Výzva ukončená:

Spoločne vráťme prírode jej čistotu

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
59 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Spoločne vráťme prírode jej čistotu

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Enviromentálni cyklisti
Dátum pridania
10. 7. 2023

Kto kampaň organizuje?

Naše občianske združenie sa volá Enviromentálni cyklisti. Pochádzame z mesta Lučenec a máme hneď niekoľko cieľov, ktoré aj vďaka Vám, sme schopní prekonať.

Už ako názov napovedá, našou prioritou je príroda okolo nás všetkých. Uvedomujeme si jej krásu, ale zároveň aj tú krehkosť. Vidíme ako je ľudskou činnosťou neustále ničená a rozbíjaná na črepiny ( obrazne povedané ). Príroda nám toho dala tak veľa. Môžeme v nej tráviť čas a čerpať energiu. Dýchame čerstvý, svieži vzduch v jej lesoch a obdivujeme pôvab všetkých jej zvieracích obyvateľov. A my sa jej za to ani nedokážeme poďakovať.

Namiesto vďaky a úcty berieme prírodu, ako niečo, odkiaľ môžeme brať a nikdy nebudeme počuť dosť. Ako niečo, kde sa môžeme zbaviť všetkého, čo už nepotrebujeme so slovami: „Veď príroda si poradí“

Život v pevných spoločenstvách, aké vytvárame, nám pretrhol mnoho väzieb s prírodou a nahradil ich chamtivosťou a bezohľadnosťou, ktorými sa riadi človek modernej doby. Našťastie nie všetci.

Tí, ktorí pretrhané väzby obnovili sa usilujú odvďačiť sa prírode tak, ako sa len dá. A medzi ne patríme aj my.

Naše činy

Enviromentálni cyklisti sa už niekoľkokrát zúčastnili čistiacich prác v lesoch. Taktiež sme darovali deky a obliečky lučeneckému psiemu útulku počas najtvrdších mrazov tejto zimy. Všetko čo robíme, si môžete pozrieť na našom oficiálnom instagramovom účte @enviromentalnicyklistiofficial.

https://www.instagram.com/p/CmwQGvXMxFn/

Zatiaľ sa spoliehame na drobné dary našich verných podporovateľov, ktorých rady sa deň odo dňa rozširujú. Tie zatiaľ, ako tak vystačia, avšak nie sú dostatočné na splnenie všetkých predsavzatí, ktoré sme si dali pri zakladaní združenia dali.
A tých predsavzatí nie je málo.

Komu pomôžeme?

Samozrejme budeme pokračovať v čistení lesov, ako to robíme doteraz. Avšak les si nezaslúži iba očistu, ale taktiež rozšírenie.
https://www.instagram.com/p/Cr677t_NpNo/

Z toho dôvodu máme v pláne masívnu výsadbu nových, mladých stromčekov. Koľko nových stromčekov bude vysadených, bude závisieť od výšky príspevkov ctených darcov.

Medzi ďalšie ciele patrí starostlivosť sa o zvieratá. Momentálne vieme o skupinke niekoľkých mačiek, ktoré potrebujú starostlivosť. Chceme im poskytnúť kvalitnú lekársku starostlivosť a predovšetkým sterilizáciu.

A samozrejme nemôžeme zabúdať na cyklistov. S Vašou pomocou budeme môcť ešte intenzívnejšie propagovať ekologické dopravné prostriedky ako je napríklad bicykel. Podporíme mladých nádejných cyklistov v rozvíjaní ich sľubného potenciálu.  

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

So stromčekmi je to jednoduché. Z darov na to určených kúpime od lokálnych predajcov stromčeky, hnojivo a podobne, a po zasadení sa o ne budeme starať až dokiaľ nevyrastú a nebudú dosť silné.
Budeme sa snažiť sadiť predovšetkým ovocné stromčeky aby boli čo najviac prospešné ľuďom.

Už spomínaným mačkám zaplatíme lekársku starostlivosť a sterilizáciu, ktorá u jedného zvieraťa začína na sume 50.00 €.
A v budúcnosti až sa nám podarí zachrániť nejakého psíka alebo mačičku, postaráme sa o nich rovnakým spôsobom a zabezpečíme im teplo domova.

Každému nádejnému cyklistovi zabezpečíme všetko potrebné, aby mohol rozvíjať svoj potenciál. Od kvalitného bicykla, po oblečenie a vhodnú obuv. Budeme zabezpečovať údržbu bicyklov a poradenstvo. A predovšetkým neprestaneme apelovať za zvýšenie počtu tých, ktorí uprednostnia bicykel pred autom, alebo inými dopravnými prostriedkami znečisťujúcich ovzdušie.

Zatiaľ sme malé a nové združenie, avšak s veľkými ambíciami. S ambíciami zlepšiť a skrášliť svet okolo nás.
Budeme si vážiť každú pomoc, ktorou nám prostredníctvom Donio.sk pomôžete, počas trvania tejto výzvy.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň