Pomôžte Kahuovi opäť behať

Získaných 0 € 150 €
4 000 €
38 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
30. 1. 2024

Kto kampaň organizuje?

Ahojte,

Volám sa Patrícia a obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pre Kahua. Kahu so mnou žije od maličkého šteniatka. Celý tento čas mi dáva lásku a spríjemňuje mi každý deň. Teraz potrebuje moju aj Vašu pomoc aby to bol zase ten šťastný bláznivý pes, ktorý dostane ďaľšiu šancu. 

Mám 24 rokov, táto situácia ma veľmi zasiahla psychicky aj finančne, dlho som váhala nad touto zbierkou ale v aktuálnej situácií nemám na výber. Kahu robí veľké pokroky a ja to nevzdám. 

Ďakujem <3

Komu pomôžeme?

Kahu je 4 ročný belgický ovčiak malinois. Je veľmi energický a miluje všetkých ľudí aj psíkov. Najviac miluje behať a aportovať.

14. 11. sa mu stala nehoda a preto stratil možnosť vykonávať tieto aktivity

Kahuovi sa odtrhli dva väzy na pravej zadnej nohe. Musel absolvovať operáciu v hodnote 2100€ na klinike Sibra. Operácia bola úspešná a väzy mu nahradili kovové skrutky a platnička. Nasledovalo veľa preväzov, kontrol, liekov… 

Svaly na nohe úplne artrofovali, Kahu chodí pravidelne 2–3krát týždenne na hydroterapie. Má prísny klietkový režim, s venčením len na krátkom vodítku. Je to pre neho veľmi náročné hlavne psychicky, už viac ako 3 mesiace nebehal :( taktiež mal veľké bolesti a nastalo pár komplikácií. 

Aktuálne Kahu s podpornou bandážou pomaly zaťažuje nohu. Je veľká šanca, že v budúcnosti bude znova môcť behať, aportovať a tešiť sa zo života. 

Ďakujeme

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze budú použité na:

  • vyplatenie operácie (2100€), všetkých potrebných vyšetrení, kontrolných rtg;
  • Kahuovi bolo potrebné kúpiť veľkú klietku, keďže v nej musí stráviť minimálne 6 mesiacov potrebných na liečbu;
  • hydroterapie a fyzioterapie, ktoré su veľmi nákladné ale naozaj potrebné;
  • tabletky a vitamíny potrebné na rekonvalescenciu;
  • ortézu na zranenú nohu po operácii;

Peniaze som si musela požičať lebo sama som takúto rezervu nemala. Teda potrebujem splatiť aktuálny dlh. A čaká nás ešte veľa hodín na hydroterpiách, fyzioterapiách, kontroly u veterinára.

Kahu potrebuje takmer neustály dohľad a špeciálnu starostlivosť, preto si nemôžem dovoliť plnohodnotne chodiť do práce, čo mi spôsobuje ďaľšie komplikácie. 

Aktuálne sme na sume 3200€ a sme v polke cesty k uzdraveniu ale verím, že Kahu bude znova môcť behať ak dostane všetku potrebnú starostlivosť. 

Každé euro mi pomôže na zníženie dlhu, veľmi si to vážim <3

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Linda Jo
50 €  •  14. 2. 2024 19:54
Drzim palce :)
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  14. 2. 2024 19:01
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  3. 2. 2024 19:39

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Linda Jo
50 €  •  14. 2. 2024 19:54
Drzim palce :)
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  14. 2. 2024 19:01
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  3. 2. 2024 19:39

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň