Chcete si založiť dobročinnú výzvu alebo si splniť sen?

Vyberte typ príbehu

Požiadajte svoju komunitu o pomoc. Nie je to žiadna hanba

Založenie výzvy na Donio je ľahké a rýchle

 • Odovzdáme 100 % získanej sumy. Žiadne provízie, žiadne poplatky
 • Získané peniaze dostanete už pár dní po dosiahnutí cieľa
 • Dáme vám viac času, s nami máte na kampaň 3 mesiace
 • Nemáte pripravené odmeny? U nás nie sú podmienkou

Kedy môžeme výzvu schváliť

 • Pomoc hendikepovaným, ľuďom v ťažkej životnej situácii, zvieratám a neziskovým organizáciám
 • Podpora v oblasti vzdelávacej, športové, kultúrne, sociálne a životného prostredia
 • Podpora technológií, inovácií, komunitného a územného rozvoja
 • Prevencie v protiprávnej činnosti
 • Osveta v uvedených oblastiach

Pomôžeme vám rozhýbať váš biznis

Založenie kampane na Donio je rýchle a ľahké

 • Odovzdáme 100 % získanej sumy. Žiadne provízie, žiadne poplatky
 • Ziskané peniaze dostanete už pri dosiahnutí prvého míľnika
 • Dáme vám viac času, s nami máte na kampaň 3 mesiace

Naštartuj projekt

Ak máte skvelý nápad či projekt a chcete na jeho rozbeh vytvoriť crowdfundingovú kampaň, pre odmenový crowdfunding je dôležité premyslieť predovšetkým lákavú ponuku odmien. S tým vám radi pomôžeme.

Založte si kampaň online z pohodlia domova. Zvládnete to sami

Založte si kampaň online z pohodlia domova. Zvládnete to sami

Na vytvorenie kampane je potrebné mať účet na Donio.

Na vytvorenie kampane je potrebné mať účet na Donio.

Registrovať sa

Už u nás máte účet? Prihláste sa

Recenzie zakladateľov výziev a projektov

Na čo sa najviac pýtate

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že je založenie bezplatné a odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Náš chod preto hradíme z dobrovoľných darov od vás, podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo získať peniaze na štúdium v Amerike, Dobročinnú výzvu si môžete založiť ako fyzická i právnická osoba. V ústrety vychádzame mimovládnym a neziskovým organizáciám, ako aj občianskej spoločnosti.

Pre kohokoľvek s dobrým nápadom je tu Naštartuj projekt. Ten je vhodný napríklad pre spisovateľov, návrhárov, umelcov ale aj podnikateľov. V skratke pre všetkých, ktorí by radi naštartovali nový komerčný alebo verejnoprospešný nápad, projekt alebo produkt, ale chýbajú im financie.

Pred spustením

Akým spôsobom prebieha vytvorenie kampane?

Vytvorenie kampane na Donio je jednoduché a rýchle, dá sa zvládnuť aj za hodinu. Predtým ako sa do toho pustíte, premyslite si či si vyberiete Dobročinnú výzvu alebo Naštartuj projekt, prečo kampaň zakladáte, aká bude cieľová čiastka, či budete pracovať s míľnikmi a či budete ponúkať odmeny. Ak v tom máte jasno, stačí si založiť kampaň na našom webe. Vďaka tomu, že všetko prebieha online, môžete vytvoriť kampaň z pohodlia vášho domova. Pokojne aj zo zahraničia.

Neviem, akú cieľovú sumu si mám zvoliť. Čo mi odporúčate?

Pri Dobročinných výzvach môžete kampaň spustiť aj bez cieľovej sumy. Tieto kampane však v priemere získajú výrazne menej a preto odporúčame cieľovú čiastku vždy vyplniť. Ak sa obávate, že nezískate 100% sumy a vaša energia venovaná príprave kampane vyjde nazmar, odporúčame pracovať s kampaňovými míľnikmi.

Ako fungujú kampaňové míľniky?

Cieľovú sumu delia na niekoľko častí. Je fajn, ak na svoju kampaň chcete vyzbierať 10.000 eur. Skúste sa ale zamyslieť nad tým, či by sa dal realizovať aj pri 2.000 alebo 5.000 eurách. Ak áno, nastavte si ich ako kampaňové míľniky. K cieľovej sume sa možno dostanete tiež, ale vyzbierané prostriedky získate už v prípade, že vyzbierate ten prvý.

Prechádzajú kampane schvaľovaním?

Áno, všetky. Kladieme veľký dôraz na spoluprácu s mimovládnymi, neziskovými organizáciami a kampane od občianskej spoločnosti, ktoré si profesne i ľudsky vážime. Sme za každú dobrosť, ak ale cítime, že kampaň nespĺňa naše požiadavky (čo je približne 40% prípadov), môžeme ju zamietnuť alebo vrátiť na doplnenie.

Aké sú najčastejšie dôvody, pre ktoré mi kampaň zamietnete?

Kampaň buď nie je v súlade s naším `Etickým kódexom` alebo už beží na inej fundraisingovej platforme. Vzhľadom k tomu, že vieme, aké náročné je kampani venovať svoju energiu, súbežné kampane v Pravidlách neumožňujeme.

Aké sú najčastejšie dôvody, pre ktoré mi kampaň vrátite na doplnenie?

Najčastejším dôvodom je nedostatočná kvalita dodaných materiálov a textov. Skontrolujte si prosím prípadné preklepy v textovom editore (napr. MS Word), zamerajte sa na rozlíšenie obrázkov a fotiek v pomere 16:10 a napíšte nám jasne, na čo plánujete využiť vyzbierané prostriedky.

Ako dlho vám trvá, kým mi schválite kampaň?

Ak od vás máme dostatok kvalitných podkladov, spracujeme ju obvykle do dvoch pracovných dní. Ak je v kampani potrebné niečo upraviť, dostanete od nás spätnú väzbu, ako pokračovať ďalej. V prípade, že je všetko v poriadku, vám kampaň rovno schválime. Pri zakladaní kampane si vyberiete, či bude kampaň aktívna v momente schválenia alebo si ju spustíte sami.

Vo výnimočných situáciách alebo pri veľkom množstve žiadostí sa môže táto doba predĺžiť. Prosíme, rešpektujte bežnú pracovnú dobu, vďaka ktorej sa môžeme vašim kampaniam venovať naplno a kvalitne. Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

Čaká ma veľa papierovania?

Nečaká. Snažili sme sa ho obmedziť na nevyhnutné minimum. Pre spustenie kampane je potrebné nahrať doklad totožnosti, pre firmy výpis z OR SR, pre mimovládne a neziskové organizácie stanovy právnickej osoby a pre všetkých prvú stranu výpisu z účtu nie staršieho ako 30 dní. V niektorých prípadoch vyžadujeme ďalšiu dokumentáciu, napríklad cenovú kalkuláciu na procedúry alebo pomôcky či rekonštrukčné práce.