Úspešne dokončené:

Nataliina dcéra túži byť lekárkou – pomôžme jej dokončiť štúdium medicíny aj napriek vojne na Ukrajine

Získaných 0 € 510 €
od 14 darcov
 -
14 darcov
Celkom sa zapojilo
36 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Nataliina dcéra túži byť lekárkou – pomôžme jej dokončiť štúdium medicíny aj napriek vojne na Ukrajine

Získaných 0 € 510 €
od 14 darcov

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
13. 10. 2022

Kto sme?

Moje meno je Natalia (49 rokov) a mám 23-ročnú dcéru. Sme z veľkého ukrajinského mesta Mariupoľ. Tam sme žili, pracovali, snívali, milovali a prežívali svoje najkrajšie momenty. Ako čas plynul, moja dcéra vyrástla a priala si svoj dospelý život začať ako lekárka. Všetko bolo dobré, pokiaľ naše mesto a náš dom nezasiahla vojna.

Aký je náš príbeh?

Nikdy v živote sme si nemohli ani predstaviť, čím všetkým budeme musieť prejsť. Spočiatku, keď sme výbuchy počuli iba z diaľky, sme si ani nepomysleli, že budeme nútení utiecť. Veď je to predsa náš domov, naša krajina. Mali sme nádej, že nás zachránia a zvíťazí zdravý rozum 21. storočia. Ale ako boje postupovali, výbuchy sa približovali a zosilňovali, ničenie budov okolo bolo čoraz častejšie, ostávať s rodinou v našom byte už pre vlastnú bezpečnosť nebolo možné. Vtedy sme sa ukryli v pivnici, v ktorej nebolo ani svetlo, ani teplo, ani voda, ani hygiena. Pozbierali sme všetky prikrývky, ktoré sme mali, zohrievali sme sa ako sa dalo, no jednako, zohriať sa na studenej zemi v zimnom ročnom období je nemožné. Jedla sme nemali veľa, varili sme si spoločne.

Keďže naša bytovka sa nachádzala v blízkosti závodu Azovstaľ, neustále sme boli pod najintenzívnejšou paľbou a nebolo možné ani vyjsť von a uvariť si jedlo.

Prežívali sme takto 3 týždne, kým sa jednej noci neocitla naša bytovka v plameňoch. Ako sme utekali von, stratili sme už všetku nádej na prežitie. Ľudia utekali kade-tade, medzi výbuchmi a horiacimi budovami, utekali sme aj my.

Jediná cesta na záchranu viedla cez Rusko, kde sme ostať nechceli. Čakala nás dlhá cesta cez Lotyšsko, Litvu a Poľsko až na Slovensko.  Prešli dva týždne, kým sme sa dostali na bezpečné miesto, so žiaľom v srdci a slzami v očiach. Na cestu sme minuli všetky naše úspory.

Aká je naša momentálna situácia a na čo nám prispejete?

Momentálne sa nachádzame v Sliači a bývanie máme zatiaľ zadarmo. Nedávno som si našla prácu, avšak plat je veľmi nízky. Ľudia nás prijali dobre, ale na plnohodnotný život nám to, žiaľ, nestačí…

Prosím o pomoc aspoň pre moju dcéru, aby si splnila svoj sen – stať sa lekárkou. Tohto roku ukončila štúdium medicíny, ale pokračovať v atestácii u nás pre vojnu nemôže. Aby si mohla urobiť atestáciu na Slovensku, je potrebné prerobiť všetky dokumenty a urobiť skúšky. Suma k tomu potrebná je pre nás v súčasnej situácii neúnosná. Preto sa obraciam k vám o pomoc z nádejou na lepšiu budúcnosť mojej dcéry. Vopred všetkým darcom srdečne ďakujem!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  12. 12. 2022 14:31
Veľkorysý darca
10 €  •  9. 12. 2022 19:20
Dobročiný Darca
100 €  •  2. 12. 2022 12:03
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  24. 11. 2022 13:03
Veľkorysý darca
10 €  •  22. 11. 2022 10:22
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  10. 11. 2022 20:59
Dobrosrdečný darca
10 €  •  2. 11. 2022 10:22
Štedrý darca
10 €  •  1. 11. 2022 8:38
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  29. 10. 2022 22:23
Veľkorysý darca
25 €  •  29. 10. 2022 7:35
Veľkorysý darca
10 €  •  28. 10. 2022 11:15
Dobrosrdečný darca
25 €  •  22. 10. 2022 16:28
Milý darca
100 €  •  18. 10. 2022 1:53
Veľkorysý darca
25 €  •  13. 10. 2022 14:57

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň