Výzva ukončená:

Pomôžte skvalitniť život Aspergerke

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
44 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte skvalitniť život Aspergerke

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje
Zakladateľ
Bohdana Gabriela Brezňanová
Dátum pridania
21. 2. 2023

Kto kampaň organizuje?

Dobrý deň, volám sa Bohdana, mám 26 rokov a mám Aspergerov syndróm (ľahšia forma autizmu). Je pre mňa náročné zaradiť sa do súčasnej „bežnej“ pracovnej rutiny. Od roku 2021 som nezamestnaná, poberám 60% invalidný dôchodok. Od decembra minulého roku do tohtoročného februára som si privyrábala v jazykovej škole, nešlo o riadne zamestnanie, len o prácu v rámci projektu Prax pre mladých. Príjem za túto prax je vo výške životného minima. Privyrábam si tiež písaním reklamných článkov (cena za jeden článok je 1,47 eur).


Od puberty bol môj psychický stav nedobrý, trpela som depresiami a chodila na terapie. Posledných 5 rokov je môj psychický stav už v poriadku, no na terapeutické sedenia stále z času na čas chodím, sú pre mňa veľmi užitočné. Moji rodičia boli dlhé roky rozvedení, bývala som (a doteraz bývam) so 73-ročným otcom, mama so zlyhanými obličkami zomrela minulé leto. Mala som veľký problém nájsť si partnera, no pred vyše rokom som našla toho pravého a tento rok sa k nemu sťahujem.

Komu pomôžeme?

Pomôžete mne, Bohdane. Snažím sa postaviť sa na vlastné nohy. Ako som už spomínala, určitý príjem mám, no určitá finančná pomoc by mi veľmi pomohla. Minulý rok som si urobila rekvalifikačný kurz koučingu, ktorý bol pre mňa užitočný. Chcem pracovať ako sprievodkyňa sebarozvojom a pomáhať tak druhým ľuďom s podobnými problémami ako ja. Chcem pracovať online a dom, do ktorého sa sťahujem je už starší a potrebuje množstvo úprav, vrátane dokúpenia nábytku. Kým sa však postavím na vlastné nohy, dobročinná finančná pomoc by mi veľmi pomohla.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z kampane budú použité na financovanie každodenných potrieb, medzi ktoré patrí napr. jedlo, oblečenie či platba za telefón. Tiež budú použité na prispievanie môjmu otcovi na výdavky za byt (60 eur mesačne) a za terapie (12–30 eur). V neposlednom rade ich využijem na výdavky na zariadenie domu, ktoré budem potrebovať pri práci, teda na zariadenie domácej kancelárie.

Získané peniaze mi veľmi pomôžu so skvalitnením môjho každodenného života a vopred za ne veľmi pekne ďakujem.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň