Výzva ukončená:

Ushytá dielňa. Podpor vznik kreatívneho priestoru.

Získaných 0 € 0 €
9 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
2 dni
Získané za
Viac o tejto výzve

Ushytá dielňa. Podpor vznik kreatívneho priestoru.

Získaných 0 € 0 €
9 000 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
2. 5. 2022

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Johanna Grigarová a mojím snom je odovzdať ľuďom kúsok z remesla, pre ktoré mám vášeň.

Už vyše 10 rokov tvorím pod značkou Ushyté. Počas tohto obdobia som mohla prejsť štúdiom na textilnej katedre Vysokej školy výtvarných umení a dennodenným cibrením textilného remesla nadobudnúť krajčírsku znalosť, o ktorú sa chcem podeliť.

Pamätám si na svoj prvý kurz šitia a na všetky cenné rady a dôležitosť osobného prístupu, ktorý som zažila. Druhým silným momentom boli pre mňa hodiny a hodiny strávené v ateliéri odevného dizajnu. Majstrom sa totiž človek stáva, keď dennodenne zdokonaľuje svoj talent. Kolobeh šitia a párania ma vycvičil väčšej trpezlivosti a precíznosti. A práve tento zážitok chcem dopriať aj druhým.

Roky, ktoré som mohla venovať dizajnérskej a krajčírskej práci ma inšpirovali k túžbe nenechať si to len pre seba.  

Komu pomôžeme?

Ushytá dielňa bude priestorom, kde by som túto túžbu chcela naplniť.

Keď som bola malá, každé prázdninové ráno som sa zobúdzala na pílenie dreva, ktoré vychádzalo z papovej dielne. Lásku k remeslu som dostala práve na tomto mieste a práve tu by som chcela pokračovať v jej odovzdávaní. Dielňa sa nachádza 55 km od Bratislavy v dedine Topoľnica.

Priestor dielne fungoval najmä na výrobu drevárenských produktov. Chcela by som ho preto prispôsobiť najmä na workshopy šitia a na to potrebujem práve teba. Aj s pomocou tvojho príspevku budem môcť zariadiť a zútulniť priestor tejto dielne. Hľadám 90 dobrých ľudí, ktorí mi prispejú sumou 100e (nižší príspevok je pravdaže vítaný).

Vďaka komunite blízkych kamošov a rodiny sa nám doteraz podarilo upratať a zjednodušiť priestor dielne a záhrady.

Čaká nás však ešte pár brigád, ktoré sa sústredia najmä na renováciu drevených častí konštrukcie dielne, vytvorenie jednotlivých zón určených na workshopy ( priestor pre šijacie stroje, priestor pre stôl na strihanie, priestor na látky a iný materiál atď.) a v neposlednom rade zabehnutie dielne do života nultým workshopom.

Priestor Ushytej dielne má potenciál stať sa miestom nových stretnutí, zaujímavých prepojení alebo príjemných večerných koncertov pri dobrom víne.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Hlavným a najdôležitejším prvkom celého priestoru je veľký drevený stôl, ktorý bude slúžiť na vytváranie strihov, strihanie látok, špendlenie, prípravu jednotlivých kusov odevu pred a počas šitia a na všetku ručnú prácu, ktorá bude súčasťou procesu šitia. Stôl má pre mňa nielen praktickú hodnotu, ale je pre mňa miestom, okolo ktorého sa stretnú ľudia z rôznych prostredí a práve pri ňom sa budú môcť jeden druhým obohatiť. Na mieru vytvorený stôl by mal stáť okolo 3000e.

Súčasťou celého procesu prerábky je aj renovácia drevených dosiek, ktoré bude treba vymeniť alebo ošmirglovať a natrieť novým náterom. Na túto časť bude vyčlenená suma 1000e.

Okrem stola bude potrebné dielňu vybaviť kvalitnými priemyselnými šijacími strojmi (2500e), stolmi a stoličkami, parnou žehličkou, žehliacimi doskami, drevenými regálmi, pomôckami na šitie (pravítka, nožnice, strihové papiere, nite, kaliko – pomocný materiál na prototypy), zrkadlom (všetko v približnej hodnote 2350e).

Jednou z posledných pomôcok potrebných v dielni budú kartónové strihy, ktoré mi pomohli aj počas štúdia na VŠVU. Chcela by som ich vytvoriť a dať k dispozícii pre všetkých, ktorí navštívia Ushyté workshopy (150e).

V prípade, že suma (ktorá skrz vašu štedrosť) prevýši stanovený limit, všetky financie budú použité na zakúpenie ďalších priemyselných strojov.

Ďakujem ti.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň