Podporte realizáciu terapeutickej záhrady v centre PHYSIO CANIS Kotrčiná Lúčka

Míľnik 1/1

Nákup trvaliek kríkov, stromov a semien na 700 m2 okrasných záhonov, 600 kríkov, 25 stromov, 1200 ks trvaliek.

Získaných 0 € 900 €
10 000 €
8 dní
do ukončenia
Zakladateľ
PHYSIO CANIS, o.z., Žilina
Dátum pridania
3. 7. 2023

Pomôžte nám vytvoriť dušu centra PHYSIO CANIS – terapeutickú záhradu

Vedeli ste, že vzájomný očný kontakt človeka a terapeutického zvieraťa spúšťa v oboch pocit dôvery, zblíženia, empatie? Môže za to hormón oxytocín. 

V terapeutickom centre PHYSIO CANIS využívame harmóniu prepojenia detí a zvierat k tomu, aby sme deti motivovali k cvičeniu, aby sme dosahovali maximálne zlepšenie alebo aspoň stabilizáciu ich zdravotného stavu. PHYSIO CANIS  – naše terapie, majú už teraz dosah na 1000 domácností, kde žije od 4000 – 6000 ľudí. 

Pre koho tu sme…

V Kotrčinej Lúčke kolaudujeme unikátne terapeutické centrum pre deti a mládež so zdravotným znevýhodnením. Od októbra 2023 sa v ňom budeme venovať deťom s neurologickým ochorením pohybového ústrojenstva. Našimi detskými klientmi sú tiež neurodivergentné deti, kde patria deti s poruchou autistického spektra, deti NKS, s ADHD, ADD, s poruchou senzorickej integrácie.

Unikátnosť …

Podobné terapeutické centrum nenájdete  na celom Slovensku, ani v Čechách. Komplexnosť, dostupnosť, bezbariérovosť, individuálny prístup, motivačné prostredie, všade vôkol výhľad do prírody, prítomnosť zvierat – to je naše centrum, ktorého celková hodnota sa, po dobudovaní,  blíži k 750 000 eurám. Areál o výmere 5000 m2 zahrňuje terapeutický pavilón, ubytovací pavilón, administratívu, parkovisko, záhradu. 

Terapeutická záhrada PHYSIO CANIS

Súčasťou areálu je aj bezbariérová terapeutická záhrada s trávnikmi, chodníkmi pre vozíčkárov, oddychové zóny s lavičkami, ergoterapeutická zóna so záhonmi, s pracovnými stolmi, s voliérami pre papagáje, veveričky, kavky a krkavca, surikaty, či morčiatka,  činčily, sliepky. 

Vedeli ste … 

… že existuje ornitoterapia so sliepkou domácou ? Sú to inteligentné zvieratká schopné učiť sa a spolupracovať s dieťaťom…

… že krkavec alebo kavky sa vďaka svojej schopnosti artikulovať využívajú ako motivátori pri logopedických cvičeniach ?

… že aj divoké zvieratá majú svoje benefity pri terapiách s deťmi vďaka svojej konštitúcii tela, farebnosti, zvukom, ktoré vydávajú? Pre deti sú objektom skúmania a úprimného záujmu, čím sa stimulujú dôležité centrá mozgu.

Duša centra PHYSIO CANIS…

Záhrada bude dušou nášho terapeutického centra. Pri jej architektonickej tvorbe spolupracujeme s Broňou Poljakovou, ktorá má skúsenosti so záhradami pre deti so zdravotným znevýhodnením. Vytvorenie záhrady, na ploche viac ako 1500 m2, je taký istý proces ako stavba budov. Nedá sa oklamať, nedá sa na nej šetriť. Najmä ak má byť bezpečná pre deti, aj pre zvieratá. Celkové náklady na vybudovanie terapeutickej záhrady je cez 57 000 eur, Dôležité sú pre nás míľniky, vďaka ktorým budeme môcť postupne budovať prostredie pre deti. Logických celkov záhrady je päť, financie sa dajú rozdeliť zhruba po 10 000 eur  – to sú naše míľniky. Každé získané euro nás výrazne posunie vpred. 

Pomôžte nám vytvoriť priestor, kde bude počuť detský smiech, štekot psov, spev vtákov, bzukot včielok. Pomôžte nám vytvoriť priestor, kde budú lavičky pre invalidné vozíčky, kde sa bude liezť kolenačky po zemi, kde budú hojdačky aj pre deti, ktoré sa inde hojdať nemôžu.  Pomôžte nám, prosím, dobudovať unikátne terapeutické centrum PHYSIO CANIS, kde prepájame fyzioterapiu, senzorickú integráciu a intervencie so zvieratami v terapii dieťaťa.

Sťahujeme sa už koncom septembra 2023 a v októbri naše deti rehabilitujú a oddychujú v novom terapeutickom centre! ĎAKUJEME !

Kto sme?

PHYSIO CANIS je multidisciplinárny tím odborníkov, ktorí pracujú s deťmi so zdravotným znevýhodnením v oblasti celkovej rehabilitácie. Medzi nami sú fyzioterapeutky, canisterapeuti, psychologičky, pedagogička, tréneri zvierat. A s nami sú terapeutické zvieratá, najmä psy – Fantagiro, Iorek, Zarka, malý Gurriel. Máme aj morčiatka, veveričky, papagáje, pripravujeme chov kavkovitých vtákov, surikat.

Peter a Ľubica Bátoryovci – ľudia s bielymi psíkmi …

Na začiatku (2009) sme za značkou PHYSIO CANIS – dog integrated therapy, stáli my, manželia, Peter a Ľubica Bátoryovci. Viac ako 10 rokov sa venujeme canisterapii, v obore má Ľubica vysokoškolské vzdelanie. Poskytujeme odborné vzdelávanie animoterapeutickým tímom pred certifikáciou.  Dnes spolu tvoríme stratégiu intervencií s asistenciou zvierat vo fyzioterapii dieťaťa s ŤZP na Slovensku. 

Na čo získané peniaze použijeme?

1. míľnik = 10 000 eur

Získané peniaze použijeme v prvej fáze na nákup trvaliek kríkov, stromov a semien tak , aby sme mohli zrealizovať 700 m2 okrasných záhonov ,vysadiť 600 kríkov, 25 stromov, 1200 ks trvaliek.

2. míľnik  = 20 000 eur 

Získané peniaze použijeme v druhej fáze na mulčovacie práce a materiál súvisiaci s mulčovaním (kôra, štrk, textília, substrát, 5000 litrov zeminy okolo koreňových sústav), tak aby sme dosiahli plochu cca 1300 m2.

3. míľnik = 30 000 eur

Získané peniaze v tretej fáze použijeme na vybudovanie bezbariérových chodníkov pre vozíčkárov z betónovej dlažby sivej farby, na terénne a zemné práce, zabezpečenie svahov na okraji pozemku a pod.

4. míľnik = 40 000 eur

Získané peniaze v štvrtej fáze použijeme na nákup mobiliáru (lavičky, koše, osvetľovacie prvky), výrobu a osadenie pracovných stolov pre deti, vyvýšené záhony, špeciálnu podlahu s plochou 200 m2 bezpečného povrchu pre cvičenie a hranie detí, vytvoríme zázemie skladu. 

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
5 €  •  15. 8. 2023 13:50
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  15. 8. 2023 13:47
Štedrý darca
10 €  •  31. 7. 2023 0:34
Štedrý darca
5 €  •  24. 7. 2023 16:42
Láskavý darca
20 €  •  24. 7. 2023 12:40
Veľkorysý darca
5 €  •  24. 7. 2023 9:57
Láskavý darca
15 €  •  24. 7. 2023 9:00
Dobrosrdečný darca
50 €  •  24. 7. 2023 8:50
Milý darca
10 €  •  23. 7. 2023 22:56
Láskavý darca
10 €  •  23. 7. 2023 22:55
Veľkorysý darca
20 €  •  23. 7. 2023 22:44
Láskavý darca
5 €  •  23. 7. 2023 22:23
Štedrý darca
15 €  •  23. 7. 2023 21:41
Štedrý darca
10 €  •  23. 7. 2023 21:19
Láskavý darca
15 €  •  23. 7. 2023 21:11
Milý darca
5 €  •  23. 7. 2023 20:59
Štedrý darca
60 €  •  23. 7. 2023 20:53
Štedrý darca
5 €  •  23. 7. 2023 19:48
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  23. 7. 2023 19:24
Láskavý darca
5 €  •  23. 7. 2023 19:09
Štedrý darca
20 €  •  23. 7. 2023 19:03
Milý darca
10 €  •  23. 7. 2023 18:59
Milý darca
5 €  •  23. 7. 2023 18:57
Dobrosrdečný darca
100 €  •  14. 7. 2023 15:28
Darca, ktorý je za každú dobrost
120 €  •  14. 7. 2023 11:51
Milý darca
50 €  •  7. 7. 2023 21:49
Dobrosrdečný darca
20 €  •  6. 7. 2023 19:04
Veľkorysý darca
50 €  •  4. 7. 2023 20:38
Štedrý darca
150 €  •  3. 7. 2023 22:26
Milý darca
20 €  •  3. 7. 2023 20:28
Láskavý darca
30 €  •  3. 7. 2023 20:26
Milý darca
20 €  •  3. 7. 2023 20:19
Veľkorysý darca
10 €  •  3. 7. 2023 19:54

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Dobrý pocit z podpory unikátneho projektu
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit z podpory unikátneho projektu

Každý dar , každé euro si vážime. Minimálna suma je 5 eur. Každému darcovi ďakujeme. Podporili ste unikátny projekt, podporili ste deti, ktoré denne musia cvičiť. My a naše zvieratá sa snažíme , aby mali vždy úsmev na tvári a rodičia pocit, že spoločne robíme maximum.

Tabuľa darcov v areáli PHYSIO CANIS Kotrčiná Lúčka
Prispejte 20 € a viac

Tabuľa darcov v areáli PHYSIO CANIS Kotrčiná Lúčka

Darcov uvedieme v zozname na webe PHYSIO CANIS a nájdeme miesto v terapeutickej záhrade na tabuľu so zoznamo, ľudí, ktorých náš projekt oslovil.

Kniha Ľubice Bátoryovej  "Klárka a Snehuľko"
Prispejte 50 € a viac

Kniha Ľubice Bátoryovej „Klárka a Snehuľko“

Darca obdrží poštou knihu pre deti Klárka a Snehuľko. Hlavnou hrdinkou je dievčatko, ktoré fujazdí na vozíčku a na kolienkach vozí svojho plyšového psíka. Klárka naozaj existuje a cvičí už tretí rok v centre PHYSIO CANIS. V septembri z nej bude prváčka. 

Odmena

Súčasťou odmeny je venovanie a osobné poďakovanie za dar. 

Adoptuj si strom v záhrade PHYSIO CANIS
Prispejte 100 € a viac

Adoptuj si strom v záhrade PHYSIO CANIS

Zostáva 48/50

Darca sa stane virtuálnym majiteľom jedného z 50 stromov, ktoré budú vysadené v areáli terapeutického centra. Stromy majú nezastupiteľnú úlohu – budú nám tieniť počas leta, budú nás chrániť počas víchric, budú domovom vtákom, svojou zelenou farbou vytvoria oázu pre oči a pľúca. 

Zostáva 48/50
Adoptuj si zvieratko - morčiatko, činčilku , sliepku
Prispejte 300 € a viac

Adoptuj si zvieratko – morčiatko, činčilku , sliepku

Zostáva 20/20

Darca sa stane virtuálnym majiteľom zvieratka, ktoré budeme chovať v záhrade. Ide o kolóniu morčaťa domáceho, činčily juhoamerické, pár terapeutických  sliepočiek . 

Zostáva 20/20
Canisterapia s prvkami senzorickej integrácie - terapia pre dieťa
Prispejte 500 € a viac

Canisterapia s prvkami senzorickej integrácie – terapia pre dieťa

Zostáva 15/15

Darca získa dvojhodinový terapeutický program pre zdravé dieťa, alebo dieťa so špecifickými potrebami v terapeutickom centre PHYSIO CANIS. Súčasťou sú aktivity s terapeutickými psami, zábavné cvičenie v telocvični, oddych v multisenzorickej miestnosti snoezelen. Všetko pod vedením odborníkov PHYSIO CANIS. Terapeutický program je vhodný pre deti od 3 do 12 rokov. 

Odmena Zostáva 15/15

Súčasťou odmeny je :

hra so psíkmi  – brainwork, nosework, hojdanie a polohovanie so psíkmi na hojdačkách, pre šikovné deti  matematika so psom, oddych v snoezelen miestnosti so psom, mnoho iných aktivít podľa individuálnej schopnosti dieťaťa                                                                    

Týždňový rehabilitačný pobyt pre dieťa s ŤZP v PHYSIO CANIS - fyzioterapia a canisterapia
Prispejte 1 800 € a viac

Týždňový rehabilitačný pobyt pre dieťa s ŤZP v PHYSIO CANIS – fyzioterapia a canisterapia

Zostáva 10/10

Týždenný rehabilitačný pobyt v rozsahu 10 hodín v sebe zahrňuje  cvičenie fyzioterapie (obleky Therasuit, Theratogs) , cvičenie v Pulley systéme so psami, cvičenie v Spider lanách so psami, masáž, bahnovú termoterapiu, oxygenoterapiu, kineziotaping, pobyt v snoezelen s prvkami senzorickej integrácie. Každému dieťaťu bude program nastavený podľa vstupnej diagnostiky a konzultácie s rodičom. Vek dieťaťa s ŤZP je od 2 rokov  do 15 rokov. Vynikajúci darček pre tých, ktorí to potrebujú.  

Odmena Zostáva 10/10

Súčasťou odmeny je darčekový poukaz pre dieťa s ŤZP, ktorému darca financií rehabilitáciu uhradil.

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Dobrý pocit z podpory unikátneho projektu
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit z podpory unikátneho projektu

Každý dar , každé euro si vážime. Minimálna suma je 5 eur. Každému darcovi ďakujeme. Podporili ste unikátny projekt, podporili ste deti, ktoré denne musia cvičiť. My a naše zvieratá sa snažíme , aby mali vždy úsmev na tvári a rodičia pocit, že spoločne robíme maximum.

Tabuľa darcov v areáli PHYSIO CANIS Kotrčiná Lúčka
Prispejte 20 € a viac

Tabuľa darcov v areáli PHYSIO CANIS Kotrčiná Lúčka

Darcov uvedieme v zozname na webe PHYSIO CANIS a nájdeme miesto v terapeutickej záhrade na tabuľu so zoznamo, ľudí, ktorých náš projekt oslovil.

Kniha Ľubice Bátoryovej  "Klárka a Snehuľko"
Prispejte 50 € a viac

Kniha Ľubice Bátoryovej „Klárka a Snehuľko“

Darca obdrží poštou knihu pre deti Klárka a Snehuľko. Hlavnou hrdinkou je dievčatko, ktoré fujazdí na vozíčku a na kolienkach vozí svojho plyšového psíka. Klárka naozaj existuje a cvičí už tretí rok v centre PHYSIO CANIS. V septembri z nej bude prváčka. 

Odmena

Súčasťou odmeny je venovanie a osobné poďakovanie za dar. 

Adoptuj si strom v záhrade PHYSIO CANIS
Prispejte 100 € a viac

Adoptuj si strom v záhrade PHYSIO CANIS

Zostáva 48/50

Darca sa stane virtuálnym majiteľom jedného z 50 stromov, ktoré budú vysadené v areáli terapeutického centra. Stromy majú nezastupiteľnú úlohu – budú nám tieniť počas leta, budú nás chrániť počas víchric, budú domovom vtákom, svojou zelenou farbou vytvoria oázu pre oči a pľúca. 

Zostáva 48/50
Adoptuj si zvieratko - morčiatko, činčilku , sliepku
Prispejte 300 € a viac

Adoptuj si zvieratko – morčiatko, činčilku , sliepku

Zostáva 20/20

Darca sa stane virtuálnym majiteľom zvieratka, ktoré budeme chovať v záhrade. Ide o kolóniu morčaťa domáceho, činčily juhoamerické, pár terapeutických  sliepočiek . 

Zostáva 20/20
Canisterapia s prvkami senzorickej integrácie - terapia pre dieťa
Prispejte 500 € a viac

Canisterapia s prvkami senzorickej integrácie – terapia pre dieťa

Zostáva 15/15

Darca získa dvojhodinový terapeutický program pre zdravé dieťa, alebo dieťa so špecifickými potrebami v terapeutickom centre PHYSIO CANIS. Súčasťou sú aktivity s terapeutickými psami, zábavné cvičenie v telocvični, oddych v multisenzorickej miestnosti snoezelen. Všetko pod vedením odborníkov PHYSIO CANIS. Terapeutický program je vhodný pre deti od 3 do 12 rokov. 

Odmena Zostáva 15/15

Súčasťou odmeny je :

hra so psíkmi  – brainwork, nosework, hojdanie a polohovanie so psíkmi na hojdačkách, pre šikovné deti  matematika so psom, oddych v snoezelen miestnosti so psom, mnoho iných aktivít podľa individuálnej schopnosti dieťaťa                                                                    

Týždňový rehabilitačný pobyt pre dieťa s ŤZP v PHYSIO CANIS - fyzioterapia a canisterapia
Prispejte 1 800 € a viac

Týždňový rehabilitačný pobyt pre dieťa s ŤZP v PHYSIO CANIS – fyzioterapia a canisterapia

Zostáva 10/10

Týždenný rehabilitačný pobyt v rozsahu 10 hodín v sebe zahrňuje  cvičenie fyzioterapie (obleky Therasuit, Theratogs) , cvičenie v Pulley systéme so psami, cvičenie v Spider lanách so psami, masáž, bahnovú termoterapiu, oxygenoterapiu, kineziotaping, pobyt v snoezelen s prvkami senzorickej integrácie. Každému dieťaťu bude program nastavený podľa vstupnej diagnostiky a konzultácie s rodičom. Vek dieťaťa s ŤZP je od 2 rokov  do 15 rokov. Vynikajúci darček pre tých, ktorí to potrebujú.  

Odmena Zostáva 10/10

Súčasťou odmeny je darčekový poukaz pre dieťa s ŤZP, ktorému darca financií rehabilitáciu uhradil.