Darujme Zlatici zdravé zuby

Získaných 0 € 0 €
2 000 €
36 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Zlatica Both
Dátum pridania
5. 11. 2023
Posledná aktualita

27. 11. 2023 20:13

Už čoskoro idem na ďalší zákrok

Dobrý. Láskavo Vás prosìm o pomoc. 20. 12. budem mať ďalší termín a keď zaplatìm, tak Vianoce nebudeme mať so synom. Aj teraz máme len už 30 eur na život. Viem, že každý má dosť, najmä že budù sviatky. Kto vie, tak aspoň nám zdielajte, aby o nás vedeli čo najviac ľudí a možno, že budú medzi nimi aj také, ktoré nám vedia pomôcť. Nie je to premňa ľahké ani psichycky a ani finanče. Ďakujeme, keď aj nám pomáhate zo zdielanìm. 

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Zdravé zuby

Rada by som sa Vám predstavila. Volám sa Zlatica Both, mám 36 rokov a som rozvedená. Ako mamička samoživiteľka so synom, poberám opatrovateľský príspevok. Synček má diagnózu detský autizmus. Bývame so synom v podnájme. V minulosti som bola zamestnaná ako sestrička, ale teraz ma potrebuje syn 24 hodín denne. 

Komu pomôžeme?

Pomoc potrebujem pre seba, lebo mám dosť veľký zápal kvôli zubom. Nemala som na seba peniaze, lebo všetko som dala synovi na terapie a na život.  Bohužiaľ, už mám taký veľký zápal, že mi musia vytrhnúť zuby chirurgicky, dokopy 11 zubov. Inak sa už nedá. Chcela by som už nemať bolesti, lebo už dlho užívam všelijaké lieky na utlmenie bolesti.

Financie nazvyš nemám, nakoľko keby uhradím všetky náklady spojené s ošetrením zubov, nezostalo by nám ani na podnájom, na nedoplatky a ani na základné potreby. Do práce neviem nastúpiť, lebo syn chodí do školy iba na tri hodiny denne a ja musím byť v blízkosti. Kvôli bývalému vzťahu mám nedoplatky, ktoré splácam tak, ako len viem. Na všetko som sama, ako na zabezpečenie teplého jedla, na školu, na oblečenie, na terapie a ďalšie nevyhnutnosti spojené so životom a výchovou syna. 

Žiaľ, už štyri roky nemám zubára, odkedy som rozvedená. Neabsolvovala som preventívne prehliadky, a kvôli tomu mi potrebné zákroky neprepláca poisťovňa. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze budú využité výhradne na potrebný zákrok u zubára. Musím absolvovať chirurgický zákrok, mali by mi vytrhnúť dokopy 11 zubov, čo bude približne stáť 700 eur. Pri ďalších dvoch zuboch potrebujem ošetrenie koreňov, čo stojí približne 500 eur. Ďalšie náklady budú na protézu, okolo 400 eur, dúfam, že nie viac. 

Vopred ďakujem za pomoc. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

27. 11. 2023 20:13

Už čoskoro idem na ďalší zákrok

Dobrý. Láskavo Vás prosìm o pomoc. 20. 12. budem mať ďalší termín a keď zaplatìm, tak Vianoce nebudeme mať so synom. Aj teraz máme len už 30 eur na život. Viem, že každý má dosť, najmä že budù sviatky. Kto vie, tak aspoň nám zdielajte, aby o nás vedeli čo najviac ľudí a možno, že budú medzi nimi aj také, ktoré nám vedia pomôcť. Nie je to premňa ľahké ani psichycky a ani finanče. Ďakujeme, keď aj nám pomáhate zo zdielanìm. 

25. 11. 2023 21:50

Ďalší termín

Dobrý. 20. 12. som dostala ďalší termín až na 7 zubov. Láskavo Vás prosím, pomôžte mi, aby som vedela spraviť pre syna Vianoce a Mikuláša. Teraz mám 40 eur na účte a ešte je dosť ďaleko ďalší opatrovateľský, prosím Vás láskavo, aby ste nám pomohli. Stále nemáme pozbierané peniaze, viem, že každý má dosť, len pre nás je najhoršie teraz to, že budú zachvíľku sviatky a neviem nič kúpiť pre syna ani na Mikuláša, ani na Vianoce a v januári bude mať 9 rokov. Rada by som to odložila, ale nemôžem. Keď aj Nás zdielate, aj to nám pomôže. Ďakujeme za všetko. 

15. 11. 2023 14:16

Po prvom zákroku

Ahojte. Dneska som bola prvý krát a chirurgicky vtrhali 5 zubov. Zašili mi a budúci týždeň idem baspäť, aby dali von nite. Bohužial, musela som z mojich peňazí zaplatiť a ostalo nám na mesiac 100 eur. Láskavo Vás prosím, aby ste nám pomohli, aby sme mali čo jesť. 301,70 som musela zaplatiť. Budùci týždeň sa dohodneme s lekátom, že kedy mám ísť na druhú stranu, kde tiež ide von 5 zubov a jeden zub dole, čo bude stáť tiež toľko, asi aj viac, lebo dokopy mi ostali 6 zubov. Potom ideme ďalej na ostatné a niekedy aj na umelý chrup, aby som vedela jesť. Neviem sem dať bloček, ale rada pošlem do správy, kto potrebuje. Ďakujem za každú pomoc. 

13. 11. 2023 6:51

Už čoskoro

Ahojte. V stredu už idem na prvý zákrok. Keď to zaplatím, tak nič nám neostane. Už ma to bolì veľmi a musím to absolvovať. Každé euro nám pomôže. Viem, že každý má dosť. Bohužial ani na vianoce nebudem mať pre syna na darček, lebo toto je dôležité. Syn mi povedal, že ani nechce nič, len aby som bola zdravá a aby som už nemala bolesti. Stále ma vidí ubolenù a keď plačem. Nechce, aby som sa už toľko trápila. Ďakujeme za každú pomoc, aby on mal Vianoce a aby som ja nemala bolesti cez sviatky. 

8. 11. 2023 17:32

Termín k lekárovi

Dobrý. Ďakujem, že môžem byť na tej strànke a dáte mi možnosť zbierať peniaze na moje zuby. Termín už mám na 15. 11. a vtedy by chceli chirurgicky vytrhnúť 5 zubov naraz. Každé jedno euro mi pomôže. Ďakujem z celèho srdca, keď mi pomôžete. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň