Kniha AŽ NA DNO: Pomôžte mladým pochopiť, že sa to dá aj inak

Míľnik 1/3

Dokončíme knihu po grafickej stránke a pokryjeme časť nákladov na jej vydanie.

Získaných 0 € 1 824 €
5 000 €
42 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

Pokryjeme náklady na tlač knihy a ilustrácie knihy.

Získaných 0 € 1 824 €
7 000 €
42 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Vytlačíme väčší počet kníh aj denníkov a odošleme knihy do každého Centra pre deti a rodiny na Slovensku

Získaných 0 € 1 824 €
9 000 €
42 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Laura Berková
Dátum pridania
20. 11. 2023

Na začiatku tohto projektu bol osobný príbeh. Môj príbeh.

Dobrý deň, volám sa Laura a napísala som knihu Až na dno, aby mladí ľudia nemuseli prežívať to, čo som prežívala ja. Prosím, pomôžte mi vydať túto knihu a dostať ju medzi mladých ľudí.

Práca s deťmi a mladými ľuďmi bola vždy pre mňa srdcová záležitosť. S deťmi preto, aké sú plné čistej lásky, ešte nepokrivené týmto svetom. S mladými ľuďmi preto, že práve v tom veku som si prechádzala najťažšími vecami aj ja sama a viem ich lepšie pochopiť. Vo veku tínedžera sa buduje identita a rozhoduje sa o tom, kam budú smerovať naše životy. Kdekoľvek som teda bola, zakaždým ma to prirodzene ťahalo priamo k mladej generácii alebo deťom. Odrážalo sa to vo voľnočasových aktivitách či prvej práci po strednej škole – najprv práca v škôlke, dobrovoľníctvo v rôznych kluboch s mládežou, v táboroch a podobne, ale neskôr aj pri výbere profesie. 

Počas roka, kedy som sa prvýkrát osamostatnila, som prežívala zlomové obdobie. Premýšľala som nad tým, prečo som sa vlastne narodila. Začala som si uvedomovať, že všetko, čo prežívam, predsa nemôže byť len tak. 

Raz mi jeden veľmi blízky kamarát povedal: „Tvoje víťazstvá nie sú len tvoje víťazstvá“. A zrazu všetko nabralo úplne iný smer. Zrodil sa vo mne sen. O tom, že by som chcela vyjsť z tej bolesti, spoluzávislosti, hnevu a pocitu menejcennosti bez akýchkoľvek závislostí, bez liekov a iných podporných látok. Prebojovať sa k uzdraveniu, aby som sa raz postavila pred mladých ľudí, ako som v tom čase bola ja sama, a mohla s hrdosťou povedať, že všetko sa dá zvládnuť, keď chceme. 

Tu sa začala moja práca so sebou a na sebe. 

Trvalo mi niekoľko rokov, počas ktorých som potrebovala úplne odpustiť, vyrovnať sa s tým, čo sa nám dialo a prestať utekať pred minulosťou. Spoznávať deň za dňom samu seba, svoje reakcie, postoje, nebojovať so sebou a nájsť kľúče k oslobodeniu sa zo spoluzávislosti. 

Po rokoch sa začali moje sny plniť. Dostala som možnosť robiť lektorku primárnej prevencie pre ACET Slovensko, a tak prinášať svoj príbeh do rôznych škôl a Centier pre deti a rodiny po celom Slovensku. Prednáška dostala názov AŽ NA DNO. Jej hlavnou témou bola spoluzávislosť a aj závislosti ako také. 

Mohla som na vlastné oči vidieť, aký vplyv má môj príbeh na životy mladých ľudí. Častokrát mi študenti písali spätnú väzbu, že si vážia moju odvahu hovoriť. Ďakovali mi za to, že mohli stretnúť človeka, ktorý tiež prežíval niečo podobné ako oni, a že v tom nie sú  sami. Niektorých som dokonca mala možnosť smerovať, ako zvládať ťažké situácie napríklad doma, v medziľudských vzťahoch či voči sebe samému. Prednášky som neskôr doplnila aj o individuálne poradenstvo. Študenti mi mohli napísať a spoločne sme riešili, čo ich práve trápi. 

Časom sa vízie rozrastali, so zámerom posúvať sa, rozvíjať svoju prácu viac a efektívnejšie a priniesť príbeh viacerým mladým ľuďom. Keďže záujem stúpal a ja nemám kapacitu ísť úplne všade, pochopila som, že prišiel čas napísať knihu. 

Názov knihy vznikol podľa prednášky a teda AŽ NA DNO. Časom sme pochopili, že predaj knihy potrebuje nejakú platformu, a tak vzniklo občianske združenie DÁ SA TO INAK. 

Prečo tento názov?

Túžim ukázať mladej generácii, že ťažké životné situácie sa dajú riešiť aj inak. Chceme sa primárne venovať osvete v oblasti spoluzávislosti a celkovo zdravotného štýlu, keďže práve ten je základom kvalitného života a slúži ako prevencia spoluzávislosti alebo závislostiam vo všeobecnosti. V spolupráci so školami a Centrami pre deti a rodiny budeme prinášať väčšie povedomie a skúsenosti, ako jednať so životnými výzvami práve v bode, z ktorého častokrát už nevidíme východisko. 

O AUTORKE

Volám sa Laura Berková, narodila som sa v Bratislave, kde som vyštudovala aj strednú školu – odbor informačných systémov a služieb a na Univerzite sv. Alžbety – odbor Sociálna práca. Vyrastala som s maminou, ktorá trpela alkoholizmom. Tým, že som to znášala dosť ťažko, som sa dostala k téme spoluzávislosti, ktorou som trpela zas ja. Postupne som sa ňou začala hlbšie zaoberať, pracovať na svojom sebarozvoji a na tom, aby som sa z nej postupne dostala. 

Neskôr som začala snívať o tom, že keď raz prejdem celým uzdravením, tak budem pomáhať mladým ľuďom v podobných situáciách. 

Po niekoľkých rokoch som sa dostala k istej organizácii a môj sen sa začal premieňať na realitu. Dostala som príležitosť robiť lektorku primárnej prevencie a mohla som tak začať rozprávať o spoluzávislosti a o tom, ako sa dá prejsť rôznymi životnými situáciami. Chodievali sme po rôznych základných či stredných školách. Ja osobne som si obľúbila aj prácu s Centrami pre deti a rodiny.

Pred nejakým časom som po ukončení šesťročného štúdia sociálnej práce začala pracovať ako sociálna pedagogička na strednej škole. Mám tak možnosť byť dennodenne medzi mladými ľuďmi s podobnými problémami, akými som kedysi prechádzala aj ja sama.

Keďže som videla, ako môj príbeh vplýva na životy mladých ľudí a koľko z nich sa v ňom vie nájsť, hľadala som spôsob, ako sa dostať k čo najviac mladým ľuďom. Časom som začala dostávať podnety k napísaniu knihy, a tak sa vo mne zrodil nápad rozšíriť svoju prácu aj o dielo v papierovej podobe. Kniha je úžasným nástrojom a verím, že aj so skvelým načasovaním. Začala som pracovať na tomto nápade a dnes je kniha napísaná a vo fáze prípravy na tlač. 

AKO TO S KNIHOU VYZERÁ TERAZ?

AŽ NA DNO je kniha v podobe denníka. Znelo by to možno poeticky, keby som povedala, že je založená na mojom osobnom príbehu. Pravdou však je, že to JE môj osobný príbeh. Prináša bližší pohľad na to, aké je to žiť v rodine so závislým členom – človekom trpiacim alkoholizmom. 

Závislosť nie je choroboujednotlivca, ale celej rodiny, ktorá trpí spoluzávislosťou. Na Slovensku nie je tento pojem veľmi známy, a preto som sa rozhodla hovoriť o ňom viac. 

Mojím krokom číslo jedna bolo a je začať hovoriť o tom, aké dôsledky má spoluzávislosť na členov rodiny z dlhodobého hľadiska. 

Kniha vznikla ako pokračovanie prednášky s názvom AŽ NA DNO s tým, že v knihe je môj príbeh omnoho detailnejší. 

Na konci knihy tiež nájdete príbehy troch odvážnych mladých ľudí, ktorí prestali utekať a začali tak meniť svet nielen svoj, ale aj ľudí naokolo. 

Pridaj sa k nám aj ty! 

Každý z nás zažíva sklamania, bolesť, zranenia, ale málokto o všetkom reálne hovorí. Uzavreli sme sa do bubliny našej vlastnej mysle. Máme pocit, že sme vo všetkom sami, lebo máme z ľudí okolo nás dojem, že je všetko dokonalé a nikto nemá problémy – len my. Utekáme pred našimi pocitmi a vlastnými emóciami. Žiaľ, častokrát nevidíme šťastný koniec, pretože sa nedokážeme spojiť so sebou a miesto toho, aby sme žili naplno, len prežívame. 

Nemusí to tak byť.

Každá situácia má svoje východisko. Kniha je zameraná práve na ne. Popisujem v nej primárne to, čo som sa vďaka rôznym situáciám, či už ťažkým alebo ľahším, naučila. 

Kniha má priniesť predovšetkým mladým ľuďom nádej a ukázať im, že nie sú sami. Ak sa rozhodneme odraziť sa od dna, vieme na ňom nájsť všetky odpovede, ktoré potrebujeme k tomu, aby sme podrástli a posunuli sa vpred.

Kniha Až na dno je napísaná a momentálne prebiehajú posledné korektorské a editorské úpravy. Ilustrátorka Terézia Molnárová dokončuje ilustrácie, aby mohla ísť kniha na grafické spracovanie. 

Finálne doľaďovanie v najbližších dňoch čaká aj denník Dá sa to inak. Otázky, ktoré v ňom nájdete, sme konzultovali s terapeutkou venujúcou sa spoluzávislosti a v súčasnosti je už v rukách našej skvelej grafičky. Vybrali sme papier, väzbu a formát tak, aby sa s denníkom dobre pracovalo a nosili ste ho stále so sebou.

MÍĽNIKY

5000€

Dokončíme knihu po grafickej stránke a pokryjeme časť nákladov na jej vydanie.

7000€

Pokryjeme náklady na tlač knihy a ilustrácie knihy.

9000€

Vytlačíme väčší počet kníh aj denníkov a odošleme knihy do každého Centra pre deti a rodiny na Slovensku Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
30 €  •  2. 12. 2023 21:57
Milý darca
50 €  •  2. 12. 2023 9:04
Štedrý darca
80 €  •  29. 11. 2023 21:30
Štedrý darca
20 €  •  29. 11. 2023 20:51
Veľkorysý darca
20 €  •  29. 11. 2023 19:06
Dobrosrdečný darca
50 €  •  29. 11. 2023 12:16
Láskavý darca
20 €  •  28. 11. 2023 19:26
Milý darca
20 €  •  28. 11. 2023 19:25
JMRMEM
100 €  •  28. 11. 2023 10:28
Nech sa táto kniha stane oknom do sveta slobody pre tých čo to potrebujú.
Milý darca
20 €  •  28. 11. 2023 7:59
Lia Tunbridge-shepherd
100 €  •  27. 11. 2023 22:16
Som na teba hrda Lauruska ❤️
Dobrosrdečný darca
59 €  •  24. 11. 2023 16:08
Dobrosrdečný darca
35 €  •  24. 11. 2023 6:05
Peter.shebela@gmail.com
20 €  •  24. 11. 2023 0:22
Stojíme za tebou Lauri🙌 od Tomášovej skupinky, cez Otcov dom s po to čo ta čaká ďalej 🙌🙌
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  23. 11. 2023 22:03
Andrejka
20 €  •  23. 11. 2023 11:41
Skvelé Laura, nech sa to podarí a nech sa k tomu Pán priznáva :)
Štedrý darca
40 €  •  23. 11. 2023 11:20
Veľkorysý darca
40 €  •  23. 11. 2023 9:52
Láskavý darca
35 €  •  22. 11. 2023 23:08
Bruno M.
40 €  •  22. 11. 2023 16:53
Ides bomby segra!
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  22. 11. 2023 16:30
Veľkorysý darca
10 €  •  22. 11. 2023 7:21
Štedrý darca
100 €  •  21. 11. 2023 18:21
ex KB5 suputnici
10 €  •  21. 11. 2023 15:21
Laura, to sme netušili... úžasný počin a sila, držíme palce ❤️
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  21. 11. 2023 15:04
Milý darca
40 €  •  21. 11. 2023 13:39
uzasny projekt uzasnej Lauri na knizku sa velmi tesime :)
Štedrý darca
20 €  •  21. 11. 2023 12:39
Milý darca
20 €  •  21. 11. 2023 11:20
Veľkorysý darca
20 €  •  21. 11. 2023 10:55
Veľkorysý darca
10 €  •  21. 11. 2023 8:01
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 11. 2023 21:43
Milý darca
10 €  •  20. 11. 2023 21:34
Milý darca
55 €  •  20. 11. 2023 21:33
Mino
10 €  •  20. 11. 2023 21:24
tesim sa z dobrej veci :)
Štedrý darca
500 €  •  20. 11. 2023 20:56
Láskavý darca
100 €  •  20. 11. 2023 20:42
Milý darca
20 €  •  20. 11. 2023 20:23

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

1x kniha Až na dno a 1x denník Dá sa to inak
Prispejte 35 € a viac

1× kniha Až na dno a 1× denník Dá sa to inak

Zostáva 24/30

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky a denník Dá sa to inak s otázkami na zamyslenie, ktoré boli nápomocné pre samotnú autorku v riešení rôznych situácií v živote, ktoré vám pošleme Slovenskou poštou. 

Zostáva 24/30
Odmenou mi bude dobrý pocit
Prispejte 10 € a viac

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou.

Ďakujeme.

1x kniha Až na dno
Prispejte 20 € a viac

1× kniha Až na dno

Zostáva 40/50

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky, ktorý vám pošleme Slovenskou poštou.

Zostáva 40/50
1x kniha Až na dno a 1x tričko Až na dno
Prispejte 40 € a viac

1× kniha Až na dno a 1× tričko Až na dno

Zostáva 8/10

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky a kvalitné biele tričko s nápisom Až na dno, ktoré vám pripomenie, že byť na dne môže byť pre nás veľmi prínosné, ak na ňom nájdeme odpovede.

Zostáva 8/10
1x kniha Až na dno a tričko Dá sa to inak
Prispejte 40 € a viac

1× kniha Až na dno a tričko Dá sa to inak

Zostáva 5/10

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky a kvalitné čierne tričko s nápisom Dá sa to inak, ktoré vám pripomenie, že sa dajú veci robiť a riešiť aj inak, ako sme boli zvyknutí. Bez kriku, či roky zaseknutí v hneve alebo neodpustení.

Zostáva 5/10
1x kniha Až na dno a 1x kniha Až na dno s denníkom pre dieťa z Centra pre deti a rodiny
Prispejte 60 € a viac

1× kniha Až na dno a 1× kniha Až na dno s denníkom pre dieťa z Centra pre deti a rodiny

Zostáva 30/30

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky, ktorý vám pošleme Slovenskou poštou. Druhý výtlačok spolu s denníkom Dá sa to inak zašleme do Centra pre deti a rodiny.

Zostáva 30/30
Individuálne poradenstvo a 1x kniha Až na dno
Prispejte 80 € a viac

Individuálne poradenstvo a 1× kniha Až na dno

Zostáva 7/10

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky a individuálne poradenstvo od autorky Laury Berkovej v trvaní jednej hodiny. Poradenstvo môže byť realizované osobne v Bratislave alebo online.

Zostáva 7/10
10x kniha Až na dno
Prispejte 170 € a viac

10× kniha Až na dno

Odmenou pre vás bude desať výtlačkov knihy Až na dno s podpisom autorky. Ideálne pre školy, Centrá pre deti a rodiny a organizácie, ktoré pracujú s mladými ľuďmi.

Beseda s autorkou a 1x kniha Až na dno
Prispejte 200 € a viac

Beseda s autorkou a 1× kniha Až na dno

Zostáva 5/5

Odmenou bude kniha Až na dno pre organizátora a účasť autorky Laury Berkovej na besede ku knihe.

Zostáva 5/5
Prednáška Až na dno
Prispejte 300 € a viac

Prednáška Až na dno

Zostáva 5/5

Odmenou bude prednáška Až na dno s osobným príbehom autorky Laury Berkovej. Účastníci prednášky obdržia denník Dá sa to inak, s ktorým môžu ďalej pracovať, aj keď prednáška skončí.Zostáva 5/5

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

1x kniha Až na dno a 1x denník Dá sa to inak
Prispejte 35 € a viac

1× kniha Až na dno a 1× denník Dá sa to inak

Zostáva 24/30

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky a denník Dá sa to inak s otázkami na zamyslenie, ktoré boli nápomocné pre samotnú autorku v riešení rôznych situácií v živote, ktoré vám pošleme Slovenskou poštou. 

Zostáva 24/30
Odmenou mi bude dobrý pocit
Prispejte 10 € a viac

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou.

Ďakujeme.

1x kniha Až na dno
Prispejte 20 € a viac

1× kniha Až na dno

Zostáva 40/50

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky, ktorý vám pošleme Slovenskou poštou.

Zostáva 40/50
1x kniha Až na dno a 1x tričko Až na dno
Prispejte 40 € a viac

1× kniha Až na dno a 1× tričko Až na dno

Zostáva 8/10

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky a kvalitné biele tričko s nápisom Až na dno, ktoré vám pripomenie, že byť na dne môže byť pre nás veľmi prínosné, ak na ňom nájdeme odpovede.

Zostáva 8/10
1x kniha Až na dno a tričko Dá sa to inak
Prispejte 40 € a viac

1× kniha Až na dno a tričko Dá sa to inak

Zostáva 5/10

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky a kvalitné čierne tričko s nápisom Dá sa to inak, ktoré vám pripomenie, že sa dajú veci robiť a riešiť aj inak, ako sme boli zvyknutí. Bez kriku, či roky zaseknutí v hneve alebo neodpustení.

Zostáva 5/10
1x kniha Až na dno a 1x kniha Až na dno s denníkom pre dieťa z Centra pre deti a rodiny
Prispejte 60 € a viac

1× kniha Až na dno a 1× kniha Až na dno s denníkom pre dieťa z Centra pre deti a rodiny

Zostáva 30/30

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky, ktorý vám pošleme Slovenskou poštou. Druhý výtlačok spolu s denníkom Dá sa to inak zašleme do Centra pre deti a rodiny.

Zostáva 30/30
Individuálne poradenstvo a 1x kniha Až na dno
Prispejte 80 € a viac

Individuálne poradenstvo a 1× kniha Až na dno

Zostáva 7/10

Odmenou pre vás bude jeden výtlačok knihy Až na dno s podpisom autorky a individuálne poradenstvo od autorky Laury Berkovej v trvaní jednej hodiny. Poradenstvo môže byť realizované osobne v Bratislave alebo online.

Zostáva 7/10
10x kniha Až na dno
Prispejte 170 € a viac

10× kniha Až na dno

Odmenou pre vás bude desať výtlačkov knihy Až na dno s podpisom autorky. Ideálne pre školy, Centrá pre deti a rodiny a organizácie, ktoré pracujú s mladými ľuďmi.

Beseda s autorkou a 1x kniha Až na dno
Prispejte 200 € a viac

Beseda s autorkou a 1× kniha Až na dno

Zostáva 5/5

Odmenou bude kniha Až na dno pre organizátora a účasť autorky Laury Berkovej na besede ku knihe.

Zostáva 5/5
Prednáška Až na dno
Prispejte 300 € a viac

Prednáška Až na dno

Zostáva 5/5

Odmenou bude prednáška Až na dno s osobným príbehom autorky Laury Berkovej. Účastníci prednášky obdržia denník Dá sa to inak, s ktorým môžu ďalej pracovať, aj keď prednáška skončí.Zostáva 5/5