Pomôžte ukrajinskej rodine byť opäť spolu

Získaných 0 € 40 €
od 2 darcov
36 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať
Dátum pridania
3. 5. 2022

Kto kampaň organizuje?

Pochádzam z Ukrajiny, z mesta Podolsk. Na Slovensko som pricestovala 17. marca, tri dni som prežila na hraniciach až kým som sa nedostala do utečeneckého tábora, kde som dva dni strávila v telocvični. 

Nateraz mám otázku bývania vyriešenú, bývame traja v jednej izbe s rozlohou 3×4 metre. Z dlhodobého hľadiska tu však nemôžeme takto prežiť, je to malá dedina, nie sú tu možnosti práce. Sú tu síce dobrí ľudia, ktorí mi dávajú možnosť privyrobiť si upratovaním bytu alebo umývaním riadu v reštaurácii, avšak mám invalidných rodičov a dcéru a potrebujem sa o nich postarať. 

V akej sme situácii?

Obávam sa, čo príde ďalej. Mávam nočné mory, že sa snažím svoju rodinu dostať preč z Ukrajiny, no oni sa mi stratia. Sme veľká, priateľská a šťastná rodina, no kvôli vojne sme zostali rozdelení.  Dcéra s mužom sú stále v Odese. Rodičia, sestry, brat aj neter museli utiecť do inej dediny, ďaleko od domova. Moji príbuzní mi veľmi chýbajú a chceme byť znova spolu. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Mojím cieľom je prenajať alebo kúpiť dom pre celú rodinu, aby sme sa mohli opätovne stretnúť a žiť v pokoji a mieri. Sme pracovití ľudia,  vieme pracovať a udržiavať domácnosť a pred vojnou sme nemali problém sa o seba postarať. Moja rodina je veľmi milá, sme 
pohostinní, vždy ste u nás mohli nájsť pohodu, pokoj a veľa chutného jedla. Teraz moji príbuzní na Ukrajine nenájdu v obchodoch skoro žiadne potraviny. V domoch nie je kúrenie a stále znejú sirény. Takto by ľudia nemali žiť.

Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  19. 5. 2022 9:15
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  4. 5. 2022 7:36

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Odkazy

Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  19. 5. 2022 9:15
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  4. 5. 2022 7:36

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám