Pomôžte nám zorganizovať Ružomberský džezový festival Jazz_a-tak

Získaných 0 € 0 €
2 199 €
16 dní
do ukončenia
Zakladateľ
MEDIANA, s.r.o.
Dátum pridania
3. 11. 2023

Podarí sa nám opäť priniesť džez na ružomberskú scénu?

Menšinový hudobný žáner, akým je džez, si stále hľadá svoje miesto v spoločnosti, ako aj na pódiu. 

Prvý pokus, uviesť džezový festival na ružomberskú scénu sa čiastočne podaril v minulom roku, medzi vianočnými sviatkami. Pôvodný zámer, uskutočniť dvojdňové podujatie, sa pre obmedzený rozpočet musel uspokojiť s jednodňovým vystúpením, doplneným o jamsession.

Na to, aby sme mohli podujatie opäť priniesť do Ružomberka však potrebujeme vašu pomoc.

Prečo to má podľa nás zmysel?

Festival sa potešil záujmu verejnosti, ktorá ho poctila svojou návštevnosťou. Je to jedinečný formát jazzového charakteru v Ružomberku a okolí, ktorý dáva priestor aj mladým, začínajúcim umelcom. Práve podpora mladých hudobných talentov v Ružomberku chýba.

Podujatie, ktoré sa konalo 28. decembra 2022, bolo zároveň venované spomienke na slávneho a známeho džezového pianistu Michela Petrucianiho, ktorý by sa práve v ten deň dožil 60. rokov.

Realizácia projektu zahŕňa prenájom reprezentatívnych priestorov ružomberskej synagógy s výbornou akustikou, ktoré sú doplnené koncertným krídlom, profesionálnym ozvučením a osvetlením. Nevyhnutnou súčasťou je aj honorár pre účinkujúcich.

Pre podujatie sú potrební predovšetkým účinkujúci umelci, priestor, informačný materiál a ozvučenie. Pridávame ešte, na podporu kolegiálnej atmosféry a dobrej nálady, chlieb s masťou.

Pôvodný zámer bol, a ešte stále trvá, urobiť dvojdňové podujatie. 

Žiadosť o podporu tohto podujatia zo strany Mesta Ružomberok sa musela tohto roku obísť bez pochopenia.
V minulom roku bolo podujatie podporené sumou 500 eur.

Vianoce sú najmä o radosti, ktorú by sme aj vhodne nastaveným programom chceli umocniť. 

Kto za kampaňou stojí?

Podujatie, ktoré bude mať druhý ročník, tak ako predtým, organizuje Mediana production, kultúrna zložka právnickej osoby MEDIANA, s.r.o., r.s.p. – zastúpenej majiteľom a konateľom Stanislavom Surovým. Ten v Ružomberku už niekoľko rokov organizuje mnohé podujatia, medzi inými aj fotografickú súťaž Ružomberčania fotografujú a duchovno-koncetné podujatie Stretnutie pre život.

Na čo získané peniaze použijeme?

Ako už bolo spomenuté, finančné prostriedky získané z tohto projektu použijeme na prevádzkové náklady, ako prenájom priestoru a techniky, ktoré predstavujú jednu z podstatných položiek pri realizácii zámeru. Honoráre účinkujúcim sú ďalšou časťou rozpočtu.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Páči sa vám náš projekt a chcete ho podporiť  ľubovoľnou sumou? Ďakujeme!

Vstup pre 2 osoby
Prispejte 10 € a viac

Vstup pre 2 osoby

Zostáva 50/50

Vsupenky pre 2 osoby

Odmena Zostáva 50/50

Užijete si príjemný večer v spoločnosti kvalitnej hudby situovaný do obdobia Vianoc.

Portrétna fotografia
Prispejte 50 € a viac

Portrétna fotografia

Zostáva 30/30

Portrétna fotografia

Odmena Zostáva 30/30

Súčasťou tejto odmeny bude 5 profesionálnych fotografií nafotených a upravených v štúdiu. Zároveň vás bude oprávňovať na vstup na podujatie pre 2 osoby.

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Páči sa vám náš projekt a chcete ho podporiť  ľubovoľnou sumou? Ďakujeme!

Vstup pre 2 osoby
Prispejte 10 € a viac

Vstup pre 2 osoby

Zostáva 50/50

Vsupenky pre 2 osoby

Odmena Zostáva 50/50

Užijete si príjemný večer v spoločnosti kvalitnej hudby situovaný do obdobia Vianoc.

Portrétna fotografia
Prispejte 50 € a viac

Portrétna fotografia

Zostáva 30/30

Portrétna fotografia

Odmena Zostáva 30/30

Súčasťou tejto odmeny bude 5 profesionálnych fotografií nafotených a upravených v štúdiu. Zároveň vás bude oprávňovať na vstup na podujatie pre 2 osoby.