Úspešne dokončené:

Snižana sa na Ukrajine živila výrobou jedlých kytíc – pomôžme jej pokračovať v tom, čo ju baví

Získaných 0 € 403 €
od 8 darcov
 -
8 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Snižana sa na Ukrajine živila výrobou jedlých kytíc – pomôžme jej pokračovať v tom, čo ju baví

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
21. 9. 2022

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Snižana, mám 33 rokov a pochádzam z mesta Charkov. Som matkou dvoch detí – dcéry Zlaty (7 rokov) a syna Artemija (3,5 roka). 24. februára sa navždy zmenil náš život a život našich detí. Odvtedy sme žili na Ukrajine v strašných podmienkach a každý deň sme čelili strachu, bolesti a zúfalstvu.

Moja dcéra sa v rodnom meste venovala baletu. Deti z choreografickej školy s rodičmi mali možnosť odísť na Slovensko a pokračovať v štúdiu. 14. marca sa náš život vmestil do jedného malého batôžka a ja s deťmi som prišla na Slovensko.

V akej sme situácii?

Na Slovensku sa nám podarilo zohnať ubytovanie na jeden rok. Sme za to veľmi radi, ale máme strach, čo bude, keď ten rok prejde… Pretože naše rodné mesto Charkov každý deň ničia ruské rakety.

Je pre mňa náročné nájsť si tu prácu, pretože mám doma dve malé deti. Na Ukrajine ostala moja sestra, rodičia už nežijú. Veľmi potrebujem pracovať, aby som mohla zabezpečiť svojim deťom všetko nevyhnutné, počnúc liekmi, oblečením, hračkami…

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Na Ukrajine som sa živila svojou obľúbenou činnosťou. Vyrábala som jedlé kytice z cupcakes zdobené krémovými kvetmi. Tu je môj profil na Instagrame (sweet_bouquet_kh). Na Slovensku však nemám náčinie nato, aby som ich mohla vyrábať.

Financie potrebujem na pomôcky na pečenie a ďalšie kuchynské náčinie, vďaka ktorým budem môcť jedlé kytice vyrábať ďalej.

Veľmi rada by pokračovala vo výrobe jedlých kytíc, pretože moje výrobky nenechajú nikoho ľahostajným. Pomôžte mi, prosím.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobročiný Darca
98 €  •  18. 11. 2022 23:06
Milý darca
50 €  •  10. 11. 2022 20:54
Dobročiný Darca
50 €  •  4. 11. 2022 21:15
Milý darca
50 €  •  10. 10. 2022 18:40
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  5. 10. 2022 22:35
Veľkorysý darca
50 €  •  3. 10. 2022 12:56
Milý darca
30 €  •  28. 9. 2022 20:10
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  27. 9. 2022 0:34

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň