Pomáhame silným príbehom i dobrým nápadom

#DonioRodina

Kto sme?

Sme ľudia, ktorí majú fundraising v krvi ako konzultanti či tvorcovia projektov. Spája nás presvedčenie, že každý jednotlivec, občianska iniciatíva, mimovládna nezisková organizácia, či firma má mať možnosť jednoducho získať peniaze na zmenu svojho príbehu. My sme tu na to, aby sme im to uľahčili.

Čo robíme?

Sme fundraisingová platforma, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Momentálne má Donio dve hlavné oblasti.

1/ Dobročinné výzvy: Pomáhajú ľuďom a organizáciám

Sme tu pre všetkých, ktorí by si radi založili dobročinnú výzvu a prostredníctvom kampane požiadali o pomoc verejnosť. Či už sa jedná o chorého kamaráta, občiansku iniciatívu, podporu mimovládnej neziskovej organizácie alebo záchranu kultúrneho dedičstva, sme tu pre vás.

2/ Naštartuj projekt: Pomáha komerčným i verejnoprospešným nápadom či projektom

Organizujete koncert, natáčate seriál alebo ste vymysleli nový produkt? Sme tu pre všetkých, ktorí majú dobrý nápad a sú ochotní ho dotiahnuť až do konca. Formou odmenového crowdfundingu podporujeme komerčné i verejnoprospešné projekty či nové nápady.

Ako Donio pomáha?

  • Odovzdáme 100 % vyzbieranej čiastky.
  • Pomáhame získavať peniaze na čokoľvek.
  • Prepájame dobročinný, verejnoprospešný a komerčný svet.
  • Robíme to jednoducho na pár klikov.
  • Ponúkame našu expertízu.
  • Pracujeme so želanou aj minimálnou čiastkou.
  • Naše kampane trvajú tak dlho ako potrebujete.

Ako fungujeme

Chcete nám čokoľvek napísať? Na vaše správy sa tešíme na ahoj@donio.sk.

#DonioTeam

Ivan Zaťko

Ivan
Zaťko

Country manažér

Predtým, než Ivan prijal výzvu rozbehnúť slovenské Donio, pomohol viac ako stovke crowdfundingových kampaní k tomu, aby úspešne dosiahli svoj cieľ. Práve takto rozbehli spolu s Jurajom svoje firmy madebythe: a Brot Books Deli, ktoré menia uhol pohľadu na pomoc neziskovkám či knižné kurátorstvo. Teraz je pred nimi nová výzva: rozhýbať fundraisingový ekosystém na Slovensku.

Zuzana Suchová

Zuzana
Suchová

Neziskové projekty a KPU

Zuzana zvykne hovorievať, že peniaze dokážu urobiť veľa dobra. Aj preto sa rozhodla rozbiehať slovenské Donio. Ona sama sa špecializuje sa na integrovaný fundraising a ich rozvoj v organizáciách. Na tieto témy aj prednáša alebo mentoruje. Za 15 rokov pôsobenia v občianskom, mimovládnom a neziskovom prostredí viedla úspešné kampane, konzultovala alebo spolupracovala na projektoch mnohých organizácií či aktivistov. Podieľala sa aj na výzve 50 dní, Postavme sa spoločne či iniciatíve Kto pomôže Slovensku. Peniaze „naháňala“ aj pre prezidentskú kampaň Zuzany Čaputovej či koalíciu PS/Spolu.

Lucia Malastová

Lucia
Malastová

Kampaňová manažérka

Lucka má v Donio na starosti komunikáciu s kampaňami, doma je najmä v tých crowdfundingových. K tomu jej pomáhajú skúsenosti s predajom online reklamy, organizovaním veľkých e-commerce a športových eventov a práca v neziskovej organizácii. Rada sa zaoberá vzdelávaním detí a okrem trávenia času s dcérkou si rada oddýchne pri dobrej káve a behu v lese.

Lea Benková

Lea
Benková

Manažérka pre kampane jednotlivcov

Už počas štúdia na vysokej škole si Lea našla cestu k dobrovoľníctvu a neziskovému sektoru, na ktorom ju najviac napĺňa a baví to, že robí zmysluplnú prácu. Do Donio ju prieviedla kombinácia šťastnej náhody, túžba rozšíriť si obzory a chuť pomáhať tam, kde je to potrebné.

Juraj Zamborský

Juraj
Zamborský

Marketingový manažér

Ak má niečo spoločné Zambo s crowdfundingom, tak sú to vlastné projekty, ktoré za posledné roky úspešne rozbehol. Okrem iného aj jednu z najväčších slovenských kampaní na nové turistické útulne. A keďže pri tom všetkom stál bok po boku spolu s Ivanom, bolo úplne prirodzené posunúť sa a pomôcť spoločne ďalším s ich príbehmi.

Dominika Sakmárová

Dominika
Sakmárová

Správca obsahu

Dominika je vyštudovaná sinologička, venuje sa literárnej činnosti a úspešne debutovala aj na knižnom trhu. Jej parketou sú však i sociálne siete, kde predstavuje obsah zameraný na Ďaleký východ. V tíme Donio má na starosti tvorbu obsahu a komunikáciu na sociálnych sieťach.