Výzva ukončená:

Pomôžme Petrovi zúčastniť sa turnaja World Boccia Challenger 2023

Získaných 0 € 831 €
2 100 €
 -
13 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
59 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Petrovi zúčastniť sa turnaja World Boccia Challenger 2023

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Peter Minarech
Dátum pridania
12. 6. 2023
Posledná aktualita

15. 8. 2023 9:21

Poďakovanie

Vážení a milí darcovia,

už tento piatok odchádzam do Poznane reprezentovať Slovensko na turnaj World Boccia Challenger v športe Boccia (Boča). Tohto turnaja sa zúčastnia športovci z 30 krajín sveta vrátane Slovenska, takže bude to naozaj veľká konkurencia. V rámci tohtoročnej sezóny pôjde o moje vrcholové podujatie, ktoré bude hodnotené aj do svetového rebríčka.

Touto cestou by som sa chcel veľmi pekne poďakovať všetkým vám za podporu a pomoc na ceste za mojím cieľom. Nesmierne si to vážim ❤️

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Predstavenie príbehu

Milí darcovia, 

obraciam sa na vás s prosbou o finančnú podporu a pomoc na úhradu nákladov spojených s mojou reprezentačnou účasťou na medzinárodnom turnaji World Boccia Challenger 2023 v Poľsku v športovom odvetví Boccia (Boča).

Volám sa Peter Minarech a mám 29 rokov. Od svojich 4 mesiacov mám diagnostikovanú Detskú mozgovú obrnu, spastickú kvadruparézu, kde sú postihnuté všetky štyri končatiny.

Športu Boccia sa aktívne venujem od roku 2003. Je to paralympijský šport, určený pre ľudí s ťažkým zdravotným znevýhodnením, ktorí sa pohybujú na mechanických alebo elektrických vozíkoch. Hra je založená na princípe petangu alebo curlingu, avšak s tým rozdielom, že Boccia je halový šport. Pozostáva zo 6 červených, modrých a jednej bielej loptičky a cieľom tejto hry je dostať buď svoje červené alebo modré loptičky čo najbližšie k spomínanej bielej cieľovej loptičke. Tento šport je pre mňa ako stvorený, pretože ja nemôžem robiť žiaden iný šport vzhľadom na závažnosť môjho zdravotného znevýhodnenia. Po zdravotnej stránke mi dodáva neskutočne veľa síl, energie, zanietenosti a neustáleho odhodlania na sebe pracovať. Napriek hendikepu, ktorý mám ma tento šport naučil nevzdávať sa, aj keď niekedy prichádza útlm v podobe neúspechov. Uvedomil som si však, že šport je tá správna cesta, vďaka ktorej sa môžem sebarealizovať a niečo v živote dosiahnuť. Tento šport je krásny aj v tom, že nie je len o víťazstvách a prehrách, ale aj o spájaní športovcov so zdravotným znevýhodnením z celého sveta.

Komu pomôžeme?

Za dve desaťročia mojej aktívnej hráčskej kariéry som prešiel niekoľkými národnými a medzinárodnými športovými podujatiami, kde som dosiahol mnoho medailových umiestnení. Za najväčšie úspechy považujem:

1. miesto na hrách Európskeho paralympjského výboru pre mládež v Brne v Českej republike v súťaži jednotlivcov z roku 2012, 1. miesto na Majstrovstvách Európy v Portugalsku v tímovej súťaži z roku 2017, 2. miesto na podujatí BISFed Boccia Regional Open v Poľsku v tímovej súťaži z roku 2018 a 2. miesto na podujatí BISFed Boccia Regional Open v Chorvátsku z roku 2019. Taktiež som aj trojnásobný majster Slovenska [2× v súťaži jednotlivcov a 1× v súťaži teamov] a štvornásobný vicemajster Slovenska [2× v súťaži jednotlivcov a rovnako tiež 2× aj v súťaži teamov]. Okrem toho sa tiež každoročne zúčastňujem rôznych priateľských medzinárodných turnajov prevažne v Česku a na Slovensku.

Popri športovaní mám  tiež aj mnoho koníčkov medzi ktoré patrí:  cestovanie, turistika, sledovanie športových prenosov, história, spoznávanie nových ľudí čítanie kníh či počúvanie hudby.  

Ako som naznačil už v úvode príbehu, tento rok sa na základe nominácie a pridelenia bipartitnej miestenky medzinárodnou federáciou chystám reprezentovať Slovensko na turnaji World Boccia Challenger. Turnaj sa uskutoční od 18. 08. do 25. 08. 2023 v Poznani. Súťažiť budem v individuálnej disciplíne.   

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Po finančnej stránke je toto medzinárodné športové podujatie pre mňa veľmi náročné. Náklady spojené s účasťou na tomto podujatí predstavujú celkovú výšku 2100 eur. Nakoľko sa turnaj žiaľ neprepláca, musím si všetky výdavky hradiť sám. Suma zahŕňa štartovné, ubytovanie a stravu, spolu s účasťou môjho osobného asistenta, ktorého potrebujem pri sprevádzaní na turnaji. Všetky finančné prostriedky budú použité na tento účel.

V prípade, že by sa mi podarilo získať viac finančných prostriedkov, použil by som ich na pokrytie nákladov spojených s mojou účasťou na podujatí Boccia Cup Plzeň 2023, ktoré sa bude konať v Českej republike v novembrovom termíne.

Vopred vám ďakujem za váš čas a pomoc, nesmierne si to vážim.      

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

15. 8. 2023 9:21

Poďakovanie

Vážení a milí darcovia,

už tento piatok odchádzam do Poznane reprezentovať Slovensko na turnaj World Boccia Challenger v športe Boccia (Boča). Tohto turnaja sa zúčastnia športovci z 30 krajín sveta vrátane Slovenska, takže bude to naozaj veľká konkurencia. V rámci tohtoročnej sezóny pôjde o moje vrcholové podujatie, ktoré bude hodnotené aj do svetového rebríčka.

Touto cestou by som sa chcel veľmi pekne poďakovať všetkým vám za podporu a pomoc na ceste za mojím cieľom. Nesmierne si to vážim ❤️

26. 6. 2023 15:11

Medailová žatva z tohtoročných medzinárodných turnajov v Česku, Poľsku a na Slovensku

  Milí darcovia milé darkyne,

od založenia výzvy uplynulo 14 dní. Za tento čas sa podarilo ku dnešnému dňu vyzbierať už 690 Eur. Na úvod by som sa Vám všetkým týmto chcel z celého srdca poďakovať za vašu podporu a pomoc. Veľmi si vážim každé jedno Euro.

Tento rok prežívam veľmi vydarenú sezónu z pohľadu účasti na medzinárodných športových podujatiach. V mesiacoch apríl-jún som sa zúčastnil štyroch medzinárodných turnajoch v mestách Havířov, Konopiska, Praha a Liptovský Ján. Medailová bilancia je 4 strieborné medaily a 2 bronzové medaily z pohľadu súťaže v individuálnej i tímovej disciplíne. Rád by som sa s vami podelil o tieto umiestnenia a úspechy prostredníctvom fotodokumentácie :)

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň