Atlas depresie — podporte vydanie knihy o diagnóze 21. storočia

Míľnik 1/3

Peniaze použijeme na honoráre pre ľudí, ktorí sa podieľajú na preklade a jeho jazykovej úprave.

Získaných 0 € 2 752 €
7 000 €
2 dni
do ukončenia

Míľnik 2/3

Pokryjeme náklady spojené s tlačou prvého nákladu knihy

Získaných 0 € 2 752 €
14 000 €
2 dni
do ukončenia

Míľnik 3/3

Pokryjeme produkčné zabezpečenie projektu a jeho propagáciu, aby bolo o knihe pri jej vydaní počuť

Získaných 0 € 2 752 €
20 000 €
2 dni
do ukončenia
Zakladateľ
Laputa, o.z.
Dátum pridania
28. 11. 2022

Komu pomôže Atlas depresie?

O depresii bolo napísaných veľa kníh – románov, populárno-náučných publikácií a motivačných príručiek. Žiadna z nich sa ale tomuto temnému fenoménu našich čias nevenuje tak ako dielo Andrewa Solomona. Jeho kniha Atlas depresie prvýkrát vyšla v anglickom origináli už v roku 2002.

Solomon vo svojom literárnom opuse na depresiu nahliada z rôznych uhlov. Psychologicky aj politicky, biologicky aj filozoficky. Veľmi starostlivo kompletizuje a elegantne prepája vedecké a kultúrne poznatky, pričom pri písaní je kľúčová práve jeho osobná skúsenosť – tá najbolestivejšia a najhlbšia.

Po dvadsiatich rokoch od pôvodného vydania Atlasu depresie je aj civilizačné vnímanie duševných ochorení trochu iné, poznáme nové spôsoby liečby, ale aj odvrátenú stránku štatistík. Práve preto Solomon v roku 2015 publikoval doplnené vydanie knihy, v ktorom reflektuje vývoj v oblasti liečby a zároveň nové vedecké zistenia.

Atlas depresie nie je iba knihou pre odborné publikum. Je to kniha pre tých čitateľov a čitateľky, ktoré trpeli depresiou alebo ju prežívali so svojimi blízkymi, ale aj pre tých a tie, čo chcú toto duševné ochorenie viac pochopiť. Je to kniha pre všetkých.

Kto stojí za prekladom knihy a jej vydaním?

Andrew Solomon síce v našom regióne zatiaľ nie je známy, ale v angloamerickom svete patrí medzi literárne hviezdy. Napísal aj ďalšie obdivuhodné knihy – napríklad o rôznorodých miestach vo svete, ktoré prešli spoločenskými prevratmi (Far & Away), alebo o výchove detí s mentálnym či fyzickým znevýhodnením (Far from the Tree). So svojím manželom a deťmi žije v New Yorku.

Slovenské vydanie Atlasu depresie pripravuje vydavateľstvo Literárna bašta z Banskej Bystrice, ktoré pre slovenský knižný trh objavuje dôležité (a často prehliadané) knihy zo svetovej beletrie aj non-fiction. Vo svojom vydavateľskom portfóliu sa snaží poukazovať na témy, ktoré súvisia s inakosťou vo všetkých jej podobách.

Za samotným prekladom tohto rozsiahleho diela stojí renomovaný prekladateľ Vladislav Gális, ktorý do slovenčiny preložil dielo legendárneho Irvina D. Yaloma, ale aj knihy Kazua Ishigura, Terryho Pratchetta či Ernesta Hemingwaya. Nad prekladom Atlasu depresie strávil takmer celý uplynulý rok.

Komplexný Solomonov autorský prístup ho priviedol k bádaniu v desiatkach iných kníh a zdrojov, na ktoré autor priamo či nepriamo odkazuje. Ako prekladateľ prácu na tejto knihe považuje za náročnú, ale krásnu skúsenosť. Napokon, bol to práve sám Vlado, kto Atlas objavil a presvedčil vydavateľstvo o jeho dôležitosti. Netrvalo mu to však dlho!

Chceme kvalitu po všetkých stránkach

O vysokú jazykovú úroveň knihy, prehľadný poznámkový aparát a register sa starajú redaktorky Zuzana Bariaková, Laura Klimová a Adriána Pešková. Návrh obálky a zalomenie knihy pripravuje Elena Čániová, ktorá vytvorila gro doterajších dizajnových riešení pre knihy Literárnej bašty.

Táto edičná posádka sa spolu so zodpovedným redaktorom Slavom Sochorom usiluje, aby kniha Atlas depresie bola na slovenský trh uvedená v čo najvyššej kvalite – po všetkých stránkach. Vydanie je plánované na koniec marca 2023, pričom slovenská edícia bude mať približne 700 strán.

Na čo získané prostriedky použijeme?

Prostriedky, ktoré sa nám podarí získať v kampani, použijeme na náklady nevyhnutne spojené s vydaním knihy. Keďže vydanie takejto rozsiahlej publikácie je produkčne veľmi náročné, rozhodli sme sa našu cieľovú čiastku rozdeliť na tri fázy:

  1. Chceme, aby všetci a všetky zúčastnení mali za svoju prácu primerane zaplatené, preto prvých 7 000 eur použijeme na honoráre pre tím, ktorý sa podieľa na preklade a jeho jazykovej úprave.

  2. Kniha by mala vo vašich knižniciach prežiť desiatky rokov. Radi by sme ju vytlačili na kvalitný knižný papier v pevnej obálke. Ďalších 7 000 eur bude použitých na úhradu nákladov spojenú s tlačou prvého nákladu knihy. 

  3. Kvalitných kníh je dnes na trhu veľa. Myslíme si však, že Atlas depresie je navyše aj dôležitý. Zvyšných 6 000 eur použijeme na produkčné zabezpečenie projektu a jeho propagáciu, aby bolo o knihe po jej vydaní počuť a nestratila sa z dohľadu.

Ak by sme najvyššiu čiastku prevýšili, všetky ďalšie prostriedky využijeme na vytlačenie ďalšieho nákladu.

Podporte našu knihu a podporíte viac

Partnerom slovenského vydania Atlasu depresie je Liga za duševné zdravie, ktorá za ostatných 22 rokov výrazne prispela k skvalitneniu starostlivosti o duševné zdravie a zlepšeniu podmienok duševne chorých.

Prostredníctvom knihy chceme upozorňovať širokú verejnosť na problematiku duševného zdravia a jej riešenia a nadviazať tak na dlhodobé aktivity Ligy. K vydaniu knihy spoločne pripravíme tematické aktivity a tiež uvedenie knihy v Bratislave a iných slovenských mestách.

Navyše, z každého predaného výtlačku Atlasu depresie (vrátane výtlačkov rozdistribuovaných v projekte na Donio.sk) venujeme symbolické 1 euro na podporu Linky dôvery Nezábudka, ktorá 24 hodín denne pomáha ľuďom v psychicky náročných situáciách. 

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
55 €  •  28. 1. 2023 21:01
darca :-)
40 €  •  27. 1. 2023 19:10
Veľkorysý darca
180 €  •  27. 1. 2023 11:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  27. 1. 2023 11:42
Láskavý darca
40 €  •  27. 1. 2023 9:16
Láskavý darca
40 €  •  27. 1. 2023 9:01
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  26. 1. 2023 21:14
Milý darca
40 €  •  26. 1. 2023 21:04
Dobrosrdečný darca
75 €  •  26. 1. 2023 18:15
Štedrý darca
60 €  •  26. 1. 2023 11:57
Štedrý darca
15 €  •  26. 1. 2023 8:33
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  26. 1. 2023 1:26
Milý darca
40 €  •  26. 1. 2023 0:46
Štedrý darca
45 €  •  25. 1. 2023 23:07
Veľkorysý darca
51 €  •  25. 1. 2023 22:29
este kusok a bude to!
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  25. 1. 2023 22:19
Štedrý darca
40 €  •  25. 1. 2023 21:48
Láskavý darca
70 €  •  25. 1. 2023 20:14
Olívia S.
50 €  •  25. 1. 2023 17:57
Držím palce a ďakujem, že vydávate dôležité knihy.
Dobrosrdečný darca
40 €  •  25. 1. 2023 17:23
Veľkorysý darca
40 €  •  25. 1. 2023 17:14
Veľkorysý darca
20 €  •  25. 1. 2023 14:40
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  25. 1. 2023 13:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  25. 1. 2023 13:43
grétka
21 €  •  25. 1. 2023 12:52
Veľmi držím palce a vďaka za toľko práce a energie vloženej do tejto dôležitej knihy a témy!
Veľkorysý darca
50 €  •  22. 1. 2023 18:12
Milý darca
50 €  •  16. 1. 2023 8:01
Dobrosrdečný darca
10 €  •  14. 1. 2023 14:44
Láskavý darca
40 €  •  12. 1. 2023 23:03
Láskavý darca
40 €  •  12. 1. 2023 12:43
Dobrosrdečný darca
40 €  •  11. 1. 2023 11:01
Štedrý darca
40 €  •  11. 1. 2023 9:57
Dobrosrdečný darca
40 €  •  11. 1. 2023 6:27
Zlatica L.
50 €  •  17. 12. 2022 0:12
Aj keď za normálnych okolností preferujem čítať knihy v anglickom origináli, pri tejto ma niečo chytilo za srdce.
Láskavý darca
50 €  •  15. 12. 2022 22:07
Veľkorysý darca
40 €  •  13. 12. 2022 11:16
Štedrý darca
40 €  •  13. 12. 2022 7:41
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  12. 12. 2022 23:47
Veľkorysý darca
40 €  •  12. 12. 2022 19:08
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  12. 12. 2022 18:59
Dobrosrdečný darca
40 €  •  11. 12. 2022 21:39
Veľkorysý darca
125 €  •  10. 12. 2022 11:39
Dobrosrdečný darca
10 €  •  9. 12. 2022 21:56
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  9. 12. 2022 19:45
Milý darca
50 €  •  7. 12. 2022 21:58
Štedrý darca
500 €  •  6. 12. 2022 13:31
Štedrý darca
10 €  •  30. 11. 2022 7:29
Milý darca
10 €  •  29. 11. 2022 20:48
Láskavý darca
40 €  •  29. 11. 2022 19:23
Milý darca
40 €  •  28. 11. 2022 23:30
Láskavý darca
10 €  •  28. 11. 2022 21:33
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  28. 11. 2022 20:59
Štedrý darca
50 €  •  28. 11. 2022 20:46

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

1 x Atlas depresie
Prispejte 40 € a viac

1 x Atlas depresie

Získajte medzi prvými svoj výtlačok knihy Andrewa Solomona v slovenskom preklade Vladislava Gálisa. Kniha vyjde v marci 2023.

Odmena

1× kniha Atlas depresie

2x Atlas depresie
Prispejte 75 € a viac

2× Atlas depresie

Jeden pre vás a jeden pre vašich blízkych. Podporte nás a získajte dve knihy Andrewa Solomona v slovenskom preklade Vladislava Gálisa. Kniha vyjde v marci 2023.

Odmena

2× kniha Atlas depresie

Chcem byť pri tom!
Prispejte 10 € a viac

Chcem byť pri tom!

Dobrý pocit je na nezaplatenie. Ak chcete stáť pri vzniku slovenského vydania Atlasu depresie, môžete sa pridať aj menšou čiastkou. My vás budeme pravidelne informovať o vývoji projektu a pozveme vás na jej uvedenie v Bratislave koncom marca 2023.

Odmena

dobrý pocit + pozvánka na krst v Bratislave (marec 2023)

5x Atlas depresie - výhodné balenie
Prispejte 180 € a viac

5× Atlas depresie – výhodné balenie

Podporte slovenské vydanie Atlasu depresie a získajte viac výtlačkov pre svojich blízkych, priateľov, známych alebo knihou obdarujte svojich kolegov vo firme či organizácii. Kniha vyjde v marci 2023.

Odmena

5× kniha Atlas depresie

Atlas depresie + Môj rok pokoja a odpočinku
Prispejte 50 € a viac

Atlas depresie + Môj rok pokoja a odpočinku

Ak máte radi súčasnú svetovú beletriu, za podporu slovenského vydania knihy Atlas depresie môžete získať navyše aj román Ottessy Moshfegh Môj rok pokoja a odpočinku v preklade Daniely Krnáčovej. Kniha Atlas depresie vyjde v marci 2023.

Odmena

1× kniha Atlas depresie + 1× kniha Môj rok pokoja a odpočinku

Atlas depresie + Psy malých plemien
Prispejte 50 € a viac

Atlas depresie + Psy malých plemien

Podporte slovenské vydanie Atlasu depresie a získajte k nemu aj útlu (ale brilantnú!) prózu poľskej autorky Olgy Hund Psy malých plemien, ktorá sa odohráva na ženskej psychiatrii – vydali sme ju počas pandémie v preklade Kristíny Karabovej. Kniha Atlas depresie vyjde v marci 2023.

Odmena

1× kniha Atlas depresie + 1× kniha Psy malých plemien

Atlas depresie + Rozprávočky o deťoch, ktoré nemajú kamarátov
Prispejte 50 € a viac

Atlas depresie + Rozprávočky o deťoch, ktoré nemajú kamarátov

Podporte slovenské vydanie Atlasu depresie a získajte k tomu aj malú knižku smutno-veselých príbehov o malých hrdinoch, v ktorom sa sympaticky zrkadlí neľahký svet dospelých – také sú Rozprávočky o deťoch, ktoré nemajú kamarátov z dielne Anny Valkučákovej a Šimona Petra Domčeka. Kniha Atlas depresie vyjde v marci 2023.

Odmena

1× kniha Atlas depresie + 1× kniha Rozprávočky o deťoch, ktoré nemajú kamarátov

Poďakovanie v knihe
Prispejte 250 € a viac

Poďakovanie v knihe

Zostáva 10/10

Podporte slovenské vydanie Atlasu depresie a dva jeho výtlačky dostanete medzi prvými. Vaše meno bude uvedené na špeciálnom mieste v tiráži. Kniha vyjde v marci 2023.

Odmena Zostáva 10/10

poďakovanie v knihe + 2× Atlas depresie

Prvý výtlačok Atlasu depresie + exkurzia v tlačiarni
Prispejte 600 € a viac

Prvý výtlačok Atlasu depresie + exkurzia v tlačiarni

Zostáva 1/1

Podporte slovenské vydanie Atlasu depresie a my vás vezmeme na výlet do tlačiarne, kde sa kniha bude tlačiť. Zároveň dostanete vôbec prvý výtlačok a poďakovanie vo vnútri knihy. Kniha vyjde v marci 2023, odmena bude zrealizovaná v tomto obdodí – po vzájomnej dohode.

Odmena Zostáva 1/1

exkurzia v tlačiarni + poďakovanie v knihe + prvý výtlačok Atlasu depresie

Knihy Literárnej bašty na doživotie
Prispejte 1 200 € a viac

Knihy Literárnej bašty na doživotie

Ak dnes podporíte slovenské vydanie Atlasu depresie štedrou sumou, my sa vám štedro odvďačíme! Všetky knihy, ktoré vydá naše vydavateľstvo Literárna bašta, dostanete medzi prvými. Kniha Atlas depresie vyjde v marci 2023, ostatné knihy budú distribuované v polročných intervaloch.

Odmena

všetky knihy, ktoré vydá Literárna bašta v budúcnosti + 1× kniha Atlas depresie

Na káve s prekladateľom Vladom Gálisom
Minuli sa

Na káve s prekladateľom Vladom Gálisom

Zostáva 0/1

Podporte slovenské vydanie knihy Atlas depresie a my pre vás zorganizujeme stretnutie s jeho prekladateľom Vladom Gálisom, ktorý do slovenčiny preložil aj iné skvelé diela svetovej literatúry. Určite vám knihu rád podpíše. Dva výtlačky Atlasu depresie a poďakovanie pre vás knihe, to je samozrejmosť. Kniha vyjde v marci 2023, odmena bude zrealizovaná následne.

Odmena Zostáva 0/1

stretnutie s Vladom Gálisom + poďakovanie v knihe + 2× kniha Atlas depresie

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

1 x Atlas depresie
Prispejte 40 € a viac

1 x Atlas depresie

Získajte medzi prvými svoj výtlačok knihy Andrewa Solomona v slovenskom preklade Vladislava Gálisa. Kniha vyjde v marci 2023.

Odmena

1× kniha Atlas depresie

2x Atlas depresie
Prispejte 75 € a viac

2× Atlas depresie

Jeden pre vás a jeden pre vašich blízkych. Podporte nás a získajte dve knihy Andrewa Solomona v slovenskom preklade Vladislava Gálisa. Kniha vyjde v marci 2023.

Odmena

2× kniha Atlas depresie

Chcem byť pri tom!
Prispejte 10 € a viac

Chcem byť pri tom!

Dobrý pocit je na nezaplatenie. Ak chcete stáť pri vzniku slovenského vydania Atlasu depresie, môžete sa pridať aj menšou čiastkou. My vás budeme pravidelne informovať o vývoji projektu a pozveme vás na jej uvedenie v Bratislave koncom marca 2023.

Odmena

dobrý pocit + pozvánka na krst v Bratislave (marec 2023)

5x Atlas depresie - výhodné balenie
Prispejte 180 € a viac

5× Atlas depresie – výhodné balenie

Podporte slovenské vydanie Atlasu depresie a získajte viac výtlačkov pre svojich blízkych, priateľov, známych alebo knihou obdarujte svojich kolegov vo firme či organizácii. Kniha vyjde v marci 2023.

Odmena

5× kniha Atlas depresie

Atlas depresie + Môj rok pokoja a odpočinku
Prispejte 50 € a viac

Atlas depresie + Môj rok pokoja a odpočinku

Ak máte radi súčasnú svetovú beletriu, za podporu slovenského vydania knihy Atlas depresie môžete získať navyše aj román Ottessy Moshfegh Môj rok pokoja a odpočinku v preklade Daniely Krnáčovej. Kniha Atlas depresie vyjde v marci 2023.

Odmena

1× kniha Atlas depresie + 1× kniha Môj rok pokoja a odpočinku

Atlas depresie + Psy malých plemien
Prispejte 50 € a viac

Atlas depresie + Psy malých plemien

Podporte slovenské vydanie Atlasu depresie a získajte k nemu aj útlu (ale brilantnú!) prózu poľskej autorky Olgy Hund Psy malých plemien, ktorá sa odohráva na ženskej psychiatrii – vydali sme ju počas pandémie v preklade Kristíny Karabovej. Kniha Atlas depresie vyjde v marci 2023.

Odmena

1× kniha Atlas depresie + 1× kniha Psy malých plemien

Atlas depresie + Rozprávočky o deťoch, ktoré nemajú kamarátov
Prispejte 50 € a viac

Atlas depresie + Rozprávočky o deťoch, ktoré nemajú kamarátov

Podporte slovenské vydanie Atlasu depresie a získajte k tomu aj malú knižku smutno-veselých príbehov o malých hrdinoch, v ktorom sa sympaticky zrkadlí neľahký svet dospelých – také sú Rozprávočky o deťoch, ktoré nemajú kamarátov z dielne Anny Valkučákovej a Šimona Petra Domčeka. Kniha Atlas depresie vyjde v marci 2023.

Odmena

1× kniha Atlas depresie + 1× kniha Rozprávočky o deťoch, ktoré nemajú kamarátov

Poďakovanie v knihe
Prispejte 250 € a viac

Poďakovanie v knihe

Zostáva 10/10

Podporte slovenské vydanie Atlasu depresie a dva jeho výtlačky dostanete medzi prvými. Vaše meno bude uvedené na špeciálnom mieste v tiráži. Kniha vyjde v marci 2023.

Odmena Zostáva 10/10

poďakovanie v knihe + 2× Atlas depresie

Prvý výtlačok Atlasu depresie + exkurzia v tlačiarni
Prispejte 600 € a viac

Prvý výtlačok Atlasu depresie + exkurzia v tlačiarni

Zostáva 1/1

Podporte slovenské vydanie Atlasu depresie a my vás vezmeme na výlet do tlačiarne, kde sa kniha bude tlačiť. Zároveň dostanete vôbec prvý výtlačok a poďakovanie vo vnútri knihy. Kniha vyjde v marci 2023, odmena bude zrealizovaná v tomto obdodí – po vzájomnej dohode.

Odmena Zostáva 1/1

exkurzia v tlačiarni + poďakovanie v knihe + prvý výtlačok Atlasu depresie

Knihy Literárnej bašty na doživotie
Prispejte 1 200 € a viac

Knihy Literárnej bašty na doživotie

Ak dnes podporíte slovenské vydanie Atlasu depresie štedrou sumou, my sa vám štedro odvďačíme! Všetky knihy, ktoré vydá naše vydavateľstvo Literárna bašta, dostanete medzi prvými. Kniha Atlas depresie vyjde v marci 2023, ostatné knihy budú distribuované v polročných intervaloch.

Odmena

všetky knihy, ktoré vydá Literárna bašta v budúcnosti + 1× kniha Atlas depresie

Na káve s prekladateľom Vladom Gálisom
Minuli sa

Na káve s prekladateľom Vladom Gálisom

Zostáva 0/1

Podporte slovenské vydanie knihy Atlas depresie a my pre vás zorganizujeme stretnutie s jeho prekladateľom Vladom Gálisom, ktorý do slovenčiny preložil aj iné skvelé diela svetovej literatúry. Určite vám knihu rád podpíše. Dva výtlačky Atlasu depresie a poďakovanie pre vás knihe, to je samozrejmosť. Kniha vyjde v marci 2023, odmena bude zrealizovaná následne.

Odmena Zostáva 0/1

stretnutie s Vladom Gálisom + poďakovanie v knihe + 2× kniha Atlas depresie