NITRA RETRO – Návrat v čase s knihou spomienok

Zakladateľ
OZ Gallery 1901
Dátum pridania
6. 10. 2023

NITRA RETRO – Návrat v čase

Človek sa narodí a po celý život kráča v ústrety svojich cieľov. Cieľov, ktoré naplňujú životný príbeh. Každý príbeh tvorí človek, čas a miesto. Zastavme sa na krásnom mieste pod Zoborom. Vráťme ten neúprosný čas a zaspomínajme si na ľudí z Nitry, s ktorými ste aj Vy tvorili príbeh.

Práve teraz Vám ponúkame chvíľu s knihou na návrat v čase, otvorte si aj Vy svoju knihu NITRA RETRO.

O knihe

Nitra Retro je nová kniha literatúry faktu o našej Nitre. Slovom i obrazom predstavuje dejiny mesta hlavne od druhej polovice 20. storočia až do dnešných čias. Na ploche 200 strán v sebe spája silné ľudské príbehy, množstvo dobových materiálov a fotografií. Obsahuje neuveriteľných 278 fotografií. Jej príbehy sa začínajú v druhej polovici 20. storočia, v časoch budovania lepších zajtrajškov. To boli časy nebývalého boomu, keď vznikali sídliská Predmostie, Párovce, Chrenová, Mlynarce, Čermáň, Klokočina, keď Nitra z okresného mesta vyrástla na krásavicu, vysokoškolské mesto a mesto medzinárodných veľtrhov.

Takáto úžasná kniha určite nemôže chýbať v knižnici každého správneho Nitrančana, ktorý môže po nej kedykoľvek siahnuť a oživiť si spomienky na nezabudnuteľné roky prežité vo svojom meste. Kniha je svojím prevedením predurčená stať sa pekným darčekom, ktorým môžete potešiť svojich blízkych i v blížiacom sa predvianočnom období. Knihu si môžete už teraz v predstihu v rámci predpredaja objednať prostredníctvom darcovskej platformy Donio, zároveň podporite jej vznik a vydanie.

Pre koho je kniha určená?

Pre všetkých milovníkov Nitry, obyvateľov, rodákov, študentov, návštevníkov i priaznivcov.

Vďaka našej knihe spoznáte alebo si pripomeniete mnohé osobnosti, príbehy aj fakty, ktoré tvorili podobu nášho mesta v minulosti. Obrazový materiál publikácie bude obsahovať aj mnohé cenné a neznáme fotografie mesta, jeho obyvateľov z minulosti.

Ako bude kniha vyzerať?

Kniha nevyniká len zaujímavým nadčasovým obsahom, ale aj kvalitným polygrafickým spracovaním . Výnimočné je aj jej grafické spracovanie a použité materiály. Na knižný blok bude použitý kvalitný 3× natieraný lesklý papier.

Kniha bude v tvrdej väzbe s veľkým reprezentačným formátom 210 × 210 mm. Na obálke bude použitý potlačený polep s matným laminovaním a prebalovaná bude prebalom s atraktívnym lesklým laminovaním. Každá kniha je balená samostatné do priehľadnej fólie.

Obsiahla knižná náplň, kvalitné polygrafické prevedenie a samostatné balenie. Toto všetko sú predpoklady na to, aby kniha Nitra Retro splnila predpoklady na hodnotný darčekový predmet aj pre náročného firemného zákazníka. Obzvlášť v dobe kedy takéto hodnotné knihy plnia zaslúženú funkciu firemného reklamného predmetu.

Kolektív autorov knihy:

Ing. arch. Vladimír Libant, Dr. Anton Števko, Mgr. Martina Bártová, Mgr. Klára Máčiková Grosmannová, Milan Hlôška, Vladimír Barta junior, Anzelma Hlôšková, prof.Ivan  Mojmír Zoborský, Katarína Cintulová Viteková, doc.Hilda Kramáreková, MUDr. František Dvořák, Ing Jozef Mojto, Peter Valach a Ing. Vladimír Bárta, Ing. Vladimír Lajcha, Dr. Karol Máčik, Jozef Mikloško, Milan Hodál, Jozef Okoličáni, Emil Vontorčík, Ladislav Šaško, Milan Surovčík, Petra Malincová, Zdeno Mindile, Andrej Prenický, Tamara Zrnková, Štefánia Selecká, Jana Slaná, prof. Dušan Šimo

Na čo získané peniaze použijeme?

Na čo bude podpora určená?

Na prípravu knižného diela Nitra – Retro, jeho prípravu, grafické a technické spracovanie, tlač, poštovné a balné, odmena pre prvých darcov, ktorí dostanú knihy za zvýhodnené ceny ešte pred uvedením knihy na knižný trh. Finančné prostriedky získané nad rámec uvedenej ceny poskytneme, ako odmeny ďalším darcom, na dotlač publikácii, ak sa počet darcov zvýši. Na činnosť neziskovej organizácie a verejnoprospešné aktivity Občianskeho združenia Gallery 1901. OZ Gallery 1901 zameriavajúcej sa na podporu činností v oblasti kultúry a organizovanie výstav, spoločensko kultúrnych podujatí a aktivít nekomerčného charakteru.

Aké odmeny na Vás v kampani čakajú?

Knihu môžete podporiť aj Vy jednoduchým výhodným zakúpením si knihy v rámci predpredaja v darcovskej platforme Donio. prostredníctvom Donio knihu získate ako prvý a samozrejme aj za výhodnú cenu, ktorá v kníhkupeckej sieti bude podstatne vyššia. Vašu podporu použijeme na vytlačenie prvých výtlačkov distribuovaných všetkým podporovateľom, ako prvým po skončení kampane najneskôr do Vianoc.

Odmeny

V spolupráci s vydavateľstvom kníh o Nitre AB ART press a kolektívom autorov kníh o Nitre môžete knihu Nitra Retro kombinovať aj s inými zaujímavými knihami od autorov. Stačí si vybrať kombináciu podľa Vášho záujmu. 

1 x kniha Nitra Retro 24,-€ + 5,-€ poštovné

Knihu doručíme do Vianoc.

2 x kniha Nitra Retro  42,-€  + 5,-€ poštovné

Kúpte rovno dve. Jednu si nechajte pre seba a druhou poteš niekoho iného. Knihu doručíme do Vianoc.

Nitra Retro + Nitra na starých fotografiách 37,-€ +5,-€ poštovné

Knihu doručíme do Vianoc.

Nitra Retro + Nitra a Nitrania 42,-€+ 5,-€ poštovné

Knihu doručíme do Vianoc.

Reklamný partner 1

Ste firma alebo osoba, ktorá sa chce prezentovať ako veľký partner knihy a dostane 10 kníh pre svojich obchodných partnerov 230,-€

Reklamný partner 2

Ste firma alebo osoba, ktorá sa chce prezentovať ako veľký partner knihy a dostane 20 kníh pre svojich obchodných partnerov 420,-€

Kedy sa môžete tešiť na odmeny?

Všetky vaše odmeny zasielame po skončení kampane. S doručením v mesiaci December 2023, tak aby sme Vám mohli urobiť radosť počas Vianočných sviatkov.

Míľniky: 600, 950, 1 800, 3 200

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
29 €  •  28. 11. 2023 4:10
Milý darca
29 €  •  27. 11. 2023 0:36
Darca, ktorý je za každú dobrost
29 €  •  26. 11. 2023 2:31
Láskavý darca
29 €  •  24. 11. 2023 18:42
Štedrý darca
29 €  •  23. 11. 2023 18:29
Dobrosrdečný darca
60 €  •  23. 11. 2023 13:06
Dobrosrdečný darca
29 €  •  22. 11. 2023 16:03
Štedrý darca
29 €  •  21. 11. 2023 9:54
Veľkorysý darca
29 €  •  19. 11. 2023 11:37
Štedrý darca
35 €  •  16. 11. 2023 15:13
Darca, ktorý je za každú dobrost
47 €  •  16. 11. 2023 11:13
Dobrosrdečný darca
47 €  •  15. 11. 2023 20:14
Láskavý darca
47 €  •  14. 11. 2023 6:25
Darca, ktorý je za každú dobrost
43 €  •  13. 11. 2023 23:37
Milý darca
29 €  •  10. 11. 2023 13:21
Dobrosrdečný darca
43 €  •  9. 11. 2023 13:57
Milý darca
47 €  •  9. 11. 2023 5:39
Milý darca
47 €  •  9. 11. 2023 5:38
Láskavý darca
43 €  •  7. 11. 2023 17:37
Veľkorysý darca
43 €  •  7. 11. 2023 16:31
Veľkorysý darca
29 €  •  7. 11. 2023 13:14
Milý darca
29 €  •  6. 11. 2023 20:42
Milý darca
47 €  •  6. 11. 2023 20:10
Dobrosrdečný darca
29 €  •  4. 11. 2023 18:52
Milý darca
29 €  •  4. 11. 2023 7:33
Henrieta B.
45 €  •  3. 11. 2023 13:59
Pride kniha do vianoc ?
Milý darca
29 €  •  2. 11. 2023 16:23
Dobrosrdečný darca
43 €  •  2. 11. 2023 13:26
Veľkorysý darca
43 €  •  1. 11. 2023 18:56
Milý darca
43 €  •  30. 10. 2023 13:23
Veľkorysý darca
29 €  •  29. 10. 2023 17:24
Štedrý darca
29 €  •  28. 10. 2023 13:38
Veľkorysý darca
29 €  •  27. 10. 2023 14:41
Dobrosrdečný darca
29 €  •  27. 10. 2023 12:24
Milý darca
29 €  •  26. 10. 2023 11:43
Martin M.
29 €  •  26. 10. 2023 9:16
Drzim palce a tesim sa na knihu
Štedrý darca
29 €  •  25. 10. 2023 19:33
Darca, ktorý je za každú dobrost
29 €  •  22. 10. 2023 20:54
Milý darca
47 €  •  22. 10. 2023 19:58
Milý darca
29 €  •  22. 10. 2023 19:46
Láskavý darca
29 €  •  22. 10. 2023 15:54
Dobrosrdečný darca
29 €  •  22. 10. 2023 15:40
Milý darca
43 €  •  22. 10. 2023 13:23
Darca, ktorý je za každú dobrost
47 €  •  20. 10. 2023 10:21
Milý darca
45 €  •  19. 10. 2023 21:30
Láskavý darca
29 €  •  19. 10. 2023 15:04
Darca, ktorý je za každú dobrost
29 €  •  17. 10. 2023 10:10
Darca, ktorý je za každú dobrost
29 €  •  16. 10. 2023 18:20
Darca, ktorý je za každú dobrost
47 €  •  14. 10. 2023 12:01
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  14. 10. 2023 11:15
Alžbeta
45 €  •  13. 10. 2023 11:57
Prajem veľa úspechov!
Milý darca
29 €  •  12. 10. 2023 12:03
Veľkorysý darca
25 €  •  11. 10. 2023 14:43
Láskavý darca
24 €  •  11. 10. 2023 13:49
Milý darca
24 €  •  9. 10. 2023 22:58
Veľkorysý darca
24 €  •  9. 10. 2023 20:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
39 €  •  9. 10. 2023 13:11
Darca, ktorý je za každú dobrost
24 €  •  9. 10. 2023 12:43
Milý darca
24 €  •  9. 10. 2023 9:05
Štedrý darca
39 €  •  8. 10. 2023 11:16

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Kniha Nitra Retro
Prispejte 29 € a viac

Kniha Nitra Retro

Jedna krásna kniha o Nitre. Cena knihy 24,-eur. Knihu doručíme do Vianoc.

Odmena

V odmene je zahrnuté poštovné a balné 5,-eur.

2 x kniha Nitra Retro 47,-€
Prispejte 47 € a viac

2 x kniha Nitra Retro 47,-€

Kúpte rovno dve. Jednu si nechajte pre seba a druhou potešte niekoho iného. Cena jednej knihy je 21,-eur. Cena kníh spolu je 42,- eur. Knihy doručíme do Vianoc.

Odmena

V odmene je zahrnuté poštovné a balné 5,-eur.

Nitra Retro + Nitra na starých fotografiách
Prispejte 43 € a viac

Nitra Retro + Nitra na starých fotografiách

Zostáva 8/20

Dve knihy o Nitre 38,-eur. Knihy doručíme do Vianoc.

Odmena Zostáva 8/20

V odmene je zahrnuté poštovné a balné 5,-eur.

Nitra Retro + Nitra a Nitrania
Prispejte 47 € a viac

Nitra Retro + Nitra a Nitrania

Zostáva 19/20

Jedna kniha Nitra Retro + Nitra a Nitrania spolu za 42,- eur. Knihy doručíme do Vianoc.

Odmena Zostáva 19/20

V odmene je zahrnuté poštovné a balné 5,-eur.

Reklamný partner 1
Prispejte 230 € a viac

Reklamný partner 1

Ste firma alebo osoba, ktorá sa chce prezentovať ako veľký partner knihy a dostane 10 kníh pre svojich obchodných partnerov.

Reklamný partner 2
Prispejte 420 € a viac

Reklamný partner 2

Zostáva 420/420

Ste firma alebo osoba, ktorá sa chce prezentovať ako veľký partner knihy a dostane 20 kníh pre svojich obchodných partnerov 420,-

Zostáva 420/420
Chcem ťa podporiť
Prispejte 5 € a viac

Chcem ťa podporiť

Dobrovoľný príspevok podpory občianskeho združenia Gallery 1901. Odmenou vám bude dobrý pocit že ste podporili verejnoprospešné aktivity združenia.

Kniha Nitra Retro
Minuli sa

Kniha Nitra Retro

Zostáva 0/6

1 x kniha Nitra Retro 24,-€

Knihu doručíme do Vianoc.

Zostáva 0/6
Nitra Retro + Nitra na starých fotografiách
Minuli sa

Nitra Retro + Nitra na starých fotografiách

Zostáva 0/2

Dve knihy o Nitre

Zostáva 0/2

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Kniha Nitra Retro
Prispejte 29 € a viac

Kniha Nitra Retro

Jedna krásna kniha o Nitre. Cena knihy 24,-eur. Knihu doručíme do Vianoc.

Odmena

V odmene je zahrnuté poštovné a balné 5,-eur.

2 x kniha Nitra Retro 47,-€
Prispejte 47 € a viac

2 x kniha Nitra Retro 47,-€

Kúpte rovno dve. Jednu si nechajte pre seba a druhou potešte niekoho iného. Cena jednej knihy je 21,-eur. Cena kníh spolu je 42,- eur. Knihy doručíme do Vianoc.

Odmena

V odmene je zahrnuté poštovné a balné 5,-eur.

Nitra Retro + Nitra na starých fotografiách
Prispejte 43 € a viac

Nitra Retro + Nitra na starých fotografiách

Zostáva 8/20

Dve knihy o Nitre 38,-eur. Knihy doručíme do Vianoc.

Odmena Zostáva 8/20

V odmene je zahrnuté poštovné a balné 5,-eur.

Nitra Retro + Nitra a Nitrania
Prispejte 47 € a viac

Nitra Retro + Nitra a Nitrania

Zostáva 19/20

Jedna kniha Nitra Retro + Nitra a Nitrania spolu za 42,- eur. Knihy doručíme do Vianoc.

Odmena Zostáva 19/20

V odmene je zahrnuté poštovné a balné 5,-eur.

Reklamný partner 1
Prispejte 230 € a viac

Reklamný partner 1

Ste firma alebo osoba, ktorá sa chce prezentovať ako veľký partner knihy a dostane 10 kníh pre svojich obchodných partnerov.

Reklamný partner 2
Prispejte 420 € a viac

Reklamný partner 2

Zostáva 420/420

Ste firma alebo osoba, ktorá sa chce prezentovať ako veľký partner knihy a dostane 20 kníh pre svojich obchodných partnerov 420,-

Zostáva 420/420
Chcem ťa podporiť
Prispejte 5 € a viac

Chcem ťa podporiť

Dobrovoľný príspevok podpory občianskeho združenia Gallery 1901. Odmenou vám bude dobrý pocit že ste podporili verejnoprospešné aktivity združenia.

Kniha Nitra Retro
Minuli sa

Kniha Nitra Retro

Zostáva 0/6

1 x kniha Nitra Retro 24,-€

Knihu doručíme do Vianoc.

Zostáva 0/6
Nitra Retro + Nitra na starých fotografiách
Minuli sa

Nitra Retro + Nitra na starých fotografiách

Zostáva 0/2

Dve knihy o Nitre

Zostáva 0/2