Pomôžte uhradiť operáciu pre nemeckého ovčiaka Kallasa

Míľnik 1/2

Ďakujeme za podporu! Veľmi si to vážime 🤍 O chvíľu sa podarí vyzbierať peniaze na operáciu, ďalším míľnikom je zaplanenie CT.

Získaných 0 € 1 170 €
1 000 €
45 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Výdavky na liečbu sa nám bohužiaľ ešte stále nekončia. Ďakujeme za obrovskú podporu a bojujeme ďalej!

Získaných 0 € 1 170 €
2 000 €
45 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Oliver Lačný
Dátum pridania
10. 9. 2023
Posledná aktualita

13. 9. 2023 18:33

Ďakujeme že pomáhate, bojujeme ďalej!

Spoločne sa nám už podarilo vyzbierať dostatok peňazí na CT vyšetrenie, za čo sme vám všetkým nesmierne vďačný. Toto vyšetrenie sme s Kallasom už aj absolvovali a momentálne čakáme na posúdenie od viacerých veterinárnych odborníkov, nakoľko podľa nových výsledkov zatiaľ nevedia stanoviť ďalší postup. Pravdepodobne budeme musieť v liečbe pokračovať na špecializovanom pracovisku v Brne.

Zbierka stále pokračuje, a preto Vás aj naďalej prosím o šírenie tejto výzvy. Máme pred sebou ešte dlhú cestu ale Kallas sa nevzdáva a spoločne bojujeme ďalej!

Ešte raz ďakujeme za Vašu obrovskú pomoc a podporu, bez ktorej by to nešlo 🤍

Zobraziť celú aktualitu

Takto sa to všetko začalo

Volám sa Oliver, mám 23 rokov a od svojich sedemnástich rokov, keď som si zaobstaral od detstva vysnívané šteniatko Nemeckého ovčiaka zdieľam všetky svoje radosti aj strasti s týmto štvornohým súputníkom. Aj napriek mnohým neľahkým situáciám, s ktorými som sa ako mladý človek pri výchove psa potýkal, som ani v tých najťažších chvíľach svoje rozhodnutie mať psa neoľutoval.

Roky plynuli a stala sa z nás nerozlučná dvojka schopná zvládnuť čokoľvek. Štyri roky sme sa venovali športovej kynológii, kedy sme v rôznych súťažiach dosiahli viacero pekných úspechov. Už v tých časoch sa začala prejavovať Kallasova azda najväčšia prednosť, a to robiť ľudom radosť kdekoľvek sa dá. Veľmi radi sme sa zúčastňovali najrôznejších akcií venovaných deťom, kde Kallas s radosťou predvádzal cviky a triky ktoré ovláda a svojou charizmou, pokojom a múdrosťou v očiach vždy hlboko zapôsobil.

Ochorenie

Kallas sa už dlhšiu dobu potýka s chorobou ktorá mu do značnej miery zasahuje do jeho života. Pri poslednom vyšetrení u veterinára mu bola diagnostikovaná rakovina a nádor v oblasti žalúdka. Kallas je veľmi húževnatý bojovník ale aj napriek tomu potrebuje okamžitú operáciu, ktorú si ako študent vysokej školy po niekoľkých finančne náročných veterinárnych vyšetreniach už viac nemôžem dovoliť.

Myslím, že nastal čas, kedy je mojou povinnosťou aspoň skúsiť a aspoň trochu opätovať všetko to, čo Kallas počas svojho života priniesol či už mne, alebo ľudom vo svojom okolí.

Cieľ

Mojím cieľom v tejto výzve je získať aspoň sumu za náklady na samotnú operáciu, ktorá stojí 300 €. Celkové náklady však túto sumu presiahnu. Predoperačné CT vyšetrenie stojí 700 € a neskôr, ak operácia dopadne úspešne, nás čakajú ešte náklady na pooperačnú starostlivosť pri zotavovaní sa.

Pomôžte, prosím, Kallasovi postaviť sa znovu na nohy, nech môže opäť prežívať plnohodnotný život a prinášať radosť ľuďom okolo seba. Každé euro sa počíta.

Ďakujem.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

13. 9. 2023 18:33

Ďakujeme že pomáhate, bojujeme ďalej!

Spoločne sa nám už podarilo vyzbierať dostatok peňazí na CT vyšetrenie, za čo sme vám všetkým nesmierne vďačný. Toto vyšetrenie sme s Kallasom už aj absolvovali a momentálne čakáme na posúdenie od viacerých veterinárnych odborníkov, nakoľko podľa nových výsledkov zatiaľ nevedia stanoviť ďalší postup. Pravdepodobne budeme musieť v liečbe pokračovať na špecializovanom pracovisku v Brne.

Zbierka stále pokračuje, a preto Vás aj naďalej prosím o šírenie tejto výzvy. Máme pred sebou ešte dlhú cestu ale Kallas sa nevzdáva a spoločne bojujeme ďalej!

Ešte raz ďakujeme za Vašu obrovskú pomoc a podporu, bez ktorej by to nešlo 🤍

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň