Výzva ukončená:

Snižana sa túži vrátiť do rodného domu – k tomu potrebuje našu pomoc

Získaných 0 € 0 €
1 500 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Snižana sa túži vrátiť do rodného domu – k tomu potrebuje našu pomoc

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
6. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Snižana a pochádzam z mesta Charkov na Ukrajine. Na tejto platforme som už mala jeden príbeh a som veľmi vďačná za pomoc. Ale náš život sa teraz vyvíja tak, že veľa vecí záleží od iných ľudí. Ukrajinci už celý rok bojujú za spravodlivosť, za mier v každom dome, za nezávislosť a víťazstvo nad nepriateľom. Nad nepriateľom, ktorý nás pripravil o zajtrajšok, pripravil nás o možnosť žiť vo svojej krajine šťastne a v mieri.

Aký je náš príbeh?

Už takmer rok žijem so svojimi dvomi deťmi na Slovensku. Táto krajina sa mi stala novým domovom s novými známymi, s novou školou a škôlkou pre deti… Tento rok sme si už prešli mnohými skúškami v cudzej krajine, s cudzím pre nás jazykom a zvyklosťami. Už sme sa tu usadili, žijeme si spokojne a veríme v naše víťazstvo. 

Ale chápem, že po víťazstve nás čakajú nové životné skúšky, skúšky života v povojnovej krajine. Tam, kde niet práce, bývania a ďalších vecí. Snívam o tom, že sa vrátim domov, že budem žiť vo svojom rodnom dome, lebo okrem neho nemám kde inde bývať. Po smrti mojich rodičov mi ostal podiel na dome. Žiaľ, dom je neobývateľný, nie je tam kúrenie, elektrina ani voda. Základy sú staré a steny krivé. To všetko treba opraviť, aby som s deťmi na rodnej Ukrajine mala kde bývať. V lete pred vojnou som už pomaličky začala robiť opravy, ale vojna naše plány zmenila. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Potrebujem finančnú pomoc na obnovu môjho domu na Ukrajine. Je potrebné v ňom opraviť základy, steny aj siete (vodovod, elektrina) a taktiež systém kúrenia. Veľmi prosím pomôcť mne a mojim deťom v obnove nášho starého bývania, veľmi potrebujeme vašu pomoc v tejto ťažkej situácii. Verím, že sa nájdu ľudia, ktorým náš príbeh nie je ľahostajný. Ďakujem!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň