Projekt ukončený:

Slovakman 20: podporte tvorbu dokumentu k 20. výročiu Slovakman Triathlon

Míľnik 1/3

Dokážeme natočiť aktuálne dokrútky, urobiť základný strih dokumentu, vyčistiť zvuk a pripraviť titulky a grafiky.

Získaných 0 € 1 362 €
1 000 €

Míľnik 2/3

Zvládneme urobiť profesiálnu úpravu zvuku, obrazu a doplniť špeciálne grafické efekty, ktoré zaberajú viac času.

Získaných 0 € 1 362 €
2 000 €

Míľnik 3/3

Vďaka vašej podpore dokážeme pokryť kompletné náklady na dokument, ktorý tak môže byť voľne prístupný online na YouTube.

Získaných 0 € 1 362 €
3 000 €
 -
39 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
33 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Slovakman 20: podporte tvorbu dokumentu k 20. výročiu Slovakman Triathlon

Míľnik 1/3

Dokážeme natočiť aktuálne dokrútky, urobiť základný strih dokumentu, vyčistiť zvuk a pripraviť titulky a grafiky.

Získaných 0 € 1 362 €
1 000 €

Míľnik 2/3

Zvládneme urobiť profesiálnu úpravu zvuku, obrazu a doplniť špeciálne grafické efekty, ktoré zaberajú viac času.

Získaných 0 € 1 362 €
2 000 €

Míľnik 3/3

Vďaka vašej podpore dokážeme pokryť kompletné náklady na dokument, ktorý tak môže byť voľne prístupný online na YouTube.

Získaných 0 € 1 362 €
3 000 €
Zakladateľ
Slovakman s.r.o.
Dátum pridania
23. 7. 2023

Slovakman Triathlon oslavuje svoje 20. narodeniny

Podarilo sa nám zozbierať archívne materiály z VéHáeSiek, DéVéDéčiek a súkromných archívov našich účastníkov a dobrovoľníkov. Spoločne vytvoríme dokument, ktorý priblíži obdobie dospievania jediného dlhého triatlonu na Slovensku. Archívne zábery od roku 2003 až po dnešok doplníme osobnými výpoveďami pretekárov a organizátorov.

Vznikne dokument pre triatlonovú komunitu, pre športovcov, ale tiež pre všetkých, ktorí majú radi zaujímavé ľudské príbehy plné odhodlania, vytrvalosti, tvrdej práce a ceste za svojimi snami.

Naša cesta trvá už 20 rokov a budeme radi, keď sa stanete jej súčasťou. Pomôžte nám dokončiť dokument a získajte niektorú z odmien.

Čo alebo kto je Slovakman?

Slovakman Triathlon sú preteky v dlhom triatlone. Triatlon sa skladá z troch disciplín – plávania, cyklistiky a behu, pričom existujú rôzne vzdialenosti, na akých sa môže pretekať. 

Dlhý triatlon je označenie pre tzv. ironmanské vzdialenosti, resp. železných mužov, čo znamená 3,8 km plávania, 180 km na bicykli a 42 km behu, spolu teda 226 kilometrov.

Slovakman Triathlon je silná komunita vytrvalostných športovcov, ich priateľov, rodín a fanúšikov, ktorí sa za 20 rokov zúčastnili našich pretekov a stali sa tak ich súčasťou. Je to spolu takmer 1000 športovcov z viac než 15 krajín sveta, ktorí si vyskúšali našu jedinečnú atmosféru.

Slovakman Triathlon je príbeh, ktorý v sebe nesie 20tich rokov snov. Každý z pretekárov si pod našim názvom predstaví ten svoj príbeh. Každý je rozdielny a pritom sú si veľmi podobné. Stovky hodín tréningu, obetovaných momentov pre víťazstvo nad sebou samým.

Slovakman Triathlon = 20 rokov snov

Koho v dokumente uvidíte?

Výber protagonistov do nášho dokumentu nebol vôbec jednoduchý. Za 20 rokov u nás pretekalo niekoľko skvelých športovcov, ale hlavne silných osobností a skvelých ľudí.  Pred kameru sa nakoniec postavia a v dokumente budú vystupovať tieto mená:

 • Petr Vabroušek – svetová triatlonová legenda, 220 dokončených dlhých triatlonov, 9 víťazstiev na Slovakmanovi
 • Ondrej Kubo – jediný Slovák s časom pod 8 hodín na dlhom triatlone (Roth 2023), najrýchlejší pretekár, aký kedy stál na štarte Slovakmanu
 • Kristína Lapinová – viacnásobná víťazka a výrazná osobnosť podujatia, triatlonová reprezentantka SR
 • Martin Baláž – jediný účastník, ktorý má dokončených všetkých 19 doterajších ročníkov Slovakman Triathlon
 • Vlado Baron – srdce aj rozum podujatia (hlavný organizátor), moderátor triatlonových pretekov na Slovensku a v Česku
 • Palo Peciar – stojí pri Slovakmane od roku 2003, organizátor a riaditeľ podujatia 

Nemôžeme zabudnúť ani na tých, bez ktorých by tento dokument nikdy nevznikol:

 • Organizačný tím Slovakman Triathlon (Juraj Králik, Vlado Baron, Jakub Pediač)
 • Dokumentarista Michal Miklovič
 • Účastníci a dobrovoľníci všetkých ročníkov, ktorí nám pomohli s organizáciou, ale tiež s archívnymi zábermi z minulosti
 • VY – naši podporovatelia a partneri

Kedy a kde si budem môcť pozrieť dokument Slovakman 20?

Predpremiéra dokumentu prebehne v predvečer 20. ročníka v piešťanskej Lodenici v rámci oficiálneho programu CTP Slovakman Triathlon 2023, v sobotu 5. 8. o 19:00.

Vítaní ste všetci, športovci, fanúšikovia, rodinní príslušníci.

Po pretekoch dokument doplníme o zábery z 20. ročníka a menoslov vás, podporovateľov a partnerov, A finálnu verziu zverejníme online.

Aj vďaka vašej podpore budeme môcť dokument zverejniť zadarmo na Youtube, kde si ho budete môcť kedykoľvek pozrieť.

Veríme, že dokument dostaneme aj do veľkých médií (RTVS), avšak to je hudba budúcnosti…

Na čo získané peniaze použijeme?

Vďaka našim skvelým účastníkom a dobrovoľníkom sa nám podarilo zozbierať veľa archívnych materiálov na ktorých dokument postavíme. Teraz ale prichádza na rad náročnejšia časť. 

V skratke taká tvorba dokumentu zahŕňa nasledovné:

 • Prelúskať sa hodinami amatérskych archívnych záberov, 
 • Vybrať z nich tie najrelevantnejšie
 • Navrhnúť  základnú dejovú líniu 
 • Osloviť respondentov 
 • Zabezpečiť produkciu (režiséra, kameramanov, osvetlovačov, maskérku atď.)  na natáčanie výpovedí 
 • Samotný strih dokumentu
 • Postprodukčná úprava (vyladenie farieb, zvuku, grafika,…)

Veľa z týchto krokov, tak ako vždy na Slovakmane, sme schopní pokryť vo vlastnej réžii, lebo je to náš srdcový projekt a vidíme v tom hlbší zmysel. 

Na to aby tento dokument vznikol však musíme prizvať na pomoc špecialistov z dokumentárneho prostredia, ktorí budú mať za úlohu vyskladať dej tak, aby sme spoločne 5. 8. 2023 vo večerných hodinách počas 20 minút premietania na veľkoplošnej obrazovke ani nedýchali.

Míľniky našej kampane:

1. míľnik – 1000 €

Dokážeme natočiť aktuálne dokrútky, urobiť základný strih dokumentu, vyčistiť zvuk a pripraviť titulky a grafiky. Základná verzia dokumentu tak bude k dispozícii.

2. míľnik – 2000 €

Zvládneme urobiť profesiálnu úpravu zvuku, obrazu a doplniť špeciálne grafické efekty, ktoré zaberajú viac času.

3. míľnik – 3000 €

Vďaka vašej podpore dokážeme pokryť kompletné náklady na dokument, ktorý tak môže byť voľné prístupný online na YouTube a môžete si ho pozrieť kedykoľvek a kdekoľvek.

Ďakujeme za podporu a tešíme sa na výsledok! :) 

Ďalšie informácie:

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu