Podporme iniciatívu Zadržiavanie vody v krajine

Míľnik 1/2

Nákup prívesneho vozíka a motorovej píly s príslušenstvom v celkovej hodnote 1625€.

Získaných 0 € 30 €
1 625 €
18 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Nákup materiálu a naradia

Získaných 0 € 30 €
3 500 €
18 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
NAFIS – príroda a rybárstvo Slovenka
Dátum pridania
1. 2. 2024

Kto kampaň organizuje?

Kampaň organizuje občianske združenie  NAFIS – príroda a rybárstvo Slovenska. Sme občianske združenie, ktorému záleží na budúcnosti výskytu dostatočného množstva kvalitnej povrchovej a podzemnej vody na Slovensku, záleží nám na plných riekach a jazerách, ktoré budú plné života. Voda je základom života a bez vody by tu nebola príroda a ani my. 

https://www.facebook.com/100058683986150/posts/pfbid0T6rcLkqXFTDZ3DGECgetoePysVQR5P8fygxCBbuSmKLTzdQf88mxAC1nLBz4kyV4l/

Spolupracujeme s lesníkmi, užívateľmi a správcami vodných tokov, ochranou prírody a inými dotknutými inštitúciami.

Facebook NAFIS

Na vytvorenie iniciatívy Zadržiavania vody v krajine nestačí len sila a ochota dobrovoľníkov, je potrebná aj technika a vybavenie.

A práve toto vybavenie je účelom založenia kampane na Donio.

Pracovná sila je zabezpečená dobrovoľníckou formou, ale nie vždy je čas a dosť sily, a preto Vás žiadame o pomoc takouto formou, čím by ste nám uľahčili náročnú prácu v ťažkom a mokrom teréne.

Komu pomôžeme?

Prečo sme sa rozhodli pomôcť prírode a zároveň aj ľuďom na Slovensku? Preto, lebo je potrebné budovať zariadenia v lesoch, na svahoch a samozrejme aj v riekach a potokoch. V posledných rokoch naše lesy trpia mohutnou ťažbou stromov, a to hlavne v severných častiach Slovenska, kde sa ťaží smrek. Po vyťažení smrekov nastáva v lesoch rýchly úbytok povrchovej a podzemnej vody. Preto je potrebné túto vodu v krajine udržať vodu zadržanými zariadeniami. Samozrejme pri dažďoch sa vo vyrúbanom lese voda neudrží a steká do riečok a potokov, ktoré nemajú vybudované splavy a malé hrádzky, čím voda rýchlo stečie do dolín a vytvára povodne.

Touto iniciatívou pomôžeme nie len ľuďom žijúcim na Slovensku, ale hlavne faune a flóre, ktorá nedostatkom čistých vodných zdrojov trpí. 

Čo chceme našou iniciatívou dosiahnuť? 

– zvýšenie objemov podzemnej vody

– zvýšenie objemov vody v riekach 

– ochrana pred povodňami

– zvýšenie počtu pôvodných obyvateľov riek

– zvýšenie objemu vody v studniach a zásobnarňach pitnej vody

– vytvorenie mokradí 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze získané od darcov a podporovateľov budú použité na budovanie vodu zádržných zariadení, budovanie splavov, čistenie riek a potokov a likvidovanie nelegálnych skládok. 

Finančné prostriedky budú použité výhradne na nákup techniky, náradia a materiálu:

– minibagra (aj používaný) 10 000€

– prívesný vozík 855

– motorová píla s príslušenstvom 770 €

– náradie (krompáče, lopaty, vozíky) 350 €

– materiál na splavy (drevo, oceľ) 1500 €

– ostatné 1500 € (prípadne výdavky pri obstaraní položiek z kampane)

Všetky platby a nákupy budú zdokladované a zverejnené.

Ďakujeme!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
10 €  •  13. 2. 2024 12:09
Štedrý darca
10 €  •  2. 2. 2024 17:27
Veľkorysý darca
10 €  •  1. 2. 2024 23:55

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Dobrosrdečný darca
10 €  •  13. 2. 2024 12:09
Štedrý darca
10 €  •  2. 2. 2024 17:27
Veľkorysý darca
10 €  •  1. 2. 2024 23:55

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň