Darujme Andrejkovi zákrok Ulzibát a rehabilitácie

Získaných 0 € 10 €
6 000 €
2 dni
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
16. 1. 2024

Ťažko skúšaný Andejko

Touto cestou si Vás dovoľujem osloviť ohľadom finančnej pomoci pre Andrejka Kalivodu. Ajko má 14 rokov a narodil sa s diagnózou hydrocefalus, čo je stav, keď sa v mozgu hromadí mozgomiešna tekutina – likvor. Ďalšou diagnózou je spastická tetraplegická forma detskej mozgovej obrny.

Andrejkova cesta

Andrejko má za sebou už 7 operácií. Ako novorodencovi mu operovali hlavičku a zaviedli shuntu, v roku 2014 mu zaviedli baklofenovú pumpu, ktorú mu museli v roku 2022 vymeniť, lebo prestala fungovať. Po výmene mu ju museli vybrať, nakoľko telo ju neprijalo. Momentálne je bez pumpy. 

Minulý rok sme absolvovali operačný zákrok ULZIBÁT v Kladne. Vie používať pravú ruku, vie sa trochu plaziť, vôbec nevie chodiť a je stále plienkovaný. Veľmi pekne Vás chcem poprosiť o finančnú podporu, aby sme mohli opakovane absolvovať chirurgický zákrok Ulzibat na ZiNa clinic s.r.o. Kladno alebo na klinike v Srbsku ktorú vieme absolvovať s pomocou kliniky v Kladne. A následne absolvovať rehabilitácie v Fyzioterapia Zinchenko v Trnave. Tieto zákroky sú veľmi finančne náročné, stoja od 3 500 Eur a viac.

Chirurgický zákrok by Andrejkovi pomohol najmä bojovať so spasticítou, čo je pasívne, nekontrolovateľné a samovoľné naťahovanie svalov, často spojené so silnými bolesťami a negatívnym vplyvom na psychiku. Už po prvom zákroku a intenzívnom cvičení sú vidieť jeho veľké pokroky, a preto by sme chceli v tomto pokračovať a napredovať.

Som Andrejkova krstná mama a zároveň zákonný zástupca určený súdom v roku 2019. Tiež mám v náhradnej starostlivosti aj jeho 10-ročnú sestru Moniku a ešte staršiu 19-ročnú Natáliu. Taktiež mám svoje vlastné dieťa, 19-ročného syna. Starám sa o nich sama, moja mama mi pomáha s Andrejkom, kým som v práci. Ďakujeme za pomoc.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z výzvy budú použité na úhradu Andrejkového operačného zákroku ULZIBÁT (konečná suma zákroku bude známa až po dohodnutí termínu a začína sumou 3 500 eur, môže to byt viac, záleží od rozsahu), ďalej použijeme financie na náklady spojené so zákrokom a to cestovné náklady, ubytovanie, strava, ktoré budú záležať od daného miesta a jeho aktuálnej ponuky cien. Následne zostatok financií použijeme na rehabilitácie u Fyzioterapia Zinchenko, nakoľko už rok pomáhajú Andrejkovi napredovať a posúvať sa vpred. 

Všetkým darcom vopred ďakujem!

Andrejkova krstná mama

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
10 €  •  13. 2. 2024 13:11

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Milý darca
10 €  •  13. 2. 2024 13:11

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň