Podporte vydanie knihy História pre zaneprázdnených

Získaných 0 € 2 694 €
6 000 €
11 dní
do ukončenia
Zakladateľ
OZ Budúcnosť pre minulosť
Dátum pridania
6. 9. 2023

O knihe

V redakcii HistoryLab.sk sme pre vás pripravili pokračovanie úspešnej knihy História pre zaneprázdnených, ktorý dostala podtitul Od klinopisu po Islamský štát. Zozbierali sme 59 príbehov, ktoré vás na 450 stranách prenesú do dobrodružstiev minulosti. Články z pera slovenských autorov a autoriek sú písané pútavou a dostupnou formou a kniha je obohatená o množstvo fotografií, ilustrácií, máp či kresieb.

Pozývame vás na výpravu do starovekých záhad, stredovekých príbehov o princoch a kráľovnách po konflikty, objavy aj bizarnosti doby nedávnej.

Na čo sa môžete tešiť?

Dozviete sa napríklad, prečo západná spoločnosť predbehla tie ostatné, prečo dnes nepíšeme klinovým písmom, alebo kam sa podeli rímske légie. Pozrieme sa spolu na kľúčové i na menej známe udalosti 20. storočia, na to, ako nemecká tajná zbraň rozpútala nový druh vojny alebo ako fungovali špionážne služby. Niektoré texty vám pomôžu pochopiť aktuálne vojenské konflikty, ktorých korene siahajú hlboko do histórie.

Protagonistkami našich príbehov sú aj úspešné ženy, ktoré zohrali dôležité úlohy v dejinách a mnohé z nich velili armádam alebo rozhodovali o osude mocných kráľovstiev. V knihe nájdete aj najnovšie vedecké hypotézy, o ktorých nie je dostupná literatúra v slovenčine a nevynechali sme ani „malé“ dejiny, súvisiace so životom obyčajných ľudí.

Kto za kampaňou stojí?

OZ Budúcnosť pre minulosť

Kniha je súčasťou nášho projektu internetového časopisu HistoryLab.sk (vznikol transformáciou z HistoryWeb.sk v roku 2021), ktorý sa snaží prinášať nové objektívne pohľady na slovenské aj svetové dejiny. Pôsobíme už od roku 2012 a snažíme sa popularizovať históriu či archeológiu pútavou formou, pri zachovaní čo najvyššej odbornej úrovne v spolupráci s pracovníkmi vedeckých inštitúcií doma i v zahraničí.

HistoryLab.sk je akýmsi pomyselným laboratóriom, kde sa na jednom mieste stretávajú nové nápady, výskumy a diskusie, ale aj spájajú záujmové skupiny a aktivisti, čitatelia z radov odbornej i laickej verejnosti. V archíve webu máme dnes viac ako 1000 textov. Spolupracovali sme s viacerými inštitúciami a občianskymi združeniami, z ktorých vzišiel napr. projekt Storočie.sk, Mosty do minulosti, History Kabinet v spolupráci s Novou Cvernovkou, či prednášky na stredných či základných školách.

Redakciu tvoria nadšenci pre popularizáciu dejín a zároveň profesionálni historici, čím zachovávame vysoký odborný štandard našich článkov. Na projekte pracujeme počas svojho voľného času a náš jediný príjem sú práve knihy, ktoré sa nám podarilo v minulosti vydať.

Medzi ne patrí prvá História pre zaneprázdnených, ktorá niesla podnázov Od lovcov mamutov po atómový vek a vydali sme ju v roku 2019. Oba diely obsahujú tie najlepšie texty, ktoré sme počas existencie portálu publikovali. Ďalšou boli Epidémie v dejinách, ktorú sme vydali v roku 2020.

Podporou tohto projektu podporíte aj prácu redakcie HistoryLab.sk a pomôžete nám tvoriť budúcnosť pre minulosť.

Na čo získané peniaze použijeme?

Vaše príspevky použijeme na uhradenie časti nákladov na vydanie knihy (grafické práce, korektúry, tlač). Za každý príspevok vopred srdečne ďakujeme. V spolupráci s vydavateľstvami Mamaš, Premedia a HADART sme pre vás pripravili aj zaujímavé odmeny.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

História pre zaneprázdnených 2. Od klinopisu po Islamský štát
Prispejte 24 € a viac

História pre zaneprázdnených 2. Od klinopisu po Islamský štát

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2. Od klinopisu po Islamský štát.

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 €)

Podporím HistoryLab.sk bez odmeny
Prispejte 5 € a viac

Podporím HistoryLab.sk bez odmeny

Chcem podporiť činnosť HistoryLabu bez nároku na odmenu.

Odmena

Odmenou sú mi výborné články, ktoré na HiastoryLabe pravidelne čítam, chcem čítať a budem čítať :) Aj ja takto tvorím budúcnosť pre minulosť. ĎAKUJEME!

História pre zaneprázdnených 1 a 2
Prispejte 44 € a viac

História pre zaneprázdnených 1 a 2

Získate obidva diely: História pre zaneprázdnených 1 aj 2

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena oboch kníh po kampani bude 24,99 €)

História pre zaneprázdnených 2 a Etymológia
Prispejte 39 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a Etymológia

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2 a knihu Etymológia záhadná aj zábavná.

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € Etymológia 19,99 €)

História pre zaneprázdnených 2 a Tisovi poza chrbát
Prispejte 39 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a Tisovi poza chrbát

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2 a knihu Tisovi poza chrbát. Do balíčka vám ako bonus pribalíme aj Najlepšie nápady slovenských fašistov.

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € ,Tisovi poza chrbát  19,90 €, Najlepšie nápady slovenských fašistov 4,90 €)

História pre zaneprázdnených 2 a PREČO? Ako pochopiť holokaust
Prispejte 45 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a PREČO? Ako pochopiť holokaust

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2 a knihu Prečo? Ako pochopiť holokaust. Do balíčka vám ako bonus pribalíme aj Najlepšie nápady slovenských fašistov.

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € ,PREČO? Ako pochopiť holokaust  24,99 €, Najlepšie nápady slovenských fašistov 4,90 €)

História pre zaneprázdnených 2 a balíček kníh Blízky východ
Prispejte 54 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a balíček kníh Blízky východ

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2 a knihy Ben Gurion: Otec moderného Izraela, Listy môjmu palestínskemu susedovi a Slová môjho otca. Láska a bolesť v Palestíne.

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € ,Ben Gurion: Otec moderného Izraela 16,90 €, Listy môjmu palestínskemu susedovi 12,90 €, Slová môjho otca 13,90 €)

História pre zaneprázdnených 2 a balíček kníh WWII
Prispejte 70 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a balíček kníh WWII

Získate knihy História pre zaneprázdnených 2, PREČO? Ako pochopiť holokaust, Tisovi poza chrbát a Hitler a konšpirácie.

Odmena

Výhodné poštovné 5€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € ,PREČO? Ako pochopiť holokaust 24,99 €, Tisovi poza chrbát 19,90 €, Hitler a jonšpirácie 14,90 €)

História pre zaneprázdnených 2 a edícia Spoločnosť a dejiny
Prispejte 90 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a edícia Spoločnosť a dejiny

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2 a knihy Čo sme robili v posteli, Stručné dejiny opitosti, Kam aj kráľ chodí pešo, Nahé sochy, bojové slony a tuční gladiátori a knihu Dobré duše.

Odmena

Výhodné poštovné 5€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € ,Čo sme robili v posteli 14,90 €, Stručné dejiny opitosti 14,90 €, Kam aj kráľ chodí pešo 14,90 €, Nahé sochy, bojové slony a tuční gladiátori 15,90 €, Dobré duše 15,90 €

Získať túto odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

História pre zaneprázdnených 2. Od klinopisu po Islamský štát
Prispejte 24 € a viac

História pre zaneprázdnených 2. Od klinopisu po Islamský štát

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2. Od klinopisu po Islamský štát.

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 €)

Podporím HistoryLab.sk bez odmeny
Prispejte 5 € a viac

Podporím HistoryLab.sk bez odmeny

Chcem podporiť činnosť HistoryLabu bez nároku na odmenu.

Odmena

Odmenou sú mi výborné články, ktoré na HiastoryLabe pravidelne čítam, chcem čítať a budem čítať :) Aj ja takto tvorím budúcnosť pre minulosť. ĎAKUJEME!

História pre zaneprázdnených 1 a 2
Prispejte 44 € a viac

História pre zaneprázdnených 1 a 2

Získate obidva diely: História pre zaneprázdnených 1 aj 2

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena oboch kníh po kampani bude 24,99 €)

História pre zaneprázdnených 2 a Etymológia
Prispejte 39 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a Etymológia

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2 a knihu Etymológia záhadná aj zábavná.

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € Etymológia 19,99 €)

História pre zaneprázdnených 2 a Tisovi poza chrbát
Prispejte 39 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a Tisovi poza chrbát

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2 a knihu Tisovi poza chrbát. Do balíčka vám ako bonus pribalíme aj Najlepšie nápady slovenských fašistov.

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € ,Tisovi poza chrbát  19,90 €, Najlepšie nápady slovenských fašistov 4,90 €)

História pre zaneprázdnených 2 a PREČO? Ako pochopiť holokaust
Prispejte 45 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a PREČO? Ako pochopiť holokaust

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2 a knihu Prečo? Ako pochopiť holokaust. Do balíčka vám ako bonus pribalíme aj Najlepšie nápady slovenských fašistov.

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € ,PREČO? Ako pochopiť holokaust  24,99 €, Najlepšie nápady slovenských fašistov 4,90 €)

História pre zaneprázdnených 2 a balíček kníh Blízky východ
Prispejte 54 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a balíček kníh Blízky východ

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2 a knihy Ben Gurion: Otec moderného Izraela, Listy môjmu palestínskemu susedovi a Slová môjho otca. Láska a bolesť v Palestíne.

Odmena

Výhodné poštovné 4€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € ,Ben Gurion: Otec moderného Izraela 16,90 €, Listy môjmu palestínskemu susedovi 12,90 €, Slová môjho otca 13,90 €)

História pre zaneprázdnených 2 a balíček kníh WWII
Prispejte 70 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a balíček kníh WWII

Získate knihy História pre zaneprázdnených 2, PREČO? Ako pochopiť holokaust, Tisovi poza chrbát a Hitler a konšpirácie.

Odmena

Výhodné poštovné 5€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € ,PREČO? Ako pochopiť holokaust 24,99 €, Tisovi poza chrbát 19,90 €, Hitler a jonšpirácie 14,90 €)

História pre zaneprázdnených 2 a edícia Spoločnosť a dejiny
Prispejte 90 € a viac

História pre zaneprázdnených 2 a edícia Spoločnosť a dejiny

Získate knihu História pre zaneprázdnených 2 a knihy Čo sme robili v posteli, Stručné dejiny opitosti, Kam aj kráľ chodí pešo, Nahé sochy, bojové slony a tuční gladiátori a knihu Dobré duše.

Odmena

Výhodné poštovné 5€ je zahrnuté v cene.

(Predajná cena knihy po kampani bude 24,99 € ,Čo sme robili v posteli 14,90 €, Stručné dejiny opitosti 14,90 €, Kam aj kráľ chodí pešo 14,90 €, Nahé sochy, bojové slony a tuční gladiátori 15,90 €, Dobré duše 15,90 €

Získať túto odmenu