Projekt ukončený:

SPEEM – Udržateľné pyžamá a domáce oblečenie

Získaných 0 € 35 €
5 000 €
 -
5 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
7 €
Priemerná výška daru
10 €
Najvyšší dar
20 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

SPEEM – Udržateľné pyžamá a domáce oblečenie

Získaných 0 € 35 €
5 000 €
Dátum pridania
2. 11. 2021

Predstavenie príbehu

Ďakujeme za podporu. Pyžamká sme už naskladnili, aby sme vám ich odoslali čo najskôr a nemuseli ste čakať až do Vianoc. Spustili sme teda E-shop, preto sme sa rozhodli kampaň pozastaviť.

www.speem.sk


Som mamou troch detí a rozhodla som sa založiť slovenskú odevnú značku pod názvom SPEEM. Chcem vyrábať udržateľné domáce oblečenie, pyžamá a módu pre pohodlný a zdravý spánok nielen pre dospelých, ale i deti. 

Výnimočnosť materiálu

Hlavným materiálom, z ktorého je oblečenie vyrobené, je modal – vlákno získané úpravou dubovej celulózy. Modal je mäkký, príjemný na dotyk aj nosenie a priedušný. Je šetrný k planéte. K jeho spracovaniu sa používa menej vody než na spracovanie bavlny a je biologicky rozložitelný.

Zakladáme si na tom, aby každá jedna vec vyrobená pod značkou SPEEM nebola udržateľná len z enviromentálneho hľadiska, ale aj sociálneho. Šitá riadne zaplatenými profesionálmi a nie deťmi alebo vykorisťovaním robotníkov.

Ako to celé vzniklo?

Značka SPEEM je úzko spätá s Denníkom nevyspatej matky, ktorej som tvárou práve ja – mamablogerka na materskej dovolenke, ktorá vďaka prvému synovi zistila, že spánok je skutočne podceňovaná vec. Nájdete ma na blogu, Instagrame pod rovnomenným názvom. Rozhodla som sa písať a uverejňovať náš život s malým dieťaťom a nedostatkom spánku, pretože stále mám pocit, že niektoré  materské témy sú tabu. Neodhaľujem svetu nič nové, ale poviem a napíšem veci na rovinu. Občas vtipne, jemne cynicky, avšak vždy s láskou, rešpektom a úctou voči ostatným. 

Práve z tejto “nevyspatosti” vznikol Speem. Potreba dobrého spánku, mäkkého a pohodlného oblečenia, ktoré má presah aj do bežnej módy.

Po mesiacoch testovania materiálov, študovaním vlastností, konzultácií s odborníkmi, ponáraním sa hlbšie do tajov odevného priemyslu, prišli krásne zistenia možností, no aj hrozné odhalenia dopadov na našu planétu a deštrukčné správanie reťazcov fast fashion a dokonca aj značiek zvučných mien. V týchto momentoch prišlo rozhodnutie robiť to inak a nehľadieť len na seba. Tieto veci určili smerovanie značky SPEEM a zadefinovanie si troch pilierov, ktoré nikdy nechcem opustiť a sú zároveň aj mojou víziou.

Chcem produkty, ktoré sú kvalitné, pohodlné, dlho vydržia a nie sú v žiadnom ohľade škodlivé. Tak, ako sa vyvíja všetko okolo nás, vyvíjajú sa aj materiály. Preto chcem hľadať vždy tie najvhodnejšie.

Chcem, aby naše oblečenie malo čo najmenší negatívny vplyv na našu planétu. Uvedomujem si, že 100% udržateľnosť neexistuje. Túžim sa však k nej každým produktom viac a viac približovať. 

Vždy chcem vedieť kto a kde pracuje na mojich produktoch. Teraz, keď je to malá dielnička a jeden dizajnér, tak aj v budúcnosti, ak to budú výrobné fabriky. Jasné NIE detskej práci, finančnému vykorisťovaniu, zlým pracovným podmienkam. Chcem pracovať s dobre overenými alebo v tejto sociálnej oblasti certifikovanými partnermi.

Tak nám pán Boh pomáhaj :)

Ako použijeme vašu podporu?

Vyzbieraná suma nám pomôže vytvoriť e-shop a dotvoriť našu prvú kolekciu, ktorú vidíte v odmenách. Keď sa nám podarí vyzbierať viac ako je cieľová suma, pomôže nám to zaplatiť pletenie materiálu na ďalšiu kolekciu už tento rok. Chystáme sa posunúť pohodlie ďalšej kolekcie o level vyššie a šiť z čistého modalu a mikromodalu s malou prímesou elastanu. Pomôže nám to s prípravou edukačných materiálov o ekológii a udržateľnom spôsobe života pri obliekaní.

Na aké odmeny sa môžete tešiť? 

UNISEX pyžamové nohavice

47% Modal, 47% Bavlna, 6% Elastan – Vyrobené na Slovensku 

Dámske tielko

47% Modal, 47% Bavlna, 6% Elastan – Vyrobené na Slovensku 

Detský unisex pyžamový set

95% Mikromodal, 5% Elastan – Udržateľne a zodpovedne vyrobené v Bulharsku (EÚ). Dizajn: Betka – Trinite arts

Dámske zúžené tričko

50% Modal, 50% Bavlna – Toto tričko, ako jediné z produktov v odmenách, nebolo vyrobené na Slovensku alebo EÚ. Dielňa ktorá ho vyrobila, má certifikáciu GOTS a prísne dbá na sociálny aj environmentálny aspekt celého procesu. Dizajn: Betka – Trinite arts

Všetky látky, z ktorých sú veci vyrábané, sú certifikované Oeko-Tex® Standard 100 class 1. Tento štandard spĺňať tie najprísnejšie požiadavky aj pre deti a dojčatá.

Ďakujem, že podporíte našu víziu za lepším, ekologickým a zdravším oddychom i spánkom nielen všetkým neoddýchnutým rodičom. 

S láskou Katarína.

www.speem.sk 

Dobrosrdečný darca
5 €  •  8. 11. 2021 16:24
Milý darca
10 €  •  4. 11. 2021 20:20
Dobrosrdečný darca
10 €  •  4. 11. 2021 14:18
Veľkorysý darca
5 €  •  3. 11. 2021 13:05
Štedrý darca
5 €  •  2. 11. 2021 19:20

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu