Úspešne dokončené:

Pomôžme onkologickej pacientke, ktorá spolu so synom prišla na Slovensko

Získaných 0 € 1 287 €
od 13 darcov
 -
13 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme onkologickej pacientke, ktorá spolu so synom prišla na Slovensko

Získaných 0 € 1 287 €
od 13 darcov

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
21. 9. 2022

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Yevheniia a som slobodná matka 5-ročného syna. Sme odídenci z Ukrajiny, z mesta Záporožie. Kvôli vojne som prišla o prácu a pre zachovanie bezpečnosti môjho syna sme prišli na Slovensko.

Zo Záporožia sme odišli 5. marca 2022. Cesta bola veľmi náročná, najprv sme išli evakuačným vlakom do Ľvova, v kupé nás bolo 12, ja som spala na zemi na chodbe. Ďalej do Užhorodu autobusom, hranicu sme prešli peši. Vďaka dobrovoľníkom sme pár dní žili vo Vysokej pri Morave a od 11. marca bývame v Bratislave. Syn je odvtedy často chorý.

V akej sme situácii?

Som onkologický pacient s diagnózou rakovina prsníka. V Bratislave som zaregistrovaná v Národnom onkologickom ústave, kde chodím na pravidelné vyšetrenia.

Podarilo sa mi zamestnať sa ako asistentka v lekárni za minimálnu mzdu. K dnešnému dňu mám nostrifikovaný diplom z farmácie, ale nemôžem absolvovať stáž v mojej práci. Budem musieť hľadať inú lekáreň a zmeniť miesto práce. Aktívne sa učím slovenčinu na online kurzoch. 

Na Ukrajine ostali moji rodičia a brat. Rodičia sú na dôchodku a brat pre vojnu stratil prácu. Každý deň som s nimi v kontakte, ale domov sa vrátiť nemôžeme, vedú sa tam neustále boje.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Pre syna som našla škôlku, avšak je tam potrebné platiť za jedlo. Potrebujem finančne pomôcť, aby som mohla platiť školné. Peniaze by som ďalej použila na nákup jedla a ďalších základných potrieb, aj na lekárske vyšetrenia. Budem veľmi vďačná, keď mi pomôžete.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
100 €  •  18. 11. 2022 10:16
Dobročiný Darca
100 €  •  14. 11. 2022 17:54
Darca, ktorý je za každú dobrost
7 €  •  3. 11. 2022 17:55
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  2. 11. 2022 10:28
Veľkorysý darca
570 €  •  31. 10. 2022 14:26
Dobročiný Darca
100 €  •  21. 10. 2022 12:38
Milý darca
25 €  •  13. 10. 2022 16:16
Veľkorysý darca
150 €  •  4. 10. 2022 0:14
Veľkorysý darca
25 €  •  3. 10. 2022 22:47
Nech sa vam dari!
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  3. 10. 2022 16:05
Láskavý darca
50 €  •  3. 10. 2022 13:04
Dobrosrdečný darca
25 €  •  27. 9. 2022 0:42
Láskavý darca
100 €  •  24. 9. 2022 16:22

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň