Projekt ukončený:

AGENT – Vydajme spoločne prvý fashion magazín pre všetkých mužov

Míľnik 1/4

Využijeme prostriedky na produkciu a fotenia, ktoré skvalitnia obsah nášho magazínu aj po vizuálnej stránke.

Získaných 0 € 0 €
2 000 €

Míľnik 2/4

Budeme môcť znížiť inzertné prostredie v magazíne na úkor väčšieho redakčného obsahu a rozhovorov.

Získaných 0 € 0 €
5 000 €

Míľnik 3/4

Presiahnutím tejto čiastky sme schopní investovať aj do tlače a zabezpečiť, aby bol každý výtlačok vo verných farbách.

Získaných 0 € 0 €
7 500 €

Míľnik 4/4

Navýšime náklad prvého čísla a zlepšime možnosti distribúcie tak, aby sa k nemu dostalo čo najviac z vás.

Získaných 0 € 0 €
10 000 €
 -
0 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
19 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

AGENT – Vydajme spoločne prvý fashion magazín pre všetkých mužov

Míľnik 1/4

Využijeme prostriedky na produkciu a fotenia, ktoré skvalitnia obsah nášho magazínu aj po vizuálnej stránke.

Získaných 0 € 0 €
2 000 €

Míľnik 2/4

Budeme môcť znížiť inzertné prostredie v magazíne na úkor väčšieho redakčného obsahu a rozhovorov.

Získaných 0 € 0 €
5 000 €

Míľnik 3/4

Presiahnutím tejto čiastky sme schopní investovať aj do tlače a zabezpečiť, aby bol každý výtlačok vo verných farbách.

Získaných 0 € 0 €
7 500 €

Míľnik 4/4

Navýšime náklad prvého čísla a zlepšime možnosti distribúcie tak, aby sa k nemu dostalo čo najviac z vás.

Získaných 0 € 0 €
10 000 €
Dátum pridania
18. 8. 2022

Máme misiu

Všade okolo nás sú kreatívni mileniáli. Vieme, že sociálne siete hýbu svetom, no cítime, že je čoraz väčšia potreba sa od nich z času na čas odstrihnúť. A tak nám napadlo, čo keby sme sa vrátili späť k tomu úžasnému pocitu, ktorý ti dokáže dať iba listovanie? Bolo to náročné a neľahké rozhodnutie, no už druhý mesiac pracujeme na tom, aby vznikol nielen magazín, ale najmä objekt, ktorý bude radosť čítať. 

Šance pre talenty 

Chceme dať príležitosť grafickým dizajnérom a žurnalistom, ktorí si nevedia predstaviť, že by sa v živote venovali niečomu inému. A tú príležitosť im chceme dať predovšetkým na východnom Slovensku. Aby viac nemuseli kvôli svojim snom precestovať celú krajinu. Namiesto toho smeli zostať tam, kde sa cítia ako doma. Preto sme sa rozhodli založiť magazín priamo pod Tatrami. 

Konečne bez rozdielov 

Záleží nám na tom, aby sa tu objavil magazín, v ktorom diverzita nebude otázkou toho, čo je správne a čo nie. A zároveň sme presvedčení o tom, že každý muž má právo cítiť sa ako muž bez toho, aby sa musel stotožňovať s ideálmi o maskulinite. Aby viac nemusel podriaďovať vlastné záujmy, koníčky a talent predstavám o tom, ako sa má správať a ako má vyzerať „normálny“ muž. 

Ako sa náš príbeh vyvíja?

Na začiatku leta sme preto začali pripravovať obsah prvého vydania. Oslovili sme niekoľkých šikovných redaktorov, dali sme príležitosť kreatívcom, ktorí mali skvelé nápady, no nevedeli nájsť priestor, kde ich realizovať. 

Agent nemá byť magazínom, ktorý chce učiť mužov, ako byť pravými mužmi. Či správnymi a riadnymi chlapmi. Vieme, že to je signál toxickej maskulinity. Tá by už ani v našej spoločnosti nemala mať nijaké miesto. Ovplyvňuje totižto správanie generácií mužov, manželov, priateľov a núti jednotlivcov, aby sa na úkor svojho vlastného presvedčenia prispôsobovali normám, menili svoje záujmy, skrývali sexuálnu orientáciu, cítili sa previnilo či zahanbene, pretože nie sú podľa druhých „pravými“ chlapmi. 

Začali sme vytvárať magazín, ktorý je venovaný mužom. Presvedčeným o tom, že majú v živote misiu a sú odhodlaní dosiahnuť ju. Popasovať sa s prekážkami, nevzdať to. Bez ohľadu na to, aká je tá ich. Teší nás  a vážime si, s akou podporou okolia sa stretávame. Mnohí nám držíte palce a to nám dáva energiu v tomto úsilí pokračovať. 

Ideme na vlastnú päsť

Magazín rozbiehame ako jednotlivci, ktorí v minulosti pôsobili v slovenskom mediálnom prostredí a zároveň ako úprimní nadšenci tlačených periodík. Nachádzajú sa však medzi nami aj čerství absolventi či študenti. Obsah tvoríme v spolupráci so zanietenými redaktormi, ktorých teší prinášať informácie s vlastným pohľadom a štýlom, ktorý je nenapodobiteľný. Zakladateľom a šéfredaktorom projektu je Ján Krajč, pôsobiaci ako redaktor a šéfredaktor pre rozličné portály a magazíny ako For Men, Rikiki, Milliard Sun či Rock & Pop. V priebehu posledných rokov realizoval množstvo rozhovorov, recenzií, článkov na odborné aj lifestylové témy. Na trhu mu však chýbal titul, ktorý by sa približoval magazínom vychádzajúcim v zahraničí. Nechcel viac čakať na to, či sa takýto titul objaví na trhu. Preto sa rozhodol, že ho vytvorí sám. 

Podpora je vzájomná

Keďže sme začínajúci vydavatelia, vyzbieranú čiastku využijeme predovšetkým na skvalitnenie produkcie a zabezpečenie toho, aby bolo možné vydať prvé vydanie, ktoré by malo byť dôkazom toho, že si v ňom nájdu priestor aj inzerenti a firmy, ktoré prinášajú na trh produkty vhodné pre cieľovú skupinu, ktorej je Agent venovaný.

Rovnako mienime podporovať lokálne značky a podnikateľov, ktorí sú dôkazom toho, že záleží na vnútornej sile, odhodlaní a pracovitosti. Obdivujeme a uznávame umelcov, výrobcov, inovátorov a v neposlednom rade aj influencerov či greenfluencerov, ktorí si často zaslúžia omnoho väčšiu pozornosť, než sa im momentálne dostáva. 

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu