Pomôžme postaviť na nohy OZ Mačacie šťastie

Míľnik 1/6

Poďme dosiahnuť prvý míľnik na ceste za novým domovom pre mačičky!

Získaných 0 € 3 493 €
2 000 €
19 dní
do ukončenia

Míľnik 2/6

Sme blízko ďalšej tisícke!

Získaných 0 € 3 493 €
3 000 €
19 dní
do ukončenia

Míľnik 3/6

Finálnu sumu sa nám pravdepodobne dosiahnuť nepodarí – dosiahneme pre mačičky hranicu 4000 eur?

Získaných 0 € 3 493 €
4 000 €
19 dní
do ukončenia

Míľnik 4/6

1/5 z celkovej sumy nám umožní podniknúť prvé potrebné kroky na ceste za vybudovaním útulku.

Získaných 0 € 3 493 €
5 000 €
19 dní
do ukončenia

Míľnik 5/6

Polovica z potrebnej sumy, to je niečo! Poďme umožniť vybudovanie karanténnej stanice naplno!

Získaných 0 € 3 493 €
12 500 €
19 dní
do ukončenia

Míľnik 6/6

Cieľová rovinka.

Získaných 0 € 3 493 €
25 000 €
19 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Zuzana a Zdenka Skubeňové
Dátum pridania
19. 10. 2023
Posledná aktualita

27. 11. 2023 20:19

Dosiahnime spoločne (pravdepodobne) posledný míľnik.

Všetkým darcom by sme sa v prvom rade chceli nesmierne poďakovať za každé zaslané euro. Do konca zbierky zostáva posledných 20 dní a keďže finálnu čiastku sa vyzbierať nepodarí, veríme, že spoločnými silami dosiahneme aspoň míľnik 4000 eur. Donio vypláca financie v dosiahnutom míľniku a preto by sme Vás chceli poprosiť o dosiahnutie tejto, pre nás asi finálnej rovinky. Naše OZ je už oficiálne registrované! :)

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Kto kampaň organizuje?

Zuzka a Zdenka. Dvojičky, ktoré to v živote nikdy nemali ľahké. Napriek tomu však dokážu šíriť dobro a lásku ďalej. Tým, ktorí to bez nás nedokážu – opusteným zvieratám. Pomôžme splniť ich sen a vybudovať miesto, kde dokážu nevinným stvoreniam pomáhať i naďalej a nenechajme desiatky zachránených mačiek znovu stratiť teplo pelieškov a plné misky

Celé to začalo prvými záchranami mačiek, ktoré boli na ulici neraz v ťažkých bolestiach a vychudnuté na kosť. Poskytnutie veterinárnej starostlivosti, miska s jedlom a čerstvou vodou, kúsok voľného miesta a ľudské teplo boli a dodnes sú tým prvoradým, čo dievčatá zabezpečujú pre štvornohé stvorenia z ulice. Nezištne, bez nároku na akúkoľvek odmenu z vykonanej práce. Odmenou im sú vďačné pohľady desiatok mačiek a i pár psíkov, ktoré ich vždy privítajú s láskou či pohľad na prvé kroky mačiatok, ktoré po smrti ich mačacej maminy vo dne v noci dokrmovali cez fľašku a ich nádeje na život boli minimálne. Tú najväčšiu radosť im však robia fotky adoptovaných mačičiek so svojimi novými majiteľmi, ktoré im dodávajú silu tento neľahký boj nevzdať. Do dnešných dní sa tak podarilo nájsť nové domovy takmer 80 štvornohým miláčikom. 

Do dnešných dní túto činnosť sestry Skubeňové vykonávali vo svojom byte a vo vonkajšej krytej voliere, ktorú svojpomocne vybudovali pri ich obytnom dome. To sa však nestretlo s pochopením susedov a preto bolo oslovené mesto Liptovský Mikuláš so žiadosťou o pomoc s nájdením priestoru, kde by mohlo byť v tejto činnosti pokračované. S tým bolo takisto potrebné legislatívne ukotvenie ich činnosti, a tak sú dievčatá na ceste budovania vlastného občianskeho združenia. V tomto smere sa čaká na posledné byrokratické záležitosti na Ministerstve vnútra a OZ Mačacie šťastie bude mať i svoj právny podklad. 

Prečo ale žiadame o pomoc?

Každý, kto sa venuje záchrane zvierat vie, že to nie je finančne ľahká záležitosť. Samotné fungovanie útulkov si vyžaduje veľké množstvo zdrojov a tie dodnes Mačacie šťastie získavalo od dobrých ľudí, ktorí im prispievali na nákup steliva, krmiva a predovšetkým na veterinárnu starostlivosť. Tá sa pohybuje v rádoch tisíciek eur, no bez nej by záchrana nebola možná. 

Problém však nastáva v tom, že keď čoskoro novovzniknuté OZ Mačacie šťastie v nasledujúcich týždňoch vyrokuje miesto, čaká ich ďalšia náročná úloha – vybudovať útulok od nuly. Vnútorný priestor je veľkým luxusom, na ktorý bohužiaľ mesto Liptovský Mikuláš zatiaľ nemá kapacity a preto do úvahy prichádza buď prenájom priestoru od súkromného majiteľa (ak tu niekto ochotný je, dievčatá budu veľmi vďačné, ak sa im ozvete) alebo vonkajší pozemok. Vybudovanie zázemia pre útulok, vrátane karanténnej stanice a zabezpečenia pozemku (oplotenie, voliéry, klietky do karanténnej stanice, zastrešenie, vnútorné vybavenie voliéry, mačacie toalety atď.) je ale mimoriadne náročná záležitosť, ktorá sa bude pohybovať v rádoch desaťtisíciek eur. Nehovoriac o tom, že i mačky a skupinka psov i naďalej potrebujú zabezpečiť základné potreby. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Podporou našej kampane pomôžete takmer 50 opusteným mačkám a niekoľkým psíkom. A takisto desiatkam tých, ktorí vonku čakajú na záchranu, čoskoro v mrazivej zime. V prípade, že sa útulok vybudovať nepodarí, zvieratá budú dievčatám odobrané a vrátené na ulicu.

Pomôžme preto, prosím, každý svojou troškou splniť sen dvoch mladých dievčat o tom mať svoje miesto pre záchranu nechcených mačiek. Nedovoľme, aby im už i takto neľahkú cestu prekazil nedostatok financií. Nedovoľme, aby desiatky zachránených tvorov opäť museli čeliť nebezpečenstvu ulice. Každý nákup potrieb pre zriadenie útulku bude možné dohľadať v pohyboch transparentného účtu. V prípade, žeby peniaze zvýšili, budú využité na zabezpečenie vakcinácie, krmiva, steliva či chodu útulku (poplatky za energie). 

Už niekoľkrát sme sa mohli presvedčiť, že keď sa veľa dobrých ľudí spojí, začnú sa diať zázraky. Napriek tomu, že dnes doba nie je ľahká, i málo sa počíta.

Cestu sestier Skubeňových a ich príbeh môžete sledovať na FB stránke OZ Mačacie šťastie, kde sú i napriek svojej práci každý deň aktívne. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

27. 11. 2023 20:19

Dosiahnime spoločne (pravdepodobne) posledný míľnik.

Všetkým darcom by sme sa v prvom rade chceli nesmierne poďakovať za každé zaslané euro. Do konca zbierky zostáva posledných 20 dní a keďže finálnu čiastku sa vyzbierať nepodarí, veríme, že spoločnými silami dosiahneme aspoň míľnik 4000 eur. Donio vypláca financie v dosiahnutom míľniku a preto by sme Vás chceli poprosiť o dosiahnutie tejto, pre nás asi finálnej rovinky. Naše OZ je už oficiálne registrované! :)

2. 11. 2023 12:29

Prvý míľnik dosiahnutý – ĎAKUJEME!

Podarilo sa nám dosihanuť prvý zo 4 nastavených míľnikov. Za každé darované euro sme my i mačičky v našej starostlivosti nesmierne vďačné. Dosiahnime spoločne ďalší míľnik, aby sme mohli zaobstarať voliéry v požadovanom počte. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme. 

26. 10. 2023 9:11

Prvý míľnik – 2000€, dosiahneme ho? 🐱

2000€ je prvým míľnikom, ktorý by zabezpečil pokrytie tých najviac základných potrieb pre mačičky. Dosiahneme ho spoločnými silami? 

23. 10. 2023 0:01

Prvých 1000€, ďakujeme ❤️

Prvý krôčik k tomu, aby mačičky mohli mať miesto, kde sa už nikdy nebudú musieť báť. Každý jeden dar si veľmi vážime, keďže vieme, že doba nie je ľahká pre nikoho z nás. Čaká nás však ešte dlhá cesta a preto ak môžete, rozpošlite prosím odkaz na našu zbierku i rodine a kamarátom. Z celého srdca ďakujeme. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
25 €  •  28. 11. 2023 10:37
Veľkorysý darca
25 €  •  27. 11. 2023 23:05
Štedrý darca
10 €  •  24. 11. 2023 20:26
Štedrý darca
10 €  •  24. 11. 2023 12:31
Milý darca
10 €  •  23. 11. 2023 19:54
Mari
50 €  •  22. 11. 2023 22:50
Všetko dobré želám, nech sa to podarí ❤️
Dobročiný Darca
50 €  •  22. 11. 2023 19:55
Maria
50 €  •  20. 11. 2023 17:19
drzim palce, nech sa mickam dari
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 11. 2023 12:22
Veľkorysý darca
25 €  •  17. 11. 2023 18:26
Veľkorysý darca
100 €  •  16. 11. 2023 15:29
Láskavý darca
10 €  •  15. 11. 2023 13:47
Láskavý darca
25 €  •  15. 11. 2023 8:46
Silvia
25 €  •  14. 11. 2023 23:21
Drzim labky dievcata ))) skvela praca , len bojujte aj ked to vyzera niekedy zle treba verit. Dakujem ze sa starate o zvieratka
Dobrosrdečný darca
20 €  •  12. 11. 2023 22:40
Dobrosrdečný darca
10 €  •  12. 11. 2023 13:38
Milý darca
5 €  •  11. 11. 2023 11:26
Štedrý darca
25 €  •  11. 11. 2023 8:04
Láskavý darca
15 €  •  11. 11. 2023 8:00
Milý darca
10 €  •  10. 11. 2023 21:02
Milý darca
4 €  •  10. 11. 2023 18:46
Milý darca
25 €  •  10. 11. 2023 16:13
Veľkorysý darca
10 €  •  10. 11. 2023 14:55
Dobrosrdečný darca
25 €  •  10. 11. 2023 9:12
Darca, ktorý je za každú dobrost
500 €  •  10. 11. 2023 7:57
Láskavý darca
25 €  •  8. 11. 2023 21:14
Dobrosrdečný darca
25 €  •  7. 11. 2023 22:11
Milý darca
10 €  •  6. 11. 2023 22:11
Milý darca
20 €  •  6. 11. 2023 20:49
Milý darca
2 €  •  6. 11. 2023 12:18
Veľkorysý darca
100 €  •  6. 11. 2023 10:09
Štedrý darca
5 €  •  6. 11. 2023 6:21
Štedrý darca
10 €  •  6. 11. 2023 0:58
Dobročiný Darca
5 €  •  5. 11. 2023 21:35
Milý darca
25 €  •  5. 11. 2023 18:29
Štedrý darca
2 €  •  3. 11. 2023 21:19
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  3. 11. 2023 20:50
Dobrosrdečný darca
25 €  •  3. 11. 2023 18:11
Dobročiný Darca
10 €  •  3. 11. 2023 8:55
Láskavý darca
100 €  •  2. 11. 2023 13:27
Veľkorysý darca
10 €  •  2. 11. 2023 12:53
Milý darca
25 €  •  2. 11. 2023 12:05
Láskavý darca
10 €  •  2. 11. 2023 11:59
Dobrosrdečný darca
10 €  •  2. 11. 2023 11:55
Dobročiný Darca
5 €  •  2. 11. 2023 11:31
Dobročiný Darca
10 €  •  2. 11. 2023 10:44
Láskavý darca
50 €  •  1. 11. 2023 7:15
Dobročiný Darca
5 €  •  31. 10. 2023 23:58
Dobrosrdečný darca
150 €  •  31. 10. 2023 22:04
Adam
25 €  •  31. 10. 2023 20:19
držím palce, ste super :)))
Jana
10 €  •  31. 10. 2023 19:51
Veľmi držím palce a od budúceho mesiaca budem mini pravidelným darcom pre mňaukáčov.
Štedrý darca
30 €  •  31. 10. 2023 14:34
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  31. 10. 2023 12:48
Marta K.
10 €  •  30. 10. 2023 9:18
❤️🐈❤️
Láskavý darca
25 €  •  29. 10. 2023 11:24
Veľkorysý darca
25 €  •  28. 10. 2023 21:31
Veľkorysý darca
5 €  •  27. 10. 2023 20:53
Milý darca
5 €  •  27. 10. 2023 11:27
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  27. 10. 2023 9:54
Dobrosrdečný darca
25 €  •  27. 10. 2023 0:41
Dobrosrdečný darca
30 €  •  26. 10. 2023 22:45
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  26. 10. 2023 22:11
Štedrý darca
10 €  •  26. 10. 2023 21:49
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  26. 10. 2023 21:40
Štedrý darca
20 €  •  26. 10. 2023 21:18
Láskavý darca
25 €  •  26. 10. 2023 21:14
Dobrosrdečný darca
10 €  •  26. 10. 2023 20:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  26. 10. 2023 18:43
Dobrosrdečný darca
1 €  •  25. 10. 2023 23:13
Milý darca
50 €  •  24. 10. 2023 22:35
Milý darca
25 €  •  24. 10. 2023 19:14
Láskavý darca
25 €  •  24. 10. 2023 15:23
Milý darca
10 €  •  24. 10. 2023 12:29
♥️♥️♥️
Darca, ktorý je za každú dobrost
11 €  •  24. 10. 2023 11:04
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  24. 10. 2023 9:54
Láskavý darca
10 €  •  23. 10. 2023 21:51
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  23. 10. 2023 20:53
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  23. 10. 2023 20:40
Lívia
10 €  •  23. 10. 2023 18:23
Držíme palce dievčatá.
Láskavý darca
10 €  •  23. 10. 2023 10:15
Štedrý darca
5 €  •  23. 10. 2023 9:50
Milý darca
10 €  •  23. 10. 2023 9:04
Milý darca
200 €  •  22. 10. 2023 19:45
Štedrý darca
25 €  •  22. 10. 2023 11:49
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  22. 10. 2023 9:27
Veľkorysý darca
10 €  •  21. 10. 2023 22:55
Dobročiný Darca
10 €  •  21. 10. 2023 21:27
Štedrý darca
5 €  •  21. 10. 2023 21:04
Štedrý darca
2 €  •  21. 10. 2023 20:39
Ingrid
11 €  •  21. 10. 2023 20:27
Ste skvelé ✨❤️
Dobročiný Darca
25 €  •  21. 10. 2023 20:07
Dobrosrdečný darca
4 €  •  21. 10. 2023 20:05
Láskavý darca
50 €  •  21. 10. 2023 19:35
Láskavý darca
25 €  •  21. 10. 2023 19:20
Štedrý darca
10 €  •  21. 10. 2023 18:57
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  21. 10. 2023 18:34
Dobrosrdečný darca
5 €  •  21. 10. 2023 18:23
Milý darca
7 €  •  21. 10. 2023 17:53
Štedrý darca
10 €  •  21. 10. 2023 17:02
Veľkorysý darca
10 €  •  21. 10. 2023 16:12
Štedrý darca
10 €  •  21. 10. 2023 16:03
Veľkorysý darca
10 €  •  21. 10. 2023 13:05
Dobročiný Darca
10 €  •  21. 10. 2023 11:00
Dobročiný Darca
50 €  •  21. 10. 2023 0:08
Dobročiný Darca
25 €  •  20. 10. 2023 22:59
Dobrosrdečný darca
25 €  •  20. 10. 2023 22:49
Štedrý darca
25 €  •  20. 10. 2023 21:28
Láskavý darca
20 €  •  20. 10. 2023 18:50
Milý darca
25 €  •  20. 10. 2023 18:28
Držím palce dievčatá, aby sa to podarilo.
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 10. 2023 18:12
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 10. 2023 17:18
Milý darca
25 €  •  20. 10. 2023 15:28
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  20. 10. 2023 13:53
Dobrosrdečný darca
25 €  •  20. 10. 2023 13:12
Veľkorysý darca
25 €  •  20. 10. 2023 8:33
Milý darca
10 €  •  20. 10. 2023 8:16
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  19. 10. 2023 23:03
Darca, ktorý je za každú dobrost
3 €  •  19. 10. 2023 22:21
Darca, ktorý je za každú dobrost
1 €  •  19. 10. 2023 21:35
Milý darca
50 €  •  19. 10. 2023 19:12
Jan Z.
10 €  •  19. 10. 2023 18:31
Držím palce baby aby ste vybrali čo najviac re cicušky ❤️
Milý darca
10 €  •  19. 10. 2023 18:19
Jara
10 €  •  19. 10. 2023 17:31
Drzim palce
Milý darca
5 €  •  19. 10. 2023 16:55
Veľkorysý darca
50 €  •  19. 10. 2023 16:48
Láskavý darca
25 €  •  19. 10. 2023 16:44
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  19. 10. 2023 16:40
Dobrosrdečný darca
5 €  •  19. 10. 2023 16:40
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  19. 10. 2023 16:27
Dobrosrdečný darca
25 €  •  19. 10. 2023 16:08
Marcel
10 €  •  19. 10. 2023 16:02
drzim palce, dievcata :)
Veľkorysý darca
10 €  •  19. 10. 2023 15:22

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Mari
50 €  •  22. 11. 2023 22:50
Všetko dobré želám, nech sa to podarí ❤️
Maria
50 €  •  20. 11. 2023 17:19
drzim palce, nech sa mickam dari
Silvia
25 €  •  14. 11. 2023 23:21
Drzim labky dievcata ))) skvela praca , len bojujte aj ked to vyzera niekedy zle treba verit. Dakujem ze sa starate o zvieratka
Adam
25 €  •  31. 10. 2023 20:19
držím palce, ste super :)))
Jana
10 €  •  31. 10. 2023 19:51
Veľmi držím palce a od budúceho mesiaca budem mini pravidelným darcom pre mňaukáčov.
Marta K.
10 €  •  30. 10. 2023 9:18
❤️🐈❤️
Milý darca
10 €  •  24. 10. 2023 12:29
♥️♥️♥️
Lívia
10 €  •  23. 10. 2023 18:23
Držíme palce dievčatá.

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň