Predčasne narodená Lisa sa túži postaviť na nohy. Pomôžeme jej?

Získaných 0 € 85 €
4 900 €
16 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
28. 7. 2023

Kto kampaň organizuje?

Ahoj! Volám sa Lisa, mám 5 rokov a mám diagnostikovanú detskú mozgovú obrnu, spastickú diplégiu, kontraktúry nôh (nečuduj sa, že takéto slová poznám v 5 rokoch, počujem ich od 8 mesiacov, tak som sa ich už naučila).

Aký je môj príbeh?

Keď som žila v brušku mojej mamy, bola prvá vojna na Donbase na Ukrajine. Mama sa vtedy veľmi bála, a preto som sa narodila skôr, ako som mala. Oveľa skôr. Mala som iba 26 týždňov a kriticky nízku telesnú hmotnosť 980 gramov. Neviem, prečo všetci plakali, bolo to zvláštne, veď boli prázdniny, myslela som si, že všetci budú šťastní, keď sa uvidíme. Ale z nejakého dôvodu všetci ticho plakali – žeby od radosti?

Veľmi často kvôli tomu navštevujem lekárov aj rôzne rehabilitácie a stále stále stále cvičím. Máme cieľ – chcem a budem chodiť sama! Som výnimočná – tak hovorí mama, som zlatá, všetci ma vodia za ruky, veď sama sa ešte len učím chodiť… 

24. februára, keď začali bombardovať Kyjev, a bola vojna, opäť, tentoraz po celej Ukrajine, mama ma s bratom natlačila do auta a cestovali sme takmer sedem dní, až sme skončili na Slovensku.

Veľmi sa nám tu páči, pretože je tu ticho a nie sú tu žiadne rakety. Matka tu skoro vôbec neplače, a ak áno, myslí si, že to nevidíme. Nie, nespúšťa krídla, len je veľmi unavená. Pečie chlieb, štrikuje, vyrába kvety do kostola, vytvára rôzne dekorácie, vždy odbehne niekomu pomôcť. Ale to nestačí, pretože všetky rehabilitácie sú pre mňa veľmi drahé, neúmerne drahé. Momentálne zháňam finančnú pomoc na dve rehabilitácie v centrách “Phisyokanis“ a “Neurogym” na fyzickú rehabilitáciu a psychologickú liečbu.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Vďaka vašej pomoci budem môcť absolvovať fyzickú rehabilitáciu v rehabilitačnom centre „Neirozhim“ (dva kurzy na 2 týždne za 2400€) a psychologickú rehabilitáciu v centre „Psycho-kanis“, ktorá stojí 2500€. Spolu je to 4900€ + výdavky na dovoz, ubytovanie a stravu, na ktoré momentálne vyberáme peniaze samostatne. 

Ďakujeme veľmi pekne všetkým darcom a veríme, že Pán Boh nám dal cestu, po ktorej dokážeme ísť. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň