Výzva ukončená:

Pomôžme seniorom prežívať intimitu

Získaných 0 € 10 €
3 000 €
 -
1 darca
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme seniorom prežívať intimitu

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Open Society o.z.
Dátum pridania
12. 3. 2023

Komu pomôžeme?

To, že je človek starý, neznamená, že necíti. Že nepotrebuje lásku, dotyk, prežívanie intimity. Bohužiaľ je doba tak nastavená, že spojenie senior a sex je tabu. Starí ľudia sa o tom nemajú s kým porozprávať, nevedia ako riešiť otázky v tejto oblasti. O to horšia situácia je v Domovoch seniorov, kde je pomer žien a mužov 7:1 a kde zákonite nastáva frustrácia z nenaplnených túžob. Nie je priestor na debatu, ani na odbornú pomoc.

My s naším projektom organizujeme malé debatné krúžky, kde sa cez bežné témy dostaneme aj k tým intímnym. Seniori dostanú informácie ako plnohodnotne žiť život aj v tejto oblasti. Budeme sa im snažiť zodpovedať ich otázky. V prípade záujmu, sú prizývaní odborníci a debata  pokračuje v užšom odbornejšom kruhu. Po ukončení stretnutia dostanú účastníci dotazník na vyplnenie, ten bude slúžiť k ďalšiemu výskumu. Ten bude použitý na zmapovanie situácie na Slovensku. Projektom sa snažíme pomôcť nielen seniorom žiť kvalitný intímny život, ale zvýšiť záujem verejnosti a odborníkov o ľudí, ktorí  to potrebujú.

Kto kampaň organizuje?

Open Society o.z.

Občianske združenie sme založili v roku 2005, za účelom pomoci chlapcovi, ktorý potreboval nový invalidný vozík. Za tie roky existencie sa nám podarilo pomôcť seniorom v kluboch, zabezpečiť lieky do DSS, zorganizovať komunitné akcie pre obyvateľov a momentálne sa venujeme kvalitnému životu seniorov a seminárom pre ženy. Sme členkami Slovenskej sexuologickej spoločnosti a sme absolventkami rôznych sexuologických seminárov. Spolupracujeme s odborníkmi z oblasti gynekológie, urológie, psychiatrie, sexuológie a psychológie.

 Silvia Obernauer a Alena Salko  

https://opensociety.sk/

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z kampane budú použité na zabezpečenie stretnutí, ich organizáciu, odmeny pre prednášajúcich, občerstvenie a informačné materiály. Plánujeme 10 stretnutí, v trvaní cca 3 hodiny. Z každého stretnutia bude vyhotovená zápisnica s dotazníkmi s anonymnými zisteniami, ktoré budú použité pre ďalší výskum v tejto oblasti. 

Vopred ďakujeme za pomoc! 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň