Plávam pre ľudí s rakovinou: adoptujte si moje kilometre a pomôžme onkologickým pacientom

Získaných 0 € 1 155 €
od 52 darcov
5 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
LIGA PROTI RAKOVINE
Dátum pridania
19. 7. 2023

Ak mám plávať 16 hodín, nech to stojí zato!

Som diaľková plavkyňa Soňa Rebrová a onedlho ma čaká najťažšia výzva v živote – pokúsim sa preplávať studený kanál La Manche. Moje prvé plávania cez slovenské priehrady ma naučili, že ľudia majú radi výkony a radi podporia dobrú vec. Adoptuje si dobrovoľným finančným príspevkom moje preplávané metre – mňa podporíte duševne a zároveň prispejete na dobrú vec. Keď už mám plávať šestnásť hodín v tej studenej vode, nech to stojí zato!

Verím, že aj spoločne dokážeme pomôcť veľa ľuďom s rakovinou a ich blízkym. Viem, čo to táto choroba do rodín prináša – môj ocko zomrel na rakovinu, tiež manželov otec, jeho mama, môj ujo, teta, ich deti, s ktorými som sa cez prázdniny hrávala. Moji najmilší už sú v nebi… A preto by som veľmi chcela pomôcť tým, ktorí tento boj práve podstupujú, podporiť ich, aby sa nevzdávali…

Pomôžme spoločne ľuďom s rakovinou a ich blízkym

Získané peniaze pôjdu na Ligu proti rakovine a ich bezplatné psycho-sociálne projekty pre ľudí s rakovinou, ako napríklad Onkoporadňa, či sieť onkopsychológov, a jednorazový finančný príspevok v hmotnej núdzi. Liga proti rakovine na Slovensku pomáha už viac ako 33 rokov a za ten čas preukázala, že jej skutočne záleží na blahu pacientov. Každoročne ochorie na niektorú z foriem rakoviny  40 000 ľudí, vrátane detí. Pomôžte im, prosím… 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané peniaze budú použité na fungovanie bezplatnej onkoporadne pre ľudí s rakovinou, na pomoc ich príbuzným a pozostalým, a tiež na jednorazový príspevok pre ľudí s rakovinou. O použití financií vás budem informovať. Čím viac sa vyzbiera, tým viac ľuďom budeme môcť pomôcť.

ZO SRDCA ĎAKUJEM 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň