Získajte komplexné info ohľadom zdravia a vývoja dieťaťa v knihe Zdravé dieťa

Míľnik 1/4

Kniha vyjde! Môžem začať s prípravou na tlač…

Získaných 0 € 11 560 €
4 500 €
17 dní
do ukončenia

Míľnik 2/4

Pomôžte aj s ostatnými nákladmi. Peniaze na tlač už máme. Ešte chýba (nemalá) časť na náklady ako grafika,fotografie a korektúra..

Získaných 0 € 11 560 €
7 000 €
17 dní
do ukončenia

Míľnik 3/4

Vyzbierané peniaze využijem na vyšší náklad tlače knihy.

Získaných 0 € 11 560 €
10 000 €
17 dní
do ukončenia

Míľnik 4/4

30 kníh poputuje do centier pre rodiny. Pre maminky, ktoré šetria každé €. Ale o knihu stoja. Hoci si ju samé nemôžu dovoliť…

Získaných 0 € 11 560 €
20 000 €
17 dní
do ukončenia
Dátum pridania
12. 9. 2023
Posledná aktualita

21. 9. 2023 15:15

Vy ste neuveriteľní, milí rodičia!

333 darcov za 9 dní. To je niečo. Je vidno, že o informácie je u rodičov záujem a tak sa plní môj cieľ. Aby ste boli správne informovaní. Nech Vám informácie prinesú pohodu, spokojnosť a rodičovské sebavedomie ohľadom zdravia a vývoja Vašich detí ❤️

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Kniha ZDRAVÉ DIEŤA

Volám sa Denisa Jaššová. Som detská lekárka a mama 3-ročného Vilka.

Kniha Zdravé dieťa je mojím projektom, ktorý som robila pre všetkých rodičov malých detí a rodičov v očakávaní nového prírastku. 

Až keď som sa sama stala mamou, pochopila som, ako veľmi náročné môže byť pre rodiča z iného odboru zorientovať sa v spleti všetkých informácií ohľadom zdravia a vývoja dieťaťa.

Nakoľko som zrazu začala sama riešiť niektoré konkrétne rodičovské problémy, uvedomila som si ako veľmi chýbajú správne a komplexné informácie ohľadom zdravia a vývoja dieťaťa na našom slovenskom trhu. Informácie, ktoré sú praktické a reálne aplikovateľné v našich podmienkach. 

Skrsla mi tak v hlave myšlienka – čo keby majú slovenskí rodičia takúto knihu k dispozícii?

A dala som sa do písania počas synových spánkov. Bol to dlhý a náročný proces. Ale po vyše 2 rokoch môžem povedať, že kniha Zdravé dieťa je pripravená uzrieť svetlo sveta. V knihe sa snažím odpovedať na najčastejšie rodičovské otázky a dilemy ohľadom zdravia a vývoja dieťaťa v prvých rokoch života, ktoré som ako detská lekárka, kamarátka a spolumatka počas praxe dostala.

Čo je cieľom knihy ZDRAVÉ DIEŤA?

Cieľom knihy je odovzdať Vám, rodičom, správne a relevantné informácie ohľadom zdravia a vývoja dieťaťa. Informácie, ktoré sú aplikovateľné priamo na naše slovenské pomery. Informácie, ktoré zohľadňujú najnovšie svetové odporúčania. Informácie, ktoré takto komplexne v knižnom vydaní na slovenskom trhu chýbajú. Knihu, ktorá do výbavy každého rodiča malých detí rozhodne patrí.

„Mojím cieľom je Vaša rodičovská spokojnosť, sebavedomie a istota.“

Náhľad knihy: 

KNIHA ZDRAVÉ DIEŤA obsahuje mnohé fotografie, informačné tabuľky a rôzne tipy ohľadom zdravia a vývoja dieťaťa od detskej lekárky a matky v jednom.

Kniha v 6 kapitolách, na 280 stranách, rozoberá témy ako:

 • pobyt v pôrodnici (aké vyšetrenia novorodenca čakajú, ako vylučuje, najčastejšie problémy, s ktorými sa v pôrodnici môžete stretnúť, informácie o novorodeneckej žltačke, dojčení a iné)
 • novorodenecké obdobie (starostlivosť o oči, uši, nos, kožu, genitál, pupok, zuby, informácie ako na správnu manipuláciu s dieťaťom, na obliekanie novorodenca, ako budovať bezpečnú vzťahovú väzbu, informácie o bezpečnosti spánku, monitore dychu a iné)
 • psychomotorický vývoj (informácie o jeho kvalite a podpore, aké ukazovatele si na dieťati všímať a oznámiť ich pediatrovi, čo už nie je v poriadku, ktoré techniky sa už dnes nerobia a v minulosti boli bežné, aké hračky kúpiť na podporu PMV, ako je to s vývojom reči)
 • očkovania (povinné aj nepovinné, kedy a ako sa môžu podávať, proti akým ochoreniam chránia, vyvracanie mýtov o očkovaniach)
 • prikrmovanie (ako prikrmovať v našom slovenskom regióne, čo deťom (ne)ponúkať a prečo, postupnosť v zavádzaní jednotlivých potravín, výživa dieťaťa po 1. roku, informácie o sladkostiach, slanostiach a iné)
 • manažment horúčky (prečo a ako horúčka vzniká, ako a kedy riešiť horúčku liekmi a zábalmi, ako správne dávkovať lieky, aké sú komplikácie horúčky a ako sa im vyhnúť, aké sú najčastejšie otázky rodičov z praxe).

Kniha je písaná zrozumiteľne, prehľadne a ľahkým štýlom. Delená na kapitoly a podkapitoly s využitím tabuliek, odrážiek a rôznych TIPOV pre rodičov.

Brožúrka pre milujúcu babku a dedka

Ako jednu z odmien pri podpore kampane ponúkam aj Brožúrku pre milujúcu babku a dedka. Brožúrka na 16 stranách obsahuje zhrnutie zmien ohľadom zdravia a vývoja dieťaťa pre starých rodičov.

Snažila som sa ju písať vecne, odrážkovo a tak, aby jej prečítanie nezabralo viac ako 10 minút. Nakoľko najmä na sociálnych sieťach (ale aj pri bežných rozhovoroch s inými rodičmi) vnímam generačné rozdiely v tom, aký bol prístup k zdraviu a vývoju detí pred 30 rokmi a dnes, považujem za dôležité odborne to odkomunikovať aj staršej generácii. S našimi deťmi totižto starí rodičia budú tráviť veľa času. Je teda dôležité, aby vedeli aké zmeny sa za posledné desaťročia udiali.

Brožúrka pre milujúcu babku a dedka obsahuje:

 • vecne zhrnuté zmeny v odporúčaniach oproti minulosti (napríklad zmeny pri dojčení, prikrmovaní, pri očkovaniach, zmeny v prístupe k psychomotorickému vývoju)
 • tipy ohľadom obdobia po pôrode (lebo cítim, že v tejto téme vzniká v rodinách pomerne často nejaká „boliestka“)
 • tipy ohľadom starostlivosti o dieťa a jeho bezpečnosti (na varovke u babky a dedka)

Kto za kampaňou stojí?

Kampaň si tvorím ja sama. Budem neskutočne vďačná za Vašu podporu, aby môj nápad bol zrealizovaný. Myslím si, že takáto kniha  na našom trhu jednoznačne chýba a uľahčí bytie nielen rodičom, ale aj detským lekárom, ktorý bohužiaľ nemajú v ordináciách dostatok času na odkomunikovanie všetkých tém tak podrobne.

Pracovné skúsenosti:

 • Niekoľko rokov pracujem na detskom a novorodeneckom oddelení v Piešťanoch, kde denne riešim najmä vážnejšie zdravotné problémy detí
 • niekoľko rokov som pracovala v online poradni (Pediatrická poradňa + Poradňa prikrmovania), kde som denne dostávala najmä otázky ohľadom vývoja, prikrmovania, očkovania a bežnej starostlivosti o dieťa. Otázky, na ktoré možno nie je čas v ambulancii lekára, ale aj také, na ktoré sa možno rodičia tvárou v tvár „hanbia“ spýtať. Za tie roky som odpovedala na takmer  10 000 otázok.
 • od roku 2021 som pomerne aktívna na Instagrame ako @pediatricka_denjas. Snažím sa šíriť osvetu ohľadom zdravia a vývoja detí a dostávam od Vás denne niekoľko podnetov na otváranie rôznych odborných tém, ale aj tých „bežných“ rodičovských.

Na čo získané peniaze použijeme?

Cieľom kampane je realizovanie tlače a distribúcie niekoľko stoviek kusov knižky Zdravé dieťa. Knižka by mala uľahčiť starostlivosť o zdravie a vývoj dieťaťa všetkým rodičom, ktorí o takéto informácie stoja.

Kedy by kniha Zdravé dieťa mohla byť u Vás doma?

Kniha je úplne graficky spracovaná a čaká na Vašu podporu. Podporte kampaň a moje úsilie, aby kniha Zdravé dieťa mohla byť čo najskôr u Vás doma. Tlač knihy potrvá približne 2 mesiace. Čím skôr teda kampaň podporíte, tým skôr bude kniha so všetkými informáciami u Vás doma.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

21. 9. 2023 15:15

Vy ste neuveriteľní, milí rodičia!

333 darcov za 9 dní. To je niečo. Je vidno, že o informácie je u rodičov záujem a tak sa plní môj cieľ. Aby ste boli správne informovaní. Nech Vám informácie prinesú pohodu, spokojnosť a rodičovské sebavedomie ohľadom zdravia a vývoja Vašich detí ❤️

15. 9. 2023 9:26

Kniha „ide na dračku“

Prvých 170 kníh sa za 2 dní minulo ako teplé rožky, takže som doplnila ďalších 150 ks v predpredajovej cene. Ak knihu ešte nemáte, ešte je čas na jej kúpu zvýhodnene. 

13. 9. 2023 12:28

Extrémny záujem o knihu

Knihu si za 24 hodín kúpilo takmer 200 z Vás. Dosiahla sa tak suma,ktorá je potrebná na tlač a knihu budete mať v decembri snáď už doma. Úprimne sa z toho teším a ďakujem Vám. Kniha pôjde do tlače 😇

Pre koho je kniha určena?

Kniha je určená pre každého rodiča, ktorý chce byť pripravený a správne informovaný ohľadom zdravia a vývoja dieťaťa. Najviac z nej budú čerpať najmä rodičia v očakávaní a rodičia detí v prvých rokoch života.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Kniha Zdravé dieťa
Prispejte 29 € a viac

Kniha Zdravé dieťa

Zostáva 44/150

Kniha pre každého rodiča, ktorý chce byť správne informovaný.

Odmena Zostáva 44/150
 • 1× kniha Zdravé dieťa
 • Doprava kuriérom v cene 
Kniha Zdravé dieťa a 2x Brožúrka pre milujúcu babku a dedka
Prispejte 30 € a viac

Kniha Zdravé dieťa a 2× Brožúrka pre milujúcu babku a dedka

Zostáva 42/150

Pre 150 z Vás som si v rámci podpory kampane pripravila okrem knižky ako odmenu aj Brožúrku pre milujúcu babku a dedka (2× – pre „obe strany starých rodičov“). Brožúrka obsahuje ľudsky, odborne a jednoducho zhrnuté rozdiely ohľadom zdravia a vývoja dieťaťa v našej a predchádzajúcej generácii.

Odmena Zostáva 42/150
 • kniha Zdravé dieťa
 • Brožúrka pre milujúcu babku a dedka (v hodnote 8,90 EUR)
Získať túto odmenu
2x Kniha Zdravé dieťa + 4 x Brožúrka pre milujúcu babku a dedka
Prispejte 55 € a viac

2× Kniha Zdravé dieťa + 4 x Brožúrka pre milujúcu babku a dedka

Zostáva 90/100

Kúpte knižku nielen pre seba. Kniha je ideálny darček pre každú rodinu v očakávaní.

Odmena Zostáva 90/100
 • 2× kniha Zdravé dieťa pre Vás aj každú Vašu kamarátku v očakávaní
 • 4× Brožúrka pre milujúcu babku a dedka,  aby generačné rozdiely v starostlivosti o dieťa nerobili žiadne nezhody v rodinách
 • ideálny darček pre každú rodinu v očakávaní
Získať túto odmenu
Prispejte ľubovoľnú čiastku za dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Prispejte ľubovoľnú čiastku za dobrý pocit

Odmenou Vám bude dobrý pocit za podporu môjho projektu

Kniha Zdravé dieťa s personalizovaným venovaním
Minuli sa

Kniha Zdravé dieťa s personalizovaným venovaním

Zostáva 0/150

Ako odmenu za podporu kampane pošleme prvým 150 z Vás knihu za jedinečnú predpredajovú cenu s personalizovaným venovaním. 

Odmena Zostáva 0/150
 • 1× kniha Zdravé dieťa
 • personalizované venovanie od autorky, ktorá Vám zo srdca ďakuje za podporu projektu
 • jedinečná predpredajová cena pre prvých 150 podporovateľov kampane

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Kniha Zdravé dieťa
Prispejte 29 € a viac

Kniha Zdravé dieťa

Zostáva 44/150

Kniha pre každého rodiča, ktorý chce byť správne informovaný.

Odmena Zostáva 44/150
 • 1× kniha Zdravé dieťa
 • Doprava kuriérom v cene 
Kniha Zdravé dieťa a 2x Brožúrka pre milujúcu babku a dedka
Prispejte 30 € a viac

Kniha Zdravé dieťa a 2× Brožúrka pre milujúcu babku a dedka

Zostáva 42/150

Pre 150 z Vás som si v rámci podpory kampane pripravila okrem knižky ako odmenu aj Brožúrku pre milujúcu babku a dedka (2× – pre „obe strany starých rodičov“). Brožúrka obsahuje ľudsky, odborne a jednoducho zhrnuté rozdiely ohľadom zdravia a vývoja dieťaťa v našej a predchádzajúcej generácii.

Odmena Zostáva 42/150
 • kniha Zdravé dieťa
 • Brožúrka pre milujúcu babku a dedka (v hodnote 8,90 EUR)
Získať túto odmenu
2x Kniha Zdravé dieťa + 4 x Brožúrka pre milujúcu babku a dedka
Prispejte 55 € a viac

2× Kniha Zdravé dieťa + 4 x Brožúrka pre milujúcu babku a dedka

Zostáva 90/100

Kúpte knižku nielen pre seba. Kniha je ideálny darček pre každú rodinu v očakávaní.

Odmena Zostáva 90/100
 • 2× kniha Zdravé dieťa pre Vás aj každú Vašu kamarátku v očakávaní
 • 4× Brožúrka pre milujúcu babku a dedka,  aby generačné rozdiely v starostlivosti o dieťa nerobili žiadne nezhody v rodinách
 • ideálny darček pre každú rodinu v očakávaní
Získať túto odmenu
Prispejte ľubovoľnú čiastku za dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Prispejte ľubovoľnú čiastku za dobrý pocit

Odmenou Vám bude dobrý pocit za podporu môjho projektu

Kniha Zdravé dieťa s personalizovaným venovaním
Minuli sa

Kniha Zdravé dieťa s personalizovaným venovaním

Zostáva 0/150

Ako odmenu za podporu kampane pošleme prvým 150 z Vás knihu za jedinečnú predpredajovú cenu s personalizovaným venovaním. 

Odmena Zostáva 0/150
 • 1× kniha Zdravé dieťa
 • personalizované venovanie od autorky, ktorá Vám zo srdca ďakuje za podporu projektu
 • jedinečná predpredajová cena pre prvých 150 podporovateľov kampane