Podporme Ronieho liečbu a cestu za zotavením

Získaných 0 € 1 532 €
1 500 €
6 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Anna Slezáková
Dátum pridania
10. 8. 2023
Posledná aktualita

25. 9. 2023 23:23

Ako sa mi darí ☺️

Dnes je to presne mesiac, keď som bol v Košiciach na kontrole. A presne mesiac bude trvať, kým sa tam dostanem opäť. Som z toho taký nervózny, že by som si najradšej poobhrýzal pazúre. Len keby som nebol na ne taký citlivý. Pazúre, to je moja slabosť. Nevadí, že sa mi neustál panička babre v očiach, ale na pazúre mi nebude nikto siahať!!! Svorka si myslela, že keď nevidím, že strihanie bude oveľa ľahšie. Neviem ako k tomu prišli, ale hneď som im vysvetlil, že som slepý, nie sprostý. Nedali dole ani jeden pazúr! Piraňa sa vo mne sa nezaprie. Dík doktorko za tú prezývku! Páči sa mi 😁👍

No ale späť k očiam. Ako som spomínal, po mesiaci regenerácie a liečby liekmi oftaquix a kanamycín som vymenil očné kvapky za ducressa (antibiotikum a kortikosteorid) a nevanac (nesteroidiný protizápalový liek). A samozrejme aj corneregel. Ten budem užívať dlhodobo. Som zvedaví, čo sa teraz bude diať. Lebo má to kopec nežiaducich účinkov. 🤯 Už teraz premýšľam nad tým, ako dám svorke vedieť, že ma napríklad pália očká. Alebo že mám závrat a bolesť hlavy. No budem dúfať, že tak ako doteraz prebiehala liečba bez problémov, že tak to bude aj naďalej. A obnova očiek a ich regenerácia bude úspešná.☺️

Panička mi očí nie len ošetruje ale aj fotí a porovnáva.

Podľa nej to vyzerá nádejne, ale čo keď sa tomu rozumie ako starká pivu?! Tak neviem, či jej veriť a tešiť sa s ňou. Ale budem sa radšej tešiť. Lebo teraz som dosť často smutný. 😔 Najmä, keď svorka odíde preč a ja zostanem úplne sám. Viem, že sa vrátia…vždy sa vrátia. Ale keď odídu do práce a školy, tak vtedy som veľmi, veľmi smutný. Keď som ešte videl, krátil som si čas pozorovaním okolia a aj napriek tomu sa mi ten čas bez nich zdal nekonečný. Veď sa spýtajte mojich kamošov, čo máte doma, povedia vám to isté. Veľmi nám chýbate. A teraz, keď nevidím, je to ešte horšie.☹️

Nie len že mi je smutno, ale aj sa bojím. V poslednom čase je za oknom počuť veľký hluk, búchanie. Vraj robia novú kanalizáciu! Akoby im nestačil nejaký krík alebo strom. 🤔 Dúfam, že ju dokončia skôr ako tú diaľnicu do Košíc, lebo hluk a prach nemá nikto rád. 😏

S pozdravom a vďakou za vaše príspevky zostáva váš Ronie. HAF! 🐾 

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Kto kampaň organizuje?

Ahojte, volám sa Eva Slezáková. Mám 14 rokov. 

V posledných týždňoch sa udialo toho veľa. Odmalička trénujem nášho psíka Ronieho. Celý jeho život zdieľam na instagramovej  stránke @ako_s_roniem_ kde pravidelne pridávam jeho fotky a videá, ako rastie a sa nám darí. 

Rada robím radosť druhým a tak som pomocou aj iných firiem s chovateľskými potrebami robila pre ostatných rôzne súťaže. Keď neboli sponzori, tak som často aj za vlastné vreckové nakúpila. 

Komu pomôžeme?

Kto to zhasol?

Ahoj. Volám sa Ronie. Mám tri roky a som aktívny a bláznivý pes. Moja svorka sa o mňa veľmi dobre stará. Dali by mi prvé aj posledné, starajú sa o mňa ako o ďalšieho člena rodiny. Lebo ním som.

Ale aj tu je vidieť, že len láska a starostlivosť k šťastnému životu nestačí, najmä ak sa to týka zdravia. Moja svorka si hneď všimla, že niečo nie je v poriadku. Prestal som hrýzť a bol radšej schovaný v sovičke, kde som sa snažil bolesť utíšiť spánkom. No nepomáhalo. Panička ma vzala k veterinárovi. Neznášam veterinárov, rozkúsal by som ich na kašu, preto ma museli počas vyšetrenia uspať a zistiť, v čom je problém. Lekár zistil, že zadný zúbok mám celkom voľný a druhý musel vytrhnúť, lebo mal absces.

Preliečili ma ATB. Na malú chvíľku som sa cítil lepšie, už som mal náladu aj bojovať s tigrom. Je síce plyšový, ale tri krát tak veľký ako ja! Som frajer.

No nebol som celkom v poriadku. Nejako ma začali bolieť očka.

Aj som to paničke hovoril, pozeral sa na ňu tak uprene, že moje oči museli kričať. Pýtala sa, či chcem pamlsku, ísť von, hrať sa… . ale vôbec mi nerozumela. Naučí sa to niekedy? Čítať z očí? Tak som išiel spať.

Keď prišiel tatko svorky domov z práce, šiel som ho privítať. Všimol si zmenu v mojich očiach. Bol piatok večer a tak panička očká odfotila a poslala veterinárovi. Ten hneď vedel, že nie dobre, povedal, čo všetko mám užívať. Očka sa zhoršovali a tak ma poslal k odborníkovi. Na jedno očko som videl veľmi slabo a na druhé nie, lebo bolo cele mliečne.

U očného „odborníka“:

Bolo to necelé dva týždne po mojej narkóze, nechceli ma tak v krátkom čase opäť uspávať. Napriek problematickému vyšetreniu lekár stanovil diagnózu: syndróm suchého oka, glaukóm, sivý zákal a vysoký očný tlak. Nasadil mi troje rôzne kvapky do očí, 5 krát denne. Panička sa pýtala, či to nemôže byť zo zubov a lekár povedal, že to nemá s tým nič spoločné.

Išli sme domov, bol som vystrašený a unavený. Panička ma 5 krát denne budila, aby mi mohla kvapkať lieky do očí. Nepáčilo sa mi to ale postupne som rezignoval. Vedel som, že ma potom nechá spinkať.

Ráno som zostal sám, ale nie nadlho. Panička po troch hodinách prišla z práce, aby mi dala ďalšiu dávku liekov. Ostala zhrozená. Ľavé oko vyzeralo, akoby mi doň niekto vhodil lyžičku nepriesvitnej bielej, hustej hmoty. Nevedel som čo sa deje, prečo sa panička rozplakala. Fotila to a poslala lekárovi, či je to v poriadku. Keďže nie je lekár, tak nevedela, čo je prípustné v rámci liečenia a čo nie.

Lekár ma chcel vidieť osobne, tak sme išli do Bratislavy. Konštatoval, že tlak v očiach sa znížil príliš rýchlo a tekutina, ktorá je vzadu prešla dopredu. Že je to ok, ale už mi nemajú kvapkať tie lieky na zníženie očného tlaku.

Po pár dňoch sme prišli na kontrolu, a mňa uspali. Ľavé očko bolo úplne zlé, prešili ho tretím viečkom, aby sa lepšie regenerovalo. Pravé oko bolo vraj dobré, že rohovka sa tam začala obnovovať. Neviem teda, lebo aj to očko ma bolí a zle na neho vidím.

Dovolenka:

Mali sme vyraziť vraj na nejaký dlhší výlet, lebo stále niečo zháňali a balili. Panička chcela so mnou zostať doma a rodinu poslať do Talianska. Ale lekár povedal, že mne je jedno kde sa mi kvapkajú lieky do očí, aby sme si nekazili dovolenku a pokojne išli všetci.  

Keď sa zotmelo, tak sme vyrazili. Ešte sme sa zastavili u starkej a starkého, ktorí nám popriali šťastnú cestu a vyrazili sme.

Počas cestovania som chcel pozerať z okna, mám rád tie pohybujúce sa obrázky. Len vonku bola tma, nič nebolo vidieť tak som to vzdal a tých 10 hodín prespal. Keď sme dorazili na miesto, nechápal som, prečo je tak dlho tma. Cítil som, ako ma niečo páli na chrbátik. Bolo to slniečko. Ale v noci? Zažnite niekto prosím…chcem vidieť moju ľudskú svorku.

To, že som úplne stratil zrak, zistili keď som vrazil do steny. Ostal som zmätený. Čo sa to so mnou deje? Tatko svorky povedal, že sa mu to nepáči a tak mi odfotili pravé očko, ktoré bolo ešte pred 12 hodinami relatívne v poriadku a poslali emailom lekárovi.

Keď lekárom volali, ten ich uistil, že je to v poriadku. Vraj sa vyplavuje mŕtve tkanivo von a majú pokračovať s liekmi tak ako predpísal. Poprial peknú dovolenku a že drží palce.

Na druhý deň som mal oveľa väčšie bolesti, nechcel som jesť, piť. Očko mi začalo vyliezať von. Síce som to nevidel, ale cítil som, že je niečo veľmi zlé. Panička oslovila profesorku v Košiciach. Nemohla hovoriť, lebo stále plakala. Tak volal tatko svorky. Keď zložil, tak sa rozplakal aj on. Nevedel som, ako ich mám utešiť. Chcel som pooblizovať ich tvár, len som nevedel k nim trafiť a opäť do niečoho narazil. Au! Veľmi to bolí…tak som sa schoval pod posteľ a ostal radšej tam. V bezpečí.

Podľa odoslaných fotiek usúdila, že som akútny prípad a že máme k nej ešte v ten deň prísť. Boli sme 1000km od Slovenska a ďalších 500 km do Košíc. Nestíhali sme to. Profesorka mala ďalší deň plánovanú dovolenku, ale cez to všetko ma objednala.

Opäť sme veľmi dlho cestovali. Ale už nie všetci. Iba tatko svorky a panička. Neskôr sme vymenili auto aj šoféra. V polovice cesty nás do auta vzal Paťo. Toho mám rád. Tatko svorky šiel späť na hotel za Evičkou, Patrikom a Sárkou. Domov sme prišli až večer. Veľmi som sa tešil, lebo som to poznal. Tá vôňa. Tomu sa povie domov.

No ani som poriadne nezatvoril oči, keď ma panička zobudila a vzala na ruky. Opäť do auta a dlhá cesta do Košíc. Viezol nás Aurel, tatko kamarátky Sárky. Aj nich mám rád.

Pani profesorka prezrela očka, povedala, že bude úprimná. Asi tá úprimnosť nie je bohviečo, lebo odvtedy panička zostala veľmi smutná a len plakala.

Ako ma profesorka nazvala, PIRAŇA, nechcel som sa dať vyšetriť a tak aj bez predoperačného vyšetrenia panička súhlasila s anestéziou. A zostalo ticho…

Keď som sa prebral, bol som sám, v klietke. Nevedel som, kde je panička, prečo ma tu nechala. Keď prišla lekárka pre mňa a podala ma paničke do rúk, skoro som sa zbláznil od šťastia. Nevidel som ju, ale cítil…ale cítil som aj jej smútok, hnev…hnev na bratislavského očného špecialitu, ktorý nerozoznal rozpadávajúcu rohovku a nám tvrdil, že je všetko v poriadku.

Na klinike Slon v Košiciach mi urobili zákrok na oboch očkách. Nebola to lacná záležitosť, ale rodina a priatelia mojej ľudskej svorky ponúkli pomoc. I keď to rodinný rozpočet zvládol, čaká ma koncom mesiaca opäť cesta do Košíc a ďalšie vyšetrenie, či sa pani profesorke podaril ten zrak zachrániť. Dáva tomu 20% a dúfa, že uvidím ako tak aspoň na to jedno oko, že sa zákrok podaril.

Som doma. Často sa snažím pozerať smerom k ľudskej svorke. Počujem ju, cítim…prečo odrazu zmizla? Prečo nevidím ich tváre? Prečo je stále tma? Majú tmu aj oni?

Keď som v aute, snažím sa dostať k oknu. Sledovať cestu, tie pohybujúce sa obrázky. Veď čo ak niekto rozsvieti a ja to zmeškám?

Evička, moja ľudská sestra, sa snaží odbremeniť rodinu od výdavkov za moje ošetrenia a liečenia. Možno to pre niekoho nie je veľa, ale každá ďalšia návšteva zaťaží rozpočet a tak aj panička aj s tatkom svorky tento nápad podporili.

A ja dúfam, že skončí táto dlhá, bolestivá noc a uvidím nie len celú ľudskú svorku, ich oči, úsmev ale nebudem sa báť ísť sa napiť bez toho, aby som neustále do niečoho nenarazil. Lebo tie oči ma stále tak veľmi bolia…ZAŽNITE UŽ PROSÍM!

Ó! A áno. Skoro som zabudol. Očká mám choré naozaj z tých zúbkov.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané peniaze budú použité na čiastočné zaplatenie jeho návštev u zverolekára a jeho operácie. Ak by sa nám podarilo získať viac než plánujeme, tak chceme peniažky odložiť na jeho ďalšiu operáciu a vyšetrenia. 

Ďakujeme všetkým ktorí sú ochotní prispieť. Veľa to pre nás znamená ;)

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

25. 9. 2023 23:23

Ako sa mi darí ☺️

Dnes je to presne mesiac, keď som bol v Košiciach na kontrole. A presne mesiac bude trvať, kým sa tam dostanem opäť. Som z toho taký nervózny, že by som si najradšej poobhrýzal pazúre. Len keby som nebol na ne taký citlivý. Pazúre, to je moja slabosť. Nevadí, že sa mi neustál panička babre v očiach, ale na pazúre mi nebude nikto siahať!!! Svorka si myslela, že keď nevidím, že strihanie bude oveľa ľahšie. Neviem ako k tomu prišli, ale hneď som im vysvetlil, že som slepý, nie sprostý. Nedali dole ani jeden pazúr! Piraňa sa vo mne sa nezaprie. Dík doktorko za tú prezývku! Páči sa mi 😁👍

No ale späť k očiam. Ako som spomínal, po mesiaci regenerácie a liečby liekmi oftaquix a kanamycín som vymenil očné kvapky za ducressa (antibiotikum a kortikosteorid) a nevanac (nesteroidiný protizápalový liek). A samozrejme aj corneregel. Ten budem užívať dlhodobo. Som zvedaví, čo sa teraz bude diať. Lebo má to kopec nežiaducich účinkov. 🤯 Už teraz premýšľam nad tým, ako dám svorke vedieť, že ma napríklad pália očká. Alebo že mám závrat a bolesť hlavy. No budem dúfať, že tak ako doteraz prebiehala liečba bez problémov, že tak to bude aj naďalej. A obnova očiek a ich regenerácia bude úspešná.☺️

Panička mi očí nie len ošetruje ale aj fotí a porovnáva.

Podľa nej to vyzerá nádejne, ale čo keď sa tomu rozumie ako starká pivu?! Tak neviem, či jej veriť a tešiť sa s ňou. Ale budem sa radšej tešiť. Lebo teraz som dosť často smutný. 😔 Najmä, keď svorka odíde preč a ja zostanem úplne sám. Viem, že sa vrátia…vždy sa vrátia. Ale keď odídu do práce a školy, tak vtedy som veľmi, veľmi smutný. Keď som ešte videl, krátil som si čas pozorovaním okolia a aj napriek tomu sa mi ten čas bez nich zdal nekonečný. Veď sa spýtajte mojich kamošov, čo máte doma, povedia vám to isté. Veľmi nám chýbate. A teraz, keď nevidím, je to ešte horšie.☹️

Nie len že mi je smutno, ale aj sa bojím. V poslednom čase je za oknom počuť veľký hluk, búchanie. Vraj robia novú kanalizáciu! Akoby im nestačil nejaký krík alebo strom. 🤔 Dúfam, že ju dokončia skôr ako tú diaľnicu do Košíc, lebo hluk a prach nemá nikto rád. 😏

S pozdravom a vďakou za vaše príspevky zostáva váš Ronie. HAF! 🐾 

25. 8. 2023 18:42

Kontrolné vyšetrenie 👍

Tak som si  u pani doktorky opäť pospinkal. 

Než ma ale uspali, bol to boj.  🤛

Vraj každý frajerský pes musí mať nejakú prezývku. Podľa môjho odhodlania nedať sa ani za nič vyšetriť a uspať, som prezývku dostal aj ja 😎

Mám dojem, že ma v tých Košiciach budú poznať ako Piraňa. 😏 Teraz neviem, či to mám brať ako kompliment ale panička a tatko svorky sa zasmiali a tak mi to je fuk. Hlavne, že sú šťastní. Rád robím radosť.  A urobil som im ju aj druhý krát, keď pani profesorka oznámila dôležitú vec:

pravé oko- štep prekrýva celú rohovku (mierne deformovanú),  je dobre vaskularizovaný (neviem čo to znamená, aj by som si to vygúglil, no ako ste si všimli, nevidím) 

ľavé oko- štep prekrýva celú rohovku až na centrálnu časť. Mám tam taký 4 mm pruh, vyzerá to, akoby som tam mal zreničku ale ee. To tam byť nemá. Ale že pani profesorka to po dvoch mesiacoch  odstráni, ak to tam ešte bude. 

Obe oči: šošovka a sietnica na mieste 👍👍👍

Takže, dostal som opäť kopec liekov, ktoré treba pravidelne dávkovať a už to chce len trpezlivosť a čas (toho ja mám, uvidím, ako to bude stíhať moja svorka 😃)  

O dva mesiace idem opäť na výlet do Košíc a veľmi sa budem snažiť veľa jesť a spať, aby sa očká aj naďalej tak krásne regenerovali. 

Ďakujem za podporu mojej ľudskej svorky, bez vás, priateľov a podporovateľov,  by to celé znášali oveľa horšie. 

Váš Ronie

HAF! 🐾

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
150 €  •  29. 9. 2023 17:01
Láskavý darca
10 €  •  27. 9. 2023 8:47
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  27. 9. 2023 6:45
Ahoj Ronie, drž sa, kamarát, máš skvelú svorku. Všetkým Vám držím palce!
starký
150 €  •  23. 9. 2023 10:09
Veľkorysý darca
5 €  •  16. 9. 2023 19:01
Suseda Ferenčičová
50 €  •  4. 9. 2023 20:27
Sabinka drží palce
Marta a Alenka
50 €  •  28. 8. 2023 19:45
♥️
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  25. 8. 2023 19:12
Darca, ktorý je za každú dobrost
27 €  •  24. 8. 2023 9:47
Drzime palce aj s Edynkom ♥️
Štedrý darca
20 €  •  23. 8. 2023 9:23
Láskavý darca
10 €  •  23. 8. 2023 7:18
Milý darca
70 €  •  22. 8. 2023 16:54
Veľkorysý darca
25 €  •  21. 8. 2023 22:21
Dobročiný Darca
25 €  •  20. 8. 2023 13:44
Milý darca
15 €  •  19. 8. 2023 22:11
Klaudie
10 €  •  19. 8. 2023 22:05
Držíme tlapky ze Sindynkou❤️
Láskavý darca
10 €  •  19. 8. 2023 18:12
Štedrý darca
10 €  •  17. 8. 2023 19:28
❤️
200 €  •  16. 8. 2023 13:17
Drzim palce. :-)
Veľkorysý darca
25 €  •  16. 8. 2023 11:51
Dobročiný Darca
30 €  •  16. 8. 2023 11:43
Ronie Slezák
10 €  •  16. 8. 2023 11:43
Môj príbeh https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=655354116530469&id=100061676599850
Od Dávidka
20 €  •  15. 8. 2023 12:53
Dobročiný Darca
15 €  •  14. 8. 2023 16:15
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  14. 8. 2023 6:36
Dobrosrdečný darca
20 €  •  13. 8. 2023 9:31
Štedrý darca
10 €  •  12. 8. 2023 19:50
Chcel som to len zaokrúhliť
3 €  •  12. 8. 2023 19:45
Mária Filípková
10 €  •  12. 8. 2023 19:21
Prajeme Roniemu skoré uzdravenie!🫶🐕
Miša
50 €  •  12. 8. 2023 19:13
Držíme labky 🐾 aj s naším čivkom ♥️🙏
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  11. 8. 2023 20:27
Alex a Martin
100 €  •  11. 8. 2023 20:06
od Dorotky 😍
Molitoris
20 €  •  11. 8. 2023 14:52
Držím prsty ✊🍀
Štedrý darca
20 €  •  11. 8. 2023 12:40
Láskavý darca
25 €  •  11. 8. 2023 10:55
Veľkorysý darca
10 €  •  11. 8. 2023 8:49
Láskavý darca
2 €  •  11. 8. 2023 1:46
AB
100 €  •  10. 8. 2023 23:48
od Triny 🙂
Dobrosrdečný darca
10 €  •  10. 8. 2023 23:06
Veľkorysý darca
25 €  •  10. 8. 2023 21:48
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  10. 8. 2023 21:47
Štedrý darca
50 €  •  10. 8. 2023 21:32
Milý darca
25 €  •  10. 8. 2023 20:47

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  27. 9. 2023 6:45
Ahoj Ronie, drž sa, kamarát, máš skvelú svorku. Všetkým Vám držím palce!
Suseda Ferenčičová
50 €  •  4. 9. 2023 20:27
Sabinka drží palce
Marta a Alenka
50 €  •  28. 8. 2023 19:45
♥️
Darca, ktorý je za každú dobrost
27 €  •  24. 8. 2023 9:47
Drzime palce aj s Edynkom ♥️
Klaudie
10 €  •  19. 8. 2023 22:05
Držíme tlapky ze Sindynkou❤️
❤️
200 €  •  16. 8. 2023 13:17
Drzim palce. :-)
Ronie Slezák
10 €  •  16. 8. 2023 11:43
Môj príbeh https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=655354116530469&id=100061676599850
Mária Filípková
10 €  •  12. 8. 2023 19:21
Prajeme Roniemu skoré uzdravenie!🫶🐕

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň