Výzva ukončená:

Ushytá dielňa. Podpor vznik kreatívneho priestoru.

Získaných 0 € 370 €
9 000 €
 -
5 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
2 dni
Získané za
Viac o tejto výzve

Ushytá dielňa. Podpor vznik kreatívneho priestoru.

Získaných 0 € 370 €
9 000 €
Dátum pridania
2. 5. 2022

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Johanna Grigarová a mojím snom je odovzdať ľuďom kúsok z remesla, pre ktoré mám vášeň.

Už vyše 10 rokov tvorím pod značkou Ushyté. Počas tohto obdobia som mohla prejsť štúdiom na textilnej katedre Vysokej školy výtvarných umení a dennodenným cibrením textilného remesla nadobudnúť krajčírsku znalosť, o ktorú sa chcem podeliť.

Pamätám si na svoj prvý kurz šitia a na všetky cenné rady a dôležitosť osobného prístupu, ktorý som zažila. Druhým silným momentom boli pre mňa hodiny a hodiny strávené v ateliéri odevného dizajnu. Majstrom sa totiž človek stáva, keď dennodenne zdokonaľuje svoj talent. Kolobeh šitia a párania ma vycvičil väčšej trpezlivosti a precíznosti. A práve tento zážitok chcem dopriať aj druhým.

Roky, ktoré som mohla venovať dizajnérskej a krajčírskej práci ma inšpirovali k túžbe nenechať si to len pre seba.  

Komu pomôžeme?

Ushytá dielňa bude priestorom, kde by som túto túžbu chcela naplniť.

Keď som bola malá, každé prázdninové ráno som sa zobúdzala na pílenie dreva, ktoré vychádzalo z papovej dielne. Lásku k remeslu som dostala práve na tomto mieste a práve tu by som chcela pokračovať v jej odovzdávaní. Dielňa sa nachádza 55 km od Bratislavy v dedine Topoľnica.

Priestor dielne fungoval najmä na výrobu drevárenských produktov. Chcela by som ho preto prispôsobiť najmä na workshopy šitia a na to potrebujem práve teba. Aj s pomocou tvojho príspevku budem môcť zariadiť a zútulniť priestor tejto dielne. Hľadám 90 dobrých ľudí, ktorí mi prispejú sumou 100e (nižší príspevok je pravdaže vítaný).

Vďaka komunite blízkych kamošov a rodiny sa nám doteraz podarilo upratať a zjednodušiť priestor dielne a záhrady.

Čaká nás však ešte pár brigád, ktoré sa sústredia najmä na renováciu drevených častí konštrukcie dielne, vytvorenie jednotlivých zón určených na workshopy ( priestor pre šijacie stroje, priestor pre stôl na strihanie, priestor na látky a iný materiál atď.) a v neposlednom rade zabehnutie dielne do života nultým workshopom.

Priestor Ushytej dielne má potenciál stať sa miestom nových stretnutí, zaujímavých prepojení alebo príjemných večerných koncertov pri dobrom víne.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Hlavným a najdôležitejším prvkom celého priestoru je veľký drevený stôl, ktorý bude slúžiť na vytváranie strihov, strihanie látok, špendlenie, prípravu jednotlivých kusov odevu pred a počas šitia a na všetku ručnú prácu, ktorá bude súčasťou procesu šitia. Stôl má pre mňa nielen praktickú hodnotu, ale je pre mňa miestom, okolo ktorého sa stretnú ľudia z rôznych prostredí a práve pri ňom sa budú môcť jeden druhým obohatiť. Na mieru vytvorený stôl by mal stáť okolo 3000e.

Súčasťou celého procesu prerábky je aj renovácia drevených dosiek, ktoré bude treba vymeniť alebo ošmirglovať a natrieť novým náterom. Na túto časť bude vyčlenená suma 1000e.

Okrem stola bude potrebné dielňu vybaviť kvalitnými priemyselnými šijacími strojmi (2500e), stolmi a stoličkami, parnou žehličkou, žehliacimi doskami, drevenými regálmi, pomôckami na šitie (pravítka, nožnice, strihové papiere, nite, kaliko – pomocný materiál na prototypy), zrkadlom (všetko v približnej hodnote 2350e).

Jednou z posledných pomôcok potrebných v dielni budú kartónové strihy, ktoré mi pomohli aj počas štúdia na VŠVU. Chcela by som ich vytvoriť a dať k dispozícii pre všetkých, ktorí navštívia Ushyté workshopy (150e).

V prípade, že suma (ktorá skrz vašu štedrosť) prevýši stanovený limit, všetky financie budú použité na zakúpenie ďalších priemyselných strojov.

Ďakujem ti.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám