Pomôžme zabezpečiť terapie a rehabilitácie pre Tomáška

Získaných 0 € 10 €
5 200 €
30 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Tomáš Baráth
Dátum pridania
17. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Tomáško je naše piate dieťatko. Moje tehotenstvo prebehlo úplne v poriadku, bez problémov. No komplikácie sa objavili po Tomáškovom narodení, keď nám oznámili, že mu chýbajú pršteky a niektoré má spojené, aj na pravej a tiež na ľavej ručičke. Taktiež nám povedali, že má ductus – vrodenú chybu na srdiečku. Po niekoľkých týždňoch zistili, že nepočuje, má hypotonické svaly a má celkový oneskorený vývin.

Po roku sa našťastie zistilo, že malinký počuje. Keď mal 3 mesiace, začali sme rehabilitovať. Veľmi mu pomohli v Tetis centre, kde sme boli viackrát na rehabilitačnom pobyte. A tiež v nemocnici v Nitre. Tomáško mal už 2 operácie, jednu kardiologickú a druhú na urológií. Momentálne ho čaká viacero operácii ručičiek a následne po nich rehabilitácie. Tomáško by tiež veľmi potreboval intenzívnu logopedickú starostlivosť aby začal papať tuhú stravu a na rozvoj reči. 

Tomáškovi by sme veľmi chceli dopriať terapie a rehabilitácie v Axis centre, no z finančného hľadiska si ich nemôžme sami dovoliť. Tomáško stále nerozpráva, papá iba mixovanú stravu, má stále plienky. Tieto terapie v Axis centre veľmi pomáhajú pri takýchto problémoch s oromotorikou a tiež s rehabilitáciami po operáciach. Preto by sme vás chceli srdečne poprosiť o pomoc pri financovaní týchto veľmi účinných terapii a rehabilitácii pre nášho Tomáška.

Komu pomôžeme?

Tomáško je náš zlatý veselý chlapček, plný života a radosti. Je to naša láska. Veľmi rád počúva hudbu, veselé pesničky, teší sa z rozprávok. Miluje knihy, rád si ich prezerá, je veľmi vnímavý. Jeho záľubou je tiež kúpanie a prechádzky. Má veľmi rád detičky, ľúbi aj svojich súrodencov. Sú to naše zlatíčka, aj oni ho majú veľmi radi.

Keď mu spievame pesničky, otvára ústočká, no nič nevysloví, a tak veľmi by sme si želali, aby sa mu jazýček rozviazal. Aby mu začali svaly v ústach správne fungovať, aby sa naučil papať normálnu stravu a rozprávať. Aby mu správne fungovali pršteky po operáciach. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze budú použité na terapie, rehabilitácie v Axis centre a zdravotnícke pomôcky od spoločnosti Senzima. 

Taktiež by sme ich použili, ak to Tomáškov zdravotný stav dovolí na ďalšie terapie, rehabilitácie, ubytovanie a stravu v centre Tetis. Cena by bola cca 150,-

Tomáškovi plánujeme aj diagnostický program prostredníctvom centra Artis. Je to niekoľko dňový program, pri ktorom bude mať slúchadlá so špeciálnou hudbou 2× za deň po 30 minút denne. Je to tiež finančne náročné, stojí to cca 300,-

Zo srdca vám ĎAKUJEME.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
10 €  •  31. 3. 2023 18:36

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Milý darca
10 €  •  31. 3. 2023 18:36

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň