Podporte vznik Centra pre rozvoj reči v Košiciach

Míľnik 1/2

1. míľnik

Získaných 0 € 2 026 €
2 000 €
32 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

2. miľník

Získaných 0 € 2 026 €
5 000 €
32 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
OZ Hláska- centrum pre rozvoj reči
Dátum pridania
1. 11. 2023
Posledná aktualita

26. 11. 2023 11:39

Dosiahli sme 1. miľník

Dosiahli sme 1. MIĽNíK a to sumu 2 000€ , Ďakujeme.

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Prečo je táto kampaň potrebná?

Neviem či si spomínate na nie veľmi vydarený výrok „na východe nič nie je“, táto veta mi pripadala čím ďalej tým reálnejšia v čase, keď som pre svojho syna hľadala čokoľvek, čo by mi pomohlo na rozvoj jeho reči a materinského jazyka. Akékoľvek miesto, ktoré som navštívila sa upriamovalo na deti s rôznymi diagnózami, ale ani jedno miesto neriešilo primárne problém, ktorý sa vyskytuje čím ďalej viac -problémy s komunikáciou.  Miesto, kde by moje dieťa prišlo do kontaktu s inými deťmi s rečovými problémami, pretože tie, ktoré tieto problémy nemali mu častokrát neposkytli úplne pochopenie, miesto, kde s ním budú pracovať, tak aby sa jeho rečový prejav zlepšoval. Jednoducho ísť niekde, kde naňho budú mať trpezlivosť a pre mňa pochopenie. Niekde, kde s ním bude tá práca intenzívna a nepretržitá aj niekoľko týždňov či mesiacov.

Každý, kto má dieťa s narušenou komunikačnou schopnosťou vám povie, že 90% úspechu je práca doma. Áno aj my sme sa takto nastavili, mali sme možno tú výhodu, že som učiteľkou a tak trochu som vedela ako to robiť tak, aby to malo nejaký úspech. 

Ten, kto však nemá pedagogické vzdelanie sa musel zo dňa na deň tým učiteľom stať. A že to tým mamkám ide dobre, je zásluhou ich sebazapierania, odopretia si času pre seba, hodiny drilovania, plaču, častokrát vzdávania sa a znovuvzkriesenia pri každom novom slovíčku, hodiny vyrábania pomôcok, kartičiek, hľadania kníh, informácií a medzitým jedna návšteva mesačne u odborníka. Do viac sa jednoducho nevmestíme. Toľko nás je.

A preto som sa rozhodla pustiť do síce trochu odvážneho, ale o to láskavejšieho projektu. 

Moje občianske združenie Hláska – centrum pre rozvoj reči vzniklo z jediného dôvodu.  Urobiť v Košiciach a v celom kraji miesto pre naše šikovné deti, miesto, kde sa prídu učiť hrou, rozvíjať svoju reč zábavnou formou ale aj prácou s vhodnými pomôckami, miesto kde spoznajú nových kamarátov, a čo je dôležité miesto, kde zapadnú. 

Založiť však takéto inkluzívne centrum, ktoré by mohlo byť časom veľkokapacitnejšie, prijímať viac detí a disponovať mnohými trpezlivými pedagógmi, logopédom, psychológom a špeciálnymi pedagógmi nie je jednoduché a je to finančne veľmi náročné.

Aj vy môžete byť tými, ktorí k tomuto dopomôžu a zapríčinia sa o vznik Centra pre rozvoj reči, pretože naše deti si to zaslúžia.

Komu pomôžeme?

Naším centrom pre rozvoj reči pomôžeme najmä deťom s narušenou komunikačnou schopnosťou, oneskoreným vývinom reči či celkovým oneskoreným vývinom, deťom so ŠVVP ale tiež deťom, ktorým to jednoducho treba.  Vytvoríme im miesto, kde sa budú cítiť dobre, vytvoríme im inkluzívne vzdelávacie centrum – kde budeme ponúkať edukačné intervencie a vzdelávať deti komplexným prístupom – v rozvoji jemnej, hrubej motoriky, v rozvoji reči, trénovať sociálne zručnosti, rozvíjať matematické predstavy. Využívať prvky ABA terapie, bilaterálnej integrácie, senzorickej integrácie, zameriavať sa tiež na koordinačné schopnosti u detí, tiež sa zameriame na deti so zvýšenou citlivosťou na rôzne podnety.

Toto naše centrum bude vhodné najmä pre deti s OVR, NKS, s celkovým oneskoreným vývinom, s odloženou školskou dochádzkou alebo pre deti, o ktorých si ich rodičia myslia, že je potrebné im takýmto spôsobom upevniť alebo rozvinúť kompetencie a schopnosti, potrebné na osvojenie si školských zručností pri vstupe do základnej školy.

S podobnými formami práce s deťmi sme sa stretávali hlavne v západnej časti Slovenska, tu u nás na východe máme zopár tried pre deti s NKS – zopár myslím ozaj zopár. Máme tu niekoľko Centier včasnej intervencie, kde však častokrát nie sú deti s NKS brané hneď, pretože ich diagnóza je pochopiteľne menej závažná ako iné diagnózy a tak sú zaradené do čakacej listiny alebo odporúčané k logopédom. K logopédom, ktorých tu máme veľmi málo a teda čakacia doba k ním často presahuje aj pol rok a ich návštevy sú často na báze 1-krát do mesiaca, na cca 30 minút. Kým sa dieťa osmelí, tak reálna práca s ním je často na úrovni 10–15 minút. Lebo jednoducho časovo sa to nedá zladiť. A tak tá práca ostáva na doma.

Avšak ako s nimi má doma pracovať mama, otec, ktorí ho nevedia ani udržať na stoličke potrebne dlhý čas? Máme tu niekoľko centier, kde pracujú s deťmi psychológovia a kde sa dá ísť pre radu, na terapiu, niekde, kde máte pocit, že ste pochopení a kde asi vedia ako s vašim dieťaťom pracovať. Ani jedno však nie je zamerané na vzdelávanie detí s problémami reči.  Väčšina z nich je zameraná na pervazívne poruchy.

A ak vám aj dá niekto manuál na prácu doma, no tie výsledky sa nedostavujú, poprípade jednoducho potrebujete pomoc,  lebo na túto formu práce nie ste stavaní a chcete dieťaťu dopriať viac ako to, čo aktuálne môžete v rámci svojho regiónu – tak aj práve pre Vás a Vaše dieťa bude naše centrum vhodnou alternatívou – miesto , kde s vašim dieťaťom bude pod jednou strechou pracovať pedagóg, špeciálny pedagóg, liečebný pedagóg, psychológ a školský logopéd. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané financie využijeme nasledovne:

 • Nájom priestoru + energie na 1.rok – 10 000€ (priestor od KSK)
 • Počiatočné zabezpečenie odmien odborných zamestnancov po dobu 3 mesiacov – 10 000 €
 • Výmena vchodových dverí a niektorých okien + zabezpečenie + debarierizácia vchodu– 5 000 €
 • Kompletná výmena podláh + koberce + svietidlá– 5000€
 • Oprava sociálnych zariadení – 1000 €
 • Vybavenie šatní – 1000€
 • Drobné stavebné práce, priečky len zo sadrokartónov, maľovanie (materiál+práca) –3 000€
 • Interiérové dvere, Stoly a stoličky, skrine- vybavenie triedy- 2000€
 • Vybavenie interiéroveho ihriska- nášľapná dráha rehabilitačná, preliezačka, prekážková dráha, balančná dráha a iné – 3000€
 • Vybavenie miestnosti snoezelen – 5000€
 • Odborné konferencie, vzdelávanie pre personál- 3000€
 • Vzdelávacie, logopedické pomôcky- 1000€
 • Reklamná činnosť – bilboard, letáky, reklama na soc. sieťach – aby sa rozšírilo povedomie o našom centre – 1000€

Aj vy môžete podporiť realizáciu projektu a pomôcť týmto deťom tak, že im vytvoríme také miesto, ktoré ich bude rozvíjať, ktoré im pomôže so vstupom do základnej školy a ktoré sa hlavne stane ich obľúbeným miestom. 

Ďakujeme!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

26. 11. 2023 11:39

Dosiahli sme 1. miľník

Dosiahli sme 1. MIĽNíK a to sumu 2 000€ , Ďakujeme.

9. 11. 2023 10:52

Prekročili sme 1000€ Ďakujem!

Prekročili sme prvú tisícku, aby však mal projekt zmysel a pomohol, čo najviac deťom netreba poľaviť. Veľmi Vám ďakujem za každé euro:). 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
25 €  •  26. 11. 2023 11:30
Oľga
500 €  •  25. 11. 2023 13:47
Podporujeme dobrú vec
Štedrý darca
5 €  •  25. 11. 2023 13:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  25. 11. 2023 13:41
Veľkorysý darca
10 €  •  25. 11. 2023 13:37
Veľkorysý darca
10 €  •  22. 11. 2023 19:32
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  21. 11. 2023 12:22
Veľkorysý darca
15 €  •  20. 11. 2023 21:51
Láskavý darca
10 €  •  20. 11. 2023 17:27
Maria S.
10 €  •  20. 11. 2023 13:29
Drzim palce, aby ste vznikli co najskor. Moj syn asi bude vase sluzby potrebovat.
BeyondBeauty
50 €  •  20. 11. 2023 12:59
Držíme palce!
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 11. 2023 12:44
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 11. 2023 11:53
Veľkorysý darca
15 €  •  20. 11. 2023 11:32
K family
20 €  •  20. 11. 2023 10:23
drzime palce :)
Dobročiný Darca
50 €  •  16. 11. 2023 19:51
Veľkorysý darca
30 €  •  16. 11. 2023 13:23
Veľkorysý darca
10 €  •  14. 11. 2023 13:33
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  14. 11. 2023 8:23
Veľkorysý darca
20 €  •  13. 11. 2023 21:42
Láskavý darca
15 €  •  13. 11. 2023 18:34
Láskavý darca
25 €  •  13. 11. 2023 8:51
Štedrý darca
10 €  •  12. 11. 2023 19:18
Milý darca
10 €  •  12. 11. 2023 19:09
Dobročiný Darca
25 €  •  10. 11. 2023 22:03
Dobrosrdečný darca
10 €  •  9. 11. 2023 13:40
Štedrý darca
3 €  •  9. 11. 2023 12:04
Veľkorysý darca
30 €  •  9. 11. 2023 11:08
Milý darca
3 €  •  8. 11. 2023 22:50
V.J.
25 €  •  8. 11. 2023 8:45
Štedrý darca
25 €  •  7. 11. 2023 11:58
M
5 €  •  6. 11. 2023 23:18
Veľa darcov a trpezlivosti v práci-výborný nápad
Milý darca
10 €  •  6. 11. 2023 21:42
Dobrosrdečný darca
25 €  •  6. 11. 2023 9:11
Dobročiný Darca
10 €  •  5. 11. 2023 20:51
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  5. 11. 2023 19:23
Milý darca
10 €  •  5. 11. 2023 18:28
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  5. 11. 2023 16:14
Nika
10 €  •  5. 11. 2023 11:53
<3
Dobročiný Darca
50 €  •  5. 11. 2023 10:59
Láskavý darca
25 €  •  5. 11. 2023 7:08
Štedrý darca
25 €  •  4. 11. 2023 23:16
Štedrý darca
10 €  •  4. 11. 2023 22:36
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  4. 11. 2023 22:15
Dobrosrdečný darca
5 €  •  4. 11. 2023 21:37
Milý darca
10 €  •  4. 11. 2023 21:35
Milý darca
10 €  •  4. 11. 2023 21:32
Veľkorysý darca
25 €  •  4. 11. 2023 21:12
Norbert S
25 €  •  4. 11. 2023 19:20
Ďakujem že v našom meste mame tak kreatívnych ľudí a pevne verím že sa vám podarí zrealizovať toto centrum
Dobrosrdečný darca
10 €  •  4. 11. 2023 18:36
Štedrý darca
10 €  •  4. 11. 2023 16:21
Viki
10 €  •  4. 11. 2023 15:08
Nech sa u vas vsetky deti naucia povedat rodicom, ze ich lubia 💜
Štedrý darca
10 €  •  4. 11. 2023 9:45
Dobrosrdečný darca
50 €  •  4. 11. 2023 9:01
Dobrosrdečný darca
10 €  •  3. 11. 2023 11:13
Veľkorysý darca
200 €  •  2. 11. 2023 23:27
Štedrý darca
10 €  •  2. 11. 2023 10:16
Dobročiný Darca
10 €  •  2. 11. 2023 6:49
Štedrý darca
10 €  •  2. 11. 2023 6:03
Dobročiný Darca
150 €  •  1. 11. 2023 23:11
Ladislav Kraus
40 €  •  1. 11. 2023 23:06
👍
Michaela R
100 €  •  1. 11. 2023 22:41
Skvelý nápad , držíme palce
Láskavý darca
10 €  •  1. 11. 2023 22:25
Dobročiný Darca
10 €  •  1. 11. 2023 22:00

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Oľga
500 €  •  25. 11. 2023 13:47
Podporujeme dobrú vec
Maria S.
10 €  •  20. 11. 2023 13:29
Drzim palce, aby ste vznikli co najskor. Moj syn asi bude vase sluzby potrebovat.
BeyondBeauty
50 €  •  20. 11. 2023 12:59
Držíme palce!
K family
20 €  •  20. 11. 2023 10:23
drzime palce :)
M
5 €  •  6. 11. 2023 23:18
Veľa darcov a trpezlivosti v práci-výborný nápad
Nika
10 €  •  5. 11. 2023 11:53
<3
Norbert S
25 €  •  4. 11. 2023 19:20
Ďakujem že v našom meste mame tak kreatívnych ľudí a pevne verím že sa vám podarí zrealizovať toto centrum
Viki
10 €  •  4. 11. 2023 15:08
Nech sa u vas vsetky deti naucia povedat rodicom, ze ich lubia 💜

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň