Zabezpečme pre Sofinku zákrok ulzibát a následné rehabilitácie

Získaných 0 € 25 €
10 000 €
32 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Sofinka Sčuková
Dátum pridania
28. 8. 2023

Kto kampaň organizuje?

Rada by som vám predstavila moje milé malé dievčatko. Volá sa Sofinka a v decembri bude mať 5 rokov. Je druhá z dvojičiek . Má ťažkú diagnózu – detská mozgová obrna – s ktorou bojujeme zo všetkých fyzických aj psychických síl.

Sofinka je ako každé zdravé dieťa, dokáže sa najesť, napiť, hrať sa, štvornožkovať, postaviť sa, prejsť popri nábytku , chodiť pomocou chodítka, za pomoci rúk, rozprávať . Je to veľmi inteligentné dieťa s touto diagnózou. Naším cieľom je, aby Sofinka jedného dňa bola samostaným dievčatkom, ktoré bude chodiť do školy . 

Komu pomôžeme?

Sofinkin zdravotný stav jej bráni v pohybe. Je to pre ňu veľmi ťažké, keď vidí svojich súrodencov a kamarátov stáť na nožičkách, ako robia veci, ktoré ona bez pomoci nedokáže, často je kvôli tomu veľmi smutná . Absolvuje rehabilitácie, keď sa to dá umožniť, rehabilitujeme doma, pretože si nemôžeme dovoliť rehabilitačné pobyty. Sofinke dokáže pomôcť jediná vec – náš Boh a ulzibát v Kladne. Je to 20-minútový zákrok, pri ktorom sa uvoľnia spastistické svaly, ktoré bránia Sofinke k chôdzi. Po tomto zákroku musíme byť doma 14 dní a po 14 dňoch absolvovať intenzívny cvičiaci pobyt, na ktorý potrebujeme dalšie financie. Jeden rehabilitačný pobyt so všetkm stojí aj 2000 eur.

Po tomto zákroku má Sofia veľkú šancu, že bude chodiť, ale musí rehabilitovať, aby tie svaly nabrali konzistenciu. Som mamou ďalších 2 detí, ktoré majú svoje potreby. Je to pre mňa veľmi ťažké vidieť Sofinku stále byť na zemi a ako chce robiť veci, ktoré nemôže. Veľmi sa ako jej mama kvôli tomu trápim a chcem jej veľmi pomôcť. 

Preto prosím všetkých dobrých ľudí o pomoc, aby Sofinka mohla absolvovať tento zákrok, ktorý je pre ňu veľmi dôležitý a zmení jej život. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze ktoré budú získané budu využité na zákrok ulzibát  a rehabilitácie, ktoré Sofinke veľmi pomôžu.

Rehabilitačný pobyt stojí aj 2000 EUR, niektoré aj viac, plus nejaké masáže a ďalšie procedúry, ktoré bude potrebovať na zotavenie.  

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň