Podporte preklad krimi románu ANJELIK do anglického jazyka

Získaných 0 € 380 €
3 500 €
51 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Roman Horňák
Dátum pridania
13. 9. 2023

Slovenský úspech chcem posunúť viacerým čitateľom formou prekladu do Angličtiny

Nakoľko sa môj krimi román Anjelik stal úspešným a prejavilo o neho záujem aj české nakladateľstvo, rozhodol som sa, okrem českého jazyka, nechať knihu preložiť aj do angličtiny.

Aj napriek ťažkej téme, dovolím si tvrdiť, že problém pedofílie je nočnou morou každého rodiča a preto treba o tomto otvorene hovoriť aj písať.

Tušíte správne! Dej je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Vďaka anglickému prekladu sa kniha môže dostať k širšiemu spektru čitateľov. Vlastne do celého sveta! Pomôžte mi to prosím zrealizovať. 

O čom kniha je?

Z areálu základnej školy zmizlo dievčatko. Tretiačka Natálka Blažejová. Jej spolužiačka Sonička bola poslednou osobou, ktorá ju v ten deň videla. Mávala Natálke cez okno školskej družine, keď opúšťala školský dvor, držiac za ruku neznámeho muža. Odvtedy akoby sa pod Natálkou prepadla zem. Polícia spustila pátraciu akciu a v spolupráci s kriminalistami okamžite uzatvorili všetky výjazdy z mesta. Ešte tej istej noci sa stratené dievčatko našlo. Znetvorené a dobité v hustom krovinatom poraste. Niet najmenších pochýb, že sa stalo obeťou pedofila. 

Reakcie čitateľov a recenzentov

 • Pekný názov, ktorý však ukrýva veľmi smutný príbeh. Nehanbím sa priznať, že mi pri čítaní riadkov, keď jedna narušená ohava ubližuje tomu nevinnému deväťročnému dievčatku, vyšli slzy.

 • Nikto by sa nechcel ocitnúť v koži rodičov, keď im unesú dieťa a dokonca, keď ho zneužijú. Je to fakt silná káva.

 • Od prvej strany autor zaútočí na vaše nervy, zdvihne vám tlak a emócie vami budú lomcovať. A nech ste akokoľvek silní, ani jedno oko nezostane suché.

 • Milujem knihy od tohto autora. Úžasné kriminálky, ktoré sa čítajú samé. Dej je tak pútavý, že knihu nepustíte z ruky, pokiaľ ju nedočítate.

 • Nič pre slabé žalúdky. Silný, megasilný smutný príbeh z pera skvelého slovenského spisovateľa. Máloktorý rodič toto dokáže podľa mňa prečítať… ale aj napriek tomu, by po tejto knihe mal siahnuť každý, aby vedel, aké nebezpečenstvo môže hroziť deťom…
 • Fúúú, už pri tom názve, že Anjelik, sa mi rozbúchalo srdce. Prečítala som prológ a hovorím si, že toto asi nedám. Od strany 70 nastal čudný pocit v žalúdku a slzavé oči. Najemotívnejšia kniha, ktorá mňa doslova šokovala. Takým hyenám by som odrezala orgány a denne solila…

 • Strhujúci dej, miestami až mrazí aké monštrá žijú medzi nami a čo je najhoršie, veľa krát sú to vzdelaní ľudia

 • V tomto prípade ide ozaj o ťažkú tému zneužívania detí, o čom sa nečíta ľahko, najmä nie rodičom.
 • Kniha je písaná drsne a kruto, ale žiaľbohu veľmi realisticky. Hlavná téma bola ťažká, niektoré stránky sa mi čítali veľmi ťažko a na niektoré scény a opisy treba mať silný žalúdok.

 • Autor od samého začiatku píše pútavo. Kniha vás doslova vtiahne do deja. Ja som musela od polovice knihy skončiť. Bola dosť ťažká na mozog.

 • Človek, ktorý niečo také spácha si nezaslúži byť nazvaný človekom. Tak sa nadýchnite, naberte v sebe všetku silu a po knihe naozaj siahnite… kniha si zaslúži byť čítaná každým!

Kto za kampaňou stojí?

Som slovenský autor. Píšem pod pseudonymom ROMAN HORŇÁK. Na jeseň mi vyjde v poradí deviaty detektívny román pod názvom: Lovec bábik (reklamy už bežia na mojich FB profiloch a Instagrame)

Dovolím si tvrdiť, že na Slovensku som jediným autorom, ktorý píše drsné krimi s dôrazom na autenticitu, bez akéhokoľvek prikrášlenia udalostí. Opisujem krutú realitu, pretože zločin je skrátka zločin. Z tohto dôvodu som si u slovenských aj českých recenzentov vyslúžil prezývku: „slovenský Carter“.

Ako je snom mnohých, netajím, aj mojím je preraziť  vo svete a týmto spôsobom robiť dobré meno Slovensku. S vašou pomocou to môžem zvládnuť. Prosím, dajte mi šancu. Pomôžte mi… ĎAKUJEM VÁM ZO SRDCA

Na čo získané peniaze použijeme?

Získané peniaze použijem na preklad Anjelika do anglického jazyka. S vašou pomocou sa táto kniha môže dostať aj k obrovskému počtu anglicky hovoriaceho obyvateľstva. Prosím, pomôžte mi to zrealizovať…

BEZ VAŠEJ POMOCI TO NEBUDE MOŽNÉ… ĎAKUJEM!

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Lucy
25 €  •  21. 9. 2023 16:14
Drzim palce!
Veľkorysý darca
10 €  •  19. 9. 2023 17:32
Láskavý darca
10 €  •  19. 9. 2023 16:40
Veľkorysý darca
30 €  •  18. 9. 2023 17:29
Láskavý darca
100 €  •  16. 9. 2023 16:55
Láskavý darca
5 €  •  16. 9. 2023 8:47
Hana Kolumberová
30 €  •  16. 9. 2023 7:56
Verím že ju prečítam za jeden deň / teda pokial nebude mať 400 strán / a neviem sa dočkať.
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  16. 9. 2023 6:17
Veľkorysý darca
5 €  •  16. 9. 2023 1:49
Láskavý darca
10 €  •  15. 9. 2023 20:22
Marieta
50 €  •  15. 9. 2023 20:21
Veľa šťastia
Tya
50 €  •  15. 9. 2023 20:21
Veľa šťastia a drzim palce! 🍀
Láskavý darca
15 €  •  15. 9. 2023 20:02
Veľkorysý darca
30 €  •  15. 9. 2023 19:44
Láskavý darca
5 €  •  15. 9. 2023 19:33

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

kniha ANJELIK v slovenskom jazyku s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA
Prispejte 30 € a viac

kniha ANJELIK v slovenskom jazyku s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA

Kniha Anjelik v papierovom formáte

Poteší ma dobrý pocit, že som podporil dobrú vec
Prispejte 5 € a viac

Poteší ma dobrý pocit, že som podporil dobrú vec

Vaše potešenie z toho, že sa emotívne silný príbeh dostal do rúk tisíckam čitateľom. 

Odmena

Moja trvalá vďaka za vašu podporu aj bez materiálnej odmeny

kniha Anjelik v slovenskom jazyku s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA + kľúčenka s anjelikom
Prispejte 35 € a viac

kniha Anjelik v slovenskom jazyku s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA + kľúčenka s anjelikom

kniha Anjelik v papierovom formáte 

Odmena

kľúčenka s anjelikom

Balík dvoch kníh. Anjelik a Red Wine 69 s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA
Prispejte 70 € a viac

Balík dvoch kníh. Anjelik a Red Wine 69 s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA

Balík dvoch detektívnych románov v papierovom formáte. Anjelik a Red Wine 69

Balík troch kníh. Anjelik - V sieti pavúka - Red Wine 69 s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA
Prispejte 105 € a viac

Balík troch kníh. Anjelik – V sieti pavúka – Red Wine 69 s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA

Balík troch detektívnych románov v papierovom formáte. Anjelik, Red Wine 69 a V sieti pavúka

Balík štyroch kníh. Anjelik - Red Wine 69 - V sieti pavúka - Sexeso s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA
Prispejte 149 € a viac

Balík štyroch kníh. Anjelik – Red Wine 69 – V sieti pavúka – Sexeso s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA

Balík štyroch detektívnych románov v papierovom formáte. Anjelik, Red Wine 69, V sieti pavúka a Sexeso

ŠPECIÁLNA ODMENA! ZÁŽITOK + Balík štyroch detektívnych románov s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA
Prispejte 200 € a viac

ŠPECIÁLNA ODMENA! ZÁŽITOK + Balík štyroch detektívnych románov s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA

Zostáva 8/8

Balík štyroch románov v papierovom formáte. Anjelik, Red Wine69, V sieti pavúka, Sexeso.

Odmena Zostáva 8/8

ŠPECIÁLNA ODMENA!

– v súčasnosti pripravujem nový detektívny román. Vyjsť by mal v prvej polovici roku 2024.

-touto odmenou je vaša účasť v pripravovanom románe! Počet miest je obmedzený na osem postáv.

– budete súčasťou dejovej linky v pripravovanom románe. Vaše meno a priezvisko! Príbeh prispôsobím záujemcom o tieto miesta. Mnohí túžia po účasti v komparze pre film, vy sa môžete stať postavami v mojej knihe. Aby to bolo zaujímavejšie, v úvode knihy vám osobne poďakujem a za vaše mená napíšem aj mesto/obec z ktorej pochádzate. Môžete sa tak stať v knihe podozrivým, obeťou, radovým policajtom, lekárom, kňazom, členom poniektorej z rodín, kýmkoľvek, resp. môžete o konkrétnu rolu požiadať. Ak ešte nebude obsadená, bude Vaša!

– je lákavým mať svoje miesto v príbehu? Dokonca mi môžete v osobnej správe (FB, Instagram) opísať aj svoj vzhľad. Už nebude žiadnych pochýb, že ste to Vy! Už navždy budete súčasťou knihy! 

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

kniha ANJELIK v slovenskom jazyku s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA
Prispejte 30 € a viac

kniha ANJELIK v slovenskom jazyku s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA

Kniha Anjelik v papierovom formáte

Poteší ma dobrý pocit, že som podporil dobrú vec
Prispejte 5 € a viac

Poteší ma dobrý pocit, že som podporil dobrú vec

Vaše potešenie z toho, že sa emotívne silný príbeh dostal do rúk tisíckam čitateľom. 

Odmena

Moja trvalá vďaka za vašu podporu aj bez materiálnej odmeny

kniha Anjelik v slovenskom jazyku s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA + kľúčenka s anjelikom
Prispejte 35 € a viac

kniha Anjelik v slovenskom jazyku s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA + kľúčenka s anjelikom

kniha Anjelik v papierovom formáte 

Odmena

kľúčenka s anjelikom

Balík dvoch kníh. Anjelik a Red Wine 69 s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA
Prispejte 70 € a viac

Balík dvoch kníh. Anjelik a Red Wine 69 s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA

Balík dvoch detektívnych románov v papierovom formáte. Anjelik a Red Wine 69

Balík troch kníh. Anjelik - V sieti pavúka - Red Wine 69 s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA
Prispejte 105 € a viac

Balík troch kníh. Anjelik – V sieti pavúka – Red Wine 69 s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA

Balík troch detektívnych románov v papierovom formáte. Anjelik, Red Wine 69 a V sieti pavúka

Balík štyroch kníh. Anjelik - Red Wine 69 - V sieti pavúka - Sexeso s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA
Prispejte 149 € a viac

Balík štyroch kníh. Anjelik – Red Wine 69 – V sieti pavúka – Sexeso s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA

Balík štyroch detektívnych románov v papierovom formáte. Anjelik, Red Wine 69, V sieti pavúka a Sexeso

ŠPECIÁLNA ODMENA! ZÁŽITOK + Balík štyroch detektívnych románov s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA
Prispejte 200 € a viac

ŠPECIÁLNA ODMENA! ZÁŽITOK + Balík štyroch detektívnych románov s OSOBNÝM VENOVANÍM a PODPISOM AUTORA

Zostáva 8/8

Balík štyroch románov v papierovom formáte. Anjelik, Red Wine69, V sieti pavúka, Sexeso.

Odmena Zostáva 8/8

ŠPECIÁLNA ODMENA!

– v súčasnosti pripravujem nový detektívny román. Vyjsť by mal v prvej polovici roku 2024.

-touto odmenou je vaša účasť v pripravovanom románe! Počet miest je obmedzený na osem postáv.

– budete súčasťou dejovej linky v pripravovanom románe. Vaše meno a priezvisko! Príbeh prispôsobím záujemcom o tieto miesta. Mnohí túžia po účasti v komparze pre film, vy sa môžete stať postavami v mojej knihe. Aby to bolo zaujímavejšie, v úvode knihy vám osobne poďakujem a za vaše mená napíšem aj mesto/obec z ktorej pochádzate. Môžete sa tak stať v knihe podozrivým, obeťou, radovým policajtom, lekárom, kňazom, členom poniektorej z rodín, kýmkoľvek, resp. môžete o konkrétnu rolu požiadať. Ak ešte nebude obsadená, bude Vaša!

– je lákavým mať svoje miesto v príbehu? Dokonca mi môžete v osobnej správe (FB, Instagram) opísať aj svoj vzhľad. Už nebude žiadnych pochýb, že ste to Vy! Už navždy budete súčasťou knihy!