Podporte Fotoklub RK 1924 a ružomberských fotografov pri ich storočnici!

Míľnik 1/2

Cieľová suma nám umožní pripraviť a realizovať výstavu k našej storočnici. Bude spojená s vernisážou, na ktorú vás pozveme.

Získaných 0 € 1 125 €
1 500 €
16 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Z tejto sumy pokryjeme čiastočné náklady spojené s vydaním publikácie „Stovka“.

Získaných 0 € 1 125 €
3 500 €
16 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Fotoklub RK 1924
Dátum pridania
30. 1. 2024

Viete, čo je to expozícia, vývojka či Flexaret?

My, ružomberskí fotografi, združení vo svojom klube to vieme. Poznáme tie tradičné i súčasné podoby fotografie. Pamätáme dobu, keď mobily s fotoaparátmi neexistovali a ruky štípali od vývojky. Bodaj by nie, veď náš fotoklub si v tomto roku pripomína rovnú stovku svojej činnosti. Sme tak jedným z najstarších nielen na Slovensku, ale i v celej Európe.

Aké aktivity chystáme?

Našu storočnicu, ktorú aktívne pripravujeme, si chceme pripomenúť dôstojne a niekoľkými aktivitami – veľkou výstavou s katalógom, vydaním publikácie mapujúcej históriu i súčasnosť klubu a slávnostným programom. Budú poďakovaním pre všetkých, ktorí s nami našu púť zdieľajú i poďakovaním našim členom. Chceme ich realizovať v máji a júni 2024 aj s vašou pomocou a podporou.

V klube sa vystriedalo už niekoľko generácií fotografov, spolu do 300 členov a máme za sebou desiatky úspešných výstav nielen na Slovensku, plenérov, podujatí i projektov a tri vydané monografie. Spolupracujeme s dvadsiatkou podobných klubov na Slovensku, v Poľsku i v Českej republike.

Naša činnosť je financovaná takmer výlučne z členských príspevkov, od donorov a priaznivcov. Združujeme záujemcov o fotografiu a fotografovanie. Sú rôznych povolaní i rôzneho veku. Všetkých však spája záujem pozerať sa na svet cez hľadáčik objektívu a zachytávať ním svoje videnie sveta.

Kto za kampaňou stojí?

Sme Občianske združenie združujúce ľudí so záujmom o fotografiu na území Ružomberka a dolného Liptova.

Vytvárame priestor pre stretávanie sa, výstavnú činnosť, fotovýlety. Organizujeme medzinárodné stretnutia fotografov, nadväzujeme a rozvíjame partnerské vzťahy s Fotoklubmi tak na Slovensku ako aj v zahraničí, vzájomne sa navštevujeme. Naši členovia sa zapájajú do rôznych medzinárodných fotografických súťaží, celoštátnych súťaží.

Fotografická tvorba našich členov je pestrá.

Máme členov orientujúcich sa na krajinársku fotografiu ako Peter Kralovenský, Ján Greš, na reportážno – dokumentárnu fotografiu ako Fedor Polóni, Štefan Ižo a Anton Mundier. Fotografia prírody a divočiny oslovila Bartolomeja Kameníka. Kreatívna fotografia a architektúra a portrét je blízka Jaroslavovi Moravčíkovi, Tomášovi Mlynárikovi. Zátišia a detaily má rada Zuzana Weissová, Metod Kolla a Štefan Ižo. Dynamické a kreatívne portréty sú parketou Ľubice Janecovej – Majcherovej a tiež Stanislava Surového. Viacerí z členov sú nositeľmi fotografických titulov ako sú AZSF, MZSF, AFIAP. Viacerí sú i držiteľmi ocenení z medzinárodných salónov a celoštátnych súťaží. Raritou nášho Fotoklubu je, že máme aj online členov vo Švajčiarsku, Česku, v Poprade či v Bratislave.

Na čo získané peniaze použijeme?

Získané peniaze použijeme na prípravu a vernisáž profilovej výstavy fotoklubu Ružomberok. Pôjde o 43 panelov rozmerov 100 x70 cm, nainštalovaných vo veľkej sále Liptovského múzea v Ružomberku. Váš finančný dar bude použitý aj na predtlačovú prípravu publikácie v rozsahu 120 strán, ktorá pútavo zachytí a verejnosti priblíži najdôležitejšie míľniky našej činnosti. A tiež na spracovanie návrhov a výrobu pamätných odznakov a tričiek.

Odmenou pre darcov bude nielen možnosť zdieľať s nami spoločnú verejnú výstavu či vydanú publikáciu, ale i drobné ďakovné predmety – odznaky a tričká pripravené pre darcov. Odznak obdrží i účastník vernisáže a galavečera. Ceny odmien zahŕňajú aj poštovné a ich distribúciu.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
20 €  •  27. 2. 2024 20:02
Štedrý darca
20 €  •  27. 2. 2024 11:30
Dobrosrdečný darca
50 €  •  27. 2. 2024 10:15
Štedrý darca
50 €  •  26. 2. 2024 22:41
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  24. 2. 2024 17:45
Veľkorysý darca
30 €  •  22. 2. 2024 17:04
Veľkorysý darca
50 €  •  19. 2. 2024 9:28
Dobrosrdečný darca
100 €  •  13. 2. 2024 11:11
Milý darca
20 €  •  13. 2. 2024 9:21
Láskavý darca
50 €  •  12. 2. 2024 11:35
Veľkorysý darca
20 €  •  11. 2. 2024 17:54
Milý darca
100 €  •  9. 2. 2024 12:39
Pavel O.
50 €  •  7. 2. 2024 11:44
rád som podporil a teším sa na výstavu
Láskavý darca
30 €  •  2. 2. 2024 12:56
Veľkorysý darca
50 €  •  2. 2. 2024 12:52
Štedrý darca
50 €  •  31. 1. 2024 11:37
Milý darca
150 €  •  31. 1. 2024 0:59
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  30. 1. 2024 21:08
Milý darca
40 €  •  30. 1. 2024 18:57
Dobrosrdečný darca
150 €  •  30. 1. 2024 18:48
Milý darca
10 €  •  30. 1. 2024 9:57
Dobrosrdečný darca
20 €  •  30. 1. 2024 9:07

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Publikácia "Stovka" vydaná pri príležitosti 100. výročia Fotoklubu RK1924
Prispejte 50 € a viac

Publikácia „Stovka“ vydaná pri príležitosti 100. výročia Fotoklubu RK1924

Zostáva 41/50

Odmenou Vám bude jedinečná publikácia „Stovka“, ktorá mapuje históriu a súčasnosť nášho Fotoklubu RK1924. Na 120-tich stranách a v tvrdej väzbe obsahuje zaujímavé fotografie, dokumenty či výpovede členov o ich vzťahu k fotografovaniu. Veríme, že sa stane nielen súčasťou vašej knižnice, ale že v nej budete i pravidelne listovať.   

Odmena Zostáva 41/50

Publikáciu vám zašleme poštou, poštovné je zahrnuté v cene. 

Tričko a odznak fotoklubu
Prispejte 30 € a viac

Tričko a odznak fotoklubu

Zostáva 47/50

Ďakujeme za vašu podporu. Ako odmenu vám na adresu pošleme balíček s jedinečným tričkom podľa zvolenej veľkosti a kovový odznak s logom nášho fotoklubu.

Odmena Zostáva 47/50

Poštovné je zahrnuté v cene. Tričká v zvolenej veľkosti S – M – L – XL – XXL.

Poukaz na účasť v INTERfotoPLENÉRI LIPTOV XXI. 2024 alebo  XXII. 2025
Prispejte 150 € a viac

Poukaz na účasť v INTERfotoPLENÉRI LIPTOV XXI. 2024 alebo XXII. 2025

Zostáva 3/5

Ďakujeme za vašu podporu. Odmenou vám bude účasť na medzinárodnom fotografickom plenéri. Môžete si vybrať, či sa zúčastnite plenéra realizovaného v roku 2024 alebo v roku 2025. INTERfotoPLENÉR LIPTOV plánujeme organizovať v máji 2024 v lokalite Ružomberok a okolie. Je to medzinárodné stretnutie fotografov. Začína v piatok popoludní a končí v nedeľu obedom. Program ponúkne aj prehliadku výstavy fotografií a prezentácie účastníkov plenéru. Súčasťou bude fotografovanie portrétu v ateliéri aj v exteriéri, výjazd do fotograficky zaujímavých lokalít v okolí či spoločenské posedenie a prednáška známeho autora o svojej tvorbe. Presný termín ešte nemáme stanovený. INTERfotoPLENÉR sa s podobným programom uskutoční aj v roku 2025 koncom apríla, alebo začiatkom mája.

Odmena Zostáva 3/5

Súčasťou odmeny je hradenie všetkých pobytových nákladov (ubytovanie a strava), ako i jedinečný zážitok v kruhu ostatných fotografov. 

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Chcete pomôcť pripraviť jedinečnú výstavu, vydať publikáciu našej storočnice a podporiť amatérskych fotografov? Voľbou tejto odmeny získate nielen dobrý pocit, ale tiež prispejete na dobrú vec.

Odmena

Súčasťou odmeny je pozvanie a účasť na výstave nášho klubu v júni 2024. 

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Publikácia "Stovka" vydaná pri príležitosti 100. výročia Fotoklubu RK1924
Prispejte 50 € a viac

Publikácia „Stovka“ vydaná pri príležitosti 100. výročia Fotoklubu RK1924

Zostáva 41/50

Odmenou Vám bude jedinečná publikácia „Stovka“, ktorá mapuje históriu a súčasnosť nášho Fotoklubu RK1924. Na 120-tich stranách a v tvrdej väzbe obsahuje zaujímavé fotografie, dokumenty či výpovede členov o ich vzťahu k fotografovaniu. Veríme, že sa stane nielen súčasťou vašej knižnice, ale že v nej budete i pravidelne listovať.   

Odmena Zostáva 41/50

Publikáciu vám zašleme poštou, poštovné je zahrnuté v cene. 

Tričko a odznak fotoklubu
Prispejte 30 € a viac

Tričko a odznak fotoklubu

Zostáva 47/50

Ďakujeme za vašu podporu. Ako odmenu vám na adresu pošleme balíček s jedinečným tričkom podľa zvolenej veľkosti a kovový odznak s logom nášho fotoklubu.

Odmena Zostáva 47/50

Poštovné je zahrnuté v cene. Tričká v zvolenej veľkosti S – M – L – XL – XXL.

Poukaz na účasť v INTERfotoPLENÉRI LIPTOV XXI. 2024 alebo  XXII. 2025
Prispejte 150 € a viac

Poukaz na účasť v INTERfotoPLENÉRI LIPTOV XXI. 2024 alebo XXII. 2025

Zostáva 3/5

Ďakujeme za vašu podporu. Odmenou vám bude účasť na medzinárodnom fotografickom plenéri. Môžete si vybrať, či sa zúčastnite plenéra realizovaného v roku 2024 alebo v roku 2025. INTERfotoPLENÉR LIPTOV plánujeme organizovať v máji 2024 v lokalite Ružomberok a okolie. Je to medzinárodné stretnutie fotografov. Začína v piatok popoludní a končí v nedeľu obedom. Program ponúkne aj prehliadku výstavy fotografií a prezentácie účastníkov plenéru. Súčasťou bude fotografovanie portrétu v ateliéri aj v exteriéri, výjazd do fotograficky zaujímavých lokalít v okolí či spoločenské posedenie a prednáška známeho autora o svojej tvorbe. Presný termín ešte nemáme stanovený. INTERfotoPLENÉR sa s podobným programom uskutoční aj v roku 2025 koncom apríla, alebo začiatkom mája.

Odmena Zostáva 3/5

Súčasťou odmeny je hradenie všetkých pobytových nákladov (ubytovanie a strava), ako i jedinečný zážitok v kruhu ostatných fotografov. 

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Chcete pomôcť pripraviť jedinečnú výstavu, vydať publikáciu našej storočnice a podporiť amatérskych fotografov? Voľbou tejto odmeny získate nielen dobrý pocit, ale tiež prispejete na dobrú vec.

Odmena

Súčasťou odmeny je pozvanie a účasť na výstave nášho klubu v júni 2024.