Úspešne dokončené:

Zabezpečme Ľudmile a jej synčekovi strechu nad hlavou

Získaných 0 € 590 €
od 9 darcov
 -
9 darcov
Celkom sa zapojilo
66 €
Priemerná výška daru
185 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Zabezpečme Ľudmile a jej synčekovi strechu nad hlavou

Získaných 0 € 590 €
od 9 darcov

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
3. 6. 2022

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Ľudmila a na Slovensko sme utiekli po tom ako začala vojna. Máme za sebou dlhú cestu autobusom, kedy sme 28 hodín cestovali najprv do Ľvova a následne mikrobusom do Vyšného Nemeckého. Tam sme čakali na hraniciach. Keď sa nám konečne podarilo dostať sa na Slovensko, dostali sme sa do Košíc. 

V akej sme situácii?

Môj manžel a rodičia zostali na Ukrajine, na Slovensko som prišla iba ja so synom. Momentálne hľadáme bývanie v Košiciach. Do práce si chodiť zatiaľ nemôžem dovoliť, lebo nemám s kým nechať syna, ktorý má iba 4 roky. Do škôlky ísť nemôže, keďže bývame v oblasti, v ktorej pre neho škôlka dostupná nie je. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Dostali sme dočasné prístrešie, za čo sme veľmi vďační, ale čas na bezplatné ubytovanie nám vypršal 30. mája. Preto vás žiadame o pomoc zabezpečiť peniaze na bývanie a stravu. Je to pre nás iba dočasné riešenie, hľadám si prácu a zároveň škôlku alebo opatrovateľku pre syna, aby som do nej mohla chodiť a zabezpečiť nás. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
100 €  •  2. 8. 2022 22:56
Láskavý darca
20 €  •  1. 8. 2022 11:09
Milý darca
15 €  •  1. 8. 2022 10:28
Dobročiný Darca
100 €  •  29. 7. 2022 13:34
Veľkorysý darca
185 €  •  25. 7. 2022 20:00
Štedrý darca
100 €  •  7. 7. 2022 13:28
Soňa
30 €  •  24. 6. 2022 18:34
Milá Ľudmila, držím palce!
Láskavý darca
20 €  •  23. 6. 2022 14:49
Milý darca
20 €  •  15. 6. 2022 20:33

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň