Projekt ukončený:

Podporte vydanie časopisu a pomôžte zviditeľniť študentov odevného návrhárstva

Míľnik 1/7

Pokryjeme náklady na tlač 1/3 časopisov

Získaných 0 € 45 €
800 €

Míľnik 2/7

Pokryjeme náklady na tlač 2/3 časopisov

Získaných 0 € 45 €
1 600 €

Míľnik 3/7

Pokryjeme všetky náklady na tlač časopisov

Získaných 0 € 45 €
2 400 €

Míľnik 4/7

Zabezpečíme distribúciu časopisov ale aj zariadenie na spracovanie grafiky

Získaných 0 € 45 €
3 600 €

Míľnik 5/7

Zariadime nový ateliér na fotenie módnych návrhov

Získaných 0 € 45 €
5 000 €

Míľnik 6/7

Zorganizujeme študentom módnu prehliadku

Získaných 0 € 45 €
6 500 €

Míľnik 7/7

Zorganizujeme tematický workshop pre študentov

Získaných 0 € 45 €
8 000 €
 -
2 podporovateľ
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
46 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Podporte vydanie časopisu a pomôžte zviditeľniť študentov odevného návrhárstva

Míľnik 1/7

Pokryjeme náklady na tlač 1/3 časopisov

Získaných 0 € 45 €
800 €

Míľnik 2/7

Pokryjeme náklady na tlač 2/3 časopisov

Získaných 0 € 45 €
1 600 €

Míľnik 3/7

Pokryjeme všetky náklady na tlač časopisov

Získaných 0 € 45 €
2 400 €

Míľnik 4/7

Zabezpečíme distribúciu časopisov ale aj zariadenie na spracovanie grafiky

Získaných 0 € 45 €
3 600 €

Míľnik 5/7

Zariadime nový ateliér na fotenie módnych návrhov

Získaných 0 € 45 €
5 000 €

Míľnik 6/7

Zorganizujeme študentom módnu prehliadku

Získaných 0 € 45 €
6 500 €

Míľnik 7/7

Zorganizujeme tematický workshop pre študentov

Získaných 0 € 45 €
8 000 €
Zakladateľ
Štefan Chodúr
Dátum pridania
30. 6. 2023

Získajte tipy a prehľad o aktuálnych trendoch v líčení, účesoch i obliekaní

Projekt, ktorý vznikol s cieľom vytvoriť komunitu ľudí, ktorí našli zaľúbenie v móde a rozhodli sa vytvoriť platformu na podporu najmä mladých začínajúcich odevných návrhárov, ale aj kaderníkov, vizážistov, štylistov, fotografov či iných tvorcov.

Rozhodli sme sa priniesť čitateľom nový časopis venovaný najmä tvorbe slovenských odevných návrhárov ako aj študentov odevného návrhárstva.

Predstavíme čitateľom aj prácu vizážistov, štylistov, kaderníkov, modeliek, blogeriek, fotografov a handmade tvorcov. Čitateľom prinesieme rozhovor s módnym návrhárom, blogerom, fotografom, modelkou či inou osobou z oblasti slovenskej módy a predstavíme časť jeho tvorby.

Prinesieme aj tipy na líčenie a rady čo si obliecť a to tak podľa obdobia, typológie farieb ako aj postavy a veľa ďalšieho. Na rozdiel od iných, tento poskytne študentovi odevného dizajnu možnosť predstaviť jeho tvorbu, získať potrebnú propagáciu a povzbudenie ale aj poskytne inšpiráciu ostatným.

Na fotení jednotlivých modelov sa budú podieľať študenti fotografie a modelky na fotenie upravia študenti odboru kaderník-vizážista.

Veríme, že každý milovník módy a krásy si v našom magazíne príde na svoje…

Na pokračovanie v našej práci potrebujeme aj vašu pomoc. Vyberte si niektorú z odmien a pomôžte nám pokračovať.

O autoroch

Evka Holubková, vizážistka a absolventka odboru modelárstvo a návrhárstvo odevov. Šéfredaktorka nášho časopisu. V projekte má  na starosti celkový vizuálny koncept časopisu, rozhoduje o obsahu a spracúva témy zamerané na účesy a makeup.  

Štefan Chodúr, fotograf a autor nápadu, ktorému nie je ľahostajná nedostatočná propagácia šikovných slovenských návrhárov. Zabezpečuje administratívu, financovanie projektu a fotografovanie modelov.

Karina Skaličanová, editor. V projekte má na starosti grafické spracovanie obsahu ale aj spoluprácu s partnermi projektu.

Na čo získané peniaze použijeme?

Máme skúsenosti a chuť do práce. Chýba nám ale 8.000 €. Vydanie prvého čísla nášho časopisu nám ukázalo, že dobrý úmysel a snaha nestačia.  Získané peniaze použijeme na úhradu nákladov na tlač a distribúciu ďalších vydaní časopisu a na prenájom priestorov a zariadenie ateliéru na fotenie modelov tak etablovaných módnych návrhárov ako aj študentov návrhárstva. Ale aj na organizovanie módnej prehliadky študentov či tematický workshop.

  • 800 eur – Pokryjeme náklady na tlač 1/3 časopisov
  • 1.600 eur – Pokryjeme náklady na tlač 2/3 časopisov
  • 2.400 eur – Pokryjeme všetky náklady na tlač časopisov
  • 3.600 eur – Zabezpečíme distribúciu časopisov a zariadenie na spracovanie grafiky
  • 5.000 eur – Zariadime nový ateliér na fotenie módnych návrhov
  • 6.500 eur – Zorganizujeme študentom módnu prehliadku 
  • 8.000 eur – Zorganizujeme tematický workshop pre študentov 

Úvodné číslo nájdete tu: https://webshare.cz/#/file/i9PLIKqu8u/peopleart-no1-screen-pdf

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  3. 7. 2023 18:37
Štedrý darca
25 €  •  30. 6. 2023 14:10

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu