Nová & Lepšia: Podporte dotlač knihy CVERNOVKA

Míľnik 1/2

Umožníte nám zrealizovať dotlač vypredanej knihy Cvernovka.

Získaných 0 € 4 439 €
3 000 €
16 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Zorganizujeme netradičný krst knihy, na ktorý len tak nezabudnete.

Získaných 0 € 4 439 €
7 000 €
16 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Nadácia Cvernovka
Dátum pridania
15. 12. 2023

Aký je príbeh knihy Cvernovka? A prečo sme sa rozhodli pre druhé vydanie?

Nová kniha o Cvernovke! Podporte dotlač knihy a pomôžte reštarovať najväčšie kultúrne a kreatívne centrum na Slovensku, ktorého príbeh sa začal písať po tom, ako opustil areál súčasnej Pradiarne a dnes – viac ako kedykoľvek predtým – ocení vašu podporu. Každý jeden výtlačok sa počíta. Ďakujeme!

+100 strán: aktuálne fotky, dva samostatné príbehy, zaujímavé rozhovory a ešte omnoho viac.

Prvá kniha Cvernovka vyšla v roku 2014 ako pokračovanie výstavy Včera predvčerom – Cvernovka a jej príbehy. Počas jej príprav sa nahromadilo toľko dobových materiálov, že nebolo inej cesty, než vydať celú knihu.

Kniha sa skladala z dvoch častí, prvá bola historickým obrazom továrne a druhá zachytávala osadenstvo kreatívnych ateliérov, ktoré sa nasťahovali do budovy Cvernovky v nultých rokoch. Prvé vydanie knihy končilo otvorenou otázkou. Čo bude s komunitou po opustení ateliérov? Ako naloží nový majiteľ nie len s budovou Pradiarne ako kultúrnej pamiatky, ale aj s celým areálom? Po desiatich rokoch na tieto otázky už poznáme odpovede. 

Na takmer 100 nových stranách kniha rozvinie 2 samostatné príbehy – osud areálu bývalej cvernovej továrne aj pokračovanie kreatívnej komunity. V druhom rozšírenom vydaní nájdete okrem pôvodného obsahu šesť rozhovorov s dvojicami ľudí, ktorí sa stali súčasťou príbehu Cvernovky v rôznych obdobiach jej existencie.

Kto sú títo ľudia? Zakladatelia Nadácie Nadácie Cvernovka Vilo Csino a Braňo Čavoj, vtedajší župan Pavol Frešo a vedúca oddelenia kultúry BSK Zuzana Hekel, architekti Pradiarne Ivan Masár a Juraj Benetin, developeri areálu bývalej cvernovej továrne Peter Doval (YIT) a Jakub Mikulášek (RSJ), zástupcovia pôvodnej komunity a neskôr spolupracovníci Nadácie Cvernovka Paula Poštolková, Ivica Jančová, Juraj Hariš a Boris Belan.

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka bude obsahovať nielen nové rozhovory, ale aj aktuálne fotografie, ktoré zachytávajú rôzne obdobia vývoja oboch príbehov.

Nájdete tam fotky, ktoré pripomenú premenu starej Cvernovky na súčasnú Pradiareň, aj vznik tej Novej, tzn. revitalizáciu opusteného areálu bývalej chemickej priemyslovky na Račianskej, kde komunita a kreatívci združení pod Nadáciou Cvernovka založili dnes najväčšie kultúrne a kreatívne centrum na Slovensku.

Kúpou knihy Cvernovka cez Donio podporíte fungovanie a rozvoj Novej Cvernovky. Spoločnosť YIT zdvojnásobí vašu podporu až do výšky 20.000€.

Kto za kampaňou stojí?

Nadácia Cvernovka

Nadácia Cvernovka vznikla v roku 2015 s cieľom zachovať komunitu kreatívnych ateliérov, ktorá sa sformovala v starej Cvernovke na Páričkovej ulici v Bratislave. V dôsledku gentrifikácie tejto lokality sme boli nútení pôvodnú budovu opustiť a 35 ateliérov sa napokon presťahovalo do areálu bývalej strednej chemickej priemyslovky na Račianskej a spoločne založili dnes najväčšie kultúrne a kreatívne centrum na Slovensku. 

Nová Cvernovka

V súčasnosti Nová Cvernovka predstavuje úspešný model, v ktorom sa opustená budova vo verejnom vlastníctve premenila na živý ekosystém zameraný na kreativitu, inovácie, kultúru, sociálnu a environmentálnu udržateľnosť.

Kultúrne a kreatívne centrum, ktoré prevádzkuje Nadácia Cvernovka, poskytuje široké spektrum kultúrnych a vzdelávacích programov z oblasti hudby, výtvarného umenia, literatúry, filmu, divadla a multižánrových aktivít. 

Okrem multifunkčných priestorov, vonkajšej terasy, pódia, komunitnej záhrady, verejného parku a detského ihriska tu sídlia aj desiatky ateliérov. Pre verejnosť je v prevádzke aj bar, bistro a kaviareň. Na prízemí sídli aj malá nákupná zóna. 

Viac info nájdete na webe www.novacvernovka.eu

Na čo vyzbierané peniaze použijeme? Čo plánujeme najbližšie?

Kúpou knihy Cvernovka podporíte fungovanie a rozvoj Novej Cvernovky.

A spoločnosť YIT zdvojnásobí vašu podporu až do výšky 20.000€. 

YIT je medzinárodná developerská spoločnosť pochádzajúca z Fínska, ktorá v Bratislave stavia výnimočné bytové a kancelárske projekty s množstvom ocenení. Spoločne s českou firmou RSJ Investments realizovala rekonštrukciu areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne do súčasnej podoby.

Míľniky:

Ak dosiahneme 1. míľnik (3.000€), zorganizujeme netradičný krst knihy, na ktorý len tak nezabudnete. Viac zatiaľ neprezradíme, ale bude vás mrzieť, ak tam nebudete. 

Ak dosiahneme 2. míľnik (7.000€), vydáme kolekciu plágátov z predošlých ročníkov 1.MÁJ-a – Dňa otvorených ateliérov v „Starej“ aj Novej Cvernovke. 

Ak dosiahneme 3. míľnik (15.000€), bude sa Novej Cvernovke v roku 2024 oveľa ľahšie dýchať. Financovanie kultúrnych inštitúcií nikdy nebolo jednoduché – obzvlášť pri tom, kde sa ocitla kultúra dnes – preto je podpora od jednotlivcov na nezaplatenie!

Ak dosiahneme aj 4. míľnik (30.000€), pustíme sa do písania knihy o Novej Cvernovke, ktorej príbeh je rovnako pohnutý a zaujímavý. Potrvá to síce niekoľko rokov, ale tešiť sa na ňu môžete už teraz.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  27. 2. 2024 22:07
Dobrosrdečný darca
85 €  •  27. 2. 2024 9:15
Dobrosrdečný darca
85 €  •  24. 2. 2024 13:50
Láskavý darca
80 €  •  24. 2. 2024 0:53
Štedrý darca
90 €  •  23. 2. 2024 21:40
Štedrý darca
75 €  •  23. 2. 2024 18:20
Dobrosrdečný darca
90 €  •  19. 2. 2024 11:17
Štedrý darca
70 €  •  19. 2. 2024 11:16
Láskavý darca
75 €  •  19. 2. 2024 8:19
Milý darca
74 €  •  18. 2. 2024 22:18
Veľkorysý darca
75 €  •  18. 2. 2024 13:43
Dobrosrdečný darca
70 €  •  18. 2. 2024 7:47
Veľkorysý darca
75 €  •  17. 2. 2024 22:03
Darca, ktorý je za každú dobrost
80 €  •  17. 2. 2024 20:41
Dobrosrdečný darca
25 €  •  17. 2. 2024 12:32
Dobrosrdečný darca
120 €  •  16. 2. 2024 20:01
Štedrý darca
80 €  •  16. 2. 2024 19:59
Štedrý darca
70 €  •  15. 2. 2024 19:47
Darca, ktorý je za každú dobrost
75 €  •  15. 2. 2024 19:08
Štedrý darca
70 €  •  15. 2. 2024 16:59
Dobrosrdečný darca
70 €  •  15. 2. 2024 15:00
Veľkorysý darca
20 €  •  15. 2. 2024 13:34
Darca, ktorý je za každú dobrost
75 €  •  14. 2. 2024 14:39
Dobrosrdečný darca
70 €  •  13. 2. 2024 20:38
Darca, ktorý je za každú dobrost
500 €  •  12. 2. 2024 22:05
Láskavý darca
80 €  •  9. 2. 2024 23:11
DR.
75 €  •  8. 2. 2024 15:58
Veľkorysý darca
70 €  •  8. 2. 2024 6:42
Dobrosrdečný darca
75 €  •  2. 2. 2024 9:24
Milý darca
70 €  •  31. 1. 2024 11:30
Dobrosrdečný darca
90 €  •  31. 1. 2024 9:45
Štedrý darca
75 €  •  25. 1. 2024 15:11
Veľkorysý darca
90 €  •  19. 1. 2024 13:05
Veľkorysý darca
120 €  •  12. 1. 2024 11:35
Darca, ktorý je za každú dobrost
70 €  •  8. 1. 2024 20:55
Láskavý darca
70 €  •  8. 1. 2024 7:09
Štedrý darca
70 €  •  6. 1. 2024 13:21
Veľkorysý darca
70 €  •  6. 1. 2024 11:20
Milý darca
10 €  •  6. 1. 2024 10:39
Darca, ktorý je za každú dobrost
85 €  •  5. 1. 2024 18:04
Veľkorysý darca
70 €  •  3. 1. 2024 11:43
Veľkorysý darca
120 €  •  3. 1. 2024 0:01
Láskavý darca
25 €  •  1. 1. 2024 19:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
90 €  •  31. 12. 2023 15:27
Milý darca
90 €  •  26. 12. 2023 14:36
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  24. 12. 2023 19:20
Láskavý darca
70 €  •  23. 12. 2023 7:29
Veľkorysý darca
90 €  •  22. 12. 2023 23:19
Dobrosrdečný darca
90 €  •  22. 12. 2023 0:59
Dobrosrdečný darca
105 €  •  21. 12. 2023 10:55
Darca, ktorý je za každú dobrost
70 €  •  21. 12. 2023 6:47
Štedrý darca
75 €  •  20. 12. 2023 20:46
Veľkorysý darca
70 €  •  20. 12. 2023 18:58
Milý darca
120 €  •  15. 12. 2023 15:04

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Kniha Cvernovka
Prispejte 70 € a viac

Kniha Cvernovka

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú.

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024.

Odmenu si budete môcť osobne vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Získať túto odmenu
Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Chcem podporiť Novú Cvernovku, ale neprosím si knihu.

Kúpou dobrého pocitu v ľubovoľnej výške podporíte fungovanie kreatívno-kultúrneho centra Nová Cvernovka. 

Kniha Cvernovka 1 + 1
Prispejte 120 € a viac

Kniha Cvernovka 1 + 1

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. Zdieľaná radosť = dvojnásobná radosť. 

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024.

Odmenu si budete môcť osobne vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Získať túto odmenu
Kniha Cvernovka 4 + 1 zdarma
Prispejte 280 € a viac

Kniha Cvernovka 4 + 1 zdarma

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. Zdieľaná radosť = päťnásobná radosť. 

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024

Odmenu si budete môcť osobne vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Získať túto odmenu
Kniha Cvernovka (nové vydanie) + veľkoformátová grafika ateliérov zo starej Cvernovky
Prispejte 80 € a viac

Kniha Cvernovka (nové vydanie) + veľkoformátová grafika ateliérov zo starej Cvernovky

Exkluzívna veľkoformátová grafika ateliérov zo starej Cvernovky.

Autor: Braňo Matis

Kniha Cvernovka + publikácia Nepredať! Zveľadiť!
Prispejte 85 € a viac

Kniha Cvernovka + publikácia Nepredať! Zveľadiť!

Zostáva 11/20

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. A ako bonus publikácia o transformácii bývalej školy na kultúrno-kreatívne centrum Nová Cvernovka.

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024.

Odmenu si budete môcť osobne alebo poštou vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Odmena Zostáva 11/20

Publikácia, ktorú Nadácia Cvernovka vydala v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, predstavuje niekoľko spôsobov, ako revitalizovať nevyužívané budovy a areály vo verejnom vlastníctve.   

Vac informácií o knihe nájdete TU: https://nepredatzveladit.sk 

Získať túto odmenu
Kniha Cvernovka + tričko Nová Cvernovka
Prispejte 90 € a viac

Kniha Cvernovka + tričko Nová Cvernovka

Zostáva 30/30

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. A k tomu ešte tričko a spomienka na začiatky Novej Cvernovky.

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024.

Odmenu si budete môcť osobne vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Odmena Zostáva 30/30

Originálne tričko reflektuje proces hľadania názvu nového miesta, na ktoré sa komunita starej Cvernovky presťahovala po presune z Páričkovej na Račianskej ulicu.  

Získať túto odmenu
Kniha Cvernovka + chemické sklo Živá kultúra
Prispejte 90 € a viac

Kniha Cvernovka + chemické sklo Živá kultúra

Zostáva 18/20

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. Kniha Cvernovka s unikátnou sklenenou bankou z chemickej priemyslovky na Račianskej ulici.

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024

Odmenu si budete môcť vyzdvihnúť iba osobne v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava).

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Odmena Zostáva 18/20

Pôvodné chemické sklo s objemom 500 ml alebo 1000 ml s nápisom Živá kultúra a logom SPŠCH – chemickej priemyslovky, v ktorej areáli dnes sídli kultúrne a kreatívne centrum Nová Cvernovka.

Získať túto odmenu
Chemické sklo Živá kultúra
Prispejte 25 € a viac

Chemické sklo Živá kultúra

Zostáva 19/20

Chcem podporiť Novú Cvernovku, ale neprosím si knihu, iba darček.

Odmenu si budete môcť vyzdvihnúť iba osobne v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava).

Odmena Zostáva 19/20

Pôvodné chemické sklo s nápisom Živá kultúra a logom SPŠCH – chemickej priemyslovky, v ktorej areáli dnes sídli kultúrne a kreatívne centrum Nová Cvernovka. 

Získať túto odmenu
Kniha Cvernovka + workshop analógovej fotografie s Radovanom Drangom (22.01.2024)
Prispejte 90 € a viac

Kniha Cvernovka + workshop analógovej fotografie s Radovanom Drangom (22. 01. 2024)

Zostáva 9/10

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. A ešte sa aj na workshope niečo naučíte.

Druhé, rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024.

Odmenu si budete môcť osobne vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Odmena Zostáva 9/10

Kreatívny workshop s Radovanom Drangom z ateliéru Časopriestor priblíži, ako funguje tmavá komora aj bez negatívneho filmu – iba pomocou smartfónu.

Predbežný termín: 22. január 2024

Viac informácií ohľadom workshopu vám zašleme e-mailom.

Získať túto odmenu
Workshop analógovej fotografie s Radovanom Drangom (22.01.2024)
Prispejte 25 € a viac

Workshop analógovej fotografie s Radovanom Drangom (22. 01. 2024)

Zostáva 4/5

Chcem podporiť Novú Cvernovku, ale neprosím si knihu, iba darček.

Kreatívny workshop s naším „ateliérnikom“ Radovanom Drangom, ktorý vás naučí, ako vyvolať analógovú fotografiu s telefónom.

Odmena Zostáva 4/5

Workshop vám priblíži, ako funguje tmavá komora aj bez negatívneho filmu – iba pomocou smartfónu. 

Predbežný termín: 22. január 2024

Viac informácií vám zašleme e-mailom.

Kniha Cvernovka + Zákutiami NC s Prokym (17.3.)
Minuli sa

Kniha Cvernovka + Zákutiami NC s Prokym (17. 3.)

Zostáva 0/1

Kniha + mimoriadna špecialitka. Zákutiami Novej Cvernovky v performatívnej verzii s naším one & only Prokym, frontmanom kapely 52 Hertz Whale a našim hudobným dramaturgom.

V zvyčajne neprístupných priestoroch Novej Cvernovky zahrá Proky piesne zo svojho debutového sólového albumu „there is no rescue mission, we are safe“. Pohybovať sa budeme nielen po škole ale aj po internáte a podzemí NC.

Čas a dátum: 17. marca, 18:00

Miesto stretnutia: Vestibul NC

Zostáva 0/1

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Kniha Cvernovka
Prispejte 70 € a viac

Kniha Cvernovka

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú.

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024.

Odmenu si budete môcť osobne vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Získať túto odmenu
Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Chcem podporiť Novú Cvernovku, ale neprosím si knihu.

Kúpou dobrého pocitu v ľubovoľnej výške podporíte fungovanie kreatívno-kultúrneho centra Nová Cvernovka. 

Kniha Cvernovka 1 + 1
Prispejte 120 € a viac

Kniha Cvernovka 1 + 1

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. Zdieľaná radosť = dvojnásobná radosť. 

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024.

Odmenu si budete môcť osobne vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Získať túto odmenu
Kniha Cvernovka 4 + 1 zdarma
Prispejte 280 € a viac

Kniha Cvernovka 4 + 1 zdarma

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. Zdieľaná radosť = päťnásobná radosť. 

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024

Odmenu si budete môcť osobne vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Získať túto odmenu
Kniha Cvernovka (nové vydanie) + veľkoformátová grafika ateliérov zo starej Cvernovky
Prispejte 80 € a viac

Kniha Cvernovka (nové vydanie) + veľkoformátová grafika ateliérov zo starej Cvernovky

Exkluzívna veľkoformátová grafika ateliérov zo starej Cvernovky.

Autor: Braňo Matis

Kniha Cvernovka + publikácia Nepredať! Zveľadiť!
Prispejte 85 € a viac

Kniha Cvernovka + publikácia Nepredať! Zveľadiť!

Zostáva 11/20

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. A ako bonus publikácia o transformácii bývalej školy na kultúrno-kreatívne centrum Nová Cvernovka.

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024.

Odmenu si budete môcť osobne alebo poštou vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Odmena Zostáva 11/20

Publikácia, ktorú Nadácia Cvernovka vydala v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom, predstavuje niekoľko spôsobov, ako revitalizovať nevyužívané budovy a areály vo verejnom vlastníctve.   

Vac informácií o knihe nájdete TU: https://nepredatzveladit.sk 

Získať túto odmenu
Kniha Cvernovka + tričko Nová Cvernovka
Prispejte 90 € a viac

Kniha Cvernovka + tričko Nová Cvernovka

Zostáva 30/30

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. A k tomu ešte tričko a spomienka na začiatky Novej Cvernovky.

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024.

Odmenu si budete môcť osobne vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Odmena Zostáva 30/30

Originálne tričko reflektuje proces hľadania názvu nového miesta, na ktoré sa komunita starej Cvernovky presťahovala po presune z Páričkovej na Račianskej ulicu.  

Získať túto odmenu
Kniha Cvernovka + chemické sklo Živá kultúra
Prispejte 90 € a viac

Kniha Cvernovka + chemické sklo Živá kultúra

Zostáva 18/20

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. Kniha Cvernovka s unikátnou sklenenou bankou z chemickej priemyslovky na Račianskej ulici.

Druhé rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024

Odmenu si budete môcť vyzdvihnúť iba osobne v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava).

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Odmena Zostáva 18/20

Pôvodné chemické sklo s objemom 500 ml alebo 1000 ml s nápisom Živá kultúra a logom SPŠCH – chemickej priemyslovky, v ktorej areáli dnes sídli kultúrne a kreatívne centrum Nová Cvernovka.

Získať túto odmenu
Chemické sklo Živá kultúra
Prispejte 25 € a viac

Chemické sklo Živá kultúra

Zostáva 19/20

Chcem podporiť Novú Cvernovku, ale neprosím si knihu, iba darček.

Odmenu si budete môcť vyzdvihnúť iba osobne v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava).

Odmena Zostáva 19/20

Pôvodné chemické sklo s nápisom Živá kultúra a logom SPŠCH – chemickej priemyslovky, v ktorej areáli dnes sídli kultúrne a kreatívne centrum Nová Cvernovka. 

Získať túto odmenu
Kniha Cvernovka + workshop analógovej fotografie s Radovanom Drangom (22.01.2024)
Prispejte 90 € a viac

Kniha Cvernovka + workshop analógovej fotografie s Radovanom Drangom (22. 01. 2024)

Zostáva 9/10

Kúpou vylepšenej knihy o starej Cvernovke podporíte tú Novú. A ešte sa aj na workshope niečo naučíte.

Druhé, rozšírené vydanie beznádejne vypredanej knihy Cvernovka vyjde vo februári 2024.

Odmenu si budete môcť osobne vyzdvihnúť v Novej Cvernovke (Račianska 78, Bratislava) alebo vám ju doručíme poštou

Ak si knihu zakúpite do 22. 12. 2023, pošleme vám e-mailom poukaz, ktorý môžete darovať pod stromček vašim blízkym.

Odmena Zostáva 9/10

Kreatívny workshop s Radovanom Drangom z ateliéru Časopriestor priblíži, ako funguje tmavá komora aj bez negatívneho filmu – iba pomocou smartfónu.

Predbežný termín: 22. január 2024

Viac informácií ohľadom workshopu vám zašleme e-mailom.

Získať túto odmenu
Workshop analógovej fotografie s Radovanom Drangom (22.01.2024)
Prispejte 25 € a viac

Workshop analógovej fotografie s Radovanom Drangom (22. 01. 2024)

Zostáva 4/5

Chcem podporiť Novú Cvernovku, ale neprosím si knihu, iba darček.

Kreatívny workshop s naším „ateliérnikom“ Radovanom Drangom, ktorý vás naučí, ako vyvolať analógovú fotografiu s telefónom.

Odmena Zostáva 4/5

Workshop vám priblíži, ako funguje tmavá komora aj bez negatívneho filmu – iba pomocou smartfónu. 

Predbežný termín: 22. január 2024

Viac informácií vám zašleme e-mailom.

Kniha Cvernovka + Zákutiami NC s Prokym (17.3.)
Minuli sa

Kniha Cvernovka + Zákutiami NC s Prokym (17. 3.)

Zostáva 0/1

Kniha + mimoriadna špecialitka. Zákutiami Novej Cvernovky v performatívnej verzii s naším one & only Prokym, frontmanom kapely 52 Hertz Whale a našim hudobným dramaturgom.

V zvyčajne neprístupných priestoroch Novej Cvernovky zahrá Proky piesne zo svojho debutového sólového albumu „there is no rescue mission, we are safe“. Pohybovať sa budeme nielen po škole ale aj po internáte a podzemí NC.

Čas a dátum: 17. marca, 18:00

Miesto stretnutia: Vestibul NC

Zostáva 0/1