Projekt ukončený:

Podpor Komunitné vzdelávacie centrum pri Levoči

Míľnik 1/4

nové drevené okná a dvere

Získaných 0 € 0 €
5 000 €

Míľnik 2/4

tepelnú izoláciu podláh (penovesklo), drevené podlahy a obklady, finálne zariadenia interiéru

Získaných 0 € 0 €
5 000 €

Míľnik 3/4

na tepelnú izoláciu (drevovlákno, konopa) stien a strechy

Získaných 0 € 0 €
5 000 €

Míľnik 4/4

akumulačná pec a komín

Získaných 0 € 0 €
5 000 €
 -
0 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
3 dni
Získané za
Viac o tomto projekte

Podpor Komunitné vzdelávacie centrum pri Levoči

Míľnik 1/4

nové drevené okná a dvere

Získaných 0 € 0 €
5 000 €

Míľnik 2/4

tepelnú izoláciu podláh (penovesklo), drevené podlahy a obklady, finálne zariadenia interiéru

Získaných 0 € 0 €
5 000 €

Míľnik 3/4

na tepelnú izoláciu (drevovlákno, konopa) stien a strechy

Získaných 0 € 0 €
5 000 €

Míľnik 4/4

akumulačná pec a komín

Získaných 0 € 0 €
5 000 €
Zakladateľ
Marek Rabik
Dátum pridania
18. 9. 2023

Už niekoľko rokov tvorím víziu a zámer miesta pre spoločenstvo ľudí

Nie je na čo čakať ! Potreby spoločnosti a novej doby sú jasné: Slobodné deti, ktoré citlivo vnímajú svet a prírodu, majú remeselné zručnosti a schopnosti… Muži a Ženy, ktorí sú vo svojej sile, poznajú a zdieľajú svoje dary, majú vyliečené svoje zranenia a sú sprievodcami pre ďalších…

Miesto ktoré inšpiruje, obohacuje a lieči.. Hlavné činnosti sú zamerané na vzdelávanie a sebarozvoj.
Základom je škôlka a následné škola pre domoškolákov, cez víkendy aktivity zamerané na sebarozvoj: ženské kruhy, mužské kruhy, rodinné stretnutia a hry, remeselné workshopy a remeselná škola pre mužov a deti.

Ideálny scenár je mať veľký pozemok na ňom novú prírodnú stavbu centra s permakulturnou záhradou, ale to je projekt na niekoľko 100tis€ a 5rokov príprav a budovania. Kým sa tak stane, nájdu sa priestory a zdroje.. chceme tvoriť s tým čo máme teraz.

Preto sme sa s rodinou rozhodli, že zrekonštruujeme starú stodolu. Citlivým zásahom a s použitím prírodných materiálov. Vzniknú priestory: 1. prízemie – kuchyňa, jedáleň. 2. poschodie – seminárna miestnosť. 3.poschodie – jednoduchý priestor na spanie pre 10–14 osôb.

Pre tých, ktorí sa chcú podieľať osobne, alebo využívať priestor a účastniť sa podujatí, miesto je v obci Dravce v okrese Levoča :)

Kto som a prečo to robím?

Som Marek Rabik.

Staviteľ s úctou k prírode, zakladateľ a predseda remeselného družstva, sprievodca v remeselnej škole, vizionár a inšpirátor, ktorý vidí zmysel v sile komunity a spájania ľudí.

Po rokoch na pozícii manažéra som pochopil, že práca, ktorú robíme môže mať oveľa hlbší zmysel..

Tak od dreva som sa dostal k slame, od slamy k hline, od hliny ku peciam a to už bol len kúsok k prírodnému staviteľstvu ako celku. Lásku k remeslu som zdedil od svojho deda a neskôr aj od otca. Už dávno som cítil, že mi systém nevyhovuje, že to raz skonči a bude potreba budovania Novej Zeme. Dnes je to tu, žijeme ten okamih a Ja som pripravený podeliť sa o svoje Dary a sprevádzať ďalších.

viac o mojich aktivitách
https://www.facebook.com/MarekRabik/
https://www.facebook.com/ByvameZdravo/
https://www.byvamezdravo.sk/
youtube kanal 

Na čo získané peniaze použijeme?

Peniaze budú použite :

  • 5000€ – nové drevené okná a dvere, 
  • 5000€ – na tepelnú izoláciu (drevovlákno, konopa) stien a strechy,
  • 2200€ – tepelnú izoláciu podláh (penovesklo), drevené podlahy a obklady
  • 2800€ – vybavenie kuchyne a finálne zariadenia interiéru. 
  • 5000€ – akumulačná pec a komín

Projekt má vyššiu hodnotu, niektoré práce sme si už zabezpečili a ďalej zabezpečíme sami:

– svojpomocne, dobrovoľníkmi, a účastníkmi remeselnej školy PreROD – Tvorca.   (v hodnote cca 10 000€)

– Aktuálne je hotový nový krov a krytina strechy, prípojky vody a elektriky. Vonkajšia sprcha a suché WC. Kúpené drevo na výmenu konštrukcií. (spolu v hodnote cca 15 000€)

V prípade zdrojov na viac, budeme pokračovať v prerabke starej sýpky na sprchy a wc, aby to bolo konfortné aj v zimnom období.
Ďalej v budovaní vonkajších priestorov a na nákup náradia pre remeselné detské tábory a remeselnú školu mužov.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu