Výzva ukončená:

Podporme študentské voľby 2023/2024

Získaných 0 € 0 €
5 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporme študentské voľby 2023/2024

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Študentské voľby
Dátum pridania
26. 9. 2023

Kto kampaň organizuje?

Študentské voľby organizuje tím aktívnych študentiek a študentov z celého Slovenska ako samostatná organizačná zložka s právnou subjektivitou, s podporou Rady mládeže Bratislavského kraja.

Študentské voľby sú projekt otvorený spolupráci pre každého mladého človeka s víziou slobodnej, kultúrnej a demokratickej spoločnosti, ktorú aktívne vytvárajú aj mladí ľudia.

Ak máte záuejm pridať sa, alebo by ste nás chceli osloviť pre partnerskú spoluprácu, budeme radi, ak nás budete kontaktovať tu:

Sarah Trangelová, členka organizačného tímu – študentka
sarah@studentskevolby.sk

Martin Kuštek, poradca tímu Študentských volieb
martin@studentskevolby.sk 

Komu pomôžeme?

Simulované študentské voľby sú programom občianskeho vzdelávania založeného na simulácii skutočných volieb pre 15-ročných až prvovoličov, ktoré organizujeme už od roku 2016. Sú jedinečnou príležitosťou pre skutočné rozhovory o budúcnosti s mladými ľuďmi. Pomáhame prekladať zapálenie pre témy inklúzie, ľudských práv menšín, duševného zdravia, klimatickej zmeny a udržateľnosti do občianskeho jazyka postojov, protestov a projektov.

Ide o simuláciu všetkých skutočných volieb na Slovensku – od regionálnych volieb do VÚC cez parlamenté voľby, ktoré nás čakajú práve 30. septembra, prezidentské voľby až po voľby do Európskeho parlamentu.

Do simulovaných volieb sa môžu zapojiť všetci stredoškoláci a stredoškoláčky od 15 rokov. Študenti a študentky stredných škôl tak majú možnosť zažiť a na vlastnej koži si vyskúšať demokratické voľby a oboznámiť sa s fungovaním inštitúcií Slovenskej republiky. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Študentské voľby môžeme vždy uskutočniť len vďaka veľkorysosti darkýň a darcov a obetavosti učiteliek a učiteľov, pretože občianska gramotnosť mladých ľudí je na chvoste pozornosti zodpovedných inštitúcií, a fungujú bez podpory z verejných zdrojov.

Zároveň stále platí, že školy samotné nemajú zdroje na tlač volebných lístkov.

Staňte sa tento školský rok patrónom niektorej zo škôl a umožnite jej študentom objaviť svet aktívneho občianstva v školskom roku 2023/24.

Akú sumu darovať?

▸ Jedno hybridné stretnutie tímu stojí 15 eur.

▸ Organizácia volieb na dvoch odborných školách v Žiline stojí 66 eur, jedna 33 eur.

▸ Balíček tlače pre školu v Bratislave s počtom 350 študentov nás stojí 50 eur.

▸ Tlač pre gymnázium v Michalovciach stojí 112 eur.

Budeme vám veľmi vďační za každú vašu podporu. Každé euro prospeje k zdravému občianskemu záujmu mladých Slovákov a Sloveniek. Veríme, že aj vďaka tomuto projektu zvýšime potenciál Slovenska na lepší demokratický a slobodný rozvoj a lepšie zapojenie do západného sveta v budúcnosti. Buďte jeho súčasťou <3.

V prípade, ak sa nám podarí vďaka vašej podpore získať viac ako cieľovú sumu, vaše dary budú použité na prenájom priestorov, tlač materiálov, tlačiareň,  stretnutia tímu, workshopy pre študentov, cestovné pre lektorov. Tak isto s vašimi darmi naložíme v prípade, ak sa nám nepodarí v kampani cieľovú sumu dosiahnuť.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň