Výzva ukončená:

Pomôžme Kamilke k novému vozidlu, ktoré jej pomôže lepšie sa integrovať do spoločnosti

Získaných 0 € 5 196 €
20 000 €
 -
130 darcov
Celkom sa zapojilo
40 €
Priemerná výška daru
1 000 €
Najvyšší dar
59 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Kamilke k novému vozidlu, ktoré jej pomôže lepšie sa integrovať do spoločnosti

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Iveta Stančoková
Dátum pridania
21. 4. 2023
Posledná aktualita

22. 6. 2023 22:07

Poďakovanie

Rada by som sa touto cestou poďakovala všetkým darcom, ktorí prispeli akoukoľvek sumou. Spolu s mojou dcérkou si vážime každé jedno Euro, ktorým ste nás podporili a aj keď sa nám nepodarilo vyzbierať cieľovú sumu, aj tieto vyzbierané prostriedky nás posunuli bližšie k nášmu cieľu. ĎAKUJEME VÁM  

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Dovoľte, aby som nás na začiatok predstavila. Moje meno je Iveta a som matkou 11-ročnej Kamilky. 

Náš príbeh sa začal odvíjať krátko po Kamilkinom narodení. Myslím, že nijakí rodičia v očakávaní narodenia vytúženého bábätka nemyslia na to, že by niečo nemuselo byť v poriadku. O to ťažšie je prijať a zmieriť sa s tým, keď sa niečo nevyvíja tak ako by sa malo a sme postavení do situácie, o akej sa nám ani nesnívalo. A presne toto sa stalo nám…

Keď mala Kamilka 4 a pol mesiaca, začali sa u nej prejavovať epileptické záchvaty, ktoré spočiatku boli takmer nebadateľné, no stav sa rýchlo zhoršoval a záchvaty boli čím ďalej tým intenzívnejšie, až sme napokon museli ísť na hospitalizáciu do nemocnice v Banskej Bystrici. Ani som sa nenazdala a viezli sme sa na vlne neustálych vyšetrení, lekárov, odporúčaní, liekov, rehabilitácií, domácich cvičení, zháňania informácií, pomôcok, financií… A vezieme sa dodnes.

Po spomínanej hospitalizácii sme domov odišli s diagnózami ťažká epilepsia, schisencephalia, hypoplázia corpus callosum a detská mozgová obrna – kvadruparéza, čo v praxi znamená, že dcérka nechodí, nesedí a takmer nerozpráva. Dobrá správa prišla keď mala 5 rokov, epilepsia nás prestala trápiť, dokonca som Kamilke po konzultácii s našou lekárkou neurologičkou vysadila lieky, tento stav u nás trvá dodnes a som za to veľmi vďačná.

Dnes má Kamilka 11 rokov a je na invalidnom vozíku

Žijeme samé, takže sme oporou jedna druhej. Naučila ma pokore a trpezlivosti. Snažím sa Kamilke zabezpečiť čo najkomfortnejší život v rámci svojich možností. Od stanovenia diagnózy musíme nepretržite rehabilitovať, nakoľko je Kamilka spastická, jej telíčko si vyžaduje každodenné špecifické cvičenie, aby sa jej svalstvo neskracovalo. 

Čo sa týka každodennej starostlivosti, tú zabezpečujem ja, som s Kamilkou doma aby som ju mohla kŕmiť, prebaľovať (trpí inkontinenciou), vykonávať každodennú hygienu a zabezpečovať jej potreby, ale aj sa hrať, či čítať knižky, jednoducho všetko. Kamilka je veľmi spoločenská, milá a usmiata. Napriek tomu, že sa nedokáže sama pohybovať a je odkázaná na mňa, je veľmi vnímavá a inteligentná, ale aj všímavá a učenlivá. Veľmi rada chodí do školy. Navštevuje špeciálnu základnú školu vo Valaskej, kam ju každý deň vozím. Taktiež chodíme na canisterapiu, čo je terapia so špeciálne cvičenými psami a chodíme aj na masáže.

V aktuálnom období Kamilka prichádza do veku, kedy si začína plne uvedomovať svoju osobnosť a individualitu, čo je veľmi potešujúce pretože viem že v tomto nezaostáva za zdravými deťmi vo svojom veku. Avšak prináša to do každodenného života aj komplikácie, pretože by chcela robiť všetko čo robia deti bez zdravotných obmedzení a to často nejde, to sú chvíle keď sa ako matka cítim veľmi zle, pretože vidím že Kamilka je smutná a sklamaná. Snažím sa jej to vynahradiť čo najviac. Beriem ju na rôzne akcie – detské predstavenia, koncerty, chodíme na miesta kde sú zvieratká, máme priateľov v rôznych mestách, ktorí majú podobné osudy ako my takže sa snažím aby mala Kamilka program v rámci našich možností. 

Som presvedčená o tom, že ľudia s hendikepom by mali byť integrovaní do spoločnosti po každej stránke a to je filozofia, podľa ktorej sa snažím s Kamilkou žiť.

A tu sa dostávam k jadru problému, ktorý nás dlhodobo trápi. Aby som bola schopná zabezpečovať Kamilke všetko o čom som písala, sme úplne odkázané na naše auto, ktoré nám však spôsobuje veľké problémy. Kupovali sme ho pred 7 rokmi s podporou príspevku od Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Ja som v tom období ani nemala vodičský preukaz, robila som si ho len kvôli Kamilke, pretože čím bola väčšia, tým nutnejšia bola potreba vozidla. Spomínané vozidlo malo vtedy 4 roky, takže teraz má 11, čo nie je veľa, ale v podstate už od začiatku s ním boli problémy a často som ho musela dávať do servisu.

V posledných mesiacoch je však situácia doslova neznesiteľná. Nutnosť neustálych opráv je nad moje finančné sily, každá návšteva servisu ma stojí stovky EUR, ktoré nám potom chýbajú, keďže poberám len opatrovateľský príspevok a výživné.

Aktuálne keď píšem tento text, tak je autíčko opäť nepojazdné. Už ani v servisoch ich to nebaví a odbíjajú ma, som nútená hľadať kto by bol ochotný ho opravovať a je to frustrujúce a únavné. A v neposlednom rade, prepravovať sa s Kamilkou v tak nespoľahlivom vozidle je veľmi stresujúce, mám strach či dôjdeme do cieľa, bojím sa o našu bezpečnosť a na dlhšie trasy mám skutočne veľké obavy.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Táto výzva je o tom, že auto sú pre nás naše „nohy“, bez neho sa s Kamilkou nedostaneme nikam. Nemôžme bez neho do školy, ktorá je 6 km od nášho bydliska, na rehabilitácie, k lekárom, na doplnkové terapie, tiež za rodinou a priateľmi.

Samozrejme využijeme aj príspevok z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý predstavuje 6 638,79 EUR, čo je pri dnešných cenách vozidiel a pri podmienke, že vozidlo nemôže byť staršie ako 4 roky, suma ktorá zďaleka nestačí. 

Na dofinancovanie vozidla potrebujeme ešte približne 20 000 EUR. Táto suma je z dôvodu, že potrebujeme spoľahlivé auto s veľkým batožinovým priestorom, aby sa doň zmestil Kamilkin personalizovaný invalidný vozík, ktorý sa nedá zložiť, aby boli jeho rozmery menšie. Kamilka má taktiež rozmerovo veľkú špeciálnu autosedačku, nakoľko potrebuje úplnú oporu pri prevážaní, aby sedela bezpečne.

Do úvahy prichádzajú vozidlá typu Volkswagen Caddy (prípadne model Touran), Opel Combo alebo Toyota ProAce Verso. To sú vozidlá, ktoré pripadajú do úvahy z hľadiska priestoru ale tiež po konzultácii s automechanikmi. V prípade, ak sa nám nepodarí získať cieľovú sumu, budem určite hľadať iné spôsoby, pevne však verím že sa náš cieľ s vašou pomocou podarí. 

Pevne veríme, že vás náš príbeh oslovil a pomôžete nám k vytúženému no najmä nevyhnutnému vozidlu, aby sme mohli s Kamilkou s úsmevom a bez obáv zdolávať ďalšie méty na ceste k zlepšovaniu a skvalitňovaniu jej života :)

ĎAKUJEME vám všetkým aj za prečítanie týchto riadkov a prípadne zdieľanie ďalším ľuďom dobrej vôle.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

22. 6. 2023 22:07

Poďakovanie

Rada by som sa touto cestou poďakovala všetkým darcom, ktorí prispeli akoukoľvek sumou. Spolu s mojou dcérkou si vážime každé jedno Euro, ktorým ste nás podporili a aj keď sa nám nepodarilo vyzbierať cieľovú sumu, aj tieto vyzbierané prostriedky nás posunuli bližšie k nášmu cieľu. ĎAKUJEME VÁM  

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
10 €  •  16. 6. 2023 22:15
Dobročiný Darca
1 000 €  •  12. 6. 2023 22:01
Veľkorysý darca
10 €  •  12. 6. 2023 16:54
Láskavý darca
15 €  •  11. 6. 2023 21:01
Veľkorysý darca
30 €  •  11. 6. 2023 14:33
Milý darca
20 €  •  11. 6. 2023 7:39
Milý darca
15 €  •  10. 6. 2023 20:32
Láskavý darca
25 €  •  9. 6. 2023 20:43
Milý darca
100 €  •  4. 6. 2023 13:56
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  29. 5. 2023 10:57
Milý darca
25 €  •  27. 5. 2023 17:45
Milý darca
30 €  •  20. 5. 2023 22:49
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  19. 5. 2023 20:08
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  19. 5. 2023 11:17
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  18. 5. 2023 21:10
Katarína
35 €  •  18. 5. 2023 19:43
posielam veľké objatie:)
Dobročiný Darca
10 €  •  17. 5. 2023 19:00
Milan
10 €  •  17. 5. 2023 11:10
Drzime Vam palce
Dobrosrdečný darca
5 €  •  16. 5. 2023 20:59
Veľkorysý darca
5 €  •  15. 5. 2023 12:57
Veľkorysý darca
200 €  •  15. 5. 2023 8:05
Milý darca
48 €  •  14. 5. 2023 9:56
Láskavý darca
25 €  •  13. 5. 2023 22:56
trenbolone_acetate
7 €  •  13. 5. 2023 21:11
pozdravujem, prajem malej vela zdravia, a mamine vela síl.
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  12. 5. 2023 19:25
FekiG
5 €  •  12. 5. 2023 14:18
Kamilka drzim silno palce 🤞🍀
Dobrosrdečný darca
10 €  •  12. 5. 2023 7:04
Milý darca
48 €  •  12. 5. 2023 6:47
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  11. 5. 2023 23:15
Zuzka P
50 €  •  11. 5. 2023 22:24
Pre Kamilku
Láskavý darca
25 €  •  11. 5. 2023 16:41
Dobrosrdečný darca
3 €  •  11. 5. 2023 9:02
Veľkorysý darca
5 €  •  11. 5. 2023 8:20
Dobrosrdečný darca
10 €  •  11. 5. 2023 7:55
Dobrosrdečný darca
25 €  •  11. 5. 2023 4:31
Dobročiný Darca
5 €  •  10. 5. 2023 21:45
Dobrosrdečný darca
5 €  •  9. 5. 2023 21:54
Dobročiný Darca
25 €  •  8. 5. 2023 20:45
Štedrý darca
25 €  •  8. 5. 2023 10:12
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  8. 5. 2023 9:51
Andrea
25 €  •  6. 5. 2023 21:50
Silno na vas myslim dievcata, nech sa to podarí 🩷
Dobročiný Darca
100 €  •  6. 5. 2023 16:51
Láskavý darca
50 €  •  6. 5. 2023 15:29
Milý darca
25 €  •  6. 5. 2023 9:25
Milý darca
25 €  •  6. 5. 2023 9:24
Dobrosrdečný darca
10 €  •  5. 5. 2023 20:06
Veľkorysý darca
50 €  •  5. 5. 2023 13:20
Štedrý darca
5 €  •  5. 5. 2023 12:57
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  5. 5. 2023 12:55
Láskavý darca
50 €  •  5. 5. 2023 10:00
Láskavý darca
50 €  •  5. 5. 2023 9:10
Láskavý darca
20 €  •  4. 5. 2023 15:13
Štedrý darca
25 €  •  4. 5. 2023 11:33
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  4. 5. 2023 9:54
Milý darca
10 €  •  3. 5. 2023 14:53
Láskavý darca
20 €  •  3. 5. 2023 14:43
Milý darca
10 €  •  2. 5. 2023 20:27
Štedrý darca
40 €  •  2. 5. 2023 19:25
Darina
50 €  •  2. 5. 2023 12:09
Držím Vám obom palce a želám veľa sily.
Milý darca
10 €  •  2. 5. 2023 10:23
Milý darca
50 €  •  2. 5. 2023 9:40
Martin
10 €  •  2. 5. 2023 8:26
Drzte sa!
Veľkorysý darca
10 €  •  2. 5. 2023 8:04
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  1. 5. 2023 0:06
Láskavý darca
100 €  •  30. 4. 2023 22:29
Stanislav
25 €  •  30. 4. 2023 20:18
Prajeme Kamilke aj Vám veľa síl do života a pomoc od ďalších ľudí, ktorý si uvedomia že sú tu ľudia ako Vy.
Láskavý darca
10 €  •  30. 4. 2023 13:07
Láskavý darca
5 €  •  30. 4. 2023 12:03
Milý darca
25 €  •  30. 4. 2023 10:50
jojo
50 €  •  30. 4. 2023 9:20
Držím palce :)
Milý darca
25 €  •  29. 4. 2023 22:40
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  29. 4. 2023 20:10
Láskavý darca
10 €  •  29. 4. 2023 17:00
Milý darca
10 €  •  29. 4. 2023 16:02
Katka
50 €  •  29. 4. 2023 13:25
Držím Kamilke palce! :)
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  29. 4. 2023 13:22
Láskavý darca
100 €  •  29. 4. 2023 11:35
Dobročiný Darca
10 €  •  29. 4. 2023 11:01
Láskavý darca
10 €  •  29. 4. 2023 10:19
Jojo
25 €  •  29. 4. 2023 10:10
🥰
Dobročiný Darca
10 €  •  29. 4. 2023 10:08
Dobročiný Darca
5 €  •  29. 4. 2023 1:37
Dobročiný Darca
25 €  •  28. 4. 2023 22:09
Dobročiný Darca
50 €  •  28. 4. 2023 20:11
Linda
5 €  •  28. 4. 2023 19:27
dúfam že aspoň kúsok pomôže a želám potom veľa šťastných kilometrov!
Veľkorysý darca
25 €  •  28. 4. 2023 19:26
Štedrý darca
50 €  •  28. 4. 2023 18:27
Veľkorysý darca
10 €  •  28. 4. 2023 18:06
Dagmar+Matúško
50 €  •  28. 4. 2023 14:43
❤️
Dobročiný Darca
10 €  •  28. 4. 2023 13:55
Štedrý darca
25 €  •  28. 4. 2023 13:21
Veľkorysý darca
20 €  •  28. 4. 2023 12:16
Milý darca
50 €  •  28. 4. 2023 12:12
Eva
20 €  •  28. 4. 2023 10:53
Pevne verim, ze sa Vam podari dosiahnut ciel. Vela stastia zelam.
Milý darca
5 €  •  28. 4. 2023 10:33
Láskavý darca
10 €  •  28. 4. 2023 10:24
Štedrý darca
25 €  •  28. 4. 2023 9:35
Veľkorysý darca
25 €  •  28. 4. 2023 7:25
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  28. 4. 2023 0:18
Dobročiný Darca
5 €  •  27. 4. 2023 23:29
Milý darca
50 €  •  27. 4. 2023 17:11
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  27. 4. 2023 13:41
Milý darca
10 €  •  27. 4. 2023 13:14
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  27. 4. 2023 6:45
Štedrý darca
100 €  •  26. 4. 2023 20:28
Dobročiný Darca
50 €  •  26. 4. 2023 11:42
Armi
25 €  •  26. 4. 2023 10:14
Držte sa!
Lucia
50 €  •  26. 4. 2023 1:17
Rozumiem. ❤️
Dobrosrdečný darca
100 €  •  25. 4. 2023 21:39
Láskavý darca
25 €  •  25. 4. 2023 20:00
Milý darca
500 €  •  25. 4. 2023 12:59
💙🙏🏼
Milý darca
25 €  •  25. 4. 2023 12:17
Milý darca
100 €  •  25. 4. 2023 10:49
Láskavý darca
100 €  •  25. 4. 2023 10:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  24. 4. 2023 12:53
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  23. 4. 2023 17:12
Pavla
10 €  •  23. 4. 2023 14:37
Prajem vám s Kamilkou kopu parádnych výletov❣️
Dobročiný Darca
10 €  •  23. 4. 2023 7:56
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  23. 4. 2023 0:03
Štedrý darca
10 €  •  22. 4. 2023 22:28
Dobrosrdečný darca
10 €  •  22. 4. 2023 21:44
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  22. 4. 2023 21:32
Láskavý darca
25 €  •  22. 4. 2023 21:23
Štedrý darca
25 €  •  22. 4. 2023 15:33
Štedrý darca
25 €  •  22. 4. 2023 9:53
Štedrý darca
25 €  •  22. 4. 2023 7:19
Dobročiný Darca
25 €  •  21. 4. 2023 22:05
Štedrý darca
30 €  •  21. 4. 2023 21:41
Dobročiný Darca
15 €  •  21. 4. 2023 21:16
Martina C.
15 €  •  21. 4. 2023 14:39
❤️

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň