Štúdium v zahraničí na vysnívanej škole

Získaných 0 € 10 €
7 000 €
54 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať
Dátum pridania
21. 4. 2022

Kto kampaň organizuje?

Moje meno je Adriána Laceková, mám 16 rokov a som študentkou športového gymnázia v Žiline. Konkrétne sa zameriavam na atletiku, na ktorú si vždy popri štúdiu nájdem čas. Medzi moje najobľúbenejšie predmety patrí jednoznačne fyzika, ktorej by som sa chcela venovať ďalej aj po ukončení štúdia. Zaujímam sa o kvanty, ktoré v dnešnej dobe veľmi nefičia, avšak verím, že jedného dňa to svojou húževnatosťou dokážem zmeniť.

Komu pomôžeme?

Vašimi finančnými príspevkami, pomôžete hlavne mne, ale aj mojej rodine. Obaja rodičia sa veľmi snažia, no napriek tomu mi nedokážu uhradiť celé štúdium. Otec je vodič autobusu a mamina je bez práce. 

Myslím si, že by bola veľká škoda, kebyže iba kvôli financiám nemôžem absolvovať štúdium na mojej vysnívanej škole. 

Stredná škola v USA, na ktorú ma prijali, nesie názov Oak Grove Lutheran School. Nachádza sa v Severnej Dakote, v prekrásnom prostredí. Zvolila som si ju najmä preto, lebo sa mi veľmi páči systém štúdia. Žiaci absolvujú denne okolo 8–9 hodín, pričom jednej hodiny sa nemusia zúčastniť, v prípade, že si chcú  dokončiť domáce úlohy. Taktiež, som si túto školu zvolila preto, že na nej študovala kamarátka, ktorá momentálne dosahuje výborné akademické výsledky na Univerzite v Texase. Chcela by som naplno využiť môj talent na jazyky, ktorý som dostala do vienka a svojím vzdelaním posunúť náš svet na vyššiu úroveň. Keď zmaturujem, želám si naďalej pokračovať v štúdiu na Univerzite v Texase, kde budem žiadať o plné štipendium. Tento druh štipendia, bohužiaľ, na amerických stredných školách nie je možné dostať. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z kampane budú použité na uhradenie štúdia v Severnej Dakote, spolu so zaplatením poplatku za hostiteľskú hodinu. Celé štúdium, stojí 14 000 €, rodičia mi však dokážu zaplatiť iba polovicu. Ubytovanie spolu so stravou v hostiteľskej rodine stojí 7 000 €, druhá polovica je školné za jeden rok štúdia. V tejto cene sú zahrnuté školské výlety, spolu s rôznymi prednáškami. Na letenku som si už s pomocou starých rodičov a letnej brigády na kúpalisku stihla zarobiť. 

Láskavý darca
10 €  •  22. 4. 2022 21:14

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Odkazy

Láskavý darca
10 €  •  22. 4. 2022 21:14

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám