Pomôžme vybudovať vnútorný box záchrany pre zvieratká

Získaných 0 € 450 €
od 28 darcov
31 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
OZ Východoslovenské labky
Dátum pridania
27. 8. 2023

Kto kampaň organizuje?

Sme občianske združenie, ktoré sa zaoberá pomocou opusteným, nechceným a týraným zvieratám z ulíc, nevhodných podmienok, ktoré zároveň aj resocializujeme a snažíme sa im zabezpečiť spokojný život v nových rodinách.

Zachraňujeme nechcené a vyhodené zvieratá zo zlých podmienok. Vo väčšine prípadov sú to osady, no v našom centre pre liečbu a socializáciu zvierat sa nachádzajú aj zvieratá priamo od majiteľov, ktorí sa ich vzdali z rôznych dôvodov. Denne pracujeme na tom, aby sme našim zverencom zabezpečili maximálnu starostlivosť a pohodlie v „prechodnej stanici“ u nás v centre. 

Bohužiaľ však nedostávame dostatočnú podporu na to, aby sme mesačne vykryli náklady na chod centra, neostáva teda pochopiteľne ani na ďalšiu výstavbu. Miestami už nejde o záchranu zvierat, ale boj o prežitie. 

Rozhodli sme sa preto zorganizovať dobročinnú výzvu, pretože veríme, že máme v našom okolí dostatočné množstvo dobrých ľudí so srdcom na správnom mieste, ktorí vidia výsledky našej práce, a tak ju podporia hoci 1€. Pretože my v labkách veríme, že aj euro pomôže.  

Komu pomôžeme?

Dokončenie vnútorného boxu zabezpečí sterilitu a pohodlie pre nové príjmy – väčšinou sú to skupinky šteniatok či mamky so šteniatkami. Avšak jedná sa aj o dospelákov, chorých či ranených psíkov. Keďže naše OZ disponuje vykurovanými vnútornými priestormi, denne sa stretávame s prosbami o pomoc hlavne pre šteniatka. Medzi oslovujúcimi sú často krát aj iné OZtká či útulky, ktoré nemajú podmienky pre malé šteniatka. Tento fakt potvrdzuje aj počet šteniatok, ktoré sa pod našimi ochrannými krídlami nachádzajú – je ich u nás vyše 70. Zvyšok z počtu 111 sú práve dospeláci, ktorí sa u nás nachádzajú. Vo veľa prípadoch ide o ťažké prípady, choré či ranené zvieratá, niektoré sa k nám dostanú v posledných minútach svojho života. Jedným z takýchto psíkov je aj Filip, ktorého sme vytiahli hrobárovi z lopaty. A to doslova. Jeho krv bola rozpadnutá na márne kúsky a jemu ostávali posledné chvíle života. Nebyť okamžitého zásahu veterinárov a transfúzie krvi, Filip by dnes nežil a nehľadal si domov ako sebavedomý, zdravý a šikovný chlap s úžasnou povahou.

Príbeh Filipovej záchrany a cesty za zdravím si môžete prečítať tu: https://www.facebook.com/media/set?set=a.549251743709381&type=3 a môžete sa tak presvedčiť na vlastné oči, že našu prácu si robíme s najlepším vedomím a svedomím.

Vnútorné boxy teda plánujeme využiť aj pre takéto ťažké stavy a prípady. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané peniaze z kampane budú použité výhradne na dokončenie už rozostavaného vnútorného boxu pre chlpaté stvorenia, ktoré sú odkázané na našu pomoc. Ak sa z vyzbieranej sumy podarí dokončiť jeden vnútorný box, a financie sa zvýšia, začneme s budovaním ďalšieho boxu – chceme v čo najkratšom čase vystavať dostatok vnútorných boxov podľa našich predstáv, aby sme mohli zachraňovať aj naďalej. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň