sa do práce… Máme vôbec nejakú šancu? Áno máme, keď to nevzdáme.

Kto za kampaňou stojí?

Living Memory sa už 7 rokov zo všetkých síl snaží čeliť dezinformáciám a vplyvu populistov, ktorí predstavujú pre našu spoločnosť totalitné riešenia. Robíme to na stredných školách. Dosiaľ sme urobili viac ako 500 prednášok a workshopov na školách po celom Slovensku. Podieľali sme sa na námete na divadelnú hru SND „Elity“, na pôdu škôl sme priniesli diskusiu k divadelnej hre „Natálka“ a podieľali sme sa aj na námete a scenári hry Divadla Jána Palárika v Trnave „Nemá trieda“, hranej priamo v školských triedach.

Mohli ste nás počuť:

Prosím pomôžte nám pokračovať vo vzdelávaní o totalitných režimoch a dezinformáciách aj v budúcnosti. Ďakujeme.

https://www.livingmemory.sk/o-nas

https://www.livingmemory.sk/

Na čo získané peniaze použijeme?

Finančné prostriedky z kampane použijeme, aby sa viacej mladých ľudí na stredných školách používaním kritického myslenia vyhli strate slobody.

Peniaze použijeme na pokrytie cestovných, ubytovacích, personálnych a administratívnych nákladov potrebných na uskutočnenie 40 workshopov na stredných školách na Slovensku.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
300 €  •  27. 2. 2024 22:22
Dobrosrdečný darca
50 €  •  22. 2. 2024 22:00
Láskavý darca
10 €  •  22. 2. 2024 12:09
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  21. 2. 2024 17:02
Milý darca
5 €  •  21. 2. 2024 6:59
Láskavý darca
5 €  •  21. 2. 2024 0:42
Veľkorysý darca
13 €  •  20. 2. 2024 22:27
Milý darca
5 €  •  20. 2. 2024 20:43
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 2. 2024 20:28
Láskavý darca
25 €  •  20. 2. 2024 20:06
Štedrý darca
25 €  •  20. 2. 2024 15:07
Milý darca
25 €  •  20. 2. 2024 15:05
Katarína Cmar
5 €  •  20. 2. 2024 12:56
Nechcem, aby sme zabudli a opakovali chyby minulosti.
Láskavý darca
5 €  •  20. 2. 2024 12:55
Veľkorysý darca
25 €  •  20. 2. 2024 12:35
Kristína Neuwirthová
25 €  •  20. 2. 2024 11:19
Nech sa dobrá vec v podobe tohto projektu podarí.
Láskavý darca
10 €  •  20. 2. 2024 9:51
Štedrý darca
10 €  •  20. 2. 2024 8:45
Dobrosrdečný darca
30 €  •  20. 2. 2024 7:12
Štedrý darca
25 €  •  19. 2. 2024 21:28
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  19. 2. 2024 16:01
Dobrosrdečný darca
100 €  •  19. 2. 2024 12:12
Láskavý darca
10 €  •  19. 2. 2024 9:32
Dobrosrdečný darca
10 €  •  19. 2. 2024 8:46
Veľkorysý darca
10 €  •  18. 2. 2024 21:52
Milý darca
25 €  •  18. 2. 2024 20:01
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  18. 2. 2024 19:54
Severanka
10 €  •  18. 2. 2024 18:24
Držím palce, veľmi si vážim Vašu prácu 👍👏. Pokračujte, prosím, mladá generácia presne takéto vzdelávanie potrebuje.
Láskavý darca
200 €  •  18. 2. 2024 15:52
Štedrý darca
100 €  •  18. 2. 2024 13:02
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  18. 2. 2024 11:26
Dobrosrdečný darca
50 €  •  18. 2. 2024 0:11
Milý darca
25 €  •  17. 2. 2024 21:10
Dobrosrdečný darca
15 €  •  17. 2. 2024 19:49
Láskavý darca
25 €  •  17. 2. 2024 13:27
Štedrý darca
5 €  •  17. 2. 2024 11:18
Veľkorysý darca
25 €  •  17. 2. 2024 9:02
Veľkorysý darca
30 €  •  16. 2. 2024 22:44
Dobrosrdečný darca
25 €  •  16. 2. 2024 21:19
Štedrý darca
10 €  •  16. 2. 2024 20:38
Darca, ktorý je za každú dobrost
254 €  •  16. 2. 2024 19:34
Láskavý darca
5 €  •  16. 2. 2024 17:50
Láskavý darca
10 €  •  16. 2. 2024 7:53
Dobrosrdečný darca
10 €  •  15. 2. 2024 20:46
Láskavý darca
25 €  •  15. 2. 2024 14:54
Dobrosrdečný darca
20 €  •  15. 2. 2024 13:24
Dobrosrdečný darca
5 €  •  15. 2. 2024 11:57
Láskavý darca
25 €  •  14. 2. 2024 23:25
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  14. 2. 2024 22:43
Veľkorysý darca
10 €  •  14. 2. 2024 20:21
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  14. 2. 2024 19:48
Veľkorysý darca
15 €  •  14. 2. 2024 19:38
Veľkorysý darca
50 €  •  14. 2. 2024 18:36
Veľkorysý darca
25 €  •  14. 2. 2024 17:25
Štedrý darca
25 €  •  14. 2. 2024 14:38
Štedrý darca
25 €  •  14. 2. 2024 13:59
Veľkorysý darca
5 €  •  14. 2. 2024 8:44
Veľkorysý darca
25 €  •  14. 2. 2024 4:41
Dobrosrdečný darca
25 €  •  13. 2. 2024 22:53
Štedrý darca
30 €  •  13. 2. 2024 22:48
Veľkorysý darca
100 €  •  13. 2. 2024 22:40
Láskavý darca
8 €  •  13. 2. 2024 22:30
Milý darca
10 €  •  13. 2. 2024 21:30
Milý darca
13 €  •  13. 2. 2024 21:24
Láskavý darca
10 €  •  13. 2. 2024 20:55
Veľkorysý darca
25 €  •  13. 2. 2024 20:41
Dobrosrdečný darca
25 €  •  13. 2. 2024 20:39
Veľkorysý darca
10 €  •  13. 2. 2024 20:24
Láskavý darca
25 €  •  13. 2. 2024 20:05
Dobrosrdečný darca
25 €  •  13. 2. 2024 18:30
Štedrý darca
10 €  •  13. 2. 2024 18:28
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  13. 2. 2024 17:10
Dobrosrdečný darca
10 €  •  13. 2. 2024 17:10
Tomas
5 €  •  13. 2. 2024 15:58
Dakujem
Láskavý darca
5 €  •  13. 2. 2024 14:30
Láskavý darca
10 €  •  13. 2. 2024 14:22
Darca, ktorý je za každú dobrost
35 €  •  13. 2. 2024 13:29
Láskavý darca
10 €  •  13. 2. 2024 13:17
Láskavý darca
200 €  •  13. 2. 2024 12:32
Milý darca
5 €  •  13. 2. 2024 12:03
Dobrosrdečný darca
5 €  •  13. 2. 2024 10:57
Štedrý darca
35 €  •  13. 2. 2024 10:41
Láskavý darca
5 €  •  13. 2. 2024 10:38
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  13. 2. 2024 10:37
Láskavý darca
5 €  •  13. 2. 2024 9:20
Štedrý darca
25 €  •  12. 2. 2024 22:33

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Dobrý pocit. 5 € a viac
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit. 5 € a viac

Edmund Burke: „Na to, aby zlo zvíťazilo, stačí málo, aby dobrí ľudia neurobili nič“. Dnes je veľkým zlom šírenie lží a nenávisti (dezinformácie) a alternatívnej „pravdy“ o totalitných režimoch a diktátoroch. Poďme priložiť sekeru ku koreňom lži!

Výborný pocit. 25 € a viac
Prispejte 25 € a viac

Výborný pocit. 25 € a viac

Elie Wiesel: „Vždy musíme zaujať postoj. Neutralita pomáha tyranovi, nie jeho obeti. Ticho povzbudzuje mučiteľa, nie mučeného. Niekedy musíme zakročiť“. Nehovoriť jasne o obetiach a páchateľoch totalitných režimov povzbudzuje budúcich agresorov. Poďme o tom hovoriť na školách.

Vynikajúci pocit. 50 € a viac.
Prispejte 50 € a viac

Vynikajúci pocit. 50 € a viac.

George Santayana: „Tí, ktorí si nepamätajú minulosť, sú odsúdení k jej zopakovaniu“. Z minulosti nám tu vyrastá jedovatý kvet v podobe akceptácie totalitnej minulosti a jej prejavov ako tolerancia lži a beztrestnosti. Urobme všetko preto, aby minulosť nebola pred nami!

Holubica Mieru. 100 € a viac
Prispejte 100 € a viac

Holubica Mieru. 100 € a viac

Karikatúra je z roku 1983. Holubicou je vtedajší minister obrany ZSSR a na špagáte ho drží Generálny tajomník ÚV KSSZ  Jurij Andropov. Holúbky mieru nám tu dnes púšťajú takí, čo by radi otočili kormidlom smer Moskva a to nesmieme pripustiť. 

Ako otráviť demokraciu. 300 € a viac
Prispejte 300 € a viac

Ako otráviť demokraciu. 300 € a viac

Dezinformácie a Hoaxy nie sú ničím novým.  Len sa v minulosti volali aktívne opatrenia.  Z ruského Aktivnoje meroprijatia. Minulosť je mimoriadne poučná a ukazuje, že modus operandi dezinformačných kampaní sa nemení. Pochody za mier, letákové či  mediálne kampane, agenti z radov politikov či exponovaných osobností verejného života všetko toto sú formy a metódy ktoré sú staršie ako 60 rokov. Poznanie minulosti imunizuje, proti klamstvám zamorujúcim mysle aj dnes..  Ide o veľa a treba to zastaviť.

Odmena

Workshop pre všetkých ochotných podporiť náš projekt touto sumou.

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Dobrý pocit. 5 € a viac
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit. 5 € a viac

Edmund Burke: „Na to, aby zlo zvíťazilo, stačí málo, aby dobrí ľudia neurobili nič“. Dnes je veľkým zlom šírenie lží a nenávisti (dezinformácie) a alternatívnej „pravdy“ o totalitných režimoch a diktátoroch. Poďme priložiť sekeru ku koreňom lži!

Výborný pocit. 25 € a viac
Prispejte 25 € a viac

Výborný pocit. 25 € a viac

Elie Wiesel: „Vždy musíme zaujať postoj. Neutralita pomáha tyranovi, nie jeho obeti. Ticho povzbudzuje mučiteľa, nie mučeného. Niekedy musíme zakročiť“. Nehovoriť jasne o obetiach a páchateľoch totalitných režimov povzbudzuje budúcich agresorov. Poďme o tom hovoriť na školách.

Vynikajúci pocit. 50 € a viac.
Prispejte 50 € a viac

Vynikajúci pocit. 50 € a viac.

George Santayana: „Tí, ktorí si nepamätajú minulosť, sú odsúdení k jej zopakovaniu“. Z minulosti nám tu vyrastá jedovatý kvet v podobe akceptácie totalitnej minulosti a jej prejavov ako tolerancia lži a beztrestnosti. Urobme všetko preto, aby minulosť nebola pred nami!

Holubica Mieru. 100 € a viac
Prispejte 100 € a viac

Holubica Mieru. 100 € a viac

Karikatúra je z roku 1983. Holubicou je vtedajší minister obrany ZSSR a na špagáte ho drží Generálny tajomník ÚV KSSZ  Jurij Andropov. Holúbky mieru nám tu dnes púšťajú takí, čo by radi otočili kormidlom smer Moskva a to nesmieme pripustiť. 

Ako otráviť demokraciu. 300 € a viac
Prispejte 300 € a viac

Ako otráviť demokraciu. 300 € a viac

Dezinformácie a Hoaxy nie sú ničím novým.  Len sa v minulosti volali aktívne opatrenia.  Z ruského Aktivnoje meroprijatia. Minulosť je mimoriadne poučná a ukazuje, že modus operandi dezinformačných kampaní sa nemení. Pochody za mier, letákové či  mediálne kampane, agenti z radov politikov či exponovaných osobností verejného života všetko toto sú formy a metódy ktoré sú staršie ako 60 rokov. Poznanie minulosti imunizuje, proti klamstvám zamorujúcim mysle aj dnes..  Ide o veľa a treba to zastaviť.

Odmena

Workshop pre všetkých ochotných podporiť náš projekt touto sumou.