KROJOVANÉ BÁBÄTKÁ – podpor tlač knihy Krojované bábätká s hudobným doprovodom

Míľnik 1/2

Pokryjem časť nákladov na tlač

Získaných 0 € 606 €
2 500 €
18 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Pokryjem náklady na tlač

Získaných 0 € 606 €
5 000 €
18 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Krojované bábätká
Dátum pridania
12. 9. 2023
Posledná aktualita

19. 9. 2023 22:03

Vďaka Vašej podpore tlač knihy smeruje k cieľu!

Ďakujem všetkým Vám, ktorí ste podporili tlač akoukoľvek sumou!

Vďaka Vám a Vašej štedrosti pomaly ale isto napreduje kniha k vytúženému cieľu, ktorým je tlač. Úprimne si vážim Vašu pomoc a teším sa spolu s Vami, pretože budete držať čerstvý výtlačok medzi prvými!

Zobraziť celú aktualitu

Projekt Krojované bábätká

Moje meno je Monika Klučiarová a som autorkou projektu Krojované bábätká.  Nakoľko sa špecializujem na novorodeneckú fotografiu, rozhodla som sa spojiť neopísateľné čaro novorodencov s krásou slovenských krojov. Fotografie bábätiek v kroji som sa rozhodla dať do knižnej podoby. Na jej vydanie však potrebujem tvoju pomoc!

Získaj knihu v predstihu alebo inú unikátnu odmenu a prines spolu so mnou toto dielo na svet! 

Kedysi sa do miniatúrnych slovenských krojov obliekali bábiky, dnes do nich obliekam živé 10-dňové bábätká. Spolu s maminou šijeme kroje na mieru novorodencov, staršie kroje renovujem. Je pre mňa cťou, že môžem byť priekopníkom novorodeneckej fotografii bábätiek v kroji na Slovensku.

Kniha KROJOVANÉ BÁBÄTÁKÁ 1 – navyše doplnená o fujarové tóny a prednes textov

Vo fotografiách určených pre knižné vydanie sú uložené 4 roky mojej práce. Počas tohto obdobia som mapovala kroje a ich historický vývoj naprieč celým Slovenskom. Vyhotovovala som nové kroje, fotila bábätká i scény. Posledný rok som kompletizovala veršované básne s tzv. podpolianskym Sládkovičom a nahrávky fujár v štúdiu, aby mohla byť kniha aj so zvukovým doprovodom.

V knihe nájdeš viac ako očakávaš!

 • luxusná obálka zo zlatým písmom
 • desiatky umeleckých fotografií bábätiek odetých do krojov
 • niektoré fotografie vznikli v skanzenoch Pribyline a Zuberci
 • texty z pera podpolianskeho Sládkoviča
 • dvojjazyčné spracovanie (okrem veršovaných rýmov)
 • edukačná funkcia  o krojoch zo 6tich oblastí Slovenska
 • doplnené fujarovými tónmi priamo z úst mojej maličkosti
 • a prednes textov ľudového rozprávača ti zaiste naženú husiu kožu

 V závere knihy na teba čaká famózne prekvapnie!

Pri každej renovácii, alebo tvorbe nového kroja si uvedomujem, aké bohatstvo prechádza mojimi rukami. Potešilo by ma, keby si podobný pocit mohol zažiť aj ty – keď budeš držať v ruke knihu, ktorá bude zároveň odkazom pre budúce pokolenie. 

Som presvedčená, že ide o knižnú publikáciu, ktorá má vysokú umeleckú hodnotu a bude sa dediť z generácie na generáciu podobne ako kroje, ktoré vyšívali ruky našich starých mám. 

Ešte stále váhaš, či kniha Krojované bábätká 1 bude pre teba, alebo tvojich blízkych to pravé potešenie?

Ak miluješ naše kroje, alebo chceš darovať niečo ORIGINÁLNE a SLOVENSKÉ, jedinečnejší dar na trhu nekúpiš. Publikácia plná unikátnych foto záberov, fujarové tóny a prednes talentované ľudového zabávača robia z knihy doslova živý subjekt, ktorý začne hrať a rozprávať jediným klikom.

Pre koho je kniha prínosom a kde budú použité finančné prostriedky z kampane?

Finančné prostriedky z kampane budú rovnakou pomocou pre projekt Krojovaných bábätiek, ako i Tvoj veľký krok k získaniu umeleckej knižnej publikácii. Navyše kúpou knihy podporíš šírenie kultúrneho dedičstva a prispeješ k zachovaniu ľudových tradícií.

Finančné prostriedy zo zbierky plánujem použiť NA TLAČ knižnej publikácie Krojované bábätká 1.

Uchovajme spoločnými silami pre budúce generácie to, čo v tvrdej lopote vytvorili naši predkovia. Už teraz ti vďačím za tvoje štedré srdce a úprimne sa teším, že i tebe záleží na zachovaní prevzácneho odkazu našich predkov.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

19. 9. 2023 22:03

Vďaka Vašej podpore tlač knihy smeruje k cieľu!

Ďakujem všetkým Vám, ktorí ste podporili tlač akoukoľvek sumou!

Vďaka Vám a Vašej štedrosti pomaly ale isto napreduje kniha k vytúženému cieľu, ktorým je tlač. Úprimne si vážim Vašu pomoc a teším sa spolu s Vami, pretože budete držať čerstvý výtlačok medzi prvými!

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Kniha KROJOVANÉ BÁBÄTKÁ v darčekovom balení
Prispejte 52 € a viac

Kniha KROJOVANÉ BÁBÄTKÁ v darčekovom balení

Knihu získaš za zvýhodnenú predpredajovú cenu navyše s podpisom autorky. Ku knihe dostaneš darček – originálnu ručne dekorovanú tašku.

Odmena

Súčasťou odmeny je papierová taška, na ktorej je nálepkou „krojované bábätká“ aplikovaný obrázok. Ten si môžeš nechať na taške, prípadne spolu s nálepkou jemne presunúť na chladničku, alebo umiestniť za sklo do fotorámu. 

Poštovné a balné 4€ je zahrnuté v cene.

Dve knihy KROJOVANÉ BÁBÄTKÁ - jedna pre teba, druhú daruješ
Prispejte 96 € a viac

Dve knihy KROJOVANÉ BÁBÄTKÁ – jedna pre teba, druhú daruješ

Obdaríš nie len seba, ale vyvoláš veľkú radosť aj u svojich blízkych. 

Obe získaš za zvýhodnenú predpredajovú cenu, dokonca s darčekami navyše. Ku knihám dostaneš zdarma dve originálne ručne dekorované papierové tašky.

Odmena

Na taškách je nálepkou „krojované bábätká“ naaplikovaný obrázok. Ten si môžeš nechať na taške, prípadne spolu s nálepkou jemne presunúť na chladničku, alebo umiestniť za sklo do fotorámu.

Poštovné a balné 5 € je zahrnuté v cene.

Pozvánka na besedu s autorom
Prispejte 20 € a viac

Pozvánka na besedu s autorom

Pozývam ťa na besedu o Krojovaných bábätkách, ktorá sa bude konať v Mestskej knižnici v Zlatých Moravciach. O dátume konania  budeš včas informovaný. Teším sa na stretnutie s tebou!

Odmena

Budeme si pozerať video o vzniku knihy a spomínať na štvorročné úsilie, ktoré predchádzalo jej tlači. Môžeš sa dozvedieť veľa zaujímavostí, ktoré súvisia s bábätkami, či miniatúrnymi krojmi.

Získaš tri umelecké obrázky-fotografie krojovaných bábätiek
Prispejte 32 € a viac

Získaš tri umelecké obrázky-fotografie krojovaných bábätiek

Profesionálne obrázky-fotografie krojovaných bábätiek vo veľkosti 32×21cm na kvalitnom papieri. Môžeš si ich zarámovať, alebo len tak zavesiť na chladničku. Obrázky ti budú pri každom pohľade pripomínať moju vďaku za tvoju pomoc.

Odmena

Poštovné a balné je zahrnuté v cene.

Fotografovanie tvojho bábätka v kroji
Prispejte 450 € a viac

Fotografovanie tvojho bábätka v kroji

Zostáva 3/3

Čakáš v najbližších mesiacoch prírastok do rodiny ty, alebo niekto, komu chceš fotografovanie bábätka v kroji podarovať? Profesionálne zábery prídem nafotiť priamo do tvojej domácnosti. Nezabudni, že novorodenci sa fotia do 10dní od narodenia. Termín je potrebné rezervovať najneskôr dva mesiace pred pôrodom. 

Odmena Zostáva 3/3
 • Súčasťou odmeny je 15 umeleckých upravených fotografií na originálnom USB kľúči s logom autora.  
 • V rámci fotografovania oblečiem tvoje dieťatko až do 3krojov podľa tvojho výberu!
 • Mojim poďakovaním bude tiež kniha Krojované bábätká 1 v hodnote 48eur, ktorú dostaneš v ručne dekorovanej taške.
 • Pricestujem za tebou kdekoľvek v rámci SR.
Knihu ti doručím osobne a zahrám ti na fujaru!
Prispejte 500 € a viac

Knihu ti doručím osobne a zahrám ti na fujaru!

Možno ťa čaká vzácne jubileum, alebo chceš túto odmenu darovať ako jedinečné prekvapenie tebe blízkej osobe. V každom prípade potešíš seba, alebo druhého unikátnym darčekom a nezabudnuteľným zážitkom. Len prosím nebuď z Hong Kong- u :-) Odmena platí v rámci Slovenska. 

Odmena

Kniha bude samozrejme s osobným venovaním a podpisom autorky knihy v originálnej ručne dekorovanej taške.

Odmena platí v rámci Slovenska.

ELITNÝ DAR A ZÁŽITOK!
Prispejte 1 000 € a viac

ELITNÝ DAR A ZÁŽITOK!

Ak miluješ slovenské kroje či tradície autenticky, potom je táto odmena určená presne pre teba!  Odmením ťa osobným doručením obrazu krojovaného bábätka, knihou s venovaním a nezabudnuteľným zážitkom z hry na fujaru.

Odmena

Možno ťa čaká vzácne jubileum, alebo chceš túto odmenu darovať ako jedinečné prekvapenie tebe blízkej osobe. Na oslavu tvojho jubilea, alebo do okamihu bežného dňa prídem osobne za tebou, aby som ti podarovala obraz s krojovaným bábätkom. Samozrejmosťou je kniha s osobným venovaním v ručne dekorovanej taške. Celý akt darovania umocnia ľubozvučné tóny priamo z mojej duše a fujary. Obraz bude vytlačený na kvalitnom fotopapieri a nakašírovaný na mdf. Kroj, ktorý bude mať bábätko na ňom oblečený sa budem snažiť vybrať z čo najbližšej a najmilšej lokality tvojmu srdcu, či bydlisku. 

Pocit užitočnosti a spolupatričnosti
Prispejte 5 € a viac

Pocit užitočnosti a spolupatričnosti

Páči sa ti projekt Krojované bábätká? Chceš ho podporiť ľubovoľnou sumou a neočakávaš materiálnu odmenu? V každom prípade získaš pocit užitočnosti, pretože napomáhaš dobrej veci –  budovaniu a šíreniu kultúrneho dedičstva nášho národa.

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Kniha KROJOVANÉ BÁBÄTKÁ v darčekovom balení
Prispejte 52 € a viac

Kniha KROJOVANÉ BÁBÄTKÁ v darčekovom balení

Knihu získaš za zvýhodnenú predpredajovú cenu navyše s podpisom autorky. Ku knihe dostaneš darček – originálnu ručne dekorovanú tašku.

Odmena

Súčasťou odmeny je papierová taška, na ktorej je nálepkou „krojované bábätká“ aplikovaný obrázok. Ten si môžeš nechať na taške, prípadne spolu s nálepkou jemne presunúť na chladničku, alebo umiestniť za sklo do fotorámu. 

Poštovné a balné 4€ je zahrnuté v cene.

Dve knihy KROJOVANÉ BÁBÄTKÁ - jedna pre teba, druhú daruješ
Prispejte 96 € a viac

Dve knihy KROJOVANÉ BÁBÄTKÁ – jedna pre teba, druhú daruješ

Obdaríš nie len seba, ale vyvoláš veľkú radosť aj u svojich blízkych. 

Obe získaš za zvýhodnenú predpredajovú cenu, dokonca s darčekami navyše. Ku knihám dostaneš zdarma dve originálne ručne dekorované papierové tašky.

Odmena

Na taškách je nálepkou „krojované bábätká“ naaplikovaný obrázok. Ten si môžeš nechať na taške, prípadne spolu s nálepkou jemne presunúť na chladničku, alebo umiestniť za sklo do fotorámu.

Poštovné a balné 5 € je zahrnuté v cene.

Pozvánka na besedu s autorom
Prispejte 20 € a viac

Pozvánka na besedu s autorom

Pozývam ťa na besedu o Krojovaných bábätkách, ktorá sa bude konať v Mestskej knižnici v Zlatých Moravciach. O dátume konania  budeš včas informovaný. Teším sa na stretnutie s tebou!

Odmena

Budeme si pozerať video o vzniku knihy a spomínať na štvorročné úsilie, ktoré predchádzalo jej tlači. Môžeš sa dozvedieť veľa zaujímavostí, ktoré súvisia s bábätkami, či miniatúrnymi krojmi.

Získaš tri umelecké obrázky-fotografie krojovaných bábätiek
Prispejte 32 € a viac

Získaš tri umelecké obrázky-fotografie krojovaných bábätiek

Profesionálne obrázky-fotografie krojovaných bábätiek vo veľkosti 32×21cm na kvalitnom papieri. Môžeš si ich zarámovať, alebo len tak zavesiť na chladničku. Obrázky ti budú pri každom pohľade pripomínať moju vďaku za tvoju pomoc.

Odmena

Poštovné a balné je zahrnuté v cene.

Fotografovanie tvojho bábätka v kroji
Prispejte 450 € a viac

Fotografovanie tvojho bábätka v kroji

Zostáva 3/3

Čakáš v najbližších mesiacoch prírastok do rodiny ty, alebo niekto, komu chceš fotografovanie bábätka v kroji podarovať? Profesionálne zábery prídem nafotiť priamo do tvojej domácnosti. Nezabudni, že novorodenci sa fotia do 10dní od narodenia. Termín je potrebné rezervovať najneskôr dva mesiace pred pôrodom. 

Odmena Zostáva 3/3
 • Súčasťou odmeny je 15 umeleckých upravených fotografií na originálnom USB kľúči s logom autora.  
 • V rámci fotografovania oblečiem tvoje dieťatko až do 3krojov podľa tvojho výberu!
 • Mojim poďakovaním bude tiež kniha Krojované bábätká 1 v hodnote 48eur, ktorú dostaneš v ručne dekorovanej taške.
 • Pricestujem za tebou kdekoľvek v rámci SR.
Knihu ti doručím osobne a zahrám ti na fujaru!
Prispejte 500 € a viac

Knihu ti doručím osobne a zahrám ti na fujaru!

Možno ťa čaká vzácne jubileum, alebo chceš túto odmenu darovať ako jedinečné prekvapenie tebe blízkej osobe. V každom prípade potešíš seba, alebo druhého unikátnym darčekom a nezabudnuteľným zážitkom. Len prosím nebuď z Hong Kong- u :-) Odmena platí v rámci Slovenska. 

Odmena

Kniha bude samozrejme s osobným venovaním a podpisom autorky knihy v originálnej ručne dekorovanej taške.

Odmena platí v rámci Slovenska.

ELITNÝ DAR A ZÁŽITOK!
Prispejte 1 000 € a viac

ELITNÝ DAR A ZÁŽITOK!

Ak miluješ slovenské kroje či tradície autenticky, potom je táto odmena určená presne pre teba!  Odmením ťa osobným doručením obrazu krojovaného bábätka, knihou s venovaním a nezabudnuteľným zážitkom z hry na fujaru.

Odmena

Možno ťa čaká vzácne jubileum, alebo chceš túto odmenu darovať ako jedinečné prekvapenie tebe blízkej osobe. Na oslavu tvojho jubilea, alebo do okamihu bežného dňa prídem osobne za tebou, aby som ti podarovala obraz s krojovaným bábätkom. Samozrejmosťou je kniha s osobným venovaním v ručne dekorovanej taške. Celý akt darovania umocnia ľubozvučné tóny priamo z mojej duše a fujary. Obraz bude vytlačený na kvalitnom fotopapieri a nakašírovaný na mdf. Kroj, ktorý bude mať bábätko na ňom oblečený sa budem snažiť vybrať z čo najbližšej a najmilšej lokality tvojmu srdcu, či bydlisku. 

Pocit užitočnosti a spolupatričnosti
Prispejte 5 € a viac

Pocit užitočnosti a spolupatričnosti

Páči sa ti projekt Krojované bábätká? Chceš ho podporiť ľubovoľnou sumou a neočakávaš materiálnu odmenu? V každom prípade získaš pocit užitočnosti, pretože napomáhaš dobrej veci –  budovaniu a šíreniu kultúrneho dedičstva nášho národa.