Prispejme Oksane na kadernícky kurz, aby mohla pracovať

Získaných 0 € 15 €
od 2 darcov
22 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať
Dátum pridania
9. 3. 2023

Kto sme?

Sme mnohodetná rodina z Ukrajiny – ja, matka Oksana (39 rokov), otec Anton (40 rokov), dcéra Kira (3 roky), synovia Mark (6 rokov) a Lev (2 roky). Z Ukrajiny sme utekali v marci 2022, aby sme zachránili naše deti. Odchádzali sme do neznáma. Po ceste sme sa rozhodli zastaviť sa na Slovensku, kde nám dobrovoľníci ochotne poskytli základné informácie, za čo im ďakujeme! 

Komu pomôžeme?

Ani sme sa nenazdali a je to už skoro rok, čo žijeme v maličkom meste Modra. Starší syn tu začal chodiť do prvej triedy, dcérka do škôlky. Manžel si privyrába na vinohradoch. Ja som doma s mladším synom a príležitostne upratujem domácnosti za neveľkú výplatu. Avšak tieto peniaze nám nestačia na to, aby deti mohli navštevovať krúžky a ďalej sa rozvíjať, alebo aby sme im mohli kúpiť hračky, po ktorých túžia

Okrem toho veľmi by som chcela ukončiť kadernícky kurz, ktorý som začala navštevovať ešte pred vojnou na Ukrajine a, žiaľ, už som ho nestihla dokončiť. Tu je to 5-krát drahšie. Po absolvovaní kurzu by som mohla pracovať aspoň z domu a prispieť tak do rodinného rozpočtu.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Ak by ste nám mohli pomôcť, boli by sme v siedmom nebi od šťastia. A zároveň by to bol veľmi príjemný darček k mojim 40. narodeninám, ktoré mám 9. marca. Prosíme o finančnú pomoc, ktorú využijeme na kadernícky kurz pre mňa a na krúžky pre deti. A ak vyjde, kúpili by sme deťom nejaké hračky, ktoré si inak nemôžeme dovoliť. 

Vopred vám ďakujeme za podporu, lebo od nikoho iného sa jej nedočkáme.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  18. 3. 2023 17:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  17. 3. 2023 16:06

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  18. 3. 2023 17:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  17. 3. 2023 16:06

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň