Výzva ukončená:

Pomôžte ukrajinskej rodine byť opäť spolu

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
61 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte ukrajinskej rodine byť opäť spolu

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
3. 5. 2022

Kto kampaň organizuje?

Pochádzam z Ukrajiny, z mesta Podolsk. Na Slovensko som pricestovala 17. marca, tri dni som prežila na hraniciach až kým som sa nedostala do utečeneckého tábora, kde som dva dni strávila v telocvični. 

Nateraz mám otázku bývania vyriešenú, bývame traja v jednej izbe s rozlohou 3×4 metre. Z dlhodobého hľadiska tu však nemôžeme takto prežiť, je to malá dedina, nie sú tu možnosti práce. Sú tu síce dobrí ľudia, ktorí mi dávajú možnosť privyrobiť si upratovaním bytu alebo umývaním riadu v reštaurácii, avšak mám invalidných rodičov a dcéru a potrebujem sa o nich postarať. 

V akej sme situácii?

Obávam sa, čo príde ďalej. Mávam nočné mory, že sa snažím svoju rodinu dostať preč z Ukrajiny, no oni sa mi stratia. Sme veľká, priateľská a šťastná rodina, no kvôli vojne sme zostali rozdelení.  Dcéra s mužom sú stále v Odese. Rodičia, sestry, brat aj neter museli utiecť do inej dediny, ďaleko od domova. Moji príbuzní mi veľmi chýbajú a chceme byť znova spolu. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Mojím cieľom je prenajať alebo kúpiť dom pre celú rodinu, aby sme sa mohli opätovne stretnúť a žiť v pokoji a mieri. Sme pracovití ľudia,  vieme pracovať a udržiavať domácnosť a pred vojnou sme nemali problém sa o seba postarať. Moja rodina je veľmi milá, sme 
pohostinní, vždy ste u nás mohli nájsť pohodu, pokoj a veľa chutného jedla. Teraz moji príbuzní na Ukrajine nenájdu v obchodoch skoro žiadne potraviny. V domoch nie je kúrenie a stále znejú sirény. Takto by ľudia nemali žiť.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň