Výzva ukončená:

Štúdium v zahraničí na vysnívanej škole

Získaných 0 € 30 €
7 000 €
 -
2 darcovia
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
91 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Štúdium v zahraničí na vysnívanej škole

Získaných 0 € 30 €
7 000 €
Dátum pridania
21. 4. 2022

Kto kampaň organizuje?

Moje meno je Adriána Laceková, mám 16 rokov a som študentkou športového gymnázia v Žiline. Konkrétne sa zameriavam na atletiku, na ktorú si vždy popri štúdiu nájdem čas. Medzi moje najobľúbenejšie predmety patrí jednoznačne fyzika, ktorej by som sa chcela venovať ďalej aj po ukončení štúdia. Zaujímam sa o kvanty, ktoré v dnešnej dobe veľmi nefičia, avšak verím, že jedného dňa to svojou húževnatosťou dokážem zmeniť.

Komu pomôžeme?

Vašimi finančnými príspevkami, pomôžete hlavne mne, ale aj mojej rodine. Obaja rodičia sa veľmi snažia, no napriek tomu mi nedokážu uhradiť celé štúdium. Otec je vodič autobusu a mamina je bez práce. 

Myslím si, že by bola veľká škoda, kebyže iba kvôli financiám nemôžem absolvovať štúdium na mojej vysnívanej škole. 

Stredná škola v USA, na ktorú ma prijali, nesie názov Oak Grove Lutheran School. Nachádza sa v Severnej Dakote, v prekrásnom prostredí. Zvolila som si ju najmä preto, lebo sa mi veľmi páči systém štúdia. Žiaci absolvujú denne okolo 8–9 hodín, pričom jednej hodiny sa nemusia zúčastniť, v prípade, že si chcú  dokončiť domáce úlohy. Taktiež, som si túto školu zvolila preto, že na nej študovala kamarátka, ktorá momentálne dosahuje výborné akademické výsledky na Univerzite v Texase. Chcela by som naplno využiť môj talent na jazyky, ktorý som dostala do vienka a svojím vzdelaním posunúť náš svet na vyššiu úroveň. Keď zmaturujem, želám si naďalej pokračovať v štúdiu na Univerzite v Texase, kde budem žiadať o plné štipendium. Tento druh štipendia, bohužiaľ, na amerických stredných školách nie je možné dostať. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z kampane budú použité na uhradenie štúdia v Severnej Dakote, spolu so zaplatením poplatku za hostiteľskú hodinu. Celé štúdium, stojí 14 000 €, rodičia mi však dokážu zaplatiť iba polovicu. Ubytovanie spolu so stravou v hostiteľskej rodine stojí 7 000 €, druhá polovica je školné za jeden rok štúdia. V tejto cene sú zahrnuté školské výlety, spolu s rôznymi prednáškami. Na letenku som si už s pomocou starých rodičov a letnej brigády na kúpalisku stihla zarobiť. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň