Úspešne dokončené:

Vladislav z Ukrajiny potrebuje po operácii užívať lieky. Tie si však nemôže dovoliť

Získaných 0 € 515 €
od 16 darcov
 -
16 darcov
Celkom sa zapojilo
32 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Vladislav z Ukrajiny potrebuje po operácii užívať lieky. Tie si však nemôže dovoliť

Získaných 0 € 515 €
od 16 darcov

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Valdislav Shablin
Dátum pridania
6. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Vladislav (72 rokov) a spolu so svojou manželkou Ninou (69 rokov) sme v apríli minulého roku pre vojnu utiekli z rodnej Ukrajiny na Slovensko. Z Charkova sme sa rozhodli odísť, keď nám do okna vletel úlomok granátu. Bolo strašné ostať tam, ale strašné bolo aj odísť ďaleko a do neznáma. Naše rodné mesto sa nachádza 40 km od hranice s Ruskom a žiť tam dnes nie je bezpečné.

Aká je naša situácia?

Po príchode na Slovensko sme sa vďaka štátnemu programu ubytovali v malom domčeku neďaleko od Bratislavy – v obci Malinovo u veľmi dobrej slovenskej rodiny. Snažíme sa hľadať pozitívne stránky nášho pobytu na Slovensku, ale neistota, čo bude zajtra, nám nedá spokojne žiť.

Už tu na Slovensku som dostal infarkt a podstúpil som operáciu srdca. Som veľmi vďačný slovenským lekárom, ktorí mi zachránili život!

Momentálne je náš príjem na oboch 140€ – je to dôchodok, ktorý dostávame z Ukrajiny. Za tieto peniaze sa pokúšame vyžiť. Ale po operácii musím každý mesiac do konca života užívať lieky. Mám veľký strach z toho, že si ich nebudem môcť finančne dovoliť. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Celý život som bol zamestnaný ako inžinier na vojenskom závode v Charkove a pracoval som tam do začiatku vojny, do svojich 70 rokov. Teraz ma veľmi trápi, že už nemôžem pracovať a zarábať peniaze na dôstojný život. 

Preto prosím o pomoc dobrých ľudí, ktorí by nám prispeli na živobytie – na základné životné potreby ako potraviny a najmä na lieky, ktoré po operácii srdca musím užívať do konca života. Všetkým darcom zo srdca ďakujem!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
10 €  •  19. 4. 2023 7:50
Dobročiný Darca
5 €  •  18. 4. 2023 22:42
Štedrý darca
20 €  •  18. 4. 2023 10:09
Dobročiný Darca
25 €  •  16. 4. 2023 11:35
Dobročiný Darca
25 €  •  12. 4. 2023 8:18
Julian a Alžbeta
25 €  •  10. 4. 2023 9:31
Prajeme veľa šťastia
Milan
25 €  •  9. 4. 2023 21:38
Vladik drzim vam palce.
Zuzana
25 €  •  5. 4. 2023 19:24
Veľa šťastia!
Dobrosrdečný darca
50 €  •  4. 4. 2023 19:46
Dobročiný Darca
10 €  •  2. 4. 2023 14:18
Dobrosrdečný darca
50 €  •  28. 3. 2023 22:25
Veľkorysý darca
25 €  •  27. 3. 2023 20:23
Ivana
100 €  •  15. 3. 2023 14:44
Želám Vám veľa sily a zdravia!
Štedrý darca
100 €  •  14. 3. 2023 11:11
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  13. 3. 2023 16:37
Hana
10 €  •  9. 3. 2023 7:09
Veľa šťastia!

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň