Pomôž nám budovať startupový ekosystém na Slovensku

Míľnik 1/3

Zorganizujeme 6 Startup Grind eventov po celom Slovensku

Získaných 0 € 570 €
2 000 €
36 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

Budeme môcť pokryť finančné náklady projektu Mladá Bratislava a obsahovo pripraviť & natočiť 6 podcastov

Získaných 0 € 570 €
4 000 €
36 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Zorganizujeme 4× Mentalitu Foundera live

Získaných 0 € 570 €
6 000 €
36 dní
do ukončenia
Zakladateľ
StartuPeak
Dátum pridania
8. 8. 2023

Predstavenie príbehu

Sme občianske združenia, ktoré pracujú s mladými, proaktívnymi a podnikavými ľuďmi. Vzdelávame a združujeme ich s cieľom budovať na Slovensku silný startup ekosystém. Našim cieľom je, aby sa zo Slovenska jedného dňa stal inovačný hub v streoeurópskom regióne. Organizujeme preto rôzne networkingové a vzdelávacie eventy a na to, aby sme mohli pokračovať a tieto aktivty rozšíriť, potrebujeme tvoju podporu.

Aké aktivity máme za sebou?

 • Športovo-networkingové podujatia na podporu vzájomného spoznávania sa startupistov a mladých ľudí na Slovensku  
 • Startup galavečer (CESA) – každý rok chceme poznať úspešné slovenské príbehy, startupy a jednotlivcov, ktorým sa v danom roku darilo v rámci Slovenska darilo, sme teda country partnerom „Central European Startup Awards“ – medzinárodnej startupovej súťaže, ktorá každý rok hľadá top projekty po celom našom regióne.
 • Match Up – Séria Speed dating podujatí, kde majú profesionáli z SK startup ekosystému možnosť porozprávať sa a nasmerovať mladé talenty v ich kariére, prípadne motivovať k podnikaniu. Zároveň je našim cieľom vytvoriť priestor pre študentov a mladých ľudí na to, aby bližšie spoznali slovenský podnikateľský ekosystém. 
 • Mentalita foundera (podcast) – Príbehy jednorožcov aj žralokov. Mali nápad a víziu, odvahu a dobrý timing, ale niekedy potrebovali aj trochu šťastia a súhru okolností. Dnes riadia veľké firmy s miliónovými obratmi, no museli si to poctivo odmakať. Biznisové príbehy zakladateľov a zakladateliek firiem, ktoré sa stali na Slovensku lovebrandom a dnes ich poznajú aj vo svete. Čo ich spája? Mentalita…Mentalita foundera. 

Kto za kampaňou stojí?

Misiou občianskeho združenia StartuPeak je podpora a rozvoj vzdelávania v oblasti podnikateľského prostredia pre širokú verejnosť; organizácia podujatí vo forme workshopov, konferencií a seminárov na podporu rastu, rozvoja a združovania startup ekosystému.

Viac o aktivitách: https://www.startupeak.com/ 

Misiou občianskeho združenia Zero2Hero je inšpirovať k podnikaniu, spájať komunitu mladých podnikavých talentov, podnikateľov, mentorov a podporovať a zároveň motivovať k zdieľaniu skúseností a vedomostí medzi týmito ľuďmi. 

Viac o aktivitách: https://zero2hero.sk/ 

Na čo získané peniaze použijeme?

S tvojou finančnou podporou nám pomôžeš financovať a tým rozšíriť naše tohtoročné aktivity a podujatia na podporu podnikateľského prostredia na Slovensku. 

Konkrétne pôjde o tieto aktivty:

 • Mentalita foundera live – offline podujatie s cieľom predstaviť úspešný príbeh človeka z biznisu podobne ako pri podcaste mentalita foundera, tu by však účastníci podujatia mali možnosť tohto človeka “vyspovedať” naživo a zároveň sa medzi sebou spoznať, potenciálne spojiť myšlienky vlastných projektov. 
 • Startup Grind - spoločne s Campus Cowork chceme priniesť komunitu Startup Grind opäť na Slovensko. Našou ambíciou je pod hlavičkou Startup Grind priniesť sériu „Fireside chatov“, workshopov a panelových diskusií nie len do Bratislavy, ale aj do iných Slovenských miest – KE, ZA, TT. 
 • Mladá Bratislava – pre mladých ľudí chceme priniesť týždeň workshopov a malých eventov, ktoré zahŕňajú širokú škálu tém dôležitých pre osobný a spoločenský rast. Od business a finančných znalostí, cez duševné zdravie, digitalizáciu, občiansku participáciu, rovnosť a inklúziu. (podujatie plánujeme zorganizovať v Novembri 2023)
 • Keďže posledné roky na Slovensku vznikajú najmä technologické startupy, vzniká na pracovnom trhu (nie len pre programátorov) potreba mať aspoň základnú znalosť vývojárskych technológií, terminológie a pod. -  radi by sme priniesli sériu podcastov, ktoré pomôžu aj netechnickým ľuďom pochopiť, ako sa vyvíja softvér, na čo si treba dávať pozor, a ako sa v IT svete orientovať. 

Miľníky

2000€

 • Zorganizujeme 6 Startup Grind eventov po celom Slovensku

4000€

 • Budeme môcť pokryť finančné náklady projektu Mladá Bratislava 
 • Obsahovo pripravíme a natočíme 6 podcastov

6000€

 • Zorganizujeme 4× Mentalitu Foundera live

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Ceníme si akýkoľvek príspevok, veľmi pekne ďakujeme.

Odmena

Odmenou Vám bude vedomie, že ste aspoň symbolicky podporili rozvoj SK startup ekosystému

Vínko v Amfora Winebare
Prispejte 15 € a viac

Vínko v Amfora Winebare

Poukážka na pohár vína podľa výberu v Amfora Winebare

Tričko "Innovator" by StartuPeak
Prispejte 30 € a viac

Tričko „Innovator“ by StartuPeak

Merch našej organizácie

1 deň v Campus Mlyny
Prispejte 50 € a viac

1 deň v Campus Mlyny

1 miesto na 1 deň v Campus Mlyny

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Ceníme si akýkoľvek príspevok, veľmi pekne ďakujeme.

Odmena

Odmenou Vám bude vedomie, že ste aspoň symbolicky podporili rozvoj SK startup ekosystému

Vínko v Amfora Winebare
Prispejte 15 € a viac

Vínko v Amfora Winebare

Poukážka na pohár vína podľa výberu v Amfora Winebare

Tričko "Innovator" by StartuPeak
Prispejte 30 € a viac

Tričko „Innovator“ by StartuPeak

Merch našej organizácie

1 deň v Campus Mlyny
Prispejte 50 € a viac

1 deň v Campus Mlyny

1 miesto na 1 deň v Campus Mlyny